Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Znakomity8765
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-01-10, 13:41

Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Znakomity8765 »

Witam

Jestem tutaj nowy i chciałbym zapytać czy warto jest uruchamiać usluge redbull mobile 100gb

Wyczytalem gdzies ze te nowe startery z puszka za 9 zl to internet na rok kosztuje 200zl

Starsze starery umozliwiaja korzystanie taniej z tej samej uslugi prawda to?

W opcji modemu musze zaznaczyc ze tylko polaczenie lte?

Modem to Huawei E3372
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Aktualizacja wrzesień 2018 - koniec darmowego LTE w Red Bull Mobile
USŁUGA DARMOWEGO INTERNETU LTE BĘDZIE MOŻLIWA DO WŁĄCZENIA TYLKO DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA 2018
NOWA CENA ZA 100GB TO 40 ZŁ. I NIESTETY BRAK LEJKA 2Mb/s PO PRZEKROCZENIU PAKIETU
WIĘCEJ NA BLOGU https://blogplay.pl/2018/09/zmiany-w-rbm-wazne

Najbardziej opłacalna w tej chwili opcja na bezpłatny internet LTE 100GB:
1. kupujesz starter fakt mobile - koszt 5zł, ewentualnie jutro będzie za darmo z gazetą fakt.
2. Aktywujesz starter (nieaktualne --> i doładowujesz konto minimum za 5zł, za co dostaniesz rok ważności konta).
3. Prostym kodem *163# zmieniasz taryfę na RBM5 (RBM na kartę 5).
4. Doładowujesz konto ponownie, aby mieć w sumie więcej niż 30zł (wymagane do uruchomienia bezpłatnego lte). Najlepiej za 50 zł.
5. Bezpłatne LTE włączasz kodem lub (wygodniej) przez panel play24 (załóż konto dla numeru ze startera).
Później koszt miesięczny to 5zł na 30 dni - lte nadal jest bezpłatne, ale żeby działało musisz mieć na koncie min. 30zł i aktywny jakiś pakiet danych, najtańszy właśnie za wspomniane 5zł. Bonusowe GB za doładowanie też się liczą jako mały pakiet.
6. W modemie zaznaczasz tylko połączenia LTE, wyłączasz roaming.


Aktualizacja 01.2018
Powyższa metoda jest trochę nieaktualna (choć działa), ponieważ stosując ją, nie da się przenieść roku ważności konta (rwk) do taryfy rbm5.
Jedyny sposób, aby uzyskać rok ważności konta to przeniesienie numeru z innej sieci niż play (np. orange, plus, t-mobile) do red bull na kartę.
Ale znalezienie salonu play, który będzie miał odpowiednie karty do przeniesienia do rbm graniczy z cudem (lub sprzedawcy nie chcą tego robić).
Karty, którymi musi dysponować salon play wyglądają tak - na żadnych innych się nie da (to czerwone kółko jest ważne):
Obrazek

Jeśli uda się przenieść numer, to wylądujemy w taryfie RBM na kartę 7 MNP, na której włączamy rok ważności konta (rwk) przez play24 lub kodem:
Aktywuj bonus kodem *111*340*1#. Bonusy są ważne 60 dni.
*Bonusy nie przysługują Użytkownikom PLAY.
A na następny dzień można już zmieniać taryfę na finalną RBM5 (RBM na kartę 5), gdzie jest darmowy internet LTE 100GB (w skrócie dil).
W takiej opcji macie internet praktycznie za 5 zł na miesiąc, a nawet taniej - przy odpowiednim ogarnięciu konta można zejść do 70 zł za rok.

Jednak gdy nie znajdziecie salonu z odpowiednimi kartami, to warto rozważyć zestaw startowy z puszką napoju red bull za 9 zł, który można znaleźć np. na stacjach orlenu lub w żabce. Kartę taką trzeba doładować za 50 zł co 30 dni, więc koszt utrzymania karty wzrasta do 15 zł na miesiąc.
To samo można uzyskać przez fakt mobile - instrukcja z początku tego posta.
Obrazek
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ja.michal »

dzejk pisze: 4. Doładowujesz konto ponownie, aby mieć w sumie więcej niż 30zł (wymagane do uruchomienia bezpłatnego lte).
5. Bezpłatne LTE włączasz kodem lub (wygodniej) przez panel play24 (założ konto dla numeru ze startera).
Później koszt miesięczny to 5zł na 30 dni - lte nadal jest bezpłatne, ale żeby działało musisz mieć na koncie min. 30zł i aktywny jakiś pakiet danych, najtańszy właśnie za wspomniane 5zł.
W pierwszym miesiącu po doładowaniu nawet nie trzeba aktywować pakietu bo będą bonusowe MB za doładowanie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

A jak doładujesz za 50 zł to nawet 100 dni nie musisz się martwić by wykupić pakiet ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
zenono
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2015-05-04, 15:29
Lokalizacja: miasto nad Wisłą

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: zenono »

dzejk pisze: 3. Prostym kodem *163# zmieniasz taryfę na RBM5.
Długo to trwa? Zmieniłem dziś po 10.00 i do tej pory brak efektu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

u mnie parę minut, ale żadnego smsa potwierdzającego nie dostałem - założyłem konto na play24 i tam było widać.
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Ridix »

Tylko do końca nie wiadomo jak będzie za rok ?. Owszem ja skorzystałem kiedyś ze sposobu opisanego przez dzejk ,lecz po doładowaniu już na Redbull nie wydłużyła mi się ważność konta.A odczekałem chyba 10 dni,więc owszem zyskujemy rok,ale chyba potem będzie po staremu czyli 50zł na 100dni ,bo jeśli by doładowanie za 50zł przedłużało o rok,to bym zyskał wspomniane 10 dni,no ale oferta kapitalna więc nie ma co się rozpisywać.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Ktoś wierzy że to po co to robimy będzie jeszcze dzialac na tych zasadach ?? Nie sądzę :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Już to widzę, jak się skończy aero2 i lte w redbull... :D
krzysiek236
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-15, 12:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: krzysiek236 »

Czy jesteście pewni, że da się przejść do RBM5?
Bo próbowałem wykonać tą operację i przeniosło mnie do RBM Energy - gdzie nie ma darmowego internetu lte?
Jeśli jest jakiś patent na przejście do RBM5 proszę o opis.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

kodem ...163, tak robiłeś ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
krzysiek236
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-15, 12:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: krzysiek236 »

onken pisze:kodem ...163, tak robiłeś ??
Dokładnie (dla uszczegółowienia wybrałem *163# potem 8 więcej i następnie RBM5).

I mimo to przeniosło mnie do oferty RBM Energy - gdzie nie ma barmowego LTE.

Dlatego pytałem czy jest jakiś sposób na przeniesienie się do oferty RBM5 (RBM II czy RBM 9zł - zwał jak zwał bo funkcjonują różne nazwy tej taryfy) - gdzie jest darmowy internet LTE?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

W RBM5 zniknal pakiet 300MB, pojawil sie za to w cenie 5 zl 600 MB . W RBM7 jest nadal ten 25MB jak i nowe

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

krzysiek236 pisze: Dlatego pytałem czy jest jakiś sposób na przeniesienie się do oferty RBM5 (RBM II czy RBM 9zł - zwał jak zwał bo funkcjonują różne nazwy tej taryfy) - gdzie jest darmowy internet LTE?
Albo coś źle zrobiłeś albo jakiś błąd po stronie play. Wróć do faktu (infolinia), a potem jeszcze raz kodem.
onken pisze:W RBM5 zniknal pakiet 300MB, pojawil sie za to w cenie 5 zl 600 MB . W RBM7 jest nadal ten 25MB jak i nowe
a za parę minut (23:00) znika pakiet 10GB za 10zł.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Niestety po 23.00 w RBM7 zniknal pakiet 25 MB za 3 zl, teraz najtanszy to 600 MB za 5 zl

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

hmm... u mnie jest.
Ale może dlatego, że jest włączony.
5zymonn
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2015-12-19, 22:23

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 5zymonn »

Ten 600MB w RBM5 jest tylko na 7 dni, także jedyna opcja to 2GB za 9zł / miesiąc.

edit: sorki, nieprawda :-) pakiet jest na miesiąc.
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Na 7 dni niektorzy maja za free, nie wiem od czego to zalezy. Co nie zmienia faktu ze brak za 3 zl pakietu w RBM7, czyli koszty rosną

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

600MB na 7 dni jest za darmo tylko dla nowych użytkowników - na przetestowanie. Tak było w prasówce play.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Chyba zrezygnuję z RBM7. Taka podwyżka z 3 zł na 5 zł jest nie do zaakceptowania jak za internet minimum 100GB z pełną prędkością a potem lejek 2Mb/s.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ja.michal »

Zrezygnujesz bo pewnie wyłączą również darmowe LTE. ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Mi chodzi tylko o sam fakt podwyżki, teraz zrównało się prawie z RBM5, a Michał ma rację, pewnie niebawem i tak wyłączą to LTE

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
5zymonn
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2015-12-19, 22:23

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 5zymonn »

A coś mówili o wyłączeniu tego? Jeszcze nie korzystam, ale od jutra zamierzam ;-). W razie czego zostaje normalny internet na karte za 45 zł /mieś z tymi samymi limitami.
Obrazek
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ja.michal »

Pakiet 10 za 10 był przedłużony do odwołania, a za kilka dni odwołany, także podobnie mogą zrobić z LTE bez limitu. Oczywiście to tylko gdybanie.
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: notsure »

Ciekawe jak to odbije się na ewentualnym odciążeniu sieci, tzn. jaki % transferu robią karty z darmowym LTE ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ja.michal »

Pewnie margines. Poza osobami na forach branżowych nie spotkałem osoby, która wiedziałaby o tej promocji.
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: marian307 »

podobnie jak z play internet na karte z pakietem 100gb za 45zł tylko że na 3g/lte
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Chyba zrezygnuję z RBM7. Taka podwyżka z 3 zł na 5 zł jest nie do zaakceptowania jak za internet minimum 100GB z pełną prędkością a potem lejek 2Mb/s.
Na ich miejscu bym się nie szczypał, tylko żądał kasy-20zł i to z dnia na dzień (klienci by łykali jak "Reksio szynkę"-no niektórym świat by się zawalił, bo internet musi być za 5 zeta, a ramka fajek za 15). Jakoś trzeba wyjść z tej patologi (nie ponosząc zbyt wielkich strat i zarabiając na usłudze).
notsure pisze:Ciekawe jak to odbije się na ewentualnym odciążeniu sieci, tzn. jaki % transferu robią karty z darmowym LTE ?
Podejrzewam że bardzo duży (widać to po obciążeniu sieci, na HSPA+DC kilka razy wyższy transfer od LTE).
ja.michal pisze:Pewnie margines. Poza osobami na forach branżowych nie spotkałem osoby, która wiedziałaby o tej promocji.
O nie, gdyby patrzeć na te kombinacje z procedurami przenoszenia nr-to można było by ująć to w niewielkim %, jednakże na Allegro sprzedano tych kart grube tysiące (sam jeszcze jesienią kupiłem jedną z ważnością konta 150 dni). Także użycie danych zajmuje znaczącą pozycję (do początku minionego roku-gdzie pchano tą promocję do wszystkiego, sieć u mnie w Łodzi leżała na LTE, teraz osiąga 2-3 razy wyższy transfer, w innej lokalizacji-dużo mniejszym mieście-transfer, działanie sieci leży-tyle że nie rozłącza co godzinę i nie woła kodów).
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

W Play RBM z darmowym Internetem LTE to patologia. Promocja SmartDom w Plusie/CP gdzie trzecia usługa(( w tym internet) była nawet za 1 zł to promocja. Tak rzecze kolega @jarek7714. Oczywiście beneficjenci SmartDom nie obciążają nadmiernie sieci LTE Mobylandu i Sferii i internet LTE w Plusie/CP śmiga aż miło w każdej lokalizacji.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

@matek

Jarek lubi się wymądrzać ;) - na każdym forum o tej tematyce go już znają ;)

Jego nie przegadasz, juz sam się przekonałem, zawsze wie najlepiej i guru ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Zablokowany