Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Przenosząc numer do RBM na kartę stwarzają problem.....próbuj może będziesz miał szczęście.
Już jak zdobędziesz starter to zarejestruj numer w PLAY24 i wszystko tam możesz zrobić nie korzystając z kodów.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Instrukcja się zgadza. Jak nie chcesz klepać krótkich kodów to możesz założyć konto dla tego numeru na play24 i tam wszystko robić.
Niektóre salony nie mają pustych starterów red bulla i trzeba się nachodzić, aby przenieść numer.
Na opakowaniu takiego startera jest napis w czerwonym kole "Nie do sprzedaży 7 zł".
--
zawsze mnie ktoś uprzedzi, jak piszę posta. Pier dzielę, nie zmieniam ;p
Awatar użytkownika
andix84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2014-09-08, 08:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: andix84 »

Ja nie miałem problemu z przeniesieniem numeru. Poszedłem do orange po starter za piątaka, włożyłem do telefonu - działa. Wyszedłem z orange i zaraz obok (dosłownie za ścianą) zaszedłem do playa i przenieśli numer bez problemu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

W tym samym dniu wszystko zalatwiles ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Teoretycznie jest to możliwe.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

Co lepsze RBM5 z RWK, czy RBM bez RWK?
Ostatnio zastanawiałem się, czy osoby, które kupiły starter z puszką są stratne względem osób, które po różnych zabiegach migracji uzyskały roczną ważność.
Zrobiłem zestawienie obu opcji pomijając koszt zakupu starterów i bonusów za rejestrację.
1. DIL z RWK.
Doładowanie na start 50 zł (bonus 2 GB) [ styczeń, luty, marzec ] i po 3 miesiącach (reszta bonusu przepada) uruchamiamy pakiet cykliczny 600MB za 5 zł na cztery miesiące [kwiecień, maj, czerwiec, lipiec ] pozostaje 30 zł na koncie . Prod koniec lipca trzeba doładować konto za 30 zł , aby do końca roku spełnić warunek 30 zł na koncie przed kolejnym uruchomieniem DIL. Można na lipiec wyłączyć pakiet cykliczny, ale w sierpniu uruchamiamy pakiet cykliczny do końca roku [ sierpień wrzesień, październik, listopad, grudzień]. Na koniec roku pozostaje 5 zł na koncie głównym. Całkowity koszt 80 zł na rok pod warunkiem, że cały czas jesteśmy w dobrym zasięgu i żadnego pakietu nam nie wyzeruje.
Każde płatne połączenie, SMS, MMS rozbije tę układankę i spowoduje dodatkowe koszty.
To wszystko jest trochę uśrednione, bo po początkowym doładowaniu mamy zapas ok. 10 dni.

2. DIL bez RWK.
Doładowania 50 zł na 100 dni (bezpieczniej na 99, aby zabezpieczyć się przed niespodziewanymi zdarzeniami).
Całkowity koszt roczny to ok. 180 zł.
Martwimy się tylko, aby przed upływem 100 dni doładować konto za 50 zł. oraz sprawdzamy stan pakietu bonusowego kodem *107#

W zamian mamy korzyści:
- pieniądze ok. 180 zł cały czas mamy na koncie i możemy je wydać na rozmowy, SMS,MMS i usługi SMS Premium.
- bonus za doładowania ( za każde doładowanie 50 zł otrzymujemy 2 GB ważne 100 dni) zsumował się do ok. 7,2 GB minus transfer wykorzystany poza zasięgiem LTE.
- mniej zabawy w pilnowanie stanu konta , aby było minimum 30 zł
- nie trzeba się martwić o to, że pakiet 600 MB przypadkiem zostanie wcześniej wyzerowany
- w każdej chwili może nadejść komunikat o zakończeniu DIL i środki będzie można wykorzystać na pakiety w innych taryfach, ale niestety nie ma ciekawej oferty. Obecnie w taryfie RBM Energy dostępny jest cykliczny pakiet 7 GB za 20 zł. W taryfie RBM5 nie mogę się dowiedzieć, bo jest jakaś awaria w Play24 , a menu *111# też nie działa, choć wcześniej dzisiaj było OK.
------------------------------
Przykład z mojego konta: Doładowałem po raz pierwszy 10 stycznia 2016 roku i po ok. 420 dniach doładowałem łącznie za ok. 210 zł i otrzymałem łącznie bonusy w ilości ok. 8,4 GB.
Obecnie koncie mam ponad 180 zł i 5,5 Gb.
Wydałem 30 zł na rozmowy i SMS poza siecią Play.
Zużyłem 2,9 GB transferu będąc poza zasięgiem LTE Play.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

1. DIL z RWK. ja myślę inaczej...może się mylę.
Bo doładowałem 30 zł (taki jest wymóg) i aktywowałem darmowe LTE na 30 dni w następnym miesiącu znowu aktywuję LTE bo nadal posiadam na koncie 30 zł.....i tak przez 12 miesięcy. Czyli koszt wyniesie przez rok 30 zł.....pod warunkiem że nie nastąpią jakieś zmiany w regulaminie.
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: st128 »

Panowie, Czy darmowe lte na 30 dni w RBM5 działa tylko w technologi lte czy takze w umts ? nazwa uslugi wskazuje ze lte ale to tylko nazwa...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

TYLKO LTE

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

@szrek mylisz się koszt to 30 zł za pierwsze doładowanie + 11 doładowań po 5 zł i zakup pakietu 600MB za 5 zł co m-c.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

matek451 pisze:@szrek mylisz się koszt to 30 zł za pierwsze doładowanie + 11 doładowań po 5 zł i zakup pakietu 600MB za 5 zł co m-c.
Dzięki...czyli rozumiem w następnym miesiącu i kolejnych doładowanie dwa razy po 5 zł i aktywacja darmowy LTE ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Nie, w pierwszym m-cu dostałeś za doładowanie 30 zł pakiet 1GB działający na 3g i LTE. RBM na Kartę 5 to taryfa głosowa i od drugiego m-ca musisz mieć aktywny pakiet internetowy aby usługa DIL działała z pełna prędkością. Stąd potem doładowujesz co m-c za 5 zł i włączasz najtańszy pakiet 600MB za tą kasę, no i oczywiście usługę DIL.
Awatar użytkownika
andix84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2014-09-08, 08:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: andix84 »

onken pisze:W tym samym dniu wszystko zalatwiles ??
No dokładnie, w Playu tylko Pani się zapytała kiedy zarejestrowałem (przenoszony) numer no to powiedziałem że "dzisiaj", tak na prawdę było to 2-3 minuty wcześniej (ale to w sumie powiedziałem prawdę :)). Tyle tylko, że przenosiny trwały jeden dzień więc nie przeniosło mi w tym samym po północy a dopiero po upływie kolejnych 24 godzin.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

szrek pisze:...doładowałem 30 zł (taki jest wymóg) i aktywowałem darmowe LTE na 30 dni w następnym miesiącu znowu aktywuję LTE bo nadal posiadam na koncie 30 zł....
W następnym miesiącu nie będziesz miał żadnego pakietu, a to jest dodatkowy warunek używania DIL w normalnej prędkości.
Po doładowaniu za 30 zł otrzymałeś pakiet 1 GB ważny 30 dni i dzięki temu masz pełną prędkość w DIL.
Sprawdź kodem *107# czy twój pakiet 1 GB ma większą ważność niż 30 dni.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

eddie pisze:
szrek pisze:...doładowałem 30 zł (taki jest wymóg) i aktywowałem darmowe LTE na 30 dni w następnym miesiącu znowu aktywuję LTE bo nadal posiadam na koncie 30 zł....
W następnym miesiącu nie będziesz miał żadnego pakietu, a to jest dodatkowy warunek używania DIL w normalnej prędkości.
Po doładowaniu za 30 zł otrzymałeś pakiet 1 GB ważny 30 dni i dzięki temu masz pełną prędkość w DIL.
Sprawdź kodem *107# czy twój pakiet 1 GB ma większą ważność niż 30 dni.
Nie....dokładnie 953MB ważne do 28.03.2017 czyli 30 dni. Natomiast darmowy internet LTE do 26.03.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

szrek pisze:....dokładnie 953MB ważne do 28.03.2017 czyli 30 dni. Natomiast darmowy internet LTE do 26.03.
Jeśli w dniu 26.03 będziesz miał na koncie 30 zł i aktywny jakikolwiek pakiet internetowy, to możesz spokojnie aktywować kolejny DIL.
Przy okazji musisz aktywować jakikolwiek pakiet, bo bonus po 30 dniach przepada. Jeśli nie ma aktywnego żadnego pakietu internetowego, to prędkość internetu LTE gwałtownie maleje. Nie wiem do jakiej prędkości, bo zawsze miałem pakiet bonusowy.

Doładowanie za 30 zł daje bonus 1 GB ważny 30 dni.
Doładowanie kwotą 50 zł daje bonus 2 GB ważny 100 dni.

Dlatego jeśli kiedykolwiek będziesz musiał doładowywać, to lepiej od razu za 50 zł.
Pisałem o tym w poście 14 lut 2017, 2017 16:54 na str. 58. lecz prawdopodobnie jeszcze nie wiedziałeś o tej pułapce z lejkiem.
Regulamin trudno znaleźć, bo RedBullMobile promuje tylko ofertę RBM Energy.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

My się chyba nie rozumiemy.... jakie bonusy?
Ja mówię o tym...konto jest ważne rok i cały czas posiadam 31 zł.(co m-c aktywacja)

''Darmowy Internet: LTE Darmowy Internet LTE to usługa nielimitowanego transferu danych w ramach najnowszej technologii LTE. Usługę można aktywować przy stanie konta min. 30 zł. Usługa jest ważna przez 30 dni od jej aktywacji. Ciesz się swobodą najszybszego Internetu LTE''
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Potrzebujesz na koncie mieć aktywny pakiet danych.

Bez tego LTE będziesz miał w prędkości 32kbps...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Szrek, rzeczywiście nie rozumiesz - bez pakietu nie będzie LTE działać.
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: artsky »

Minie miesiąc i zrozumie :)
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

onken pisze:Potrzebujesz na koncie mieć aktywny pakiet danych.

Bez tego LTE będziesz miał w prędkości 32kbps...
To kiedy mam włączyć pakiet za 5 zł....najpierw... potem darmowy LTE czy odwrotnie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Jak doladujesz 30 lub 50 to na 30 / 100 dni dostaniesz już pakiet, później dopiero musisz wykupywac ten np za 5 zł.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Napisałem chyba wyraźnie i jasno, skoro doładowałeś za 30 zł to masz za doładowanie 1GB na m-c. Od drugiego kupuje 600MB za 5 zł i za tyle trzeba doładowywać konto , 30 zł to minimum na koncie aby uruchomić DIL. temat wałkowany od 41 m-cy. Napisano już wszystko a nawet więcej.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

''Napisałem chyba wyraźnie i jasno, skoro doładowałeś za 30 zł to masz za doładowanie 1GB na m-c''

Zgadza się...więc po 30 dniach stracę internet LTE, ale na koncie pozostaje nadal 30 zł i RWK.
Więc zmieniam kartę w routerze [mam z playa] wchodzę do PLAY24 i aktywuję darmowy LTE na 30 dni i zamieniam z powrotem karty sim.
XnIcRaM
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2017-02-16, 01:10

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: XnIcRaM »

Pewnie zostanę zjechany bo wszystko jest już w tym temacie zapewne napisane, problem w tym że nie do końca to wszystko rozumiem/nie jestem pewien.
Mam nowy starter RedBull Mobile (taki z puszką za 9zł), jest zarejestrowany i aktywny (od 3 dni)
Jeśli dobrze rozumiem to mam teraz taryfę RedBull MOBILE na Kartę II (czyli chyba to co w tym wątku funkcjonuje pod skrótem RBM2), czy aby optymalnie wykorzystać tę kartę, powinienem teraz ją doładować za 30 lub chyba lepiej za 50zł, dostanę wtedy 2GB oraz ważność konta na 100dni i tak co 100dni doładowywać za 50zł aby utrzymać ważność konta. DIL (czyli jak rozumiem Darmowy Internet LTE) aktywuje się automatycznie i jest aktywny tak długo jak długo mam przynajmniej 30zł na koncie?
Tak to działa czy coś pokręciłem lub może jest korzystniejsza opcja?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

W skrócie masz taryfę rbm5, inaczej red bull na kartę 5. Załóż sobie konto na play24 dla tego numeru, a będzie wszystko ładnie widać, można też tam włączać usługi/pakiety. Najlepsze doładowanie to właśnie 50 zł co 100 dni. DIL trzeba włączać ręcznie co 30 dni - krótkim kodem ussd w panelu modemu/routera/smartfona lub w play24 - kody ussd działają szybciej.
Korzystniejsza opcja to przeniesienie numeru z innej sieci do redbulla - dostaniesz wtedy pierwszy rok ważności konta, więc utrzymanie karty spada do 75 zł za cały rok. Po roku normalna oferta 50 zł co 100 dni. Ewentualnie drogie karty z allegro z ważnością konta 150 dni po doładowaniu za 50 zł.
XnIcRaM
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2017-02-16, 01:10

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: XnIcRaM »

dzięki dzejk, czy wiesz może jeszcze czy muszę czekać 24h czy może mogę gdzieś sprawdzić czy DIL jest aktywny albo dostanę SMS jak się aktywuje?
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: st128 »

Konto Play24 zakładka-Pakiety i usługi, sam kilka dni temu aktywowałem po raz pierszy DIL i zadnego smsa nie dostałem, czekalem z 15min az sie włączyło
XnIcRaM
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2017-02-16, 01:10

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: XnIcRaM »

ja włączyłem kodem i własnie dostałem SMSa że już aktywny
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

st128 pisze:Konto Play24 zakładka-Pakiety i usługi, sam kilka dni temu aktywowałem po raz pierszy DIL i zadnego smsa nie dostałem, czekalem z 15min az sie włączyło
Zawsze i na wszystko dostajesz potwierdzenie SMS. Wł. usługi darmowy LTE pisze że 24H. ale praktycznie jest wł. w ciągu 5 min. (w play24)
Zablokowany