Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Tired.

Naczytales sie głupot i uwierzyłeś ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: overtrash »

Azazell pisze:Mi Nju odpada bo mało GB ;/ Ja to w miesąciu zużywam od 100-400gb.. Przeważnie 200-400. Oglądam Filmy, mecze z NC+ oraz glównie do pracy. Eh ;/
Wiec może coś takiego?
34.90zł za 300GB, umowa na 12mcy,
https://www.naumobile.pl/oferta/internet/

39.99zł za 300GB, umowa na czas nieokreślony,
https://otvarta.pl/internet

W obu przypadkach wykorzystana jest infrastruktura Plusa.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: tired »

onken pisze:Tired.

Naczytales sie głupot i uwierzyłeś ??
Hehe na to wygląda, że był to głupi żart. Także sorki :facepalm:
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarekt »

tired pisze:
onken pisze:Tired.
Naczytales sie głupot i uwierzyłeś ??
Hehe na to wygląda, że był to głupi żart. Także sorki :facepalm:
Jeśli żart był głupi, to pewnie tylko głupi się nabrał :)
Dodam, że nazwa tego udoskonalonego DILa za 20zł w tej taryfie SnaK (Samsung na Kartę), czyli SIL (Samsungowy Internet LTE), to początkowe literki słowa "silly" (głupi)...

A na poważnie: jeśli komuś zniszczyłem marzenia, to przepraszam :).

A na mega poważnie: nie bierzcie na poważnie (a przynajmniej z dużą dozą ostrożności) komentarzy pod niusami i artami, zwłaszcza jeśli komentarz Wam bardzo pasuje.
O to chodzi w takim komentowaniu przez płatnych trolli i klakierów, aby komentarz Wam przypasił i abyście w niego uwierzyli i na podstawie takiego komentarza podejmowali potem decyzje - będąc już zmanipulowanymi (może nie życiowe decyzje ale istotne dla zleceniodawcy takich komentów).

Królem takich zleceń jest od kilkunastu miesięcy w Polsce T-Mobile. Z jednej strony jest wychwalanie na potęgę ofert T-Mobile, wyników biznesowych, jakości sieci itp. itd., a z drugiej ostra jazda przez te same osoby szczególnie po Play (mają szczególne powody, bo 70-80% osób które odeszły przez ostatnie 5 lat z T-Mobile, spychając go na telekomunikacyjne zaplecze, trafiło do Play/P4).
Nie będę podawał przykładów pracowników T-Mobile, czy osób z firm współpracujących z T-Mobile, które udzielają się również tutaj. Sporo osób wie które to.

To tak na marginesie mojego żartu i wiary we wszystko co przeczytacie szczególnie w komentarzach, ale i na forach, czy nawet niusach.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Azazell »

overtrash pisze:
Azazell pisze:Mi Nju odpada bo mało GB ;/ Ja to w miesąciu zużywam od 100-400gb.. Przeważnie 200-400. Oglądam Filmy, mecze z NC+ oraz glównie do pracy. Eh ;/
39.99zł za 300GB, umowa na czas nieokreślony,
https://otvarta.pl/internet

W obu przypadkach wykorzystana jest infrastruktura Plusa.
To jest ciekawe dziekuje.. Wezme to pod uwage.. Wszedłem na Panwybierak i jedynie co ciekawe to Play net box za 80zl gdzie tez daja 300gb.. AL to drożej niż w otvarta. Niby mam też orange internet po kablu ale hm pisze do 80mbit gdzie wrzeczyistosci mam tylko do 12mbit ;/ bo mam w domu też netię o tej prędkosci i nie da rady by zwiększyc przepustowość.. A tylu jest domowników ze to w ogóle ledwo działa :(

A do pracy porzebuje coś szybkiego i coś solidnego.. Zainteresuje się tą Otvarta bo wydaje sie ciekawe..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Mieszkasz w takim miejscu że Plus ma tylko zasięg z LTE1800Aero2 więc najpierw sprawdź jak działa u ciebie zanim podejmiesz decyzję z OTVARTA.
gunio1991
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2018-03-02, 20:07

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: gunio1991 »

Tak jak pisałem wcześniej, niewątpliwie na tym stracą ale też i zyskają być może w Play albo inne sieci. Cena za nadużywanie jakaś musiała być.

Osobiście też rozważę inną sieć bo problem jest taki że w trakcie dnia nadajniki Play w moim rejonie to tragedia, wieczorem odpowiedź z serwera jest 10x szybsza niż w trakcie dnia, teraz na wyraźnym przykładzie dostrzegłem jak to wygląda. Tragedia. W Play też nie było najlepiej ale w RMB to bardzo uciążliwe.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ktry »

Poczekaj aż pasożyt zwany DIL w RBM się zakończy całkowicie to i sieć stanie na nogi . Wtedy można będzie po testować sieć i zdecydować co wybrać.
Plus z takim pasożytem na sieci to by już całkiem padł w mojej okolicy ,zresztą z Orange było by podobnie . Może Tmobile by wytrzymał ze względu na kompletny brak klientów przez najwyższe ceny przez lata jakie oferowali .
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Niestety teraz już obciążenie BTS T-Mobile robi się spore...

I robi się tłoczno.... :(

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: st128 »

Wreszcie.. udało sie aktywowac (przez zgłoszenie w p24) Pink na karte 9 zł. Dzięki ci pleju...
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: HashMap »

Użytkownicy hejutujący korzystny dla nich dil. To ciekawe. Jak bardzo trzeba być stłamszonym i sfrustrowanym, żeby się cieszyć z powodu zniknięcia tej oferty? Jesli BTS były przeciążone, tzn, że niedomaga infrastruktura, a nie, że użytkownicy za dużo korzystają :facepalm:
krychun3
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-12-03, 16:30

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: krychun3 »

@HashMap żeby było mało, musiałbyś widzieć jak konfidencili, nawet niektóre konfitury tej oferty z forum telepolis (kto tam jest to wie kto) pisali do rzecznika na blogu P4, nawoływali do usunięcia DILa na live'ach fb podczas q&a z ważnymi osobami (do teraz nawet to jest i można sprawdzić bo jest zapis)
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Tinkas »

Jak kogoś stać, żeby zapłacić więcej, ale mieć lepszy net, to się cieszy. U mnie ponad rok temu popołudniami prędkości zaczęły spadać nawet poniżej 3mbps, a to już starcza chyba tylko do facebooka na smartfonie. Wziąłem wtedy Orange 4x droższe, żeby mieć normalny net. Teraz z kolei Networks! pada przez Tmobile, więc jak Play odetchnie, to chętnie tam wrócę.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piotrzet »

N! pada przez T-Mobile? A to ciekawe bo jakoś w speedtestach tego nie widać. Po za tym Play nie odetchnie planują wprowadzić przez LTE tv domową będzie ciekawie :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

T-Mobile to jedyny operator który nie ma prawa padać, zawsze i wszędzie działał , działa najlepiej i najszybciej. Oferta bez limitu nie miała żadnego wpływu na prędkości uzyskiwane przez użytkowników, jest nadal mega szybko. Potwierdzają to sierpniowe rankingi speedtestów gdzie przewaga T-Mobile nad innymi operatorami mieści się w granicach błędu statystycznego a które to testy świadomi użytkownicy mają głęboko w ......e. A co do Play to już w salonach są klienci którzy pytają o TV przez internet. Naród nie może się jej doczekać i zapcha sieć Play na amen oglądając 'Koronę królów" i inne tureckie seriale.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Tinkas »

U mnie na N! wyciągałem poza szczytem 90-100mbps jeszcze rok temu. W szczycie nie spadało poniżej 50. Eldorado się skończyło jakieś pół roku temu - teraz sukcesywnie spadają prędkości. W szczycie czasami spada poniżej 10mpbs, a jak jest więcej niż 20, to wieczór można zaliczyć do udanych :) U moich sąsiadów pojawiły się w tym czasie 3 Huaweie od T-Mobile i ani jednego ZTE od Orange. Stąd moje wnioski :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piotrzet »

Dlatego zaczekajmy do tego czasu aż dojdzie do rozłamu wtedy będzie wiadomo. Po za tym wspólne pasmo jest tylko 1800 a nie inne więc jak wygląda sprawa tylko na tym paśmie?
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: overtrash »

matek451 pisze:T-Mobile to jedyny operator który nie ma prawa padać, zawsze i wszędzie działał , działa najlepiej i najszybciej. Oferta bez limitu nie miała żadnego wpływu na prędkości uzyskiwane przez użytkowników, jest nadal mega szybko.
Proste, T-Mobile w wielu miejscach ma naprawdę rozwiniętą infrastrukturę- zazwyczaj stacja bazowa posiada podciągnięty światłowód oferuje Przepł Mb/s 500Mbps x2, w bardziej zagęszczonych lokalizacjach nawet x4.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

To ja mam pecha bo mimo trzech pasm mam zwykła słaba radiolinie....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

No pewnie, T-mobile to ma w "większości " BTS-y oparte na światełku tylko dziwnym trafem wielu użytkowników nie może osiągnąć tych 20Mb/s które sprzedają im konsultanci. Teraz w większości rozmów sprzedażowych zapewniają że więcej na domowym bez limitu nie da rady osiągnąć w wielu lokalizacjach a są nawet takie w których i tego nie chcą sprzedać. Oferty bez limitu na trzech taryfach dla indywidualnych i do tego dla firm robią swoje, koszty po odliczeniu sprzętu LTE-A w abonamencie są symboliczne. Jeszcze niedawno byli tacy co zapewniali że taka oferta nie wpłynie na wydajność sieci.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piotrzet »

A wpłynęła na wydajność sieci? Jeśli tak to daj jakieś konkretne dowody. Lokalizacje zawsze są jakieś zapchane i czy była ta oferta czy jej nie było. I tak jest w każdej sieci. Po za tym, skoro nie chcą sprzedawać to chyba dobrze? Jeszcze nie spotkałem się z tym u operatora żeby odradzał ofertę ze względu na przeciążony nadajnik.
piottrr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-09-13, 19:07

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piottrr »

czy mamy jakies przecieki o nowe ofercie internetowej od p4?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piotrzet »

Przecież niedawno została zaprezentowana to co ty już chcesz zmian? Na nolimits jak w T-Mobile na pewno nie masz co liczyć jeśli o to chodzi. Zostaje ci 200zł i 1 TB :D
piottrr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-09-13, 19:07

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piottrr »

liczyłem że usunięcie dila zaowocuje jakąś nową ofertą, w jakimś celu postanowili przygotować miejsce na bts'ach
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Nie nie wpłynęła bo sieć T-mobile to jest kosmos, działa wszędzie, zawsze i najlepiej. Nigdzie nie jest przeciążona, szczególnie tam gdzie jest gołe LTE800 na BTS-ie a tych jest wiele ( 6002 ma agregację ) więc te bez to około 4500 z czego pewnie większość z nich to LTE800. One też dają radę przecież to fioletowy, niemiecki operator który dba o klienta jak mało kto. A tak naprawdę to przez rok T-Mobile zmodernizował stacje bazowe stąd średnie prędkości na LTE mimo no limit nie zmalały jakoś drastycznie. Oczywiście modernizacje objęły zasadniczo miasta i chwała mu za to. Tam gdzie jest tylko LTE800 już tak różowo nie jest. No i liczba klientów T-Mobile nie wzrosła w jakiś lawinowy sposób. Sam polecam T-Mobile i jego no limit jeśli po testach działa komuś OK, czyli np. te 20Mb/s. Cena jest wręcz symboliczna za takie transfery danych. Ale zawsze trzeba podchodzić do wszystkiego z rezerwą. To internet mobilny i zmiany bywają bardzo dynamiczne. A Play najpierw wprowadził pakiety 200GB do taryf biznesowych. potem możliwość dokupienia kolejnych 100-200GB w ofertach L, XL dla biznesu i indywidualnych. M-c temu nowa oferta abonament internetowy z większymi pakietami( 200-300GB) a teraz zapowiedział TV na mobilnym internecie. I tyle póki co. Pożyjemy, zobaczymy jak koniec DIL-a wpłynie na sieć i czy za tym wszystkim pójdą dalsze kroki.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piotrzet »

piottrr pisze:liczyłem że usunięcie dila zaowocuje jakąś nową ofertą, w jakimś celu postanowili przygotować miejsce na bts'ach
W celu prezentacji oferty domowej tv opartej na LTE może być ciekawie jak oferta wystartuje :D
Awatar użytkownika
arasat
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2017-09-30, 07:57

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: arasat »

Witam, dostałem sms o nastepującej treści: "Promocja Darmowy Internet LTE zostanie wylaczona za 3 dni. Szczegoly na redbullmobile.pl"
włączyłem dnia 2018-09-06
"Promocja Darmowy Internet LTE zostala wlaczona. Korzystaj z nielimitowanego transferu danych w technologii LTE przez 30 dni. Szczegoly na redbullmobile.pl"
tzn że już 07.10.2018 nie będzie możliwości włączenia ostatni raz?
Antena TECHNOLOGIC LTE dual 2 x 7 dBi, 3m H155, SMA, Huawei B315s-22, Huawei E3372, BDI Aero2, Play OdNova, Virgin Mobile
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarekt »

@arasat, DIL będzie działał u Ciebie do 5. października. 6. około 10:00 już będzie na 99% wyłączony. Możesz go wtedy włączyć na kolejne 30 dni.
Będzie wtedy działał do 4 listopada. 5. listopada rano już będzie wyłączony i już go nie włączysz.
Bo ostatnie możliwe włączenie DILa, to 31. października - działałby wtedy do 29 listopada do 23:59. Może nawet jeszcze kilka godzin po północy.
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: st128 »

Czy po zmianie z taryfy rbm na rbm5 bedę musiał włączac jakies platne pakiety ? czy wystarczy posiadanie 30 zl na koncie rbm5 ?(planuje wyłączyc Dil zmianą taryfy 28.10 i panownie włączyc w rbm5) i jeszcze jedno pytanie: Jaka jest sciezka migracji z rbm/rbm5 do taryfy "play na karte -rok waznosci konta"
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Dyzson »

Hey! Z racji, że DIL się kończy chciałbym maksymalnie wykorzystać środki pozostałe na mojej karcie RBM, ewentualnie dokładając coś jeszcze.
Aktualnie jest to dokładnie 105,13 zł (ważne do 07.10.2018). Oferta RBM na Kartę 5, DIL aktywuje jakoś w połowie miesiąca.
Myślałem, aby doładować konto za 50 zł, co przedłużyłoby je o te 3 miesiące, po zakończeniu starego DIL'u aktywować "Nowy DIL" tyle razy, ile będę w stanie, a resztę środków prze bębnić na jakieś SMS-y premium.

Tutaj kieruje pytanie do ekspertów z forum, którzy może mają jakiś lepszy pomysł jak najbardziej efektywnie wykorzystać te środki i przedłużyć ważność konta. Chciałbym wykorzystać ofertę "Nowy DIL" jak najdłużej, potrzebuje trochę czasu na znalezienie alternatywy.
Zablokowany