Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

aa, no tak - za 50zł masz 100dni spokoju.
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Czyli dopiero po 100 dniach będę musiał aktywować pakiet danych, aby włączyć darmowe LTE?
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Tak, o ile nie przegapisz aktywacji co 30 Darmowego LTE ktore moze Ci zjesc pakiet danych co dostales.
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

No właśnie pakiet 2GB za doładowanie mi dzisiaj zjadło, ale mimo to darmowe LTE aktywowałem. Na pozycji "Promocyje MB" mam 0 MB (ważne do 8.05.2016).
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

No to po 24 mozesz juz miec limit predkosci
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Zgadza się, 1 marca rano niestety włączyli limit. Aktywowałem pakiet 600MB za 5 zł i dalej śmiga :)

Obrazek
Huawei B715 + 2xATK-504
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lechowiec »

Blazer pisze:Dodam, że reklama też kosztuje.
Play ma najprawdopodobniej nadzieję na abonament głosowy dając za "free" internet. To się nazywa przywiązanie do marki.
Nie kalkulowałbym ich zachowania tylko przez pryzmat "darmowego internetu LTE", przecież taki klient posiadający "darmowe LTE" dużo łatwiej zakupi usługę głosową chociażby na zasadzie, a niech mają dają internet to niech zarobią chociaż na taryfie głosowej.Ot takie typowe zagrywki marketingowe (jak degustacje w supermarketach). Mało tego, najprawdopodobniej wprowadzenie 100GB w Play na kartę za 45zł/m-c oznacza koniec usługi RBM darmowe LTE, bo chodzi o przygotowanie alternatywy dla dotychczasowych klientów RBM. Takie zagranie jak widać po poście kolegi Nightmare się opłaca:
Ja tam aktywowałem kartę Fakt Mobile i zmigrowałem do RBM 5 - na razie działa. Jak wyłączą, wrócę bez żalu do oferty na kartę 45 zł/m-c.
A póki co korzystać ile operator daje.
P.S. Nie wiem skąd taki żal niektórych użytkowników, że Play rozdaje internet za darmo. Wygląda mi to za jakieś akcje konkurencji
. Przecież normalny człowiek cieszyłby się że jest rywalizacja, bo ta tylko z korzyścią dla klienta (Orange i oferta OFnK z nawet 20GB internetu miesięcznie, Strefa domowa z 150GB/mies. za 59,99 itp.). Niech Play rozdaje za darmo, przecież jak upadną to ich klienci rozejdą się po innych sieciach.
Szukając nowego operatora do internetu i będąc abonentem Play zaczynam powoli kojarzyć fakty czytając ten wątek. Pamiętam do dziś jaki byłem zachwycony jak pojawiło się LTE z sieci PLAY i jakie miałem u siebie transfery. Buliłem 49,99 miesięcznie ale wiedziałem za co. Za jakiś czas LTE zaczęło zwalniać. Transfery zaczęły być bardzo niestabilne, pingi skakały do pojedynczych sekund, pojawiły się problemy z wczytywaniem stron do końca. Objawy jak przy słabym sygnale i zakłóceniach. No cóż. Myślę sobie odległość spora do BTS. Po drodze krzaki i wzniesienie zasłaniają BTS. Może zrobili jakąś optymalizację i się u mnie pogorszyło. Dziwiło mnie to trochę bo poziom sygnału się nie zmienił, w zasadzie LTE z Play jest u mnie najsilniejsze jeśli chodzi o sam sygnał.
W związku z problemami wypowiedziałem jednak umowę i szukam innej firmy. I jak się okazuje, szkoda, że nie zrobiłem tego wcześniej. Bo to co zrobił PLAY w ramach tej promocji RBM jest kpiną i oszustwem klientów abonamentowych. Przy okazji najwyraźniej zmasakrowali sobie sieć, bynajmniej ja tak przypuszczam po uzyskanych wynikach pomiarów w dzień, wieczorami i w weekendy. Jakość ich usługi u mnie woła o pomstę.

Dlatego też mam żal do PLAY (i mam nadzieję, że nikogo to już nie zdziwi), że rozdają internet za darmo obniżając w konsekwencji jakość usługi dla klientów abonamentowych płacących miesięcznie np 49,99 zł zgodnie z umową.
A w sprawie anulowania umowy dzwoniła już do mnie Pani z Play. Zaproponowała 52 GB za 30 zł miesięcznie z jakimś modemem za 1 zł. Nie odmówiłem bo jestem w trakcie pomiarów. Jak będzie znowu dzwoniła to jej powiem, że mam RBM na kartę za jakieś śmieszne pieniądze z LTE bez limitu i nie będę się wiązał umową bo i po co:).
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

lechowiec pisze: Buliłem 49,99 miesięcznie ale wiedziałem za co. Za jakiś czas LTE zaczęło zwalniać. Transfery zaczęły być bardzo niestabilne, pingi skakały do pojedynczych sekund, pojawiły się problemy z wczytywaniem stron do końca. Objawy jak przy słabym sygnale i zakłóceniach. No cóż. Myślę sobie odległość spora do BTS. Po drodze krzaki i wzniesienie zasłaniają BTS. Może zrobili jakąś optymalizację i się u mnie pogorszyło. Dziwiło mnie to trochę bo poziom sygnału się nie zmienił, w zasadzie LTE z Play jest u mnie najsilniejsze jeśli chodzi o sam sygnał.
W związku z problemami wypowiedziałem jednak umowę i szukam innej firmy. I jak się okazuje, szkoda, że nie zrobiłem tego wcześniej. Bo to co zrobił PLAY w ramach tej promocji RBM jest kpiną i oszustwem klientów abonamentowych. Przy okazji najwyraźniej zmasakrowali sobie sieć, bynajmniej ja tak przypuszczam po uzyskanych wynikach pomiarów w dzień, wieczorami i w weekendy. Jakość ich usługi u mnie woła o pomstę.

Dlatego też mam żal do PLAY (i mam nadzieję, że nikogo to już nie zdziwi), że rozdają internet za darmo obniżając w konsekwencji jakość usługi dla klientów abonamentowych płacących miesięcznie np 49,99 zł zgodnie z umową.
A w sprawie anulowania umowy dzwoniła już do mnie Pani z Play. Zaproponowała 52 GB za 30 zł miesięcznie z jakimś modemem za 1 zł. Nie odmówiłem bo jestem w trakcie pomiarów. Jak będzie znowu dzwoniła to jej powiem, że mam RBM na kartę za jakieś śmieszne pieniądze z LTE bez limitu i nie będę się wiązał umową bo i po co:).
Byłym wieloletnim klientem abonamentowym voice P4, ale po tym co odwalili z LTE- podziękowałem od razu, przechodząc 1,5 roku temu do Orange (proste nie można dokładać złotówek do tej patologicznej promocji-z której na początku korzystali w data głównie klienci konkurencji). Zachęcam też każdego do kupowania starterów RBM na kartę i transferowania do "bólu" danych (to była/jest w perspektywie szkodliwa oferta dla statystycznego klienta).
jareq
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: mk64 »

Ok. 19.30 przestało mi działać darmowe lte na rbm5. Czy u Was działa normalnie?
B535 w Play
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Tak, bez problemu
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: mk64 »

Czy powodem mogą być jakieś prace na btsie? DC-HSPA+/Umts działa normalnie. Usługę darmowego lte włączyłem 5 marca i do dziś śmigało ok.
Aha, sygnał jest taki jak podczas normalnego działania lte.
B535 w Play
jarek_wroc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-07, 22:00

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek_wroc »

Wydaje mi się, że zastosowałem się w 100% do opisu z początku wątku. Włączyłem RBM5 (widzę taką taryfę w Play24), ale nie mam RWK.
Przy każdym doładowaniu dostaję nadal smsa z FaktMobile:
"Dziękujemy za doładowanie. Po każdym doladowaniu waznosc Twojego konta przedluza sie o 365dni! Wiecej na www.faktmobile.pl"
ale niestety będąc już w RBM5 doładowanie za 25zł przedłuża mi ważność konta o 30dni.

Nie wychwyciłem niestety czy po doładowaniu jeszcze w Fakt Mobile ważność wydłużyła się i skróciła się po migracji do RBM5 czy już wtedy coś się złego zadziało.
Macie jakiś pomysł gdzie tkwi przyczyna problemu?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Od 11.02 nie ma już możliwości uzyskania RWK przy migracji z Fakt Mobile na RBM5, teraz ważność konta ustawia się na 14 dni. Dlatego trzeba doładowywać RBM 5 za 50 zł co 100dni, tworzy się jak wcześniej skarbonka. Środki można wykorzystać na inne usługi.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

mk64 pisze:Ok. 19.30 przestało mi działać darmowe lte na rbm5. Czy u Was działa normalnie?
Coś dziś było "nie halo" z RMB- uruchamiałem kolejny raz na 30 dni po godz. 17-tej (najpierw promocję "Darmowe LTE" a później kupiłem pakiet za 5 zeta na 30 dni) i pomimo restartów połączenia transfer cały czas był z lejkiem (na obu pasmach LTE-1800 i 2100MHz). Dopiero po telefonie do BOK RBM wszystko wróciło do normy-choć niby konsultant powiedział że jest wszystko OK-to po rozmowie dopiero wróciło do normy.
jareq
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lechowiec »

jarek7714 pisze: Byłym wieloletnim klientem abonamentowym voice P4, ale po tym co odwalili z LTE- podziękowałem od razu, przechodząc 1,5 roku temu do Orange (proste nie można dokładać złotówek do tej patologicznej promocji-z której na początku korzystali w data głównie klienci konkurencji). Zachęcam też każdego do kupowania starterów RBM na kartę i transferowania do "bólu" danych (to była/jest w perspektywie szkodliwa oferta dla statystycznego klienta).
Ja w tym momencie trochę zwątpiłem i zniechęcony masakrą w sieci Play mam teraz obawy czy wiązać się umową z kimkolwiek na dwa lata. Ta walka o klienta zapoczątkowana chyba w PLAY (dla mnie jest to dziwne posunięcie bo dawali coś w zasadzie za nic, gdyż bez umów długoterminowych klienci odejdą od nich wraz z wygaśnięciem promocji a odejdą na pewno odstraszeni tym co się z siecią obecnie dzieje) to początki raczej już niezdrowej konkurencji. W Play najwyraźniej skończyło się to zużyciem dostępnych ograniczonych przecież zasobów. Podobnie będzie i u innych operatorów jeśli zdecydują się w tak głupi sposób zaśmiecić sieć.

Ja jestem klientem który zapłaci odpowiednia kwotę, nawet większą niż u konkurencji, ale pod warunkiem, że usługa będzie utrzymana na akceptowalnym stałym poziomie jakości adekwatnym do tego co stwierdziłem przy pomiarach zanim zdecydowałem się na umowę. Praktyka z Play u mnie pokazała, że infrastruktura nie nadążyła za zwiększaniem liczby klientów pozyskanych na absurdalnych warunkach dostępu do sieci czyli wręcz ze szkodą dla sieci i jej klientów. Przeglądając obecne oferty operatorów dochodzę do wniosku, że na dzień dzisiejszy prawdopodobnie u żadnego z operatorów nie mam gwarancji, iż usługa po pewnym czasie od zawarcie umowy nie zejdzie na psy jak w PLAY.

Plus w komitywie z Polsatem obniżył ceny w zasadzie o połowę. TMobile też ma "promocje". Tylko czekać na podobne kroki pozostałych. A ludzie też rezygnują z kabli przerzucając możliwy transfer w eter. Blado widzę jakość internetu bezprzewodowego w przyszłości przy obecnych trendach i "promocjach". Na efekty zapewne nie będzie trzeba czekać nawet 2 lat.
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

lechowiec pisze: Ta walka o klienta zapoczątkowana chyba w PLAY (dla mnie jest to dziwne posunięcie bo dawali coś w zasadzie za nic, gdyż bez umów długoterminowych klienci odejdą od nich wraz z wygaśnięciem promocji a odejdą na pewno odstraszeni tym co się z siecią obecnie dzieje) to początki raczej już niezdrowej konkurencji. W Play najwyraźniej skończyło się to zużyciem dostępnych ograniczonych przecież zasobów. Podobnie będzie i u innych operatorów jeśli zdecydują się w tak głupi sposób zaśmiecić sieć.
Ale Play w internecie nie walczy o klienta (zresztą żaden rozsądny, o średnich wymaganiach klient nie kupi usługi u tego operatora w obecnym stanie sieci-chyba że ma zasięg tylko 3G-przez "pomyłkę" również w Play, bo przecież tej sieci z reguły nie ma poza miastami i chce korzystać z internetu na kartę z dużym limitem), klient sam znajduje na różnych forach info o darmowym LTE w RBM. Co do innych-nie jest i nie będzie podobnie (w brew pozorom w "SmartDOM" nie rozdaje się usług, aby mieć 3 produkt za 1zł, trzeba już płacić spory rachunek za poprzednie 2 usługi), a Orange i T-Mobile muszą słono zapłacić za nowe częstotliwości.
lechowiec pisze: Ja jestem klientem który zapłaci odpowiednia kwotę, nawet większą niż u konkurencji, ale pod warunkiem, że usługa będzie utrzymana na akceptowalnym stałym poziomie jakości adekwatnym do tego co stwierdziłem przy pomiarach zanim zdecydowałem się na umowę. ...Przeglądając obecne oferty operatorów dochodzę do wniosku, że na dzień dzisiejszy prawdopodobnie u żadnego z operatorów nie mam gwarancji, iż usługa po pewnym czasie od zawarcie umowy nie zejdzie na psy jak w PLAY.
Nie wiem konkretnie czego oczekujesz? (nie spodziewaj się że będą dostępne transfery ponad 50Mbps-tak kiedyś było gdy były wyśrubowane małe limity w Polkomtelu, a Z.S nie ścigał się z ofertą, bo koncesję na częstotliwość LTE którą dostały jego spółki była wątła prawnie). Licz się z tym że na sieci LTE800 transfery Mbps będą 1-cyfrowe, na LTE1800 10+...Mbps to będzie przyzwoity transfer, w LTE2600MHz będzie dużo lepiej. Mnie się właśnie kończy 2-letni kontrakt i jeszcze nie ma dramatu Obrazek.
lechowiec pisze: Plus w komitywie z Polsatem obniżył ceny w zasadzie o połowę. TMobile też ma "promocje". Tylko czekać na podobne kroki pozostałych. A ludzie też rezygnują z kabli przerzucając możliwy transfer w eter. Blado widzę jakość internetu bezprzewodowego w przyszłości przy obecnych trendach i "promocjach". Na efekty zapewne nie będzie trzeba czekać nawet 2 lat.
Nie przesadzaj, Orange ma bardzo rozważną ofertę, Plus bez modernizacji sieci nie skusi nowych klientów, a T-Mobile nie ma TV aby sprzedać to w sensownym, tanim pakiecie. Bez przesady z tym rezygnowaniem z kabli (to dotyczy praktycznie w większości drogiego i wolnego ADSL Orange-pod tym kontem też pomarańczowy licytował koncesję-bo ma jeszcze pewną grupę klientów). To patologia RBM skusiła w miastach rezygnację nawet z takich łączy kablowych (w Łodzi na wielu osiedlach kablówki oferują szybki internet w pakiecie z TV za 20-30zł). Sieci nie położą duże pakiety w taryfach voice (tu już nawet wirtualni operatorzy dają limity 10GB z rozmowami free za 39 zeta), takie bzdury "patykiem pisane" wygłasza @matek451-oparte na szklanej kuli a nie danych z sieci (pakiety voice generują największe obciążenie sieci między godz. 9-17, co nie ma aż takiego wpływu na obciążenie sieci, które jest w późniejszych godzinach-użycia przez taryfy data). Jeżeli operatorzy chociaż w 50% zrealizują plany, nie będzie dramatu.
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Kolejne deklaracje i zapewnienia bez pokrycia. Oczywiście całe zło to RBM a SmartDom jest cacy i nie ma żadnego wpływu na to, że sieć LTE1800Mobylandu w wielu lokalizacjach to LTE Play BIS, czyli wbrew temu co reklamuje operator wolna i zapchana . LTE800Sferii z założenia nie ma prawa być szybka, zresztą to już dla operatora trup. A tak a propos w Play 42% ruchu nadal przypada na sieć 3G. Orange stosuje rabaty dla swoich użytkowników , oferuje tanio sprzęt, podobnie T-mobile . Obaj operatorzy jasno deklarują ofensywę w internecie mobilnym. Ale Jarek zapewnia , że będzie pięknie i cacy. Oczywiście nie zauważa , że mimo dołożenia 5MHz pasma do LTE1800 NetWorks( wzrost teoretycznych prędkości z 75Mb/s do 112Mb/s) w ciągu 6 m-cy prędkości u tych operatorów idą w dół. Raportują to użytkownicy Orange czy T-Mobile. Zresztą dlaczego ma być inaczej gdy oferty bez limitu u nich są coraz atrakcyjniejsze. @lechowiec wyciągasz prawidłowe wnioski , na dzień dzisiejszy nie ma żadnej gwarancji, że uzyskiwane obecnie prędkości nie polecą w dół. A ratunek czyli nowe częstotliwości i agregacja pasm to nie taka prosta i szybka sprawa. Póki co wszyscy się tym chwalą na wyścigi a barierą może być np. sprzęt nie mówiąc o rozwoju sieci, który jest rozłożony w czasie. Póki co każdy abonament , u każdego operatora niesie ryzyko. Ustawodawstwo i regulaminy ofert nie gwarantują ani zasięgu ani prędkości. Ta sama Łodż, karta RBM na LTE1800Play http://www.speedtest.net/my-result/5151233373 i na LTE2100 http://www.speedtest.net/my-result/5151241156
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze: Orange stosuje rabaty dla swoich użytkowników , oferuje tanio sprzęt, podobnie T-mobile . Obaj operatorzy jasno deklarują ofensywę w internecie mobilnym.
Nie ogłupiaj, w Orange nie ma ofert bez limitu dla klientów indywidualnych (poza godzinami nocnymi), w T-Mobile jest za 79zł. W Plusie internet działa 2x szybciej niż w P4-liczone z siecią 3G, bez tego na samym LTE, jeszcze kilka razy szybciej. Gdyby nie ten wyścig z chorą ofertą w RBM i ustawienie oferty podobnie do Orange, prędkości byłyby dużo wyższe (na transfery po 400-600GB/m-c operator powinien pozwalać tylko w nocy-tu może być no limit).
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Ja nie ogłupiam tylko w przeciwieństwie do ciebie znam oferty i ich regulaminy. W Orange taryfa Internet LTE dla domu za 59,90 oraz 79,90 jest oferta bez limitu. wg. regulaminu za 59,90 masz 150GB na LTE i 3G z pełną prędkością , potem na LTE z prędkością 1Mb/s ale to internet nielimitowany jeśli chodzi o dane, limitowana jest prędkość. Na 1Mb/s można swobodnie korzystać z internetu (w przeciwieństwie do lejka 32kb/s w Plusie) do tego 20GB poza strefą domową. Szczęśliwe godziny czyli poza limitem 0-8 za darmo( można kupić za 10 zł w godzinach 0-12). A oferta jest atrakcyjna przez to, że w cenie abonamentu za 59,90 można wziąć za 99zł zestaw MF283+ z Lenovo TAB 2A8. Taki zestaw jest wart około 900 zł na wolnym rynku. Klienci Orange mogą skorzystać jeszcze z rabatu Orange Open( 10-20 zł rabatu), Do tego dochodzą częste promocje 20% rabatu dla wszystkich użytkowników. Taki jest prawdziwy obraz oferty Orange. Klienci tego operatora a nawet ci z ulicy mogą mieć atrakcyjną ofertę z bogatym sprzętem za niewielką kasę. Koszty samego dostępu( po odliczeniu sprzętu) niewielkie, rzędu kilkunastu złotych a więc porównywalne z tak lubianym przez ciebie RBM. Czy taka oferta nie zachęca do podpisania umowy abonamentowej z Orange? Klienci tego operatora biorąc pod uwagę jego sieć czyli NetWorks, LTE1800 na 15MHz z MIMO pozwolenia na LTE800 ( 10MHz pasma), LTE2600 i dosył do BTS-ów ( w porównaniu do Plusa to kosmos) nie powinni zastanawiać się na moment. Dokładając do tego ofertę drugiego partnera czyli T-mobile wcale nie jest powiedziane, że ilość klientów oraz wykorzystywane przez nich transfery nie zatkają obecnej sieci LTE1800. Faktycznie twoje 15Mb/s w Plusie to 3 x szybciej niż moje 45Mb/s w Play. Tylko nie pisz o średniej bo już ci raz napisałem, że porównywanie sieci opartej na 20MHz z tą mającą 10MHz nie jest miarodajne.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ja.michal »

Na początku LTE w Orange były umowy, które nie mają nawet limitu danych. Po przekroczeniu pakietu podstawowego prędkość w LTE przycinana jest do 5 lub 10 Mbps (w 3G/2G jest wtedy lejek 64 kbps).
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lechowiec »

Wracając do Play to w tej sieci jest chyba jakaś awaria. W centum Kłodzka odpalam Router DWR 921 Dlink z kartą PLAY na abonamencie 49,99. Oczywiście zasięg LTE jest dobry. Pingi niskie na poziomie 35-40 ms a prędkość DL i UL to jakaś sieczka. Startuje z poziomu kilku Mb/s, nagle zjazd do 1 MB/s, chwilowo skacze do 4, potem zjazd do 0,3. Za każdym razem to samo, na UL także. Prędkość transferu ulega gwałtownym zmianom. Wrzucam dla porównania kartę prepaid Plusa bo taką akurat mam pod ręką i za każdym razem prędkość utrzymuje się na stabilnym poziomie DL około 16-20Mb/s i UL około 7-9 Mb/s. Jestem pewny, że z kartą Orange i T-Mobile będzie podobnie jak w Plusie. Test przeprowadzony był przy pomocy laptopa połączonego z routerem po Wifi. Prędkości zmierzone za pomocą www.speedtest.pl.
Z czego może wynikać taka straszna huśtawka w sieci PLAY. U Was też jest to samo w tej sieci. Przecież sieć nawet mocno obciążona powinna oferować transfery stabilne ale nieco niższe. Takie gwałtowne zmiany w prędkości to moim zdaniem chyba świadczą albo o awarii albo jakimś bałaganie w kwestii konfiguracji.
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: wojteks »

lechowiec pisze:albo jakimś bałaganie w kwestii konfiguracji.
Czyżby wprowadzenie agregacji pasm chwilowo popsuło sieć albo jej konfigurację?
Nie pomagam na PW!
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lechowiec »

To nie jest stan chwilowy ale też nie jest stały. Przed chwilą przeprowadziłem kilka prób Speedtest.pl uzyskując stabilne transfery do 30 Mb/s DL i 10 Mb/s UL. Niestety nie mam kabla w tej chwili aby wykluczyć zakłócanie WiFi, ale jest to raczej mało prawdopodobne. Router od laptopa znajduje się w odległości około 1 m. Zresztą w domu odnotowuję podobne problemy w Play. Internet po prostu nie pracuje stabilnie.

[quote="jarek7714]
Nie wiem konkretnie czego oczekujesz? (nie spodziewaj się że będą dostępne transfery ponad 50Mbps-tak kiedyś było gdy były wyśrubowane małe limity w Polkomtelu, a Z.S nie ścigał się z ofertą, bo koncesję na częstotliwość LTE którą dostały jego spółki była wątła prawnie). Licz się z tym że na sieci LTE800 transfery Mbps będą 1-cyfrowe, na LTE1800 10+...Mbps to będzie przyzwoity transfer, w LTE2600MHz będzie dużo lepiej. Mnie się właśnie kończy 2-letni kontrakt i jeszcze nie ma dramatu Obrazek. [/quote]

Na początku LTE w Play mimo sporej odległości miałem transfery dwucyfrowe, około 18-19 MB/s DL. Teraz to już przeszłość, wiem. Zrezygnowałem z LTE na rzecz UMTS. Stawiam teraz na korzystanie głównie z bliskich stacji bazowych gdzie nie straszne mi będą liście, krzaki czy trudne warunki atmosferyczne. Moje oczekiwania są raczej skromne - stabline łącze 2/5 UL/DL z niskim stabilnym pingiem oraz możliwie duży pakiet danych. Takie są moje potrzeby na dzień dzisiejszy.
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:W Orange taryfa Internet LTE dla domu za 59,90 oraz 79,90 jest oferta bez limitu. wg. regulaminu za 59,90 masz 150GB na LTE i 3G z pełną prędkością , potem na LTE z prędkością 1Mb/s ale to internet nielimitowany jeśli chodzi o dane, limitowana jest prędkość. Na 1Mb/s można swobodnie korzystać z internetu (w przeciwieństwie do lejka 32kb/s w Plusie) do tego 20GB poza strefą domową. Szczęśliwe godziny czyli poza limitem 0-8 za darmo( można kupić za 10 zł w godzinach 0-12). A oferta jest atrakcyjna przez to, że w cenie abonamentu za 59,90 można wziąć za 99zł zestaw MF283+ z Lenovo TAB 2A8. Taki zestaw jest wart około 900 zł na wolnym rynku. Klienci Orange mogą skorzystać jeszcze z rabatu Orange Open( 10-20 zł rabatu), Do tego dochodzą częste promocje 20% rabatu dla wszystkich użytkowników. Taki jest prawdziwy obraz oferty Orange. Klienci tego operatora a nawet ci z ulicy mogą mieć atrakcyjną ofertę z bogatym sprzętem za niewielką kasę. Koszty samego dostępu( po odliczeniu sprzętu) niewielkie, rzędu kilkunastu złotych a więc porównywalne z tak lubianym przez ciebie RBM.
To że klienci chcieliby 50Mbps+...transferu ma się nijak do możliwości sieci i modelu biznesowego w którym usługa przynosi przychody. Nie miał ci kto wcześniej "przytrzeć nosa" gdy lansowałeś bez końca tą patologię z darmowym LTE w RBM- proszę Cię nie rozśmieszaj się porównując oferty Orange do RMB (którą osobiście chwalę i uważam że Polkomtel powinien brać z niej przykład). Oferta ze sprzętem jest opcją abonamentową, wymagającą co miesięcznych regularnych opłat (to że sprzęt na rynku ma określoną wartość ma się nijak do tego ile operator za niego płaci). Aby skorzystać z RBM wystarczy jednorazowo zakupić modem (używany kupimy już poniżej 100zł), kupić starter, doładować za min 30zł i odnawiać co miesiąc ponosząc jedynie koszt pakietu (5zł), doliczyć należy utrzymanie ważności konta-w sumie 15zł/m-c, przy czym połowa środków pozostaje do naszej dyspozycji możemy np. doładować konto VoIP sms-premium w ifon.pl .
ja.michal pisze:Na początku LTE w Orange były umowy, które nie mają nawet limitu danych. Po przekroczeniu pakietu podstawowego prędkość w LTE przycinana jest do 5 lub 10 Mbps (w 3G/2G jest wtedy lejek 64 kbps).
Michał-wiem oferty były bardziej atrakcyjne niż dziś, ale to bdb krok operatora aby sensownie sprzedawać usługę i nie zniechęcać abonentów (bo później są 2 opcje FUP lub zapchana sieć). :ok:
lechowiec pisze: Na początku LTE w Play mimo sporej odległości miałem transfery dwucyfrowe, około 18-19 MB/s DL. Teraz to już przeszłość, wiem. Zrezygnowałem z LTE na rzecz UMTS. Stawiam teraz na korzystanie głównie z bliskich stacji bazowych gdzie nie straszne mi będą liście, krzaki czy trudne warunki atmosferyczne. Moje oczekiwania są raczej skromne - stabline łącze 2/5 UL/DL z niskim stabilnym pingiem oraz możliwie duży pakiet danych. Takie są moje potrzeby na dzień dzisiejszy.
Twoim wymaganiom to już sieć CDMA Orange jest w stanie sprostać w wielu rejonach (poza jednym-opóźnieniami). Miałbyś to i Play-wystarczy wyłączyć usługę "Darmowe LTE", gdy pod koniec 2014r. mocno ograniczyli to rozdawnictwo (wcześniej w każdym salonie można było kupić starter data z darmowym LTE-w zależności od wersji działał tydzień do dwóch, w mojej lokalizacji w Łodzi trudno było korzystać z LTE- transfery były koszmarne i stabilność do bani, po ponad roku jest kilka razy lepiej, choć ze stabilnością są dużo większe problemy niż na Plusie, z tej darmochy w dużych miastach wielu użytkowników/firm korzysta jako dostępu dodatkowego-do monitoringu etc.).
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Ja nic nie lansowałem, skoro Play wybrał taką a nie inna promocję LTE na kartach RBM i jest ona korzystna dla posiadaczy tych kart nie widzę przeszkód aby z nich korzystali .Podobnie jak wcześniejsze promocje z LTE bez limitu na kartach głosowych. To Forum służące jego użytkownikom. Ty zaś z uporem maniaka stajesz po stronie operatora, szczególnie to widać jeśli chodzi o Plus. Twoja krucjata , którą prowadzisz gdzie możesz przeciw RBM i Play budzi wszędzie politowanie. Co cię obchodzi kto i czemu wybiera RBM i czym się kieruje operator?. To oferta powszechnie dostępna i każdy ma prawo z niej skorzystać. Oferty Orange ze sprzętem nie porównuję z RBM, to ty manipulujesz nie widząc, że w tej ofercie operator oferując sprzęt wart 900 zł za 99 zł stara się przyciągnąć klientów wybierając taką formę promocji, nawet kosztem zysku. Wskazuję jedynie, że taka oferta jeśli dotrze do szerszej rzeszy klientów może mieć podobny wpływ na sieć operatora jak SmartDom Plusa czy RBM z darmowym LTE. Żeby było ciekawiej lansuję ją i dalej zamierzam polecać wśród obecnych i przyszłych użytkowników internetu mobilnego , którzy są w zasięgu Orange. Nie widzę powodu aby ludzie nie korzystali z tak atrakcyjnej oferty skoro operator ją proponuje. Podobnie wszystkim klientom Plusa/CP polecam ich internet jeśli mogą skorzystać ze SmartDom, szczególnie wobec poluźnienia FUP. Ostatecznie oferta, w której za 639 zł (21x30 +9 zł aktywacji) można mieć 50GB+ nielimitowany LTE a do tego za 3 zł B315 wart 350 zł nie jest wcale gorsza od tej z Orange. Te oferty pokazują, że operatorzy mają z nich niewielki zysk miesięczny oraz ich koszty dla klienta są na tyle niskie, że mogą być masowo brane przez klientów( tak się dzieje w Plusie/CP) co nie pozostanie bez wpływu na ich sieci. Kolega @lechowiec również to zauważył i to jest sedno sprawy. To oferty abonamentowe z gwarancja ceny . W przeciwieństwie do nich promocja darmowy internet LTE na RBM w każdej chwili może się zakończyć lub zmienią się warunki. Wielu klientów może i wybiera pierwszą opcję ceniąc sobie stabilizację. Twoje ucieranie mi nosa mi wisi. Podobnie jak to czy każdy operator traci na ofertach, najwyżej zbankrutuje. Nie silę się na obrońcę telekomów jak ty. Zawsze stoję po stronie użytkowników i proponuję to co jest dla nich najlepsze.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

Nie mam nic przeciwko temu że polecasz ludziom we wszystkich sieciach jak najkorzystniejsze oferty dla klientów, z jak najmniejszą marżą dla operatora. Niestety oferta RBM była/jest atrakcyjna i patologiczna (gdyby był na ten cel wydzielony fragment pasma-jak w przypadku Aero2 nie czepiałbym się, choć zapewne idą już w tym kierunku-co sygnalizują koledzy, że na RBM jest wyjątkowo źle), gdyż równolegle z tej samej sieci korzystają klienci związani kontraktami, płacąc za usługę 10x tyle (gdyby była to usługa wiązana z innym produktem operatora, to jeszcze miałoby sens), mając w zamian coraz gorszej jakości sieć. O nie wmawiaj ludziom że ja komuś zabraniam korzystania z RBM- ba zachęcam (nawet wyżej wytłuściłem jak wykorzystać zostające środki na koncie-w VoIP ifon środki mają gwarancję bezterminową), promuję gdzie się tylko da-im więcej ludzi będzie z tego korzystać, tym więcej ludzi odejdzie z abonamentu-tylko malejące wpływy na koncie zmuszą ich do podjęcia stosownych kroków.
jareq
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ja.michal »

jarek7714, kto się załapał ten ma. ;) Akurat tamte plany taryfowe były dostępne może tylko kwartał. Czasem opłaca się lekka nadgorliwość i przesłużenie umowy dwa miesiące wcześniej. Przy obecnych prędkościach LTE lejek 10 Mbps to żaden lejek, cały czas takie samo łącze.

Co do Play to zapewne poprawi się po wprowadzeniu LTE2600. O ile prędkości jakoś diametralnie pewnie nie wzrosną tak przynajmniej pojemność skoczy.



Tak w ogóle to wrzucilibyście na luz. ;) Sprawy personalne przenieście na PW.
jonylee
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-12-06, 08:47
Lokalizacja: Józefosław

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jonylee »

Mam pytanie odnośnie uruchomienia usługi 100GB w RBM.

Mam starter RBM Energy i chciałbym aktywować powyższą usługę. Założyłem konto w play24 ale nie widzę możliwości zmiany taryfy na RBM 5 która jest wymagana do tej promocji.
Mam modem HiLink i nie mam jak wpisać kodu *163#.

Czy jedyną opcją jest uruchomienie tego kodu na telefonie czy można jakoś przez play24? (wszystkie telefony mam z simlock stąd moje pytanie).

Czy dobrze rozumiem, że jeśli doładuję konto na 50zł to następne doładowanie mam za 100dni i nie muszę nic wznawiać/aktywować po miesiącu?
DOVADO TINY AC + HUAWEI E3372h-153 + RBM5
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Nie, w taryfie RBM Energy nie uruchomisz usługi Darmowy Internet LTE. Ten pakiet tylko w taryfie RBM na kartę.
jonylee
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-12-06, 08:47
Lokalizacja: Józefosław

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jonylee »

Dzięki. Czyli czeka mnie wycieczka za starterem.
Czy może być starter RBM 9?
DOVADO TINY AC + HUAWEI E3372h-153 + RBM5
Zablokowany