Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
rafal131313
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2010-06-01, 01:45
Lokalizacja: xxx

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: rafal131313 »

U mnie zakończyło się pierwsze 30 dni transferem 198GB bez lejka :)
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

PLAY dla firm przy braniu 2 numerów (w tym jeden przenoszony) daje właśnie taką kartę za free .....
Ale jak jest w innych sytuacjach ... ?

W chwili obecnej dla klienta indywidualnego przy taryfie duet/rodzina, dodatkowa karta do neta jest za 25zł i na niej 50GB.
kaefpe
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-03, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kaefpe »

rafal131313 pisze:U mnie zakończyło się pierwsze 30 dni transferem 198GB bez lejka :)
W końcu Cię wyfiltrują :cwaniak:
Obrazek
ramonramirez
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2015-06-16, 10:54
Lokalizacja: WRO

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ramonramirez »

Pytanie: czy kupując pakiet, np. 600mb, odkorkuję lejek? Jeśli tak, to na stałe, czy tylko na 600mb?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Dokupując jakikolwiek pakiet nie odblokujesz lejka, jest na amen do końca miesiąca kalendarzowego. |chyba że zużyłeś go np w 3G i nie masz już na koncie
ramonramirez
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2015-06-16, 10:54
Lokalizacja: WRO

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ramonramirez »

OK, dzięki. Mam trzy karty z RWK, więc to nie problem, ale byłem ciekaw.

Swoją drogą, zawsze tak było? Wydaje mi się, że kiedyś pakiet odblokowywał lejki. Może mi się wydawało.
Mehoow
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-03-06, 12:12

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Mehoow »

Witam wszystkich. Mógłby mi powiedzieć ktoś jasno jak to teraz trzeba zrobić . Kupiłem Karte z playa i przeniosłem ją w salonie do rbm odrazu wskoczyło na rbm5 aktywowałem darmowe lte i śmiga z prędkością ok 100mb ( raz udało się dobić do 200). Niestety włączył mi się lejek 2mb więc myślę nad 2 kartą tym razem chciałbym się załapać na rok ważności konta dlatego chciałbym zapytać jaką kartę muszę kupić aby to otrzymać.
Mam router huawei 5186 z plusa większość czasu mam 4-5 pasków zasięgu więc dokupywanie anten nie ma chyba sensu ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Dla roku ważności konta musisz przenieść numer z innej sieci, np. orange, do rbm. Dostaniesz taryfę rbm7 mnp, włączysz bonus z rwk, a potem zmienisz taryfę na rbm5.
MisZOkienka
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-04-10, 06:36

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: MisZOkienka »

Polecam podejść do salonu T-mobile, gdzie możesz dostać darmowy starter do wypróbowania internetu od nich. Przy okazji zarejestrujesz wszystkie dane potrzebne do przeniesienia numeru.
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

Mam pytanie czy komuś też z województwa łódzkiego ma podobny problem regularnie kilka razy w ciągu dnia nie działa internet LTE z sieci Play karta sim Red Bull Mobile?

Wcześniej miałem modem USB Huawei E3372h i były takie same problemy z łączem jakie mam teraz na routerze Huawei B593s-22
Opiszę jak wygląda sprawa otóż przy ikonie połączenia pojawia się żółty wykrzyknik i żadna strona nie chce się załadować po chwili wszystko wraca do normy. Kolega z tego samego regionu też zgłasza podobne problemy tylko z tą różnicą, że u niego jest wysoki ping i strony ledwo co działają.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Dwa takie nety modem + router chodzą u rodziny w łódzkim po tygodniu spokojnie. Trzeci sam modem też nie zgłasza problemów.
Także coś u Was nie halo.
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

3G_ pisze:Dwa takie nety modem + router chodzą u rodziny w łódzkim po tygodniu spokojnie. Trzeci sam modem też nie zgłasza problemów.
Także coś u Was nie halo.
A jaka miejscowość?
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

Przepraszam za dubla :/ do usunięcia
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

@aenwu
Warto sprawdzić, gdzie jest nadajnik LTE Play .
Można sprawdzić na mapie beta.btsearch.pl
Po otwarciu mapy i wpisaniu swojej miejscowości pokażą się baloniki oznaczające nadajniki.
Trzeba kliknąć w balonik, aby uzyskać bliższe informacje na temat danego nadajnika.
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

Mój router nie podaje z jakimi nadajnikiem się łączy w teorii jest to zawsze ten możliwie najbliższy lokalizacji w której się aktualnie znajduje urządzenie, telefon, router
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

To normalne zjawisko w Play, opisywane wiele razy zawieszanie się połaczenia. U mnie na E5186 w Łodzi jest podobnie, pomaga reset routera.
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

No właśnie reset routera nie zawsze pomaga
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

aenwu pisze: A jaka miejscowość?
Powiat rawski i skierniewicki - 2x bts Zawady, trzeci Rawa Mazowiecka ul. Przemysłowa.
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

matek451 pisze:To normalne zjawisko w Play, opisywane wiele razy zawieszanie się połaczenia. U mnie na E5186 w Łodzi jest podobnie, pomaga reset routera.
W różnych porach jest z tym problem dwa razy w ciągu dnia. A czasami wieczorami jest tak że co kilka minut zanika sieć :/
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: st128 »

Rbm5- lejek po 207 gb :)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

aenwu pisze:
matek451 pisze:To normalne zjawisko w Play, opisywane wiele razy zawieszanie się połaczenia. U mnie na E5186 w Łodzi jest podobnie, pomaga reset routera.
W różnych porach jest z tym problem dwa razy w ciągu dnia. A czasami wieczorami jest tak że co kilka minut zanika sieć :/
To musi być lokalny problem. W Opolskim mam 2 lokalizacjach i nie mam takich problemów. Bywały jak miałem modem USB podpięty do rutera, ale to był problem takiego zestawu. Po zmianie na E5170 jedynym problemem stało się stwierdzenie czy to lejek, czy skończyło się darmowe LTE...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

W wielu miejscach jest problem z zamrażaniem połączenia, szczególnie podczas wysycającego pobierania

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Hmm a jaki masz sprzęt? Co prawda odwrotnie, na wysyłaniu(robię filmy video i jak muszę wysłać bluray to tych danych jest trochę) przez ruter z OpenWRT przerywa sesję. WMAN2 pinguje co jakiś czas i sprawdza dostępność łącza, jak pakiety nie waracają, a przy obciążonym łaczu no nie wracają restartuje ten WAN. Przy podłączeniu bezpośrednim z taką sytuacją się nie spotkałem. Ot nauczyłem się że jak mam coś do wysłania większego przepinam kabel lan bezpośrednio pod ruter z kartą sim i już problemu nie ma.
To oczywiście mój specyficzny problem związany z konfiguracją i wieloma WANami, większość ludzi nawet nie będzie wiedziała o czym rozmawiam, więc ich problem nie dotyczy.

EDIT
Oczywiście jak odpowiednio skonfigurujesz QOS z pierwszeństwem dla ping taka sytuacja się nie zdarzy. Tak dopiero go niedawno odkryłem w OpenWRT i jeszcze nie sprawdziłem czy zadziała, ale powinien, od tego jest.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Robertnik, apropo wielu wanów, też tak mam, ale na nowym.LEDE 17.0.1 pojawił się problem z trsnsmission na routerze. Za nic w swiecie nie chce sklasyfikowac tego ruchu pod mwan3. Pod starszym CC działało ok. Mam domyślna regułę na 50/50 % i jej nie stosuje router :/ Idzie z torrenta zawsze przez defaul routing :/ czyli zawsze jako przez jeden z wanów. Może masz jakieś pomysły ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Na CC jest tak samo, ale kolejne rozłoży na inne. Jedno pobieranie, jeden WAN i jest tak od początku mojej zabawy z OpenWRT. QSM QoS jest domyślnie wyłączone, więc powinieneś go włączyć, a restartowanie WANów z tytułu ich obciążenia powinno ustąpić.

EDIT
Dla każdego WAN włącza się osobno, więc da się wybrać odpowiednią opcję dla średnich prędkości.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

No właśnie nie, na CC stosowało mi regułę z mwan3, na 100%

Nie wiem w takim razie jakim cudem ale szło.

Wykorzystywałem dwa wany do tego z trzech dostępnych.

Na nowym LEDE już tylko z tablicy routingu default wan z ustawiona metryka.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Transmision działa na ruterze, może być skojarzony domyślnie z jednym, też domyślnym WANem. O takie rzeczy musisz pytać Cezarego, albo wertować dokumentację. Ja piszę o klientach torrent już na komputerach, telefonach np PopcornTime.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Sorki za EOT :). U Cezarego wisi temat od dwóch dni i zero odzewu... No nic, spróbuję zainstalować sam trsnsmission na innym routerze i jego IP podzielę z głównych wanów dwa choć to mało eleganckie rozwiązanie... :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Tak sobie przypomniałem że Lede trochę inaczej działa, to nie znaczy że dobrze zrozumiałem. WMAN instaluje się do obrazu. nie jest domyślnie, więc i w autostarcie jest gdzieś przy końcu. Jeśli za tym Transmisjon wstaje wcześniej zanim WMAN to go zwyczajnie nie widzi. Być może to ślepa droga, ale utłucz Transmisjon z konsoli i ponownie go uruchom. A nóż zadziała.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Robiłem tak, w regułach wpisywałem też IP routera w source itp. Niestety ciągle wcale go nie bierze pod uwagę w regułach a nie chce puszczać ruchu tylko na jeden wan :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Zablokowany