Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Z DILem i 150 dni pozostał tylko najstarszy RedbullMobile na kartę, jakoś tak się zwala ta taryfa.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

ŁW pisze:
szrek pisze:po 30 dniach stracę internet LTE, ale na koncie pozostaje nadal 30 zł i RWK.
Więc zmieniam kartę w routerze [mam z playa] wchodzę do PLAY24 i aktywuję darmowy LTE na 30 dni i zamieniam z powrotem karty sim.
No prawie, bo musisz po tych 30 dniach wykupić jeszcze pakiet. Bez pakietu mimo aktywnego DIL będzie lejek.
Zamiast zamieniać karty, pobierz sobie lepiej aplikację Play24 i na niej możesz aktywować DIL i pakiet, a przede wszystkim wszystko widzisz. Albo na innym necie, no zamieniać karty też możesz, ale niewygodnie. Numer do haseł jednorazowych możesz sobie ustawić dowolny - nawet z innej sieci.
Tak jak pisałem tak zrobiłem.
Żaden lejek...lejek nastąpi gdy wykorzystam 100GB przed upływem 30 dni.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Co zrobiłeś? Minęło 30 dni i bez pakietu masz pełną prędkość?
Jeśli tak to musisz mieć pewnie pakiet z doładowania.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

ŁW pisze:Co zrobiłeś? Minęło 30 dni i bez pakietu masz pełną prędkość?
Jeśli tak to musisz mieć pewnie pakiet z doładowania.
Tak mam pełną prędkość...wiadomo w PLAY <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> nie rozrywa [z rana 30 mb/s]
Stan konta miałem i nadal mam 31 zł. [korzystam tylko LTE]
Pakiet z doładowania się skończył razem z upływem pierwszych 30 dni.
kolor1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-06-03, 23:15

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kolor1 »

szrek pisze:
ŁW pisze:Co zrobiłeś? Minęło 30 dni i bez pakietu masz pełną prędkość?
Jeśli tak to musisz mieć pewnie pakiet z doładowania.
Tak mam pełną prędkość..
1-2 dni takie coś trwa, i będziesz miał lejek...
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

kolor1 pisze:
szrek pisze:
ŁW pisze:Co zrobiłeś? Minęło 30 dni i bez pakietu masz pełną prędkość?
Jeśli tak to musisz mieć pewnie pakiet z doładowania.
Tak mam pełną prędkość..
1-2 dni takie coś trwa, i będziesz miał lejek...
Sprawdziłeś...czy piszesz bzdury....bo ja już korzystam trzeci dzień.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Może coś zmienili, ale wątpię. Ja z przyzwyczajenia wykupuję mały pakiet i włączam DIL, więc nie zauważyłem, żeby tak się działo. Ale na jednej z kart mam ważność pakietów w różnych terminach, więc na dniach to sprawdzę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Ok, dajcie znać, bo może nie ma juz potrzeby wykupu pakietów :) ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

onken pisze:Ok, dajcie znać, bo może nie ma juz potrzeby wykupu pakietów :) ??
Jeśli nie chcesz stracić dostępu do internetu po 30 dniach...to należy wykupić pakiet.
Ja skorzystałem z innej karty żeby włączyć DIL.
andy33
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2013-02-02, 20:38
Lokalizacja: szprotawa

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: andy33 »

Witam. Ja dzisiaj kupiłem starter Orange za 5zł. zarejestrowałem go i poszedłem przenieść do RBM , złożyłem wniosek o przeniesienie numeru po czym dostałem sms z Play z odmową ?
Twój dotychczasowy operator zgłosił problem z przeniesieniem Twojego numeru do REDBULL. Proces został przerwany. Skontaktuj się z nim w celu wyjaśnienia nieprawidłowości, a następnie odwiedź Salon Play, aby ponownie złożyć wniosek.
Czy nie da się już przejść do RBM ?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Skontaktuj się z nim w celu wyjaśnienia nieprawidłowości, a następnie odwiedź Salon Play
A czego nie zrozumiałeś? Jak znam życie to jest jakiś błąd(w adresie, imionach innych danych). No nikt nie zgadnie gdzie i dlatego dostałeś jasne instrukcje.
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piori »

andy33 pisze:zarejestrowałem go
A powiedziałeś, że chcesz ten numer przenieść do innej sieci?
Mój kolega pod koniec stycznia rejestrował w salonie (w jego przypadku to był chyba PLAY, ale u innych może być tak samo) swój numer prepaid żeby go nie wyłączyli 1 lutego w związku z ustawą antyterrorystyczną. Gdy już mu go zarejestrowali na odchodne wspomniał, że pewnie będzie ten numer chciał przenieść do innej sieci. Usłyszał że dobrze że o tym mówi, bo w takim razie musi jeszcze chwilkę poczekać aż coś tam uzupełnią w systemie.
Widocznie rejestracja wymagana prawem na potrzeby ustawy jest jakaś skrócona i może nie wystarczyć do przeniesienia numeru.
Awatar użytkownika
andix84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2014-09-08, 08:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: andix84 »

Ja przy rejestracji nie mówiłem że będę go chciał przenieść, a przenosiłem zaraz po tym jak go rejestrowałem.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Jednak dzisiaj o godz.10 zrobił się lejek....jednak musi być doładowane konto co 30 dni za 5 zł.
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Dziś spotkało mnie coś dziwnego .....
Akurat dzisiaj jest ostatni dzień miesiąca i jest wykorzystane ponad 100GB.
Jest całkowita blokada internetu ale otwiera się samoczynnie strona playa aby dokupić sobie pakiet internetu ......
Nie powinien być jednak lejek ?

Na koncie w chwili obecnej mam 26zł ->31zł miałem w chwili włączenia DILa, potem zaraz kupiłem pakiet za 5zł.
Internet śmigał z pełną prędkością aż do dzisiaj, jak skończyło się 100GB. Czy ten stan konta poniżej 30zł ma teraz na to wpływ ?
Teoretycznie od jutra odnowi mi się pakiet 100GB i powinno chodzić wszystko normalnie.
klaudek669
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-02-17, 13:09

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: klaudek669 »

Minimum 30 zł na koncie musi być.
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

30zł minimum musi być aby włączyć DILa.
Było 31zł podczas włączania, dopiero po aktywacji DILa zeszło 5zł po aktywacji 600MB
andy33
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2013-02-02, 20:38
Lokalizacja: szprotawa

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: andy33 »

robertnik pisze:
Skontaktuj się z nim w celu wyjaśnienia nieprawidłowości, a następnie odwiedź Salon Play
A czego nie zrozumiałeś? Jak znam życie to jest jakiś błąd(w adresie, imionach innych danych). No nikt nie zgadnie gdzie i dlatego dostałeś jasne instrukcje.
Byłem dzisiaj w Playu, złożyłem wniosek jeszcze raz i teraz poszło bez problemu a jaki był błąd to nie wiadomo.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Błąd był taki że w ten sam dzień chciałeś przenieść numer. Powinno to się zrobić minimum dzień wcześniej.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

onken pisze:Błąd był taki że w ten sam dzień chciałeś przenieść numer. Powinno to się zrobić minimum dzień wcześniej.
1 IV :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Hehe, chodziło mi o dzień później ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
przemek89k
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2013-02-21, 21:06
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: przemek89k »

Witam,

zastanawiam się nad taryfą RBM z darmowym internetem LTE na 30 dni, o której pisze tutaj wiele osób. Czy to jeszcze działa? Czy rejestracja i przeniesienie numeru z dowolnego operatora umożliwi przejście do RBM z opcją darmowego internetu LTE - czy wtedy będę miał rok ważności konta za darmo np. rejestrując FAKT Mobile (część osób pisze, że tak, a część, że już nie)? Czym się różni RBM5 od RBM7 i czy obie opcje nadal są dostępne?

O ile dobrze zrozumiałem koszta mają się tak:
- doładowuję konto za 50 zł co 100 dni, aby przedłużyć ważność, czyli w ciągu roku muszę wydać na tę taryfę ok. 200 zł? Co w sytuacji, gdy np. po 3 miesiącach nie dokonam wpłaty i numer będzie nieaktywny, czy mogę powiedzmy później np. po 2 kolejnych miesiącach dokonać wpłaty i ponownie korzystać z tej możliwości (pytam, ponieważ mogą być miesiące, że internet nie będzie mi w ogóle potrzebny).
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Tak, tak, tak (z innej sieci, nie z faktu), tak (rbm7 ma 150 dni ważności konta po doładowaniu za 50 zł, karty tylko na allegro chyba i drogo).
Masz 3 możliwości zdobycia darmowego LTE w redbull na kartę:
- starter z puszką napoju redbull za 9 zł, np. na orlenie - wtedy doładowanie za 50 zł co 100 dni (+miesiąc ważności, ale tylko odbieranie połączeń)
- drogi starter z allegro z pierwszą edycją, tzw. rbm1 lub 7 - doładowanie za 50 zł co 150 dni
- przeniesienie numeru z innej sieci, np. orange, wtedy masz pierwszy rok ważności konta, a po roku 50 zł co 100 dni. Roczny koszt doładowań ok. 75 zł.
Ze względu na długie przestoje ta ostatnia się chyba najlepiej sprawdzi.
Moją instrukcję przeniesienia numeru do RBM i aktywacji LTE masz w okolicach 60. podstrony tematu.
przemek89k
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2013-02-21, 21:06
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: przemek89k »

A to przeniesienie numeru z innej sieci, to jak wyliczyłeś że koszta doładowań to około 75zł?
Czy w tym RBM z darmowym LTE można dodatkowo dzwonić i rozmawiać, czy to tylko internet? Jeżeli tak to jakie są koszta - jest jakiś cennik połączeń, albo pakiety jakie można kupić w ramach oferty...

Czy jeżeli nie będę w zasięgu LTE Playa, tylko np. Plusa, to będę mógł korzystać za darmo z tego internetu? Czy w modemie można ustawić, aby łączył się z lte tylko z playa, pomimo, że np. silniejszy sygnał będzie z innej sieci?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Masz pierwszy rok ważności konta, ale nadal potrzebujesz mieć jakiś mały pakiet, aby net działał bez lejka.
Pierwsze doładowanie za 50 zł, za co w bonusie dostajesz 2GB ważne 100 dni, więc nie musisz wykupywać małego pakietu, żeby DIL (darmowy internet lte) działał. Kolejne za 25 zł, a w bonusie pakiet na 30 dni. Co daje, z samych bonusów, 4 miesiące z głowy. Przez kolejne 8 miesięcy wykupujesz pakiet 600MB za 5 zł z kasy, którą już uzbierałeś - w sumie wydasz 40 zł. Jak łatwo policzyć, po roku zostanie na koncie wciąż 35 zł.
Jest to oferta głosowa, więc można na niej dzwonić, czy wysyłać smsy. Wystarczy wejść na stronę redbullmobile.pl, kliknąć menu Oferta / RBM na kartę, a potem niebieską ramkę z napisem "Red bull mobile na kartę 9". Masz tam cennik i regulaminy.
Darmowe LTE jest tylko z nadajników play. Wykupione małe pakiety możesz wykorzystywać w roamingu. Większość modemów ma opcję blokady korzystania tylko z LTE. Nie ma obaw, że się przełączy na innego operatora.

Oferta istnieje od przeszło 3 lat i w zasadzie wszystko o niej zostało już napisane w tym temacie. Wystarczy czytać od końca :)
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: forscher »

dzejk pisze:Masz pierwszy rok ważności konta, ale nadal potrzebujesz mieć jakiś mały pakiet, aby net działał bez lejka.
Pierwsze doładowanie za 50 zł, za co w bonusie dostajesz 2GB ważne 100 dni, więc nie musisz wykupywać małego pakietu, żeby DIL (darmowy internet lte) działał. Kolejne za 25 zł, a w bonusie pakiet na 30 dni. Co daje, z samych bonusów, 4 miesiące z głowy. Przez kolejne 8 miesięcy wykupujesz pakiet 600MB za 5 zł z kasy, którą już uzbierałeś - w sumie wydasz 40 zł. Jak łatwo policzyć, po roku zostanie na koncie wciąż 35 zł.
Jest to oferta głosowa, więc można na niej dzwonić, czy wysyłać smsy. Wystarczy wejść na stronę redbullmobile.pl, kliknąć menu Oferta / RBM na kartę, a potem niebieską ramkę z napisem "Red bull mobile na kartę 9". Masz tam cennik i regulaminy.
Darmowe LTE jest tylko z nadajników play. Wykupione małe pakiety możesz wykorzystywać w roamingu. Większość modemów ma opcję blokady korzystania tylko z LTE. Nie ma obaw, że się przełączy na innego operatora.

Oferta istnieje od przeszło 3 lat i w zasadzie wszystko o niej zostało już napisane w tym temacie. Wystarczy czytać od końca :)


Świetne konkretne podsumowanie! :brawa:
W sumie tym postem można by zamknąć wątek gdyż wypowiedź ta jest kwintesencją wszystkich poprzednich.
:super:
Pozdrav
GRUNIU
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2015-05-28, 14:36
Lokalizacja: K n O

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: GRUNIU »

Ja mam juz rbm7 z nr orange
wybralem w menu rbm5 i dostalem komunikat "request time out"
wybralem ponownie i otrzymalem drugi komunikat: poprzednie polecenie w toku..

mam dalej czekac?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

a odczekałes 24 godziny po przeniesieniu ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
GRUNIU
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2015-05-28, 14:36
Lokalizacja: K n O

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: GRUNIU »

nie
dzisiaj wlozylem karte sim z RBM i dostalem sms, o potwierdzeniu przeniesienia numeru
zadzonilem na jakis numer i dostalem sms o potwierdzeniu aktywacji numeru
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

To poczekaj kilka godzin o powinno się dać zmienić taryfę. Pamiętaj o wlaczeniu RWK. I potem kilka godzin do zmiany taryfy.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Zablokowany