Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Piotrek24 »

Ja spróbuję za jakiś czas jeszcze raz. W ktorejś wersji w salonie pani chciała mnie przenieść do Red Bulla ale mówiła o taryfie Energy (więc zaprotestowałem). Ale jeśli to prawda tak jak piszecie koledzy (że nie da się od razu do Energy przenieść) to jestem w domu :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

U mnie w Kraku mają spokojnie karty do RBM7 tyle że nie multisim, no ale cóż....

Tyle że pewne e w końcu skończy się darmowe LTE a szkoda.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Hermogenes, nie w tym rzecz, to jest zmiana taryfy już przez użytkownika. Ja natomiast miałem na myśli to, że prawdopodobnie nie jest możliwe przeniesienie numeru z innej sieci bezpośrednio do RBM Energy. Inaczej mówiąc - jak już przenosiny w salonie się udadzą, raczej trafimy do właściwej taryfy :)

onken - brać kartę jaka jest, a potem można bez problemy wymienić na taką jaka potrzebna (łącznie z nano) - i to nawet w salonach, w których przenosiny się nie udają.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Tak, ale trzeba min. dwa razy jeździć ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

No tak, ale biorąc pod uwagę jak trudno przenieść to warto :) Wymianę karty można już zrobić przy jakiejś okazji, po drodze :)
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: bartex03 »

REGULAMIN OFERTY PROMOCYJNEJ „PRZENIEŚ NUMER DO RED BULL MOBILE NA KARTĘ I ODBIERZ BONUS

Aktywacja Zestawu Startowego „RBM na kartę 7 MNP” jest możliwa w ciągu 3 lat od momentu przeniesienia numeru. Przenoszony numer telefonu jest automatycznie przypisywany do Karty SIM/USIM w dniu jego przeniesienia.
Dobrze rozumiem że jak dostane karte sim rbm po przenosinach z pomarańczy to mogę spokojnie ją do szuflady włożyć nawet na 3 lata (zakładając oczywiście że z xxx miesięcy nadal będzie opcja DIL).

Nie wolno jej włączyć w telefonie itp ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Możesz ją schować ale nie licz że będziesz mógł włączyć na niej RWK bo to tylko promocja a i pewnie po DIL zostaną wtedy już tylko wspomnienia... :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

witam, jako ze pisalem tutaj i uzytkownicy bedacy tu w ty watku znaja moj przypadek napisze tutaj o pomoc:
wkladajac karte do telefonu i udostepniajac neta mialem tylko 30 mb/s, nigdy wiecej. Koledzy tutaj doradziliscie mi kupic ruter LTE i teraz wszystko dziala ale tak samo max 30mb/s choc jak na telefonie sprawdze predkosc to wychodzi pod 50mb/s. Gdzie te 20 gb/s i czemu trace je podczas udostepniania nawet przez ruter ?
Furialek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-05-21, 00:45

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Furialek »

robertnik pisze:Żeby mieć darmowy internet musisz:
1 Mieć co najmniej 30zł na koncie.

Obrazek

2 Mieć jakiś zapas megabajtów(z doładowania, albo pakiet).

Obrazek

3 Włączoną usługę darmowy LTE.

Obrazek

4 Mieć włączony w modemie, ruterze tylko LTE.

Obrazek

5 Być w zasięgu LTE.

Mało tego wszystkie te punkty trzeba spełnić jednocześnie :))

Cześć,
Pytanie: czy konto musi być ważne? Niby wszystko miało być pięknie ładnie doładowanie 5zł miesięcznie, a teraz mi konto wygasło, internet przestał działać, a jak doładowałem za 10zł to mi przedłużyło ważność konta do 04.07 tylko.
Coś zrobiłem nie tak?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Tak byłeś zbyt oszczędny, przecież od dawna wiadomo że doładowuje się za 50 zł na 100dni. A koszty są 0-5 zł/m-c bo kasa z doładowania pozostaje na koncie. Jak się nie chce doładowywać to korzysta się ze sposobu na RWK na karcie RBM na Kartę 5, szeroko tu opisywanego . Jak chcesz korzystać z internetu nie mając ważnego konta na wychodzące? To chyba oczywiste.
charlie112

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: charlie112 »

Furialek pisze:Coś zrobiłem nie tak?
Tak, nie przeczytałem regulaminu :)
II. USŁUGA „DARMOWY INTERNET LTE NA 30 DNI”
1. Usługa „Darmowy Internet LTE na 30 dni” pozwala na korzystanie z transmisji danych w zasięgu technologii LTE (w ramach własnej infrastrukturalnie Sieci Telekomunikacyjnej) bez pomniejszania pakietów na transmisję danych o ile Użytkownik takie aktywował oraz Pakietu Złotówek.
2. Warunkiem uruchomienia usługi jest posiadanie na koncie Pakietu Złotówek o minimalnej wartości 30 zł. Usługa jest aktywna przez 30 dni kalendarzowych liczonych od aktywacji usługi, zgodnie z ust. III pkt 2 niniejszego regulaminu.
3. Warunkiem korzystania z usługi jest utrzymywanie Okresu Ważności połączeń wychodzących w okresie gdy usługa jest aktywna oraz posiadanie na koncie dodatniego salda środków. W przypadku wykorzystania środków na koncie lub upłynięcia Okresu ważności połączeń wychodzących w okresie gdy usługa jest aktywna, korzystanie z usługi nie będzie możliwe, chyba, że Użytkownik dokona Doładowania konta i tym samym przedłuży Okres ważności połączeń wychodzących i będzie miał dodatni stan środków na koncie.
https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 4.2017.pdf

Co do kwoty doładowania - ładuje się za 50 zeta, gdyż to jest najkorzystniejsze pod względem ważności połączeń wychodzących, a o to nam chodzi:
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: MarcinNS »

Kupiłem kartę Redbulla(za 5zł), zarejestrowałem numer i jestem W redbull energy.
Czy jest jakaś opcja takiej migracji żeby mieć tego DILA?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Jakbyś kupił zestaw z napojem redbulla za 9 zł, to byś nie musiał kombinować.
A tak pozostaje przeniesienie numeru do fakt mobile, a potem migracja na rbm 5.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: MarcinNS »

matek451 pisze:To kup starter głosowy Play, zarejestruj . Następnie kodem *163#12 migruj na fakt mobile a potem przejdź na RBM na Kartę 5 kodem *163# . Na tej taryfie działa DIL.
Startera z puszką szukałem i nie znalazłem. Próbowałem tym kodem co kolega pisał ale nie przyjmuje. Który dokładnie to ten starter głosowy w Play jest? Nie chcę następne 5zł niepotrzebnie wydawać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Zobacz jeszcze ta tej RBM Energy co pokaże się po *163#,czy pojawi się Fakt Mobile. Jeśli nie to telefon 799599999 i przenosisz wg. http://www.faktmobile.pl/download/regul ... 2016_2.pdf
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Hermogenes »

7.
Zmiana Oferty Fakt Mobile jest możliwa tylko na
; Ofertę Play na Kartę
; Ofertę Play na Kartę Lubię to!
; Formuła Play na Kartę Starter
; Ofertę Play na Kartę Rok Ważności Konta
; Ofertę Red Bull Mobile Energy na kartę
tak mówi regulamin który przytoczyłeś.poz. Hermogenes
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: MarcinNS »

matek451 pisze:Zobacz jeszcze ta tej RBM Energy co pokaże się po *163#,czy pojawi się Fakt Mobile. Jeśli nie to telefon 799599999 i przenosisz wg. http://www.faktmobile.pl/download/regul ... 2016_2.pdf
Pojawia się
"Brak dostępnych taryf, na które możnaby dokonać migracji"
Jutro spróbuję według tej procedury.

Apropo tego kodu: *163#12
"Problem z połączeniem lub nieprawidłowy kod MMI"
może muszę zaimportować ustawienia od redbula do telefonu przed wpisaniem kodu?
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Jak nie możesz z tej taryfy Playa przejść do Faktu, to zmień najpierw na jakąś inną w Playu (wybierz sobie coś spod *163#) i dopiero na Fakt. Potem na RBM5. Załóż konto na Play24 - będzie widział więcej :)
Tylko nie na hurra - jak raz zmienisz taryfę to druga zmiana najlepiej następnego dnia, bo tak to może nie zadziałać.

EDIT. Mam jedną taką kartę RBM5, której za parę dni kończy się RWK. Jako, że już została zastąpiona kolejną, planowałem przejść z nią na Play RWK i leżakować na wszelki wypadek.
Postanowiłem pobawić się z tymi zmianami taryfy :) Na razie zleciłem migrację do RBM Energy (na Play24 była jeszcze opcja Play odNOWA). Jestem już w Energy, ale kolejnej zmiany jeszcze nie mogę zrobić, gdyż jak pisałem to się musi przemielić. Następnie będę chciał przejść przez Fakt znów do RBM5 (by zobaczyć czy się da; być może przed Faktem muszę zahaczyć o jakąś taryfę w Playu) i dopiero jak planowałem do Play RWK :)
Ostatnio zmieniony 2017-06-26, 20:20 przez 3G_, łącznie zmieniany 6 razy.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Hermogenes »

To jest lista ofert na które możesz przejść będąc w Fakt Mobile z przeniesienia oferty. Czytajcie regulaminy.poz Hermogenes
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Można przejść z Faktu na RBM5. Zaraz obalę regulamin :cfaniak:
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

JEST DIL w RBM5.
Kup jakiś Play za 5zł -> Fakt -> RBM5.
Jak nie będziesz mógł zmienić za którymś razem taryfy, próbuj przez inną używając *163# lub Play24.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Regulamin regulaminem ale w Play mają dziury w systemie i możliwe było przejście z FM na RBM na Kartę 5 za pomocą kodu *163#. Chyba ze coś zmienili. To jest tak samo jak z przeniesieniem bonusa z RWK między RBM7MNP a RBM na Kartę 5. niby w regulaminach nie ma a przechodził.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Właśnie testuję :) Tylko niepotrzebnie w to Energy wlazłem, bo w tym tempie mogę się nie wyrobić... Mogłem od razu do Playa. Ważność konta do 30 czerwca.
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kolor100 »

MarcinNS pisze:
matek451 pisze:Zobacz jeszcze ta tej RBM Energy co pokaże się po *163#,czy pojawi się Fakt Mobile. Jeśli nie to telefon 799599999 i przenosisz wg. http://www.faktmobile.pl/download/regul ... 2016_2.pdf

Apropo tego kodu: *163#12
"Problem z połączeniem lub nieprawidłowy kod MMI"
?
kod prawidłowy *163*12# i do skutku próbujemy, seriami po 5 razy, co kilkanascie minut, w końcu przeniesie


:super:
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Trochę może offtop robię, ale może to być przydatne w kontekście migracji do RBM5.
Wczoraj zmieniłem z RBM5 na Energy i wieczorem dalsze zmiany były już niemożliwe. Ok. 7 rano zmieniłem na Formułę Play na kartę. Teraz ok. 11 możliwa była kolejna zmiana taryfy. Prawdopodobnie z tej taryfy nie da się przejść kodem na Fakt - otrzymywałem komunikat "Nie możesz użyć tego kodu" czy coś w tym rodzaju. Zmieniłem więc na Play na kartę i zobaczymy co dalej. Teraz trzeba czekać znów kilka godzin. Wprawdzie system pokazuje mi już aktualną taryfę, ale kolejne zmiany kończą się komunikatem, że mam oczekujące zlecenia i zmiana będzie możliwa po ich zakończeniu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Wystarczy zadzwonić do Faktu i zmigruja taryfę...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lukkki »

Ja zmieniałam z Fakt Mobile na Redbull Mobile Energy i z tej ostatniej na Fakt Mobile a potem znowu na Redbull RBM5, wszystko za pomocą kodów. Trzeba po kilka razy próbować kodami do skutku.
P.S. Włączył mi się lejek w DILu i to dość szybko, nie wiem jak oni zliczają te 100GB, bo chyba z kilku cykli rozliczeniowych sumują, a na bank nie miałem jeszcze powyżej 100GB transferu...
Ostatnio zmieniony 2017-06-27, 15:07 przez lukkki, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lukkki »

dubel
Obrazek
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

onken pisze:Wystarczy zadzwonić do Faktu i zmigruja taryfę...
Kodami albo przez Play24 też się da. Właśnie przed 16 przeszedłem kodem z Play na kartę do Faktu. Za kilka godzin powrót do RBM5 :)
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: MarcinNS »

3G_ pisze:Jak nie możesz z tej taryfy Playa przejść do Faktu, to zmień najpierw na jakąś inną w Playu (wybierz sobie coś spod *163#) i dopiero na Fakt. Potem na RBM5. Załóż konto na Play24 - będzie widział więcej :)
...
Na chwilę obecną zmieniłem w Play taryfę na inną(też w Play) ale ze strony Play24. Kodem mi nie przeszło. Zobaczymy jutro.
Zablokowany