Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

To normalne zjawisko w Play, opisywane wiele razy zawieszanie się połaczenia. U mnie na E5186 w Łodzi jest podobnie, pomaga reset routera.
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

No właśnie reset routera nie zawsze pomaga
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

aenwu pisze: A jaka miejscowość?
Powiat rawski i skierniewicki - 2x bts Zawady, trzeci Rawa Mazowiecka ul. Przemysłowa.
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

matek451 pisze:To normalne zjawisko w Play, opisywane wiele razy zawieszanie się połaczenia. U mnie na E5186 w Łodzi jest podobnie, pomaga reset routera.
W różnych porach jest z tym problem dwa razy w ciągu dnia. A czasami wieczorami jest tak że co kilka minut zanika sieć :/
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: st128 »

Rbm5- lejek po 207 gb :)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

aenwu pisze:
matek451 pisze:To normalne zjawisko w Play, opisywane wiele razy zawieszanie się połaczenia. U mnie na E5186 w Łodzi jest podobnie, pomaga reset routera.
W różnych porach jest z tym problem dwa razy w ciągu dnia. A czasami wieczorami jest tak że co kilka minut zanika sieć :/
To musi być lokalny problem. W Opolskim mam 2 lokalizacjach i nie mam takich problemów. Bywały jak miałem modem USB podpięty do rutera, ale to był problem takiego zestawu. Po zmianie na E5170 jedynym problemem stało się stwierdzenie czy to lejek, czy skończyło się darmowe LTE...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

W wielu miejscach jest problem z zamrażaniem połączenia, szczególnie podczas wysycającego pobierania

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Hmm a jaki masz sprzęt? Co prawda odwrotnie, na wysyłaniu(robię filmy video i jak muszę wysłać bluray to tych danych jest trochę) przez ruter z OpenWRT przerywa sesję. WMAN2 pinguje co jakiś czas i sprawdza dostępność łącza, jak pakiety nie waracają, a przy obciążonym łaczu no nie wracają restartuje ten WAN. Przy podłączeniu bezpośrednim z taką sytuacją się nie spotkałem. Ot nauczyłem się że jak mam coś do wysłania większego przepinam kabel lan bezpośrednio pod ruter z kartą sim i już problemu nie ma.
To oczywiście mój specyficzny problem związany z konfiguracją i wieloma WANami, większość ludzi nawet nie będzie wiedziała o czym rozmawiam, więc ich problem nie dotyczy.

EDIT
Oczywiście jak odpowiednio skonfigurujesz QOS z pierwszeństwem dla ping taka sytuacja się nie zdarzy. Tak dopiero go niedawno odkryłem w OpenWRT i jeszcze nie sprawdziłem czy zadziała, ale powinien, od tego jest.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Robertnik, apropo wielu wanów, też tak mam, ale na nowym.LEDE 17.0.1 pojawił się problem z trsnsmission na routerze. Za nic w swiecie nie chce sklasyfikowac tego ruchu pod mwan3. Pod starszym CC działało ok. Mam domyślna regułę na 50/50 % i jej nie stosuje router :/ Idzie z torrenta zawsze przez defaul routing :/ czyli zawsze jako przez jeden z wanów. Może masz jakieś pomysły ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Na CC jest tak samo, ale kolejne rozłoży na inne. Jedno pobieranie, jeden WAN i jest tak od początku mojej zabawy z OpenWRT. QSM QoS jest domyślnie wyłączone, więc powinieneś go włączyć, a restartowanie WANów z tytułu ich obciążenia powinno ustąpić.

EDIT
Dla każdego WAN włącza się osobno, więc da się wybrać odpowiednią opcję dla średnich prędkości.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

No właśnie nie, na CC stosowało mi regułę z mwan3, na 100%

Nie wiem w takim razie jakim cudem ale szło.

Wykorzystywałem dwa wany do tego z trzech dostępnych.

Na nowym LEDE już tylko z tablicy routingu default wan z ustawiona metryka.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Transmision działa na ruterze, może być skojarzony domyślnie z jednym, też domyślnym WANem. O takie rzeczy musisz pytać Cezarego, albo wertować dokumentację. Ja piszę o klientach torrent już na komputerach, telefonach np PopcornTime.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Sorki za EOT :). U Cezarego wisi temat od dwóch dni i zero odzewu... No nic, spróbuję zainstalować sam trsnsmission na innym routerze i jego IP podzielę z głównych wanów dwa choć to mało eleganckie rozwiązanie... :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Tak sobie przypomniałem że Lede trochę inaczej działa, to nie znaczy że dobrze zrozumiałem. WMAN instaluje się do obrazu. nie jest domyślnie, więc i w autostarcie jest gdzieś przy końcu. Jeśli za tym Transmisjon wstaje wcześniej zanim WMAN to go zwyczajnie nie widzi. Być może to ślepa droga, ale utłucz Transmisjon z konsoli i ponownie go uruchom. A nóż zadziała.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Robiłem tak, w regułach wpisywałem też IP routera w source itp. Niestety ciągle wcale go nie bierze pod uwagę w regułach a nie chce puszczać ruchu tylko na jeden wan :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Tak to jest że ludzie sami sobie komplikują życie ;) Czemu zmieniłeś CC na Lede? Działa lepiej?

EDIT
Po dopisaniu reguły zrestartuj cały ruter. Na CC nie trzeba było, na Lede penie też nie, wystarczy niektóre usługi, ale nie mam wiedzy które. Restart całości załatwi sprawę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Zmieniałem bo się CC wysypało po dwóch latach :/ a już i kernel był stary więc brak pakietów itd choć chyba i CC można nadal pobrać z aktualna data...

No i chciałem iść z postępem :)

A resetowalem router jak pamiętam, regułę z tym balanced 50/50 mam wpisana chyba od samego początku jak mwan3 zainstalowałem.
Aczkolwiek nie robiłem restartów routera przy probach zmian.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

Na innym sprzęcie TP-Link MR3420 + Huawei e3327 też występują problemy.
Niedawno miałem sytuacje że na moim routerze Huawei B593s-22 kontrolka mode zaświeciła się na zielono po chwili zgasła i nie było w ogóle zasięgu sieci LTE. Zwykle jak zanikała sieć to kontrolka Mode mrugała na niebiesko.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

No może tak być, ale to lokalne problemy. U mnie w Opolu takie sytuacje się nie zdarzają, albo pod moją nieobecność i wznowienie połączenia odbywa się automatycznie, bo nic takiego nie zauważyłem.
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: artsky »

Witam. Czy jak zrobię taki myk Play-Orange-RBM, to będę mógł uruchomić RWK? (Bonusy mnie nie interesują), docelowo oczywiście Rbm5. Obecnie mam z promocji na tym numerze RWK jeszcze miesiąc ale w Play.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

@robertnik

Postawiłem dla testu LEDE i transmission na innym routerze , reguła działa teraz ok ale prędkości sa kiepskie...

Na LEDE i X86 mini PC mam spokojnie pod 9-11 MB/s a tutaj jak poleci 2,5-3,5 MB/s to sukces... ( WDR 3600 )

Obciązenie procesora wynosi wtedy 50-70 %

To normalne że to tak wolno ma działać... ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Modemy USB w ruterach działają wolniej. Ja do portów WAN mam rutery(B618, B525, E5170 i ADSL Netii). Prędkości mam identyczne jak w bezpośrednim połączeniem portu LAN. Jeśli są spadki to na tyle małe że nie jestem w stanie je wychwycić po speedtestach.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Ale WDR3600 ma po LAN Gigabit podłączenie do całej sieci, nie ma w nim modemów USB

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

A skąd masz internet, skąd mam wiedzieć jak wygląda Twoja sieć i który z kolei jest podłączony WDR3600? To ruter i ma słabiutki procesor. Jeśli powłączasz mu zbyt wiele to nie wyrobi np transmision z wieloma torrentami(seedowanie pobranych) i dzielenie na parę wanów, działający QoS i pewnie Samba, żeby to udostępnić. To dobry ruter, tylko musisz pamiętać że to ruter, nie PC.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Właśnie on jest podłączony tylko do torrenta, jeden wan. Całą robotę z multiwanem robi mini PC x86

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: sokoleokoo2 »

Witam, lejek w play 2mc umowy ( w poprzednim miesiacu doszedlem do 90GB) w 2mcu równiutko 100GB i lejek włączony w/g speed testu 0.9mb ale strony mocno lagują i free TV w playu nie da się ogląć.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Sumę pobranych i wysłanych sprawdzasz w play24, połączenia. U Ciebie będzie to bieżący okres rozliczeniowy, bo masz umowę, a Ci z RBM będą musieli zaznaczyć od daty i wybrać pierwszy, bo w RBM okres rozliczeniowy trwa od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca.

Obrazek

Jak przeszkadza Ci lejek, to jakimś wyjściem jest zakup RBM, z dilem opisanym dokładnie w tym wątku.
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: sokoleokoo2 »

Robie kopiuj wklej sorry bo haslo do IH zagineło ;( czyli ok 98gb, mi nie przeszkadza tylko jest tak jakby TV leciał z pakietu bo na stronach playa nie powinny być liczone transfery i limity.

Podsumowanie 20.04.2017 - 19.05.2017
Pokaż statystyki
Połączenia wychodzące Wiadomości SMS / MMS Transfer danych Zakupy mobilne Łączny koszt
0 min. 0 / 0 szt.
Łącznie 98,38 GB
Z pakietu
danych 92,64 GB
0 szt. 0 zł
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Nie wiem co to za promocja z free tv, jeszcze w abonamencie. Zadzwoń do nich, poczytaj umowę jak to jest liczone i czy jest liczone. Te dane pokazuje z opóźnieniem(nie wiem jakim), ale i tak warto wiedzieć jak rozliczana jest ta usługa.
Vister81
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-14, 09:04

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Vister81 »

Cześć!

Przez 2 lata przepłacałem za internet w Playu (49zł/bez limitów). Fakt faktem, że w połączeniu z anteną prędkości były piękne (50-60Mb/s Download oraz 20Mb/s Upload), ale pieniądze za duże... Jak ja teraz żałuję, że od razu nie skorzystałem z RBM łapiąc się na ofertę 50/150dni...

Ale teraz leci już do mnie starter T-Mobile, z którym po zarejestrowaniu lecę do salonu Playa przenosić numer.
I teraz dwa pytania.

Proszę o przeniesienie do RBM7 (starter z widocznym napisem "7zł), doładowuję i aktywuję RWK, przenoszę do RBM5 i nic nie doładowując korzystam z DIL.
Czy dobrze to zrozumiałem i w ten sposób wszystko będzie OK?

I sprawa druga - skoro w Playu osiągałem takie dobre prędkości, to przy migracji na ich subsieć RBM prędkości będą zbliżone?

Dziękuję!
Zablokowany