Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:W Play RBM z darmowym Internetem LTE to patologia. Promocja SmartDom w Plusie/CP gdzie trzecia usługa(( w tym internet) była nawet za 1 zł to promocja. Tak rzecze kolega @jarek7714. Oczywiście beneficjenci SmartDom nie obciążają nadmiernie sieci LTE Mobylandu i Sferii i internet LTE w Plusie/CP śmiga aż miło w każdej lokalizacji.
Żeby się nie powtarzać:

Kod: Zaznacz cały

 Tj. czysta Twoja manipulacja (mająca na celu wytupanie dalszego prawie darmowego LTE RBM). Zamieść regulaminy uprawniające do zniżek (tj. oferta na utrzymanie klienta z inną usługą TV/telefon/internet-tu klient musi co miesiąc uiścić przyzwoity dla operatora rachunek a nie 5zł). To co zrobił P4, promując LTE-to był od początku "strzał w kolano" (zadowolił na starcie klientów CP i Plusa, zapominając o swoich abonentach, także nie wymądrzaj mi się jakie to było fajne. Gdyby zrobili tak jak Orange, nie napisałbym złego słowa.
, do tego dodam że sieć poniosła dziesiątki mln pln strat, za które osoby odpowiedzialne powinny ponieść konsekwencje służbowe (za tą kwotę można było znacznie rozwinąć zasięg własnej sieci, a nie korzystać z "okruchów 3-sieci"). Oni też to czytają, także myślę że się obudzą i zrobią chociaż update-wprowadzając opłatę za dostęp do usługi i zaczną zarabiać jakąś konkretną kasę, przy okazji wykaszając tych "oszczędnych inaczej", którzy nawet w miastach z dostępem do łączy kablowych, przerzucili się da prawie darmowe LTE- 5zł/miesiąc.
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

No i proszę , mamy księgowego, który szybko policzył straty poniesione na RBM z darmowym LTE. Dziesiątki a może setki jak nie miliard. Wyciągnąć konsekwencje nie tylko służbowe ale i dalej idące, wszak to działanie na szkodę własnej firmy. Nie to co włodarze Polkomtela/CP, którzy wycisnęli ostatnie soki z klientów SmartDom ( vide 1 zł za trzecią usługę) a za te pieniądze nie zbudowali do końca sieci LTE1800Mobylandu w miastach( etap pojemnościowy), zrezygnowali z licytacji LTE800( teraz planują zrezygnować z przedłużenia na LTE800Sferii ), nie zmodernizowali sieci szkieletowej( wiele z ich stacji to kurioza) a wszystko dla dobra firmy i jej klientów. Ale to przecież "polska "firma i "lider" technologii LTE jak stoi w reklamach TV w CP. Co jak co ale na interesach to Pan właściciel kilku nazwisk zna się jak mało kto.To do niego powinni się ustawić w kolejce po instrukcje ci nieudacznicy z P4.
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Ja tam aktywowałem kartę Fakt Mobile i zmigrowałem do RBM 5 - na razie działa. Jak wyłączą, wrócę bez żalu do oferty na kartę 45 zł/m-c.
Huawei B715 + 2xATK-504
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Każdy kto umie liczyć i ma wiedzę robi tak jak ty. Nie widzę powodów aby nie skorzystać z promocji( mam 27m-cy na kilku kartach), jak się skończy to się zastanowię a mam kilka opcji.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Blazer »

Dodam, że reklama też kosztuje.
Play ma najprawdopodobniej nadzieję na abonament głosowy dając za "free" internet. To się nazywa przywiązanie do marki.
Nie kalkulowałbym ich zachowania tylko przez pryzmat "darmowego internetu LTE", przecież taki klient posiadający "darmowe LTE" dużo łatwiej zakupi usługę głosową chociażby na zasadzie, a niech mają dają internet to niech zarobią chociaż na taryfie głosowej.Ot takie typowe zagrywki marketingowe (jak degustacje w supermarketach). Mało tego, najprawdopodobniej wprowadzenie 100GB w Play na kartę za 45zł/m-c oznacza koniec usługi RBM darmowe LTE, bo chodzi o przygotowanie alternatywy dla dotychczasowych klientów RBM. Takie zagranie jak widać po poście kolegi Nightmare się opłaca:
Ja tam aktywowałem kartę Fakt Mobile i zmigrowałem do RBM 5 - na razie działa. Jak wyłączą, wrócę bez żalu do oferty na kartę 45 zł/m-c.
A póki co korzystać ile operator daje.
P.S. Nie wiem skąd taki żal niektórych użytkowników, że Play rozdaje internet za darmo. Wygląda mi to za jakieś akcje konkurencji
. Przecież normalny człowiek cieszyłby się że jest rywalizacja, bo ta tylko z korzyścią dla klienta (Orange i oferta OFnK z nawet 20GB internetu miesięcznie, Strefa domowa z 150GB/mies. za 59,99 itp.). Niech Play rozdaje za darmo, przecież jak upadną to ich klienci rozejdą się po innych sieciach.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ja.michal »

Blazer pisze:Mało tego, najprawdopodobniej wprowadzenie 100GB w Play na kartę za 45zł/m-c oznacza koniec usługi RBM darmowe LTE, bo chodzi o przygotowanie alternatywy dla dotychczasowych klientów RBM.
Jeśli piszesz o ofercie internetu na kartę to już jest ona od dawna i pojawiła się kilka miesięcy po darmowym LTE. W tej taryfie nie ma możliwości uruchomienia darmowego LTE, ale za to działa w 3G i LTE.
Awatar użytkownika
Sebenicz
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2016-02-06, 19:44

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Sebenicz »

Ja kupiłem kartę RedBulla za 9zł na alledrogo i za 50zł mam 3 miesiące ważności konta. Jest jakiś sposób, aby zmienić na rok ważności?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

zlecić migrację do fakt mobile przez ich infolinię (ale stracisz środki z konta, które masz teraz), w fakcie doładować za 5zł i kodem z migrować do Redbulla na taryfę RBM5.
Dużo dałeś za to na allegro ? :D
Awatar użytkownika
Sebenicz
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2016-02-06, 19:44

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Sebenicz »

9zł + wysyłka.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

To tanio, cały czas je sprzedają po dużo wyższych cenach.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Przeciez to zwykla startowka RBM5. Nw stacji BP mozna ją miec z Redbullem. Nie mylić ze starym RBM ( gdzie za 50 zl bylo150 dni ) chociaz przy RWK slabo oplacalna bylaby stara RBM.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Im to powiedz http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... y+internet
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Ale niektore z tych ofert sa za 50 zl 150 dni. Wiec to jakos tam tlumaczy wyzsza cene ale sam bym nie kupil.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Środki nie przepadną , tylko ten bonusowy pakiet danych , który dostałeś w RBM na kartę po doładowaniu za 50 zł. Kasa przy migracji do Fakt Mobile i jego doładowaniu za 5 zł( w celu uzyskania RWK) i potem kodem *163# na RBM 5 już Z RWK nie znika z konta.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:Ale niektore z tych ofert sa za 50 zl 150 dni. Wiec to jakos tam tlumaczy wyzsza cene ale sam bym nie kupil.
Kupiłem jesienią i są na 150dni ważności konta, także bez paniki. :)
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Pochwal sie za ile :-) RWK by pewnie i tak korzystniej wyszlo :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

od powstania fakt mobile do jesieni zeszłego roku, czyli do zmiany regulaminu w FM, można było zmigrować do RBM7 z rokiem ważności konta, a potem 50zł na 150 dni...
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:Pochwal sie za ile :-) RWK by pewnie i tak korzystniej wyszlo :-)
Dokładnie za 29,90, dziś ten sam sprzedawca ma dyszkę drożej. Dla mnie to nie ma specjalnego znaczenia gdyż pozostałe środki doładowują konto SIP VoIP-SMS (długość ważności konta jest optymalna, jak ktoś nie chce się bawić w przerzucanie numeru między taryfami RBM/Fakt, to polecam to rozwiązanie). Drugą kartę SIM mam przerzuconą w na rok ważności konta. :D
jareq
jcvda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-02, 14:26
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jcvda »

Mam play na karte i jak najprosciej przejść na RBM z darmowym internetem Lte i mieć rok waznosci konta. Da sie przez Play24? Lub jakimi kodami?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Jesli Play internet to nie ma szansy. Tylko taryfa glosowa.
jcvda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-02, 14:26
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jcvda »

Mam starter ,,play na karte nasz zasieg 3zł'' da sie włączyć czy szukac starteru faktu?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

masz całą procedurę na pierwszej stronie
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Włączyłem darmowe LTE na kolejny miesiąc, ale nie aktywowałem żadnego innego pakietu danych. Z konta nie ubyło ani złotówki! Internet za free???
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

A predkosc masz max :-) ?
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Taką, jak zwykle - około 15-25 Mbps
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

No to dziwne bo bez pakietu danych nie powinno byc. Chyba ze doladowles jeszcze kade i dostales pakiet danych po doladowaniu
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

dokładnie, ostatnio też dostałem pakiet 1GB na rok za doładowanie za 10zł. Sprawdź na play24.pl, tam ładnie widać ile czego masz.
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Było tak - doładowałem za 5 zł, dostałem RWK. Zmieniłem taryfę na RBM5 i doładowałem za 50 zł - łącznie na koncie było 60 zł. Miałem jeszcze 2GB bonus za doładowanie. Dzisiaj po miesiącu darmowe LTE zostało wyłączone, bonusowy pakiet też wykorzystałem. Net zwolnił tak, że praktycznie nie dawało się go używać i dostałem powiadomienie na sms, że pakiet na internet został wykorzystany i prędkość internetu została ograniczona.Odpaliłem neta w telefonie (abonament w Plusie z pakietem 500MB) i zalogowałem się na Play24 - tam bez problemu włączyłem ponownie Darmowe LTE. Działa, a na koncie mam dalej 60 zł. Dziwne...

Tak wygląda panel u mnie:

http://zapodaj.net/4fbac8273bd17.jpg.html
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 18:51 przez Nightmare, łącznie zmieniany 3 razy.
Huawei B715 + 2xATK-504
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

kliknij "stan konta" w panelu play24.pl
Ja mam ponad 1GB w "Promocyjne MB w strefie taniego Internetu".
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Wstawiłem do mojego wcześniejszego posta link do zrzutu ekranu z panelu - nie mam żadnych promocyjnych GB. Może to błąd systemu lub to, że doładowałem za 50 zł?
Huawei B715 + 2xATK-504
Zablokowany