limit w blueconnect

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lidmar
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2005-11-23, 21:01
Lokalizacja: Siedlce

limit w blueconnect

Post autor: lidmar »

zastanawiam sie nad zakupem blueconnect z limitem 0,5 GB . czy ten limit jest scisle przestrzegany ? po jakiej ilosci danych mozna sie spodziewac przyciecia i do jakiej predkosci?
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jojo »

Jest on ściśle przestrzegany i można się spodziewać przycięcia transferu do 1KB/s już po przekroczeniu tych 500 MB. Sam to odczułem jest to beznadziejne.
Elektroniczna rewolucja
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: limit w blueconnect

Post autor: ja.michal »

Jajo a Ty masz BC z limitem 500MB??

Pozdro ;)
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jojo »

A no mam. I Jojo nie Jajo.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
Dudu?
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-06-30, 10:20
Lokalizacja: Warszawa

limit

Post autor: Dudu? »

Ostatnio dość często przycinają. mi praktycznie co miesiąc. Fakt, że przekraczam limit dość sporo, ale kiedy Ci przytną nie ma na to określonej reguły :D
Pozdrawiam
blue connect w notebooku
Merlin XU870
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jaco »

Jojo pisze:A no mam.
A czy po tym przycięciu da się przeglądać jeszcze strony?Jeśli tak to jak szybko się otwierają.
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jojo »

Przeglądać strony, ciężko naprawdę czasami się nie otwierają albo otwierają się z błędami tak jakby było poprzewracane to do góry nogami. A czas trzeba liczyć w minutach. Na szczęście mam serwer proxy to pomaga sporo w tym ograniczeniu.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jaco »

Jojo pisze:Przeglądać strony, ciężko naprawdę czasami się nie otwierają albo otwierają się z błędami tak jakby było poprzewracane to do góry nogami. A czas trzeba liczyć w minutach. Na szczęście mam serwer proxy to pomaga sporo w tym ograniczeniu.
Dzięki za info.Planuję rozwiązać umowę z BC po upływie jej karencji i myślałem o tej opcji za 39 zeta.A teraz daje to wiele jeszcze do przemyślenia.Może inny operator?Zobaczymy.
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: limit w blueconnect

Post autor: skalar13 »

Pisałem to wielokrotnie na tym forum. W tym miesiącu mam już pobrane 4GB danych a mamy dopiero 11stego i transfer nawet nie drgnął dalej max 23kB/s 8). Nie zdarzyło mi sie jeszcze żeby przycięli transfer. :wink:
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jojo »

Skalar13 ty też masz opcję 500 Mega? Jak tak to masz farta skoro ci nie przycięli. Mi to się już zdarzyło parokrotnie. Teraz gdybym miał wybierać to wybrał bym iPlusa.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: limit w blueconnect

Post autor: skalar13 »

Mam opcje BC79 nie wiem jaki tam jest w tym limit.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jojo »

To nie dziw się że ci nie blokują, masz limit obecnie 3GB, nie ma co tu porównywać do 500 MB.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: limit w blueconnect

Post autor: etranger »

Potwierdzam - po przekroczeniu limitu bardzo czesto przycinaja transfer w erze. Korzystam z opcji 2GB i czasem bardzo szybko przekraczam limit co konczy sie uzywaniem BC tylko do GG a reszta w pracy :D
Regards - etranger®
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: limit w blueconnect

Post autor: ja.michal »

skalar13 pisze:Pisałem to wielokrotnie na tym forum. W tym miesiącu mam już pobrane 4GB danych a mamy dopiero 11stego i transfer nawet nie drgnął dalej max 23kB/s 8). Nie zdarzyło mi sie jeszcze żeby przycięli transfer. :wink:
Ja w zeszłym miesiącu miałem w sumie 7,5GB ;) Jak chodziło tak chodzi po przekroczeniu. :)

Pytanie mam kiedy podpisywaliście umowy? Bo ja podpisalem właściwie jakoś tak jak blue wchodził. Może dlatego nie blokuje. :lol:



Pozdro :)
Marens

Re: limit w blueconnect

Post autor: Marens »

Odpowidziałeś sobie na pytanie czemu nie blokują. W starych umowach nie było mowy o przycinaniu transferu.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: limit w blueconnect

Post autor: klisza »

W Erze zawsze była mowa o prycinaniu transferu. W pierwszej wersji promocji, gdzie abonament wynosił ponad 160 zł miesięcznie, był limit 2GB.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: limit w blueconnect

Post autor: skalar13 »

W mojej umowie nawet małym druczkiem nie jest nigdzie wspomniane blokowanie po przekroczeniu limitu. Dlatego jakim prawem mieli by mi blokować? Dlatego nie blokują. 8)
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jojo »

W umowie może i nie ma ale jest i było w regulaminie. A regulamin się zmienia ostatnio na lepsze choć nie wiele.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: limit w blueconnect

Post autor: skalar13 »

W regulaminie który dostałem od BC w dniu podpisywaniu umowy nic takiego nie pisze.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: limit w blueconnect

Post autor: ja.michal »

Panowie i ewentualnie Panie. :)

W umowie jest takie fajne sformułowanie. Po przekroczeniu itd... istnieje możliwość zmiany parametrów łącza itd...

Ja taką umowę podpisałem. A regulamin to raczej jest sprzężony z umową w momencie podpisania. Znaczy nie pamiętam dokładnie jak to z regulaminem. :)

Pozdro :)
Sławek'
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-01-07, 14:38
Lokalizacja: Poznań

Re: limit w blueconnect

Post autor: Sławek' »

Przycinają, przycinają ale reguły nie ma kiedy, mam klientów którzy przekroczyli np. dla 500MB 1,2GB i ciach, dla 2GB pobrano chyba z 3,5-4GB i ciach, więc nie ma reguły, że musi to nastąpić od pierwszego przekroczonego KB. Ja używam od roku i nie zdarzyło mi się jeszcze przekroczyć, co innego teraz gdy mam HSDPA, tu trzeba się pilnować, można sobie zrobić "ciach" w kilka godzin.

Zależy też co pobieramy, jeżeli ciągniemy nagminnie duże pliki lub z jednego miejsca mniejsze a dużo to przytną, jeżeli przekroczymy a ruch nie wskazywał na typowego pobieracza to nie powinni ciąć.

Pozdrawiam,
Sławek

EDIT:
PS.

Z tego co dowiedziałem się przed wprowadzeniem HSDPA komercyjnie 31.10.2006, to limity robił człowiek nie automat, na pewno, teraz jak jest HSDPA może to być automat.

END EDIT. -> bob
dzieki BOB,zamiast zmień zrobiłem cytuj, sorry :-)
OPTION EX 7.2+EX converter,GTMAX1.8,NOKIA N95 z HSDPA
olimp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-11, 18:02

Re: limit w blueconnect

Post autor: olimp »

Sławek' pisze:Zależy też co pobieramy, jeżeli ciągniemy nagminnie duże pliki lub z jednego miejsca mniejsze a dużo to przytną, jeżeli przekroczymy a ruch nie wskazywał na typowego pobieracza to nie powinni ciąć.
Potwierdzam, w ostatnim miesiącu praktycznie jechałem tylko na BearShare i mi obcięli- pierwszy raz od początku. Tylko mam pytanie: w następnym miesiącu transfer powraca automtycznie?
Bluconnect 39, Siemens ES75
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jojo »

Transfer wraca do normalnego poziomu w dniu wystawienia faktury, a z tym to różnie może być dzień wcześniej albo dzień później.
Elektroniczna rewolucja
olimp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-11, 18:02

Re: limit w blueconnect

Post autor: olimp »

Rzeczywiście dziś mi wrócili, i znów śmiga(hura hura), a już myślałem, że modem znów mi padł... tylko jak oni to sprawdzają co i skąd ciągniemy, heh
ps strasznie mało wiem w tym temacie i sory za "lamerskie" pytania
pzdr
Bluconnect 39, Siemens ES75
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Jojo »

Pewnie patrzą ile jest w ciągu dnia pobranych danych, jak dużo i gdy przekroczysz limit to wtedy ciach i masz 1kB/s.
Elektroniczna rewolucja
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: limit w blueconnect

Post autor: stiwi »

Czy te limity dotyczą także korzystania z hot-spotów?

Pozdrawiam
Stiwi
luki
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-18, 14:13
Lokalizacja: Tychy / Kraków

Re: limit w blueconnect

Post autor: luki »

stiwi pisze:Czy te limity dotyczą także korzystania z hot-spotów?
kilkukrotnie pytalem o to na infolinii oraz przez maile i zawsze odpowiedz byla taka sama: hotspoty wliczaja sie w limity :(

Pytalem rowniez ostatatnio czy Era ma zamiar podniesc limity starym uzytkownikom, podobnie jak to zrobi Plus i dostalem odpowiedz negatywna...
Option GT Max 3.19Hd - Blueconnect
svir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-12-06, 07:39
Lokalizacja: Bia?ystok/Warszawa

Re: limit w blueconnect

Post autor: svir »

luki pisze: Pytalem rowniez ostatatnio czy Era ma zamiar podniesc limity starym uzytkownikom, podobnie jak to zrobi Plus i dostalem odpowiedz negatywna...
Takich rzeczy nie wiedzą ludzie z pierwszej linii do ostatnich dni przed zmiana oferty. W perspektywie pol roku <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> beda musieli cos zmienic w ofercie.
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: limit w blueconnect

Post autor: Selvis »

olimp pisze:tylko jak oni to sprawdzają co i skąd ciągniemy, heh
ps strasznie mało wiem w tym temacie...
Oj... Gdybys wiedział ile informacji o Twoich "poczynaniach" w sieci jest rejestrowanych przez operatora...
I nie robią tego ot tak sobie.
Niestety (choć czasem okazuje sie to przydatne) takie obowiązuje prawo.
Burek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-11-08, 21:05
Lokalizacja: Radzymin/Odolanów

Re: limit w blueconnect

Post autor: Burek »

Ja właśnie wczoraj odczułem przycięcie transferu.
Mam włączonego osiołka i machnąłem 3,3 GB. No i mi przycięli. W zeszłym miesiącu miałem ściągnięte ponad 4 GB i nie zblokowali. Czyli nie ma reguły. Dodam, że mam 0,5 GB limitu. Tak sobie pomyślałem, że może jest tak, że oni mają na razie ustawione wszystkie umowy na 3 GB, a kiedyś zrobią z tym porządek, choć wątpię, ale miło jest się czasami połudzić :)

Pozdro
Czas to pieni?dz,
bo pieni?dz jest czasem
.
.
.
.
a czasem go nie ma
ODPOWIEDZ