Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
GRUNIU
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2015-05-28, 14:36
Lokalizacja: K n O

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: GRUNIU »

Trzeba bylo tak odrazu :) THX
200zl dostane na 60 dni, to chyba ten pakiet mnie nie intersuje :(
https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/
Kiedy mam doladowac konto za 100zl? Jak bede w RBM, przed aktywacja bonusu?
Jak mialem wczesniej RWK, to zle wyliczylem kase i musialem doladowac konto, przed uplywem RWK. Oczywiscie po doladowaniu dostalem juz na 3 m-ce.
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: barek16 »

200 zł i 20GB i tak przepadną po przejściu z RBM7MNP do RBM5. Przejdzie tylko RWK. Doładuj jak już będziesz w RBM5, przy doładowaniu za 100zł dostaniesz jeszcze bonusowy pakiet 36 GB ważny 150 dni. Bywa tak że ten pakiet wystarcza do działania DIL. Jeśli Ci tak zadziała przez pół roku nie będziesz musiał kupować dodatkowego pakietu, jeśli nie będzie chciało działać (objaw lejka na aktywnym DIL) nic straconego bo kase na koncie masz więc kupujesz najmniejszy pakiet neta za 5zł i jedziesz dalej.
Przy założeniu że bonus nie zadziała 100zł to dobra kwota doładowania do roku DIL:
12 mc x 5 zł = 60zł
60zł + 30zł (które musi być na koncie do działania DIL)= 90zł
10zł zapasu w razie zapomnienia :-)
gelox
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2016-11-23, 08:40

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: gelox »

dzejk pisze:Zarejestrowany numer na kartę w orange niesiesz do salonu play i prosisz o przeniesienie do redbull na kartę. Jeśli mają odpowiednie startery to przenosiny trwają tylko 24h. Po aktywacji startera w redbullu sprawdzasz, czy dostałeś promocyjne 200 zł, 20GB i rok ważności konta - chyba smsy przychodzą. Potem dobrze jest odczekać kolejną dobę, aby się to ułożyło na serwerach playowych ;)
Teraz możesz migrować do finalnej taryfy rbm5 za pomocą kodu *163#
- wyskoczy menu, gdzie będzie musiał wybrać numer tej taryfy, jeśli jej nie będzie na liście, to wybierz 8. dalej, tam musi być. Tyle - będzie DIL i RWK.

A da się teraz dostać jeszcze bonus w postaci RWK???
GRUNIU
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2015-05-28, 14:36
Lokalizacja: K n O

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: GRUNIU »

No przeciez sam zacytowales odpowiedz, na swoje pytanie.

A to nie jest tak, ze przy doladowaniu konta, bedac w taryfie RBM5, przedluzy mi sie konto tylko o 3m-ce, pomimo, ze mam RWK?
Ja tak wlasnie mialem. Pisalem wyzej.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Kolego, moze włączysz trochę myslenia :facepalm:

@dzejk, że Ci się chce wałkować to samo po raz 1000, szczególnie ze to wszystko jest w kazdym miejscu opisane a i ja pisałem temu koledze praktycznie to samo a on dalej nie chce myśleć samodzielnie i szuka dziury w całym..

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Będąc w redbullu trzeba włączyć bonus kodem, cytuje ze strony https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/
*Aktywuj bonus kodem *111*340*1#. Bonusy są ważne 60 dni.

RWK zostaje - dwóch znajomych w styczniu przenosiło numer. Chyba, że się coś w lutym zmieniło, ale wątpię.
Całkowity koszt przeniesienia numeru to wartość startera orange - najtańszy za 5 zł. Więc nie bardzo rozumiem, o co ta walka.
GRUNIU
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2015-05-28, 14:36
Lokalizacja: K n O

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: GRUNIU »

OK - wszystko jest dla mnie jasne.
Tylko, ze jak pierszy raz uruchamialem RWK w RMB5, to zrobilem to tak: Przenioslem nr do FAKTMOBILE. Doladowalem konto za 5zl. Wrocilem do RBM5 i doladowalem konto kwota XX (nie pamietam jaka). Zle obliczylem ta kwote i nie starczylo mi na caly rok. Doladowalem wtedy drugi raz za 50zl, w trakcie trwania RWK i przedluzylo mi na 3 m-ce. Czyli scielo mi RWK.
Teraz doladuje za 100 i starczy na caly rok.
I mi tylko o to chodzi. Zadnego dodatkowo rozkminiania nie chcem.
Dzieki za wszelka pomoc.
Grzegorz_ST
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-01-12, 09:35

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Grzegorz_ST »

Grzegorz_ST pisze:W temacie z informacją o przedłużeniu promocji przenoszenia numerów do RBM wyczytałem:
darekka pisze: Dzięki temu można mieć DILa z RWK więc koszt internetu za cały romk wymiesie 75zł.(za tyle w sumie doładujemy) z czego na końcu zostanie 31zł.
Mogę prosić o wyjaśnienie dlaczego dokładnie 75 zł? Pytam, bo stronie Play widziałem, że do uaktywnienia darmowego internetu LTE trzeba mieć minimum 30 zł na koncie. Jakie jeszcze doładowania są konieczne?
W końcu mam kartę RBM5 z RWK i DIL :hurra: trochę się za tym nachodziłem (ok 6 wizyt w salonach Play, po jednej w Orange i T-mobile :))
Żeby włączyć DIL doładowałem konto kwotą 50 zł.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

30 zł by stykło na DIL :)

Tyle ze za 50 zł będziesz miał pakiet danych na 150 dni potrzebny do działania DIL

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
veri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-02-05, 02:37

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: veri »

Da sie na DIL grac w fpsy po sieci, czy do to tego jednak stale lacze?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

gram okazjonalnie w WoT i pingi są w granicach 60-80ms.
Leocratus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-07-02, 08:33
Lokalizacja: Poznań

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Leocratus »

Witajcie,
Pytanie do osób które już korzystają z RWK + DIL. Doładowałem konto 30pln oraz uruchomiłem DIL na 24.play.pl. Aktywacja usługi chilę trwa. Co w przypadku kiedy minie 30 dni działania usługi DIL a jeszcze nie zdążę jej przedłużyć (aktywować ponownie)? Czy na internet będzie założony lejek czy też zacznie mi pobierać środki z konta?
::Just two wheels::
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: mk64 »

To drugie.
B535 w Play
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

mk64 pisze:To drugie.
nie prawda - zacznie zjadać mały pakiet, np. ten za doładowanie konta lub wykupiony najtańszy 600 MB za 5 zł. Potem lejek 16 kbit/s.
Pieniądze z konta nie znikają za net.
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: mk64 »

Masz racje. W pospiechu pomyliłem "środki" z "pakietem". Sorki za wprowadzenie w błąd.
B535 w Play
Leocratus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-07-02, 08:33
Lokalizacja: Poznań

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Leocratus »

Ok dzięki za info:).
::Just two wheels::
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Pozdrawiam jestem nowy
Zapytanie: mam kartę orange [bonus wykorzystany] jak pojadę do pleya to co mam powiedzieć że chcę przenieść numer do RBM 5 czy do RBM ENERGY żeby mieć promocyjne 200 zł, 20GB i rok ważności ?
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: artsky »

Mówisz, że to RBM na kartę, tyle wystarczy. Starter muszą mieć taki z napisem "7zł". Najpierw aktywujesz bonusy, a za 24h zmieniasz taryfę na RBM5.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Jutro pojadę do pleya....czyli koniecznie starter RBM z napisem 7 zł. [czyli żaden inny]
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

Leocratus pisze:Witajcie,
Pytanie do osób które już korzystają z RWK + DIL. Doładowałem konto 30pln oraz uruchomiłem DIL na 24.play.pl. Aktywacja usługi chilę trwa. Co w przypadku kiedy minie 30 dni działania usługi DIL a jeszcze nie zdążę jej przedłużyć (aktywować ponownie)? Czy na internet będzie założony lejek czy też zacznie mi pobierać środki z konta?
Lepiej od razu doładować za 50 zł, bo wtedy otrzymujesz bonus 2GB ważny 100dni i jeśli nie masz RWK, to konto główne jest ważne 100 dni. Najlepiej doładować przed upływem 100 dni, bo wtedy nowy bonus łączysz ze starym. U mnie jest już prawie 6 GB.
Stan bonusa za doładowanie sprawdzisz kodem *107#

Po 30 dniach DIL otrzymasz SMS informujący o zakończeniu DIL i wtedy na play24, albo kodem *111*480*1# uruchamiasz kolejny 30-dniowy cykl.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

taka ciekawostka - znajomy przeniósł numer do red bull na kartę jakoś w końcu grudnia, od razu włączył bonus 20GB i postanowił go wykorzystać, bez zmiany taryfy na rbm5. Z początkiem lutego włączył bonus ponownie :) Stan konta promocyjnego wskazał 400 zł i 20GB.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

I tak za 30 dni mu zabiorą bonusy....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: artsky »

Ale RWK będzie miał w RBM5 i tani dostęp do LTE przez prawie rok lub do zmiany regulaminu ;)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

@onken
zgadza się (chociaż nie za 30, a za 60 dni), ale on mało GB potrzebuje, dlatego chciał to wykorzystać. I nie wspomniałem o najważniejszym - RWK mu wskoczyło także z nową datą lutową.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

artsky pisze:Mówisz, że to RBM na kartę, tyle wystarczy. Starter muszą mieć taki z napisem "7zł". Najpierw aktywujesz bonusy, a za 24h zmieniasz taryfę na RBM5.

Prośba do @artsky
Przeniosłem dzisiaj numer z orange i dostałem starter 7 zł.
Będę korzystał tylko z internetu LTE w domu. Posiadam router LTE i jestem zarejestrowany na PLAY24.
Teraz bardzo proszę o pomoc jak mam postępować krok po kroku żeby korzystać z tej usługi jak najtaniej i najdłużej. Kiedy mam doładowywać konto i za ile no i żeby mieć RWK.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

odczekaj do jutra - przeniesienie numeru z reguły trwa 24h. Jak stary starter orange przestanie działać, to zmień na ten z red bulla.
Bonus za przeniesienie numeru najprościej włączyć krótkim kodem ussd: *111*340*1#
Dostaniesz pierwszy rok ważności konta, 200 zł na rozmowy oraz 20GB neta. Bonusy są ważne 60 dni.
https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/
Czekasz na potwierdzenie włączenia smsem. Nie śpiesz się - warto odczekać dobę.
Wykorzystujesz bonusy (bo je stracisz, zostanie tylko RWK) albo od razu zmieniasz taryfę na Red bull na kartę 5 (RBM5), także krótkim kodem: *163#
pokaże się menu, gdzie trzeba wybrać tą taryfę - gdyby nie było jej na liście, to daj 8. więcej. Po potwierdzeniu włączenia taryfy smsem, możesz doładowywać konto za 50 zł, krótki kod: *100*twój_kod_doładowania#
W gratisie za to doładowanie dostaniesz mały pakiet 2GB ważny 100 dni.

Darmowy internet LTE (w skrócie DIL) włączasz krótkim kodem: *111*480*1# lub przez play24 (dłużej trwa przetwarzanie).
Pakiet jest ważny 30 dni. Gdy się wyłączy, zacznie schodzić transfer z małego pakietu. Jak i on się wyzeruje, to włączy się lejek 16 kbit/s, czyli praktycznie brak neta. Wtedy trzeba kupić kolejny mały pakiet danych, np. najtańszy 600MB za 5 zł na 30 dni, krótki kod: *111*547*1#
Potem można włączyć DIL, jak wyżej. Gdybyś nie wyzerował małego pakietu (jego stan sprawdzisz przez kod *107#), to wystarczy włączyć sam DIL.
Po 100 dniach, gdy straci ważność mały pakiet danych 2GB z doładowania, wystarczy kupować ten 600MB za 5zł, a następnie włączać DIL.
Inne przydatne kody https://www.redbullmobile.pl/przydatne-kody/

Powyższa instrukcja jest klepana praktycznie na co drugiej stronie w tym temacie, ale co mi tam...
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

@dzejk
Wielkie dzięki za szczegółową instrukcje.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Oczywiście trzeba też pamiętać, aby stan konta (*101#) wynosił powyżej 30 zł - inaczej DIL się nie włączy na pełnej prędkości.
Warto dodać, że kody ussd nie działają w LTE.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Chyba też kartę muszę włożyć najpierw do telefonu bo w routerze lte mogę tylko wysyłać i odbierać smsy? [kody chyba nie]
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

to zależy od softu w modemie / routerze, niektóre mają taką możliwość.
Zablokowany