Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

Dziwne, że po wpisaniu kodu *163# na dwóch pozycjach 4 i 5 pokazana jest ta sama taryfa.
Może jedna z nich dotyczy Red Bull Energy, którą Play często nazywa jako RBM5?
Nigdy nie przechodziłem z Fakt Mobile do RBM, to nie wiem, ale warto to wyjaśnić.
EDIT
Sprawdziłem w innych postach, że pozycja nr 5 dotyczy prawdopodobnie RBM Energy.
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: xander21 »

eddie pisze:Dziwne, że po wpisaniu kodu *163# na dwóch pozycjach 4 i 5 pokazana jest ta sama taryfa
Ja zawsze tą pierwszą wybieram i jest ok :D
lago
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-04, 10:29
Lokalizacja: Izabelin k. Konina

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lago »

Potwierdzam iż pod 4 jest na pewno RBM5. Ale co innego mnie zdziwiło. Karta z faktu miała mieć 20GB - po przyznaniu pakietu rzeczywiście było do dyspozycji 20500MB, ale dziś dostalem wiadomość że pakiet się skończył. Zdziwiony sprawdziłem kodem *107# i było 0 MB, ale co najlepsze w routerze miałem zużyty transfer dokładnie o połowę mniejszy tzn 10250MB ( w zaokragleniu) a wiem że router wskazuje dobrze, zresztą myślę że tyle też zuzylem. Testuje teraz z ciekawości druga kartę z Fakt mobile jak to wygląda
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Zadzwoń do nich, oszukali Cię źli...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
lago
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-04, 10:29
Lokalizacja: Izabelin k. Konina

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lago »

Akurat mi się opłaca ;D nawet bez tych 20GB pewnie bym kupił kartę dla samej możliwości przejścia do RBM5
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: TheArt »

Mam pytanko,

czy jak mam te 2GB po doladowaniu za 50zl to czy jak np. nie bedzie zasiegu LTE to bedzie mi pobieralo z tego pakietu tak, a bedzie jakas informacja czy nie wiadomo kiedy?

I czy jak się wykorzysta pakiet np. te 2GB to potem włącza się lejek czy pobiera kase z konta bo raz tak miałem w Play że mi zjadło kilkaset zl bo się nie właczył nolimit na następny miesiac.
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: TheArt »

lago pisze:Kupiłem kilka kart i postanowiłem że zarejestruje je na play24 zamiast marnować czas na miejscu. Więc tak po zarejestrowaniu jednej karty widzę że do dyspozycji jest 20530MB przez 90 dni czyli wszystko ok. Pytanie dotyczyło tego do kiedy mogę zarejestrować kartę żeby otrzymać bonus 20gb, ale widzę teraz w regulaminie że do odwołania.
Po kilku próbach zmiany taryfy ( wyskakiwało "Brak dostępnych taryf, na które można by dokonać migracji")
wyskoczyło w końcu TO i pytanie czy taryfa pod 4 i 5 to ta sama RBM5?
Też tak zrobiłem tzn. karte RBM zarejestrowałem przez Play24 i teraz przeszedłem do Fakt Mobile, po jakim czasie pojawia się ten bonus czy trzeba go jakoś aktywowac.
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: TheArt »

matek451 pisze:Zarejestrowałeś te startery w salonie Play? promocja https://www.faktmobile.pl/download/regu ... obile..pdf obowiązuje od dziś i uruchamia się automatycznie po rejestracji karty i jej aktywacji.
czy trzeba kupić nowy starter czy dla przeniesionych tez to zadziala bo w regu jest ze dla kupujacych
lago
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-04, 10:29
Lokalizacja: Izabelin k. Konina

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lago »

Tak chodzi tu o starter od Fakt Mobile za 5zl z 20gb, pakiet pojawiał się zaraz po aktywowaniu (zarejestrowaniu) karty.
Co do Dil'a to trzeba chyba ustawić opcje "tylko LTE" i wyłączyć roaming krajowy. No i z tego co czytałem w razie wykorzystywania jednak tych 2gb to będzie brało z konta więc lepiej kupić jakiś pakiet żeby wystąpił lejek.
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: TheArt »

lago pisze:Tak chodzi tu o starter od Fakt Mobile za 5zl z 20gb, pakiet pojawiał się zaraz po aktywowaniu (zarejestrowaniu) karty.
Co do Dil'a to trzeba chyba ustawić opcje "tylko LTE" i wyłączyć roaming krajowy. No i z tego co czytałem w razie wykorzystywania jednak tych 2gb to będzie brało z konta więc lepiej kupić jakiś pakiet żeby wystąpił lejek.
Czyli jak sie kupi pakiet np te 600MB za 5zl to po jego wyczerpaniu nie bierze z konta tylko lejek sie wlacza
lago
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-04, 10:29
Lokalizacja: Izabelin k. Konina

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lago »

Jednak nie, po skończeniu się pakietu nie ma lejka
13. Po wykorzystaniu Pakietu opłata za transmisję danych jest naliczona zgodnie z Cennikiem Oferty Red Bull MOBILE Energy na kartę.
Ale w regulaminie Dil'a mamy zapis iż
Jeżeli klient w trakcie uruchamiania usługi nie ma aktywnego żadnego pakietu internetowego prędkość transmisji
danych wynosi maksymalnie 32 kb/s. W przypadku gdy Użytkownik w trakcie aktywności usługi posiada dowolny,
aktywny pakiet na transmisję danych i go wykorzysta, prędkość transmisji danych zostanie istotnie ograniczona i będzie
wynosić maksymalnie 32 kb/s niezależnie od wykorzystywanej technologii.
Czyli jeśli dobrze rozumiem po wykorzystaniu Pakietu np w 3g prędkość zwolni do tych 32kb/s a nie będzie zabierać pieniędzy z konta. No ale na lte również wtedy prędkość będzie ograniczona więc będzie trzeba kupić ponownie pakiet
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

W RBM5 nigdy nie bierze z konta, nawet jak nie masz pakietu. Po prostu będzie lejek 32 kbps, czyli praktycznie brak neta.
W taryfie Energy nie ma DIL, więc jej nie dotyczy temat dyskusji.
lago
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-04, 10:29
Lokalizacja: Izabelin k. Konina

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lago »

Z tego regulaminu czerpalem wiedzę, nie wiem czemu jest tam zapis

Kod: Zaznacz cały

Red Bull MOBILE Energy na kartę
Edit
No chyba że poprostu bez Dil'a płacimy za dane w RBM5 tak samo jak w Rbm Energy
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: TheArt »

Dziwne to trzeba chyba zapytać u źródła bo potem będzie zjedzone cale pinc dych w minut dziesiync.


Mam jeszcze takie pytanko, bo wyszperalem gdzieś z zasobów szuflady stare startery RBM i je rejestruje, dwa zarejestrowały się w taryfie RBM Na Karte 5 i mają 5zł na koncie a jeden w taryfie RBM Na Karte 5, czyli niby to samo, ale na koncie ma tylko 1zł i 3zł na promocyjnym, czy to jakaś roznica.
Na wszystkich jest jakiś pakiet neta 250MB i napisane pod nim
Po wykorzystaniu MB, możesz korzystać bezpłatnie z internetu ze zmniejszoną prędkością do końca ważności pakietu.
To odnośnie naszej dyskusji o lejku oznaczałoby że będzie lejek dopóki ma się ważność jakiegoś pakietu, jeżeli DIL jest traktowany jako pakiet to w sumie zawsze lejek bedzie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Na RBM na Kartę 5 nic nie zostaje zjedzone. Do działania DIL potrzeba minimum 30 zł na koncie oraz aktywny jakiś pakiet internetowy, za doładowanie 50 zł jest to 2GB na 100dni, za 30 zł to1GB na m-c. DiL działa tylko na LTE i na sieci macierzystej Play, dlatego ustawiamy tylko LTE i wyłaczamy RK aby nie korzystał z Orange, Plusa na LTE. DIL ważny 30dni, po jego zakończeniu dane idą z pakietu. Po wyczerpaniu pakietu brak internetu. Jeśli wyczerpiemy pakiet 2GB musimy dokupić 600MB za 5 zł/m-c. Jesli doładujemy za 30 z na początek to pd 2 m-ca musimy doładować za 5 z na ten pakiet 600MB. W przypadku taryf RBM na Kartę % które masz istotne jest czy w pakietach i usługach masz DIL, starsze taryfy maja taki pakiet 25MB/30 dni za 3 zł i wtedy są to taryfy które doładowane za 50 zł daja ważność konta 150dni. Jeśli jest w usługach jest 600MB /m-cza 5 zł to jest to nowsza taryfa z doładowaniem 50 zł przedłużającym konto na 100dni. i to jest cala tajemnica .
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: TheArt »

Dzieki, to teraz juz moge dzialac.

Jeszcze jedno czy w RBM5 działają te pakiety tzn. chodzi mi o Stan Darmowy i SMSy za dyszke.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

2x tak.
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: TheArt »

Mam pytanie czy cos sie zmienilo czy o co chodzi bo przeszedlem do Faktu, wlaczylem RWK, przeszedlem do RBM5 i waznosc konta sie skrocila
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Od wielu lat tak już nie dziala

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

a wystarczyło zerknąć na mój post na pierwszej stronie
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: TheArt »

Mirki nie dzialaja zadne kody na zmiane taryfy z RBM do Play, a w Play24 jedyna dostepna taryfa to OdNowa, jak zyc
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

A czemu chcesz uciec z rbm do play?
Zobacz przez play24, jeśli bardzo chcesz.
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: TheArt »

Dla tej promocji Internet na Lato
wiechec89
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-06-29, 13:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: wiechec89 »

Cześć,
Macie problemy z otwieraniem stron? Przeniosłem numer do RBM aby mieć DIL i jest problem z otwieraniem stron. Nie jest to wina połączenia, bo sygnał mam znakomity. Chodzi o to, że przez chwile wszystko chodzi normalnie, a gdy wejdę na jakąś stronę, gdzie jest dużo obrazków (onet, interia), to nie mogę przez jakiś czas wejść na inną stronę, mimo, że połączenie jest (pinguję google i otrzymuję odpowiedź). Czasami niektóre strony wchodzą normalnie, a niektóre nie. Sprawdzałem z inna kartą (PLAY) i to samo. Nie ma znaczenia, czy karta jest w routerze (B525), czy włożę ją do telefonu i ustawię router wifi. Gdy włożę, kartę T-mobile, to wszystko jest OK.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Sprawdzałeś czy wymusiles LTE ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
wiechec89
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-06-29, 13:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: wiechec89 »

Tak, LTE wymuszone i pasma 1800+2600 (B525 z zmienionym softem), ale jak zrobię telefon jako router wifi to takie same objawy. W momencie kiedy nie przerywa internet chodzi bardzo szybko.
Obrazek
Niekiedy jest nawet ponad 200 Mbps
tkasprzak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-03, 08:49

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: tkasprzak »

wiechec89 pisze:Cześć,
Macie problemy z otwieraniem stron? Przeniosłem numer do RBM aby mieć DIL i jest problem z otwieraniem stron. Nie jest to wina połączenia, bo sygnał mam znakomity. Chodzi o to, że przez chwile wszystko chodzi normalnie, a gdy wejdę na jakąś stronę, gdzie jest dużo obrazków (onet, interia), to nie mogę przez jakiś czas wejść na inną stronę, mimo, że połączenie jest (pinguję google i otrzymuję odpowiedź). Czasami niektóre strony wchodzą normalnie, a niektóre nie. Sprawdzałem z inna kartą (PLAY) i to samo. Nie ma znaczenia, czy karta jest w routerze (B525), czy włożę ją do telefonu i ustawię router wifi. Gdy włożę, kartę T-mobile, to wszystko jest OK.
U mnie jest tak samo. Gdy próbuję szybko przeładować kilka stron to mniej więcej 1/3 otwiera się dobrze, 1/3 częściowo, 1/3 wcale. Sprawdzałem na kartach RBM i Play, w modemie oraz w telefonie podpiętym jako modem, w każdym przypadku tak samo. Jednocześnie wyniki speedtest'a są przyzwoite typu 50/10. Na mam też takich problemów na karcie NJU.
Korzystam z DILa już ponad 2 lata i takie problemy pojawiły się mniej więcej na wiosnę. Robiłem kilkakrotnie reklamację w Playu i za każdym razem "po dokładnej analizie" Play stwierdzał że po swojej stronie nie widzi żadnych problemów.
W końcu trochę przypadkowo znalazłem rozwiązanie. Okazało się że takie problemy nie występują gdy łączę się przez VPNa. Moim zdaniem świadczy to o tym że Play blokuje tworzenie nowych połączeń TCP/UDP gdy zaczynają przekraczać pewną liczbę (przy VPN Play widzi zawsze tylko jedno połączenie). Podejrzewam że jest to jakiś mechanizm który ma za zadanie blokować torrenty tylko prawdopodobnie czasem i być może tylko na niektórych BTSach działa nadgorliwie.
Skończyło się na tym że wykupiłem taniego VPSa, na którym postawiłem własnego VPN i tak działa bez problemów. W sumie i tak chciałem to zrobić żeby mieć z zewnątrz dostęp do komputera w domu.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Azazell »

Ja mam problemy z otwieraniem stron. Mam prace zdalną i niestety ja odczuwam to bardzo w RMB. Niekiedy nawet przez godzinę otwieram z 300 stron :) więc jest tego ładowania itp.
wiechec89
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-06-29, 13:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: wiechec89 »

Trochę to dziwne bo np. pinguję onet.pl , otrzymuję odpowiedź a na stronę wejść nie mogę. Z innymi stronami jest to samo, a np. google chodzi praktycznie cały czas.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Azazell »

Panowie mam pewny problem. Otóż od paru miesięcy używam RMB 5 i 2x ładowałem po 50zł a raz po 30zł .. Teraz mój stan konta to 130zł około na RMB 5.. I mam waznosc konta do listopada wiec wiadomo LTE sobie korzystam ...

Jak moge wykorzystać te 130zł? Bo jesli będe tak co 3 miesiące ładował to konto zapełnie ogromną ilością pieniędzy :). Oczywiscie dzwonienie odpada bo mam inną kartę sim w smartfonie do dzwonienia. Więc jak mogę te pieniądze wykorzystać?

Słyszałem też o sposobie zakupu pakietu 600mb za 5zł i wtedy miesiąc mam za 5zł i nadal mogę uzywac LTE ?
Zablokowany