Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: HashMap »

To dla osoby, która pewnie nie będzie potrafiła zmodować softu, więc przydałoby się działające z pudełka. Albo przynajmniej właśnie z wymuszeniem zewnętrznym programem. W airbox 2 plus da się wymusić LTE LTEwatchem? Trzeba to robić po każdym restarcie modemu? Ja mam b315, ale to raczej dla niej za drogie. Coś tak do 150zł myślę.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Da się, jedynie te z najnowszym softem od orange nie podają numeru nadajnika (wyświetlają zero). Router trzyma ustawienia po restarcie.
Można też polować na e5180. Jeśli chce dodatkowo podłączać anteny, to koniecznie wersja e5180As z plusa, bo inne wersje nie miały złącz antenowych.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Najtaniej stacjonarny LTE z opcją wymuszania pasm LTEWatchH to E5180As-22 z Plusa, tylko od tego operatora mają złącza antenowe. http://allegro.pl/router-mobilny-lte-hu ... 43891.html Z mobilnych za 100 zł E5573 z Plusa, Play. działają z LTEWatchH.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

huawei e5180...korzystam z niego bez anteny świecą 3 kreski sygnału,ale prędkość to mam 15-20 MB/s tylko to chyba jest akurat nie wina routera.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

15 megabajtów na sekundę to raczej nierealne, nawet przy agregacji pasm na najnowszych modelach ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Nie , na LTE-A 26000+1800 te 20MB/s=160Mb/s realne. tyle osiagam w nocy na E5186. Na E5180 nawet na samym LTE2600 oczywiście niemożliwe, wiadomo koledze chodziło o 15-20Mb/s. W wypadku E5180 warto jednak pobawić się pasmami, nawet z LTE2100 bo w wielu lokalizacjach działa już na 10MHz.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

szrek pisze:huawei e5180...korzystam z niego bez anteny świecą 3 kreski sygnału,ale prędkość to mam 15-20 MB/s tylko to chyba jest akurat nie wina routera.
Poprawka: 15-20Mb/s
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: wojteks »

Radio nie jest z gumy, coraz więcej osób kupuje internet LTE jako podstawowe łącze nawet tam, gdzie dostępne są sieci kablowe/światłowodowe bo 5 zł taniej. Prędkości będą spadać i wyniki rzędu 15-20Mbps nie powinny nikogo dziwić, wieczorami będzie jeszcze mniej. O prędkościach z reklam trzeba zapomnieć.
Nie pomagam na PW!
ODELLER
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-10-15, 15:13

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ODELLER »

Moze byc to prawda, ze dil się kończy. Bylam w 7 inmedio, 5 playach i pytalam w każdym kiosku i spożywczym i nigdzie nie mogę dostac starteru z puszką. Kiedys z tego korzystalam, ale karta juz nie wazna. Mam teraz pytanie czy mogę kupic kartę z rbm za 5 zl i zmienić ofertę czy cos takiego? Nie znam się na tym dokladnie stąd moje pytanie, a zalezy mi na jakims tanim Internecie na kartę
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kolor100 »

Z play via fakt mobile można przejść kodami do RBM5. Wielokronie było opisywane na wcześniejszych stronach.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Zapytanie: mam starter RBM zarejestrowany, ale jeszcze nie aktywowany [z przeniesienia numeru]....ile jest ważny ten starter?
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: bis24 »

3 lata od przeniesienia
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

bis24 pisze:3 lata od przeniesienia
Dzięki...bo mam kartę sim z orane 1410 GB i muszę w przyszłym roku to wykorzystać.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

ODELLER pisze:Moze byc to prawda, ze dil się kończy. Bylam w 7 inmedio, 5 playach i pytalam w każdym kiosku i spożywczym i nigdzie nie mogę dostac starteru z puszką. ...
Poszukaj na stacji Orleniu. Można też spróbować na Allegro.
DIL nadal trzyma się dobrze i chyba nie zostanie wycofany. Użytkowników jest mało, bo niektórzy zniechęcają się warunkami, jakie trzeba spełnić, aby skorzystać z oferty (utrzymywanie równolegle innego pakietu internetowego, utrzymywanie ważność konta, posiadanie 30 zł na koncie i doładowywanie kwotą 50 zł co 100 dni).

Opcja z przeniesieniem z innej sieci do RBM7, a później do RBM5 (nie Energy) jest tańsza, bo można uzyskać Rok Ważności Konta i nie trzeba doładowywać co 100 dni kwotą 50 zł.

Ja posiadam tę standardową, bez Roku Ważności Konta i mam na koncie numeru kasę na różne ekstra wydatki.
Awatar użytkownika
jeikobu__
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-10-23, 13:58
Lokalizacja: Elbląg

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jeikobu__ »

ODELLER pisze:Moze byc to prawda, ze dil się kończy. Bylam w 7 inmedio, 5 playach i pytalam w każdym kiosku i spożywczym i nigdzie nie mogę dostac starteru z puszką. Kiedys z tego korzystalam, ale karta juz nie wazna. Mam teraz pytanie czy mogę kupic kartę z rbm za 5 zl i zmienić ofertę czy cos takiego? Nie znam się na tym dokladnie stąd moje pytanie, a zalezy mi na jakims tanim Internecie na kartę
Aż się specjalnie zarejestrowałem, żeby podpowiedzieć ;)
Ja swój starter RBM5 z puszką (za 9PLN) dorwałem na stacji benzynowej BP w centrum mojego miasta. Zgaduję, że stacja benzynowa może być najlepszym wyjściem: raczej nie sprzedaje się tam wielu starterów, więc mają na stanie sporo leżaków. Jestem świeżo po uruchomieniu DIL w rodzinnym domu i wszystko śmiga jak należy, więc plotki o śmierci DIL są raczej przesadzone :P
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

ODELLER pisze:Moze byc to prawda, ze dil się kończy. Bylam w 7 inmedio, 5 playach i pytalam w każdym kiosku i spożywczym i nigdzie nie mogę dostac starteru z puszką. Kiedys z tego korzystalam, ale karta juz nie wazna. Mam teraz pytanie czy mogę kupic kartę z rbm za 5 zl i zmienić ofertę czy cos takiego? Nie znam się na tym dokladnie stąd moje pytanie, a zalezy mi na jakims tanim Internecie na kartę
Na Allegro dalej są dostępne te startery RBM na Kartę 5 i DIL działa i ma się dobrze ;) jedynym minusem dla kogoś może być to że co 30 dni się ta usługa wyłącza i wymaga ponownej aktywacji. Nie bez powodu w salonach Play te karty SIM są dostępne w taryfie Energy żeby mieć taryfę Na kartę 5 trzeba trochę pokombinować. Sam swój starter dorwałem na Allegro za 20zł

Dodatkowym plusem jest fakt że nie ma żadnej umowy i obowiązku opłaty comiesięcznej.
Jedynie co trzeba spełnić to opłata raz na 90 dni kolejnym plusem jest to że te pieniądze na koncie nie przepadają mimo tego że konto straciło ważność połączeń wychodzących.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Bez łaski można mieć taką taryfę za 5 zł :)

I opłata nie co 90 a co 100 dni.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Ostatnio poprawiła się też dostępność darmowych starterów redbulla w salonach play (przy przenoszeniu numeru z innej sieci), na których koszt utrzymania karty spada do 75 zł za pierwszy rok.
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Ostatnio RBM borykał się z różnymi problemami technicznymi.
Doładowuję numery z abonamentu (szybki kod), nie przeszło doładowanie mimo otrzymania SMS z potwierdzeniem doładowania.
Coś jest jednak nie tak z włączeniem samego DILa ...
Zawsze równo co 30 dni uruchamiałem pakiet 600MB i DILa. DIL teraz wyłącza się po 31 dniach ?
W tym dniu, co miałem ważność darmowych MB (z kumulującego się pakietu 600MB) nie zniknął DIL. Dopiero w następnym dniu, ale to znów straciłem cały pakiet MB i musiałem na nowo włączać 600MB.

O dziwno, po przekroczeniu 100GB jeszcze ani razu nie włączył mi się lejek.
Przez problem z doładowaniem konta, musiałem na kilka dni włożyć zapasową kartę z taryfą BIZBOX SIM (nielimitowane rozmowy, SMS/MMS oraz internet). Oczywiście w regulaminie jest napisane 10GB z pełną prędkością, potem lejek do 1Mb.I tak rzeczywiście było. Równiutko 10GB i od razu lejek (to było w tym samym dniu)- sporo ściągania. Myślałem, że lejek 1Mb to i tak wystarczająca prędkość- nic bardziej mylnego ... Nie idzie oglądać żadnych treści video (buforowanie). Teraz głupia pierwsza strona tytułowa ma 5MB do pobrania ..... Co za czasy ...
Kiluk
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-07, 15:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kiluk »

witajcie.
szukając oferty dla siebie znalazłem ten wątek na forum.

Chciałbym kupić na aukcji starter: RBM DARMOWY INTERNET LTE I SMS DO WSZYSTKICH
sprzedawca pisze że to Taryfa RBM5.

i czytając ostatnie posty zastanawiam się czy jest sens kupować ten starter, tzn czy będę miał te 100 GB miesięcznie utrzymując 30 zł na koncie i aktywując co miesiąc kodem...

proszę o odpowiedź
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Po ile te startery na allegro? Rozejrzyj się w żabce, czy na orlenie - w mojej okolicy mają dużo tych starterów redbulla z puszką napoju w zestawie za 9 zł. Na nich też masz taryfę rbm5 z darmowym LTE 100GB po doładowaniu za min. 30 zł (optymalnie lepiej za 50 zł co 100 dni).
Najtaniej byłoby przenieść numer z innej sieci prepaid, np. orange, bo wtedy dostaniesz rok ważności konta i koszt utrzymania karty w redbullu spadnie do 75 zł za cały rok, a i tak 30 zł zostanie jeszcze na koncie.
Kiluk
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-07, 15:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kiluk »

po 20 zł na allegro.

Sprzedawca pisze, że muszę mieć na koncie 30 zł (to jedyny warunek) i raz w miesiącu aktywować usługę 100 GB na 30 dni kodem.
gdyby tak było to przecież wychodzi 5 zł na 30 dni a 100 GB mi wystarczy.

szukałem po stacjach benzynowych ale niedostępne. do żabki nie zaglądałem :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Trzeba mieć jeszcze ważny pakiet danych

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Kiluk
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-07, 15:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kiluk »

czyli koszt 5 zł miesięcznie ? (za jakiś pakiet danych)
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kolor100 »

Kiluk pisze:witajcie.


Chciałbym kupić na aukcji starter: RBM DARMOWY INTERNET LTE I SMS DO WSZYSTKICH
sprzedawca pisze że to Taryfa RBM5.
Jaką ma ważność konta ten starter?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

kolor100 pisze:Jaką ma ważność konta ten starter?
Po wyjęciu z pudełka niewielką, ale i tak do działania darmowego LTE musisz doładować minimum za 30 zł (co przedłuża ważność konta o 30 dni), a najlepiej za 50 zł (100 dni ważności na połączenia wychodzące i net).
Na stronie redbulla masz wszystko opisane, wystarczy wejść na https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy i zmienić taryfę z energy na rbm na kartę. Pełny cennik: https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 6.17_0.pdf a regulamin DIL'a: https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 4.2017.pdf
Ostatnio zmieniony 2017-10-26, 12:03 przez dzejk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiluk
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-07, 15:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kiluk »

sprzedawca pisze 2018/2019

mógłbym ewentualnie przenieść numer z virgin do redbull idąc do salonu Play ale boje się co mi "wcisną' . Czy jest szansa u nich dostać taryfę rbm5? i dalej jakoś uruchomić te 100 GB na miesiąc?
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kolor100 »

dzejk pisze:
kolor100 pisze:Jaką ma ważność konta ten starter?
Po wyjęciu z pudełka niewielką, ale i tak do działania darmowego LTE musisz doładować minimum za 30 zł (co przedłuża ważność konta o 30 dni), a najlepiej za 50 zł (100 dni ważności na połączenia wychodzące i net).
Na stronie redbulla masz wszystko opisane, wystarczy wejść na https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy i zmienić taryfę z energy na rbm na kartę. Pełny cennik: https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 6.17_0.pdf a regulamin DIL'a: https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 4.2017.pdf
Chodziło mi o ten starter z alegro...
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Z virgin raczej nie da rady (mowa o roku ważności konta), bo to też play...
Lepiej kupić jakiś tani starter, np. w orange, zarejestrować, a następnego dnia przenieść do redbulla. Opisów masz dość w tym temacie, co i jak.
kolor100 pisze:Chodziło mi o ten starter z alegro...
One są cały czas w ogólnej sprzedaży, więc raczej ma świeże z 2-3 letnią ważnością.
Najbardziej śmieszy, że są inteligenci, co kupują je nawet za 100 zł...
Kiluk
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-07, 15:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kiluk »

wiesz dzejk. szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Praktycznie nigdzie nie ma starterów RBM. są ale innych sieci.
może w jakichś mniejszych miejscowościach ale w większym mieście brak starterów...
Zablokowany