limit w blueconnect

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: limit w blueconnect

Post autor: klisza »

W Erze zawsze była mowa o prycinaniu transferu. W pierwszej wersji promocji, gdzie abonament wynosił ponad 160 zł miesięcznie, był limit 2GB.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: limit w blueconnect

Post autor: skalar13 »

W mojej umowie nawet małym druczkiem nie jest nigdzie wspomniane blokowanie po przekroczeniu limitu. Dlatego jakim prawem mieli by mi blokować? Dlatego nie blokują. 8)
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jojo »

W umowie może i nie ma ale jest i było w regulaminie. A regulamin się zmienia ostatnio na lepsze choć nie wiele.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: limit w blueconnect

Post autor: skalar13 »

W regulaminie który dostałem od BC w dniu podpisywaniu umowy nic takiego nie pisze.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: limit w blueconnect

Post autor: ja.michal »

Panowie i ewentualnie Panie. :)

W umowie jest takie fajne sformułowanie. Po przekroczeniu itd... istnieje możliwość zmiany parametrów łącza itd...

Ja taką umowę podpisałem. A regulamin to raczej jest sprzężony z umową w momencie podpisania. Znaczy nie pamiętam dokładnie jak to z regulaminem. :)

Pozdro :)
Sławek'
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-01-07, 14:38
Lokalizacja: Poznań

Re: limit w blueconnect

Post autor: Sławek' »

Przycinają, przycinają ale reguły nie ma kiedy, mam klientów którzy przekroczyli np. dla 500MB 1,2GB i ciach, dla 2GB pobrano chyba z 3,5-4GB i ciach, więc nie ma reguły, że musi to nastąpić od pierwszego przekroczonego KB. Ja używam od roku i nie zdarzyło mi się jeszcze przekroczyć, co innego teraz gdy mam HSDPA, tu trzeba się pilnować, można sobie zrobić "ciach" w kilka godzin.

Zależy też co pobieramy, jeżeli ciągniemy nagminnie duże pliki lub z jednego miejsca mniejsze a dużo to przytną, jeżeli przekroczymy a ruch nie wskazywał na typowego pobieracza to nie powinni ciąć.

Pozdrawiam,
Sławek

EDIT:
PS.

Z tego co dowiedziałem się przed wprowadzeniem HSDPA komercyjnie 31.10.2006, to limity robił człowiek nie automat, na pewno, teraz jak jest HSDPA może to być automat.

END EDIT. -> bob
dzieki BOB,zamiast zmień zrobiłem cytuj, sorry :-)
OPTION EX 7.2+EX converter,GTMAX1.8,NOKIA N95 z HSDPA
olimp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-11, 18:02

Re: limit w blueconnect

Post autor: olimp »

Sławek' pisze:Zależy też co pobieramy, jeżeli ciągniemy nagminnie duże pliki lub z jednego miejsca mniejsze a dużo to przytną, jeżeli przekroczymy a ruch nie wskazywał na typowego pobieracza to nie powinni ciąć.
Potwierdzam, w ostatnim miesiącu praktycznie jechałem tylko na BearShare i mi obcięli- pierwszy raz od początku. Tylko mam pytanie: w następnym miesiącu transfer powraca automtycznie?
Bluconnect 39, Siemens ES75
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jojo »

Transfer wraca do normalnego poziomu w dniu wystawienia faktury, a z tym to różnie może być dzień wcześniej albo dzień później.
Elektroniczna rewolucja
olimp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-11, 18:02

Re: limit w blueconnect

Post autor: olimp »

Rzeczywiście dziś mi wrócili, i znów śmiga(hura hura), a już myślałem, że modem znów mi padł... tylko jak oni to sprawdzają co i skąd ciągniemy, heh
ps strasznie mało wiem w tym temacie i sory za "lamerskie" pytania
pzdr
Bluconnect 39, Siemens ES75
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jojo »

Pewnie patrzą ile jest w ciągu dnia pobranych danych, jak dużo i gdy przekroczysz limit to wtedy ciach i masz 1kB/s.
Elektroniczna rewolucja
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: limit w blueconnect

Post autor: stiwi »

Czy te limity dotyczą także korzystania z hot-spotów?

Pozdrawiam
Stiwi
luki
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-18, 14:13
Lokalizacja: Tychy / Kraków

Re: limit w blueconnect

Post autor: luki »

stiwi pisze:Czy te limity dotyczą także korzystania z hot-spotów?
kilkukrotnie pytalem o to na infolinii oraz przez maile i zawsze odpowiedz byla taka sama: hotspoty wliczaja sie w limity :(

Pytalem rowniez ostatatnio czy Era ma zamiar podniesc limity starym uzytkownikom, podobnie jak to zrobi Plus i dostalem odpowiedz negatywna...
Option GT Max 3.19Hd - Blueconnect
svir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-12-06, 07:39
Lokalizacja: Bia?ystok/Warszawa

Re: limit w blueconnect

Post autor: svir »

luki pisze: Pytalem rowniez ostatatnio czy Era ma zamiar podniesc limity starym uzytkownikom, podobnie jak to zrobi Plus i dostalem odpowiedz negatywna...
Takich rzeczy nie wiedzą ludzie z pierwszej linii do ostatnich dni przed zmiana oferty. W perspektywie pol roku <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> beda musieli cos zmienic w ofercie.
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Selvis »

olimp pisze:tylko jak oni to sprawdzają co i skąd ciągniemy, heh
ps strasznie mało wiem w tym temacie...
Oj... Gdybys wiedział ile informacji o Twoich "poczynaniach" w sieci jest rejestrowanych przez operatora...
I nie robią tego ot tak sobie.
Niestety (choć czasem okazuje sie to przydatne) takie obowiązuje prawo.
Burek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-11-08, 21:05
Lokalizacja: Radzymin/Odolanów

Re: limit w blueconnect

Post autor: Burek »

Ja właśnie wczoraj odczułem przycięcie transferu.
Mam włączonego osiołka i machnąłem 3,3 GB. No i mi przycięli. W zeszłym miesiącu miałem ściągnięte ponad 4 GB i nie zblokowali. Czyli nie ma reguły. Dodam, że mam 0,5 GB limitu. Tak sobie pomyślałem, że może jest tak, że oni mają na razie ustawione wszystkie umowy na 3 GB, a kiedyś zrobią z tym porządek, choć wątpię, ale miło jest się czasami połudzić :)

Pozdro
Czas to pieni?dz,
bo pieni?dz jest czasem
.
.
.
.
a czasem go nie ma
ODPOWIEDZ