Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Tak to jest że ludzie sami sobie komplikują życie ;) Czemu zmieniłeś CC na Lede? Działa lepiej?

EDIT
Po dopisaniu reguły zrestartuj cały ruter. Na CC nie trzeba było, na Lede penie też nie, wystarczy niektóre usługi, ale nie mam wiedzy które. Restart całości załatwi sprawę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Zmieniałem bo się CC wysypało po dwóch latach :/ a już i kernel był stary więc brak pakietów itd choć chyba i CC można nadal pobrać z aktualna data...

No i chciałem iść z postępem :)

A resetowalem router jak pamiętam, regułę z tym balanced 50/50 mam wpisana chyba od samego początku jak mwan3 zainstalowałem.
Aczkolwiek nie robiłem restartów routera przy probach zmian.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

Na innym sprzęcie TP-Link MR3420 + Huawei e3327 też występują problemy.
Niedawno miałem sytuacje że na moim routerze Huawei B593s-22 kontrolka mode zaświeciła się na zielono po chwili zgasła i nie było w ogóle zasięgu sieci LTE. Zwykle jak zanikała sieć to kontrolka Mode mrugała na niebiesko.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

No może tak być, ale to lokalne problemy. U mnie w Opolu takie sytuacje się nie zdarzają, albo pod moją nieobecność i wznowienie połączenia odbywa się automatycznie, bo nic takiego nie zauważyłem.
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: artsky »

Witam. Czy jak zrobię taki myk Play-Orange-RBM, to będę mógł uruchomić RWK? (Bonusy mnie nie interesują), docelowo oczywiście Rbm5. Obecnie mam z promocji na tym numerze RWK jeszcze miesiąc ale w Play.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

@robertnik

Postawiłem dla testu LEDE i transmission na innym routerze , reguła działa teraz ok ale prędkości sa kiepskie...

Na LEDE i X86 mini PC mam spokojnie pod 9-11 MB/s a tutaj jak poleci 2,5-3,5 MB/s to sukces... ( WDR 3600 )

Obciązenie procesora wynosi wtedy 50-70 %

To normalne że to tak wolno ma działać... ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Modemy USB w ruterach działają wolniej. Ja do portów WAN mam rutery(B618, B525, E5170 i ADSL Netii). Prędkości mam identyczne jak w bezpośrednim połączeniem portu LAN. Jeśli są spadki to na tyle małe że nie jestem w stanie je wychwycić po speedtestach.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Ale WDR3600 ma po LAN Gigabit podłączenie do całej sieci, nie ma w nim modemów USB

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

A skąd masz internet, skąd mam wiedzieć jak wygląda Twoja sieć i który z kolei jest podłączony WDR3600? To ruter i ma słabiutki procesor. Jeśli powłączasz mu zbyt wiele to nie wyrobi np transmision z wieloma torrentami(seedowanie pobranych) i dzielenie na parę wanów, działający QoS i pewnie Samba, żeby to udostępnić. To dobry ruter, tylko musisz pamiętać że to ruter, nie PC.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Właśnie on jest podłączony tylko do torrenta, jeden wan. Całą robotę z multiwanem robi mini PC x86

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: sokoleokoo2 »

Witam, lejek w play 2mc umowy ( w poprzednim miesiacu doszedlem do 90GB) w 2mcu równiutko 100GB i lejek włączony w/g speed testu 0.9mb ale strony mocno lagują i free TV w playu nie da się ogląć.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Sumę pobranych i wysłanych sprawdzasz w play24, połączenia. U Ciebie będzie to bieżący okres rozliczeniowy, bo masz umowę, a Ci z RBM będą musieli zaznaczyć od daty i wybrać pierwszy, bo w RBM okres rozliczeniowy trwa od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca.

Obrazek

Jak przeszkadza Ci lejek, to jakimś wyjściem jest zakup RBM, z dilem opisanym dokładnie w tym wątku.
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: sokoleokoo2 »

Robie kopiuj wklej sorry bo haslo do IH zagineło ;( czyli ok 98gb, mi nie przeszkadza tylko jest tak jakby TV leciał z pakietu bo na stronach playa nie powinny być liczone transfery i limity.

Podsumowanie 20.04.2017 - 19.05.2017
Pokaż statystyki
Połączenia wychodzące Wiadomości SMS / MMS Transfer danych Zakupy mobilne Łączny koszt
0 min. 0 / 0 szt.
Łącznie 98,38 GB
Z pakietu
danych 92,64 GB
0 szt. 0 zł
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Nie wiem co to za promocja z free tv, jeszcze w abonamencie. Zadzwoń do nich, poczytaj umowę jak to jest liczone i czy jest liczone. Te dane pokazuje z opóźnieniem(nie wiem jakim), ale i tak warto wiedzieć jak rozliczana jest ta usługa.
Vister81
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-14, 09:04

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Vister81 »

Cześć!

Przez 2 lata przepłacałem za internet w Playu (49zł/bez limitów). Fakt faktem, że w połączeniu z anteną prędkości były piękne (50-60Mb/s Download oraz 20Mb/s Upload), ale pieniądze za duże... Jak ja teraz żałuję, że od razu nie skorzystałem z RBM łapiąc się na ofertę 50/150dni...

Ale teraz leci już do mnie starter T-Mobile, z którym po zarejestrowaniu lecę do salonu Playa przenosić numer.
I teraz dwa pytania.

Proszę o przeniesienie do RBM7 (starter z widocznym napisem "7zł), doładowuję i aktywuję RWK, przenoszę do RBM5 i nic nie doładowując korzystam z DIL.
Czy dobrze to zrozumiałem i w ten sposób wszystko będzie OK?

I sprawa druga - skoro w Playu osiągałem takie dobre prędkości, to przy migracji na ich subsieć RBM prędkości będą zbliżone?

Dziękuję!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Źle myślisz, musisz doładować za min 30 zł, ale lepiej za 50 i masz 100 dni ważnego pakietu danych aby działał DIL z pełną prędkością. Później no po 5 zł pakiet co 30 dni na przedłużenie pakietu danych. Pamiętaj że to musi działać tylko w LTE - DIL

Pamiętaj by doładować dopiero po włączeniu RWK i przejściu do RBM5

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Vister81
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-14, 09:04

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Vister81 »

Super, dziękuję!
Na początku zrozumiałem, że po przeniesieniu numeru, aktywowaniu RWK i doładowaniu mogę cały rok ciągnąć na tym jednym doładowaniu.
Czyli, tak jak pisałeś, doładowuję dopiero po przyznaniu RWK i przejściu do RBM5, a po wyczerpaniu terminu ważności lecę z aktywacją pakietów z pozostałych środków, bez doładowywania.

Dziękuję!
MisZOkienka
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-04-10, 06:36

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: MisZOkienka »

Te 50zł doładowania starczy na 7 miesięcy. Najpierw dostajesz pakiet 2GB na 3 miesiące za doładowanie. Później kupujesz przez 4 miesiące pakiet 600mb za 5zł. I wtedy znów musisz zacząć doładowywać, bo nie możesz zejść poniżej 30zł na koncie - inaczej nie włączysz DIL.
Furialek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-05-21, 00:45

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Furialek »

To ja mam jeszcze pytanie.
Przeczytałem dużo ,ale mam teraz już mętlik w głowie.
1. Idę do sklepu, kupuję starter RedBull Mobile? - zwykły? Czy coś szczególnego?
2. Doładowuję go za 30zł, albo 50zł
3. Co dalej?
Rozpisze mi to ktoś łopatologicznie w powyższy sposób ? ;/
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: mk64 »

Kupujesz starter rbm za 9 zł, doładowujesz np. za 50 zł, właczasz darmowy internet lte (DIL). Po 30 dniach znowu włączasz DIL...
B535 w Play
Furialek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-05-21, 00:45

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Furialek »

mk64 pisze:Kupujesz starter rbm za 9 zł, doładowujesz np. za 50 zł, właczasz darmowy internet lte (DIL). Po 30 dniach znowu włączasz DIL...
I rozumiem, że co miesiąc muszę włączać DIL i pilnować żeby na koncie było 30zł+?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Dokładnie tak

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Furialek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-05-21, 00:45

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Furialek »

onken pisze:Dokładnie tak
Tylko pytanie:
Skoro internet LTE będzie za darmo to pieniądze z konta nie powinny uciekać? Czyli cały czas bedzie 30zł?
Czy one jakoś jednak będą na coś pożytkowane? Albo muszę doładowywać żeby przedłużać konto? (domyślam się że tak biorąc pod uwage poprzednie wypowiedzi na forum, ale wolę dopytać).
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: radius »

Nie uciekną. Jak prześpisz ważność DIL to zje Ci podstawowy pakiet danych. Będziesz mógł go kupić lub przełożyć kartę i wydzwonić.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Furialek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-05-21, 00:45

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Furialek »

radius pisze:Nie uciekną. Jak prześpisz ważność DIL to zje Ci podstawowy pakiet danych. Będziesz mógł go kupić lub przełożyć kartę i wydzwonić.
Czyli tak naprawdę muszę pamiętać tylko żeby co miesiąc włączać DIL jeden raz?:)

To super - dzieki za pomoc. Dzisiaj kupie starter i będę działał!
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

Jest to całkiem możliwe że klientom posiadającym karty RBM Play robią takie problemy jak np zanik sieci LTE spowolnione prędkości pobierania. Oferty na kartę są traktowane raczej po macoszemu, a już zwłaszcza RBM, który jest trochę takim piątym kołem u wozu. A już ZWŁASZCZA jak się obchodzi system używając go do nielimitowanego LTE Generalnie jesteś persona non grata w Play. Ich oferta internetu na kartę jest dla mnie niekorzystna bo jednak wszystko dziś chce pobierać aktualizacje. Oficjalnego komunikatu prasowego nigdy nie będzie , że klientom z RBM5 robimy problemy by wybrali ofertę na abonament jak kupowałem kartę sim Play do internetu bo dawali za rejestracje numeru 100GB to było od razu może Pan wybierze abonament jest korzystniejszy itd dałem Panu do zrozumienia że ja sam wiem co jest dla mnie korzystne, a co nie. W tym miesiącu samo przeglądanie internetu i filmy na YT i mam 70GB pakietu wykorzystane.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Tych bzdur nie da się czytać, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Nie pisz w temacie , o którym nie masz zielonego pojęcia.Oferta DIL na RBM na Kartę 5 działa od 43 m-cy, nie ma żadnych ograniczeń ze strony operatora. Co więcej jest lepsza od abonamentu, gwarantowane jest 100GB na maksa potem możliwy lejek 2Mb/s ale nie jest obligatoryjny, w praktyce możliwe i 200GB. W abonamencie sztywne 100GB i lejek ale 1Mb/s. A tak Play traktuje DIL na RBM 5 http://www.speedtest.net/my-result/6317292684 , dyskryminacja jak się patrzy.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

A czasem nawet tak:
Obrazek
:cfaniak: :brawa:
aenwu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 11:39
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aenwu »

matek451 pisze:Tych bzdur nie da się czytać, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Nie pisz w temacie , o którym nie masz zielonego pojęcia.Oferta DIL na RBM na Kartę 5 działa od 43 m-cy, nie ma żadnych ograniczeń ze strony operatora. Co więcej jest lepsza od abonamentu, gwarantowane jest 100GB na maksa potem możliwy lejek 2Mb/s ale nie jest obligatoryjny, w praktyce możliwe i 200GB. W abonamencie sztywne 100GB i lejek ale 1Mb/s. A tak Play traktuje DIL na RBM 5 http://www.speedtest.net/my-result/6317292684 , dyskryminacja jak się patrzy.
Umiesz czytać? w moim poprzednim poście nie jest napisane wcale, że tak na pewno jest jak napisałem tylko użyłem zwrotu całkiem możliwe.
Zamiast się oburzać poczytaj o tego typu problemach u innych to że Tobie działa, to bardzo mnie to cieszy. Ale pamiętaj to wcale nie znaczy, że inni nie mają z tą samą usługą problemów w swoim regionie możesz mieszkać w miejscu gdzie tych problemów nie ma. Tu nie chodzi o niższą prędkość samego połączenia tylko stabilność działania.
matek451 pisze: To normalne zjawisko w Play, opisywane wiele razy zawieszanie się połaczenia. U mnie na E5186 w Łodzi jest podobnie, pomaga reset routera.


Sam niedawno pisałeś o tym że to normalne zjawisko i wielokrotnie opisywane więc?
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kutan123 »

@aenwu nie obrażaj się na "matka" bo to prawdopodobnie gość korporacyjny, który istnieje na wielu forach od dość długiego czasu do przekonywania innych do Play/redbull, prześledziłem go i zachwala nawet ich tanie beznadziejne modemy ala huawei 5573 - nic nie zrobisz są to ludzie którzy mają kase z tego i mimo że on sam wie o tym kłamstwie to będzie pluł w następnym poście jadem i się usprawiedliwiał jakich to on nie ma prędkości na agregacji LTE PLAY i nie ma nic wspólnego ... może 1terabajt na seksunde w przyszłym msc osiągnie ... też mam rbm i nie wyciąga więcej niż 5 Mb/s (w nocy !!) więc wiem o jakich utrudnieniach "marketingowych" mówisz, a o jakich matek ściemach rozmawia, teraz czekaj na jego zmyślone silne argumenty ;D
Zablokowany