Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Pochwal sie za ile :-) RWK by pewnie i tak korzystniej wyszlo :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

od powstania fakt mobile do jesieni zeszłego roku, czyli do zmiany regulaminu w FM, można było zmigrować do RBM7 z rokiem ważności konta, a potem 50zł na 150 dni...
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:Pochwal sie za ile :-) RWK by pewnie i tak korzystniej wyszlo :-)
Dokładnie za 29,90, dziś ten sam sprzedawca ma dyszkę drożej. Dla mnie to nie ma specjalnego znaczenia gdyż pozostałe środki doładowują konto SIP VoIP-SMS (długość ważności konta jest optymalna, jak ktoś nie chce się bawić w przerzucanie numeru między taryfami RBM/Fakt, to polecam to rozwiązanie). Drugą kartę SIM mam przerzuconą w na rok ważności konta. :D
jareq
jcvda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-02, 14:26
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jcvda »

Mam play na karte i jak najprosciej przejść na RBM z darmowym internetem Lte i mieć rok waznosci konta. Da sie przez Play24? Lub jakimi kodami?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Jesli Play internet to nie ma szansy. Tylko taryfa glosowa.
jcvda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-02, 14:26
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jcvda »

Mam starter ,,play na karte nasz zasieg 3zł'' da sie włączyć czy szukac starteru faktu?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

masz całą procedurę na pierwszej stronie
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Włączyłem darmowe LTE na kolejny miesiąc, ale nie aktywowałem żadnego innego pakietu danych. Z konta nie ubyło ani złotówki! Internet za free???
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

A predkosc masz max :-) ?
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Taką, jak zwykle - około 15-25 Mbps
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

No to dziwne bo bez pakietu danych nie powinno byc. Chyba ze doladowles jeszcze kade i dostales pakiet danych po doladowaniu
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

dokładnie, ostatnio też dostałem pakiet 1GB na rok za doładowanie za 10zł. Sprawdź na play24.pl, tam ładnie widać ile czego masz.
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Było tak - doładowałem za 5 zł, dostałem RWK. Zmieniłem taryfę na RBM5 i doładowałem za 50 zł - łącznie na koncie było 60 zł. Miałem jeszcze 2GB bonus za doładowanie. Dzisiaj po miesiącu darmowe LTE zostało wyłączone, bonusowy pakiet też wykorzystałem. Net zwolnił tak, że praktycznie nie dawało się go używać i dostałem powiadomienie na sms, że pakiet na internet został wykorzystany i prędkość internetu została ograniczona.Odpaliłem neta w telefonie (abonament w Plusie z pakietem 500MB) i zalogowałem się na Play24 - tam bez problemu włączyłem ponownie Darmowe LTE. Działa, a na koncie mam dalej 60 zł. Dziwne...

Tak wygląda panel u mnie:

http://zapodaj.net/4fbac8273bd17.jpg.html
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 18:51 przez Nightmare, łącznie zmieniany 3 razy.
Huawei B715 + 2xATK-504
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

kliknij "stan konta" w panelu play24.pl
Ja mam ponad 1GB w "Promocyjne MB w strefie taniego Internetu".
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Wstawiłem do mojego wcześniejszego posta link do zrzutu ekranu z panelu - nie mam żadnych promocyjnych GB. Może to błąd systemu lub to, że doładowałem za 50 zł?
Huawei B715 + 2xATK-504
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

aa, no tak - za 50zł masz 100dni spokoju.
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Czyli dopiero po 100 dniach będę musiał aktywować pakiet danych, aby włączyć darmowe LTE?
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Tak, o ile nie przegapisz aktywacji co 30 Darmowego LTE ktore moze Ci zjesc pakiet danych co dostales.
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

No właśnie pakiet 2GB za doładowanie mi dzisiaj zjadło, ale mimo to darmowe LTE aktywowałem. Na pozycji "Promocyje MB" mam 0 MB (ważne do 8.05.2016).
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

No to po 24 mozesz juz miec limit predkosci
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Zgadza się, 1 marca rano niestety włączyli limit. Aktywowałem pakiet 600MB za 5 zł i dalej śmiga :)

Obrazek
Huawei B715 + 2xATK-504
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lechowiec »

Blazer pisze:Dodam, że reklama też kosztuje.
Play ma najprawdopodobniej nadzieję na abonament głosowy dając za "free" internet. To się nazywa przywiązanie do marki.
Nie kalkulowałbym ich zachowania tylko przez pryzmat "darmowego internetu LTE", przecież taki klient posiadający "darmowe LTE" dużo łatwiej zakupi usługę głosową chociażby na zasadzie, a niech mają dają internet to niech zarobią chociaż na taryfie głosowej.Ot takie typowe zagrywki marketingowe (jak degustacje w supermarketach). Mało tego, najprawdopodobniej wprowadzenie 100GB w Play na kartę za 45zł/m-c oznacza koniec usługi RBM darmowe LTE, bo chodzi o przygotowanie alternatywy dla dotychczasowych klientów RBM. Takie zagranie jak widać po poście kolegi Nightmare się opłaca:
Ja tam aktywowałem kartę Fakt Mobile i zmigrowałem do RBM 5 - na razie działa. Jak wyłączą, wrócę bez żalu do oferty na kartę 45 zł/m-c.
A póki co korzystać ile operator daje.
P.S. Nie wiem skąd taki żal niektórych użytkowników, że Play rozdaje internet za darmo. Wygląda mi to za jakieś akcje konkurencji
. Przecież normalny człowiek cieszyłby się że jest rywalizacja, bo ta tylko z korzyścią dla klienta (Orange i oferta OFnK z nawet 20GB internetu miesięcznie, Strefa domowa z 150GB/mies. za 59,99 itp.). Niech Play rozdaje za darmo, przecież jak upadną to ich klienci rozejdą się po innych sieciach.
Szukając nowego operatora do internetu i będąc abonentem Play zaczynam powoli kojarzyć fakty czytając ten wątek. Pamiętam do dziś jaki byłem zachwycony jak pojawiło się LTE z sieci PLAY i jakie miałem u siebie transfery. Buliłem 49,99 miesięcznie ale wiedziałem za co. Za jakiś czas LTE zaczęło zwalniać. Transfery zaczęły być bardzo niestabilne, pingi skakały do pojedynczych sekund, pojawiły się problemy z wczytywaniem stron do końca. Objawy jak przy słabym sygnale i zakłóceniach. No cóż. Myślę sobie odległość spora do BTS. Po drodze krzaki i wzniesienie zasłaniają BTS. Może zrobili jakąś optymalizację i się u mnie pogorszyło. Dziwiło mnie to trochę bo poziom sygnału się nie zmienił, w zasadzie LTE z Play jest u mnie najsilniejsze jeśli chodzi o sam sygnał.
W związku z problemami wypowiedziałem jednak umowę i szukam innej firmy. I jak się okazuje, szkoda, że nie zrobiłem tego wcześniej. Bo to co zrobił PLAY w ramach tej promocji RBM jest kpiną i oszustwem klientów abonamentowych. Przy okazji najwyraźniej zmasakrowali sobie sieć, bynajmniej ja tak przypuszczam po uzyskanych wynikach pomiarów w dzień, wieczorami i w weekendy. Jakość ich usługi u mnie woła o pomstę.

Dlatego też mam żal do PLAY (i mam nadzieję, że nikogo to już nie zdziwi), że rozdają internet za darmo obniżając w konsekwencji jakość usługi dla klientów abonamentowych płacących miesięcznie np 49,99 zł zgodnie z umową.
A w sprawie anulowania umowy dzwoniła już do mnie Pani z Play. Zaproponowała 52 GB za 30 zł miesięcznie z jakimś modemem za 1 zł. Nie odmówiłem bo jestem w trakcie pomiarów. Jak będzie znowu dzwoniła to jej powiem, że mam RBM na kartę za jakieś śmieszne pieniądze z LTE bez limitu i nie będę się wiązał umową bo i po co:).
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

lechowiec pisze: Buliłem 49,99 miesięcznie ale wiedziałem za co. Za jakiś czas LTE zaczęło zwalniać. Transfery zaczęły być bardzo niestabilne, pingi skakały do pojedynczych sekund, pojawiły się problemy z wczytywaniem stron do końca. Objawy jak przy słabym sygnale i zakłóceniach. No cóż. Myślę sobie odległość spora do BTS. Po drodze krzaki i wzniesienie zasłaniają BTS. Może zrobili jakąś optymalizację i się u mnie pogorszyło. Dziwiło mnie to trochę bo poziom sygnału się nie zmienił, w zasadzie LTE z Play jest u mnie najsilniejsze jeśli chodzi o sam sygnał.
W związku z problemami wypowiedziałem jednak umowę i szukam innej firmy. I jak się okazuje, szkoda, że nie zrobiłem tego wcześniej. Bo to co zrobił PLAY w ramach tej promocji RBM jest kpiną i oszustwem klientów abonamentowych. Przy okazji najwyraźniej zmasakrowali sobie sieć, bynajmniej ja tak przypuszczam po uzyskanych wynikach pomiarów w dzień, wieczorami i w weekendy. Jakość ich usługi u mnie woła o pomstę.

Dlatego też mam żal do PLAY (i mam nadzieję, że nikogo to już nie zdziwi), że rozdają internet za darmo obniżając w konsekwencji jakość usługi dla klientów abonamentowych płacących miesięcznie np 49,99 zł zgodnie z umową.
A w sprawie anulowania umowy dzwoniła już do mnie Pani z Play. Zaproponowała 52 GB za 30 zł miesięcznie z jakimś modemem za 1 zł. Nie odmówiłem bo jestem w trakcie pomiarów. Jak będzie znowu dzwoniła to jej powiem, że mam RBM na kartę za jakieś śmieszne pieniądze z LTE bez limitu i nie będę się wiązał umową bo i po co:).
Byłym wieloletnim klientem abonamentowym voice P4, ale po tym co odwalili z LTE- podziękowałem od razu, przechodząc 1,5 roku temu do Orange (proste nie można dokładać złotówek do tej patologicznej promocji-z której na początku korzystali w data głównie klienci konkurencji). Zachęcam też każdego do kupowania starterów RBM na kartę i transferowania do "bólu" danych (to była/jest w perspektywie szkodliwa oferta dla statystycznego klienta).
jareq
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: mk64 »

Ok. 19.30 przestało mi działać darmowe lte na rbm5. Czy u Was działa normalnie?
B535 w Play
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Tak, bez problemu
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: mk64 »

Czy powodem mogą być jakieś prace na btsie? DC-HSPA+/Umts działa normalnie. Usługę darmowego lte włączyłem 5 marca i do dziś śmigało ok.
Aha, sygnał jest taki jak podczas normalnego działania lte.
B535 w Play
jarek_wroc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-07, 22:00

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek_wroc »

Wydaje mi się, że zastosowałem się w 100% do opisu z początku wątku. Włączyłem RBM5 (widzę taką taryfę w Play24), ale nie mam RWK.
Przy każdym doładowaniu dostaję nadal smsa z FaktMobile:
"Dziękujemy za doładowanie. Po każdym doladowaniu waznosc Twojego konta przedluza sie o 365dni! Wiecej na www.faktmobile.pl"
ale niestety będąc już w RBM5 doładowanie za 25zł przedłuża mi ważność konta o 30dni.

Nie wychwyciłem niestety czy po doładowaniu jeszcze w Fakt Mobile ważność wydłużyła się i skróciła się po migracji do RBM5 czy już wtedy coś się złego zadziało.
Macie jakiś pomysł gdzie tkwi przyczyna problemu?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Od 11.02 nie ma już możliwości uzyskania RWK przy migracji z Fakt Mobile na RBM5, teraz ważność konta ustawia się na 14 dni. Dlatego trzeba doładowywać RBM 5 za 50 zł co 100dni, tworzy się jak wcześniej skarbonka. Środki można wykorzystać na inne usługi.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

mk64 pisze:Ok. 19.30 przestało mi działać darmowe lte na rbm5. Czy u Was działa normalnie?
Coś dziś było "nie halo" z RMB- uruchamiałem kolejny raz na 30 dni po godz. 17-tej (najpierw promocję "Darmowe LTE" a później kupiłem pakiet za 5 zeta na 30 dni) i pomimo restartów połączenia transfer cały czas był z lejkiem (na obu pasmach LTE-1800 i 2100MHz). Dopiero po telefonie do BOK RBM wszystko wróciło do normy-choć niby konsultant powiedział że jest wszystko OK-to po rozmowie dopiero wróciło do normy.
jareq
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lechowiec »

jarek7714 pisze: Byłym wieloletnim klientem abonamentowym voice P4, ale po tym co odwalili z LTE- podziękowałem od razu, przechodząc 1,5 roku temu do Orange (proste nie można dokładać złotówek do tej patologicznej promocji-z której na początku korzystali w data głównie klienci konkurencji). Zachęcam też każdego do kupowania starterów RBM na kartę i transferowania do "bólu" danych (to była/jest w perspektywie szkodliwa oferta dla statystycznego klienta).
Ja w tym momencie trochę zwątpiłem i zniechęcony masakrą w sieci Play mam teraz obawy czy wiązać się umową z kimkolwiek na dwa lata. Ta walka o klienta zapoczątkowana chyba w PLAY (dla mnie jest to dziwne posunięcie bo dawali coś w zasadzie za nic, gdyż bez umów długoterminowych klienci odejdą od nich wraz z wygaśnięciem promocji a odejdą na pewno odstraszeni tym co się z siecią obecnie dzieje) to początki raczej już niezdrowej konkurencji. W Play najwyraźniej skończyło się to zużyciem dostępnych ograniczonych przecież zasobów. Podobnie będzie i u innych operatorów jeśli zdecydują się w tak głupi sposób zaśmiecić sieć.

Ja jestem klientem który zapłaci odpowiednia kwotę, nawet większą niż u konkurencji, ale pod warunkiem, że usługa będzie utrzymana na akceptowalnym stałym poziomie jakości adekwatnym do tego co stwierdziłem przy pomiarach zanim zdecydowałem się na umowę. Praktyka z Play u mnie pokazała, że infrastruktura nie nadążyła za zwiększaniem liczby klientów pozyskanych na absurdalnych warunkach dostępu do sieci czyli wręcz ze szkodą dla sieci i jej klientów. Przeglądając obecne oferty operatorów dochodzę do wniosku, że na dzień dzisiejszy prawdopodobnie u żadnego z operatorów nie mam gwarancji, iż usługa po pewnym czasie od zawarcie umowy nie zejdzie na psy jak w PLAY.

Plus w komitywie z Polsatem obniżył ceny w zasadzie o połowę. TMobile też ma "promocje". Tylko czekać na podobne kroki pozostałych. A ludzie też rezygnują z kabli przerzucając możliwy transfer w eter. Blado widzę jakość internetu bezprzewodowego w przyszłości przy obecnych trendach i "promocjach". Na efekty zapewne nie będzie trzeba czekać nawet 2 lat.
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
Zablokowany