Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aficio
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-12-26, 22:16
Lokalizacja: Kobyłka

Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: aficio »

Dziś wpadłem na coś takiego od TMobile . Nie wiem od kiedy funkcjonuje ta oferta.
http://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specja ... biura/main

Proszę najechać na "Prawdziwy brak limitu " i przeczytajcie co tam jest napisane. Czyżby rzeczywiście bez limitu . Opłaca się brać . U mnie LTE TMobile ma chyba ładne pokrycie , więc powinno działać . Do tego 14 dni na sprawdzenie i bez konsekwencji można odesłać . Hmmm kusząca oferta . Zauważyłem tylko jeden mankament . czy to to prawda , że max transfer w TMobile to 42 Mbit/s ?

Co sądzicie o tej ofercie ? Jakie macie doświadczenia z TMobile ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: onken »

Link nie działa

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: radius »

W HSPA+DC na U2100 tak. Na U900 21 Mbps. W LTE 112 Mbps.

Zanim podpiszesz umowę na dwa lata to przetestuj działanie na karcie pre-paid. Nie będzie się niczym różnić.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: matek451 »

W T-Mobile to nie takie proste. Niemcy są oszczędni i nie wszystkie karty wpuszczają do LTE. Starter musi być taki http://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specja ... t-na-karte a co do limitu to t-mobile w regulaminie zastrzega sobie lejek 16kb/s w przypadkach gdy uzna , że wg nich korzystasz z wysokiego zużycia limitu danych. Przy czym tego limitu nigdzie nie definiuje.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: Blazer »

matek451 pisze:W T-Mobile to nie takie proste. Niemcy są oszczędni i nie wszystkie karty wpuszczają do LTE. Starter musi być taki http://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specja ... t-na-karte a co do limitu to t-mobile w regulaminie zastrzega sobie lejek 16kb/s w przypadkach gdy uzna , że wg nich korzystasz z wysokiego zużycia limitu danych. Przy czym tego limitu nigdzie nie definiuje.
Ograniczenie do 16kb/s w ramach okresu rozliczeniowego od nowego prędkość wraca. Bardziej mnie zastanawia czy ta oferta będzie dostępna dla klienta indywidualnego, bo to chyba jest zakładka małe firmy i może być tak, że oferta dostępna tylko dla osób prowadzących działalność.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: radius »

A oferty na rok już nie ma. Widocznie nie było chętnych na 80 zł netto.
Dokładnie na tym starterze testowałem. Na odwrocie są kody na poszczególne pakiety.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
aficio
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-12-26, 22:16
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: aficio »

Panowie skoro link nie działa wkleję screena.
Tam nie mam mowy o zadnych lejkach . To jest zastanawiające : Nie zmniejszamy prędkości transmisji danych po wykorzystaniu 100Gb jak u innych operatorów !
aficio
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-12-26, 22:16
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: aficio »

radius pisze:W HSPA+DC na U2100 tak. Na U900 21 Mbps. W LTE 112 Mbps.

Zanim podpiszesz umowę na dwa lata to przetestuj działanie na karcie pre-paid. Nie będzie się niczym różnić.
Jesteś pewien , że w LTE mają 112 Mbps ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: radius »

To jest wszysto DO i zależy od wielu czynników.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
aficio
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-12-26, 22:16
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: aficio »

radius pisze:To jest wszysto DO i zależy od wielu czynników.
Co powinno być , aby mieć przynajmniej 80-100 Mb/s ? W porównaniu do obenego 2 Mb/s w neo to i tak byłby szał .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: matek451 »

Na jakiej podstawie piszesz , ze powinno być 80-100Mb/s? Jesteś niepoprawnym optymistą, robiłeś jakiś test? Na dodatek jesteś naiwny jak małe dziecko, wierzysz w reklamowe zapisy na stronie T-Mobile i marketingowe chwyty. Wiążący jest Regulamin usługi a tam jest zapis o możliwości przycięcia prędkości do 16Mb/s. Przy czym interpretacja należy do operatora. Taki zapis w regulaminie oznacza , że operator nie gwarantuje prawdziwego bez limitu i zostawia sobie furtkę do zakręcenia kurka. To internet mobilny. Dlatego dużo lepsze są jasne zapisy w regulaminach Play czy Orange, gdzie są gwarantowane limity z pełna prędkością a po nich lejek 1-2MB/s przy którym nadal można korzystać z internetu. No i są tez darmowe noce 0-8 poza limitem. Póki są takie zapisy jak w Regulaminach T-Mobile czy Plusa/CP trzeba podchodzić ostrożnie do reklam bez limitu i liczyć się z tym, że operator może przyciąć prędkość( w przypadku ofert tych operatorów oznacza to odcięcie od internetu).
aficio
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-12-26, 22:16
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: aficio »

matek451 pisze:Na jakiej podstawie piszesz , ze powinno być 80-100Mb/s? Jesteś niepoprawnym optymistą, robiłeś jakiś test? Na dodatek jesteś naiwny jak małe dziecko, wierzysz w reklamowe zapisy na stronie T-Mobile i marketingowe chwyty. Wiążący jest Regulamin usługi a tam jest zapis o możliwości przycięcia prędkości do 16Mb/s. Przy czym interpretacja należy do operatora. Taki zapis w regulaminie oznacza , że operator nie gwarantuje prawdziwego bez limitu i zostawia sobie furtkę do zakręcenia kurka. To internet mobilny. Dlatego dużo lepsze są jasne zapisy w regulaminach Play czy Orange, gdzie są gwarantowane limity z pełna prędkością a po nich lejek 1-2MB/s przy którym nadal można korzystać z internetu. No i są tez darmowe noce 0-8 poza limitem. Póki są takie zapisy jak w Regulaminach T-Mobile czy Plusa/CP trzeba podchodzić ostrożnie do reklam bez limitu i liczyć się z tym, że operator może przyciąć prędkość( w przypadku ofert tych operatorów oznacza to odcięcie od internetu).
Matek451 , to , ze jestem niepoprawnym optymistą to wiem . Napisałem wcześniej , ze gdym uzyskał 80-100 Mbit/s to byłby szał w porównaniu do tego co mam obecnie. Nie robiłem żadnych testów . A co do pozostałej Twojej wypowiedzi , to ja też nie ufam reklamom , dlatego pojawił się ten post , bo chciałem , aby się ktoś wypowiedział w tym temacie , być może już go ogarnął . Ale żeby być pewnym , podskoczę do salonu TMobile i poproszęi ch o regulamin . Poczytamy te zapisy , może go tu wrzucę .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: matek451 »

Regulamin jest tutaj http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 010094.pdf i od dawna znany ( pkt 1. 8 ). Lepiej poszukać kogoś kto korzysta z takiej oferty i sprawdzić ile pobrał danych w m-cu i czy dostał lejek. Konsultanci w T-Mobile obiecają wszystko aby tylko sprzedać a Regulaminem nie każą się przejmować. Przerabiane wielokrotnie u wszystkich operatorów.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: Blazer »

matek451 pisze:Regulamin jest tutaj http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 010094.pdf i od dawna znany ( pkt 1. 8 ). Lepiej poszukać kogoś kto korzysta z takiej oferty i sprawdzić ile pobrał danych w m-cu i czy dostał lejek. Konsultanci w T-Mobile obiecają wszystko aby tylko sprzedać a Regulaminem nie każą się przejmować. Przerabiane wielokrotnie u wszystkich operatorów.
Dlatego zawsze przy rozmowie telefonicznej należy brać imię i nazwisko konsultanta oraz zapisać sobie datę i godzinę rozmowy.
Jak do mnie dzwonią z Neo o przedłużenie/dodatkowe usługi to zawsze pytam się czy rozmowa jest rejestrowana. Ostatnio powiedziałem i powtarzałem wielokrotnie, że mogą dać wszystko ale rachunek nie może być wyższy niż do tej pory, były zapewnienia ochy i achy, a później przyszła faktura-oczywiście wyższa. Telefon->reklamacja z prośbą o odsłuchanie nagrania-> przeprosiny i przyznanie racji->rezygnajca z umowy.
aficio
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-12-26, 22:16
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: aficio »

matek451 pisze:Regulamin jest tutaj http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 010094.pdf i od dawna znany ( pkt 1. 8 ). Lepiej poszukać kogoś kto korzysta z takiej oferty i sprawdzić ile pobrał danych w m-cu i czy dostał lejek. Konsultanci w T-Mobile obiecają wszystko aby tylko sprzedać a Regulaminem nie każą się przejmować. Przerabiane wielokrotnie u wszystkich operatorów.
Właśnie już też znalazłem i czytałem . Fakt , jest punkt mówiący o 16 kBit/s . Ok. Dzięki za info . Muszę to teraz przegryźć.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: matek451 »

Oczywiście, że pewnie te 200GB to spokojnie pozwolą przewalić , może nawet więcej ale trzeba mieć świadomość , że mogą wprowadzić 16kb/s i wtedy pozostaje czekać na nowy okres rozliczeniowy. Gdyby nie było takiej opcji to ludzie by i 1TB pobierali a tego sieć LTE1800 NetWorks by nie udźwignęła. Dlatego ja osobiście wolę od 2 lat RBM z Darmowym LTE bez limitu ( gwarantowane 100GB na full potem możliwe 2Mb/s)na LTE Play, tu nie wiąże mnie umowa i żadne zobowiązania a koszt 5 zł/m-c jest śmieszny. Jak promocja się skończy lub prędkości zejdą na dno to się będę martwił co dalej.
dexter18

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: dexter18 »

matek gdyby u mnie było RBM za 5 zł to nie miał bym Plusa :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: matek451 »

To była taka dygresja, na temat abonamentu i pre-paid. Zanim podpisze się cyrograf na dwa lata warto poznać opinie, przeczytać regulaminy i najważniejsze czyli zrobić testy w konkretnej lokalizacji. Czyli daleko posunięta ostrożność. W przypadku oferty pre-paid w razie czego karta do kosza i po problemie. W twoim przypadku z Playem nie podziałasz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: onken »

Ja przedluzylem ostatnio w CP dwa kontrakty, oba po 50% rabatu , tyle ze jeden smartdom, na 12m, drugi zwykly umowa na czas nieokreslony

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Oczywiście, że pewnie te 200GB to spokojnie pozwolą przewalić , może nawet więcej ale trzeba mieć świadomość , że mogą wprowadzić 16kb/s i wtedy pozostaje czekać na nowy okres rozliczeniowy. Gdyby nie było takiej opcji to ludzie by i 1TB pobierali a tego sieć LTE1800 NetWorks by nie udźwignęła. Dlatego ja osobiście wolę od 2 lat RBM z Darmowym LTE bez limitu ( gwarantowane 100GB na full potem możliwe 2Mb/s)na LTE Play, tu nie wiąże mnie umowa i żadne zobowiązania a koszt 5 zł/m-c jest śmieszny. Jak promocja się skończy lub prędkości zejdą na dno to się będę martwił co dalej.
Jeżeli po przetestowaniu usługi @aficio będzie zadowolony z transferów, to zdecydowanie lepszym i pewniejszym rozwiązaniem jest oferta T-Mobile od RBM na kartę, w której darmowe LTE 100GB jest usługą promocyjną i z dnia na dzień może zniknąć. Co więcej regulamin P4/RBM jest godny do naśladowania, transparentny-niestety "nie wszystko złoto co się świeci", w wielu miejscach sieć operatora wieczorami niewiele więcej wyciąga ponad 2Mbps, a nawet i mniej Obrazek-jest to 50-tysięczne miasto (można powiedzieć standard tej wielkości aglomeracji), jeszcze niespełna rok temu podobnie miałem w Łodzi, dziś jest kilka razy szybciej (to duże miasto nasycone ISP, a prędkość wzrosła gdyż P4 wyłączył większość darmowych, prawie darmowych promocji-dziś jest dostępna tylko na RBM i nie każdy wie jak z niej skorzystać). Co do wysokości limitów i niejasnego regulaminu, to się z tobą zgadzam-może i 300-500GB kolega pobierze (będzie to zależało od obciążenia nadajnika operatora, gdyż regulamin ma taki że będzie mógł działać jak mu będzie pasowało), jak kolega chce liczyć na użycie danych powyżej 1TB-to musi z tej usługi korzystać racjonalnie (czytaj: duże ilości danych ściągać między godziną 00.00-08.00).

Kod: Zaznacz cały

 Play 	
LTE
74%
MCC MNC:260 06
CSQ:23
RSSI:-67dBm
LAC:FFFE (65534)
CID:004C (76)
Typ modemu:Huawei Technologies Co., Ltd. E398 
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: matek451 »

Na dziś kolega może po wykonaniu testów być zadowolony z T-Mobile ale nie oznacza to, ze za rok będzie miał podobne rezultaty. Chyba, że ty mu je zagwarantujesz. Wystarczy porównać jak działało LTE Plusa 2 lata temu a jak w tej samej lokalizacji działa teraz. Prędkości spadły tak jak na LTE w Play. Nikt nie zagwarantuje, że taka sytuacja nie zdarzy się w T-Mobile czy Orange. A oferta podpisana na 2 lata i płacz i płać, nie ma zmiłuj się. A w przypadku RBM i promocji darmowy Internet LTE nie ma żadnych zobowiązań, jak za wolno to rezygnujesz jak promocja się skończy to szukasz innego rozwiązania. I to jest bezsprzecznie wyższość takiego pre-paid nad abonamentem. Niestety ale ostatnie doświadczenia z internetem mobilnym , rosnące transfery szczególnie po LTE, swoisty wyścig operatorów oferujących duże, tanie pakiety internetowe do ofert głosowych przekładają się na coraz niższe prędkości w wielu lokalizacjach gdzie sieci są przeciążone. Regulaminu usług nie gwarantują prędkości i wiązanie się z operatorem długą umową staje się swoistą ruletką. Mając to wszystko na uwadze trzeba przed podpisaniem zrobić testy operatorów, zapoznać się z opiniami o nich i regulaminami i dopiero decydować o abonamencie. Zachowanie dystansu do tego co mówią konsultanci, racjonalne korzystanie ( najlepiej jak oferta ma nielimitowane noce to duże pliki pobierać w tej porze) to podstawa. Niestety ale wielu ludzi ślepo wierzy w reklamy, nie czyta regulaminów, opinii a potem płacze, że internet zwolnił lub go nie ma ( lejek 16-64kb/s) a miał być tak pięknie i bez limitu.
aficio
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-12-26, 22:16
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: aficio »

Własnie o to chodzi . Dlatego tu napisałem , dlatego sprawdzam inne oferty , dlatego szanuję każdą opinię, wypowiedź , bo konsultantom z zasady nie wierzę . Najbardziej wiarygodne są opinie użytkowników , którzy już korzystają i można uczyć się na ich doświadczeniach . a to jest najlepsza szkoła.
fusse
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2015-07-28, 14:38
Lokalizacja: Koszalin

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: fusse »

orange ma dla firm podobna oferte, sam z niej korzystam , ponieważ ma tzw no limit dla 3g/lte w najwyzszym abonamencie. od wrzesnia tak jak mam internet, pobralem wg routera 900gb wszystko po hsdpa+dc . nie mialem zadnego lejka, aczkolwiek pewnie to zalezy od obciazenia nadajnika, moj na wsi podejrzewam ,ze zbyt przeciazony to on nie jest. w miescie moze byc zupelnie inna bajka . szybkosc jaka mam, to ciągłe 28-32mbit/s .
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Na dziś kolega może po wykonaniu testów być zadowolony z T-Mobile ale nie oznacza to, ze za rok będzie miał podobne rezultaty.
Rok nie jest przestrzenią czasową w której następują istotne zmiany, ba nawet 2-lata (jeżeli operator sprzeda określoną ilość nowych aktywacji, to oczywiście transfery spadną, lecz nie w stosunku 10/1, nawet po uruchomieniu na Plusie "SmartDOM", transfery spadły w ciągu 1,5 roku 3x).
matek451 pisze: Wystarczy porównać jak działało LTE Plusa 2 lata temu a jak w tej samej lokalizacji działa teraz.
Dwa lata nie są żadną miarą (przed uruchomieniem "SmartDOM" transfery spadały niezauważalnie, tam gdzie operator miał słabą infrastrukturę to było źle i już), liczy się ostatnie 1,5 roku i oferta "no-limit".
matek451 pisze: Prędkości spadły tak jak na LTE w Play.
W Play u mnie po wyłączeniu prawie wszystkich promocji na darmowe LTE, prędkości w Łodzi od wiosny 2015r. do dziś wzrosły o ok. 2-3 razy, podane wyżej transfery nie są z Łodzi.
matek451 pisze: A w przypadku RBM i promocji darmowy Internet LTE nie ma żadnych zobowiązań, jak za wolno to rezygnujesz jak promocja się skończy to szukasz innego rozwiązania.
To oferta od początku patologiczna dla rynku i klientów (na wolnym rynku nie ma nic za darmo, na tą promocję zrzucają się inni użytkownicy sieci P4), ba dziś trudno się będzie operatorowi z niej wycofać bez dodatkowych kosztów. Sam z tego korzystam, też nie narzekam że są transfery j.w.(to backup łącza podstawowego WISP). Aero2 jest uciążliwe z rozłączaniem i klepaniem kodów, poza tym też się kończy na HSPA+ w 2016r. (jednakże przy prędkości 512kbps na sieci HSPA+DC Plusa, strony ww otwierają się płynniej niż na przeciążonym RBM). Także użytkowanie RBM zalecam jako dodatkowe zabezpieczenie podstawowej usługi.
matek451 pisze: Niestety ale ostatnie doświadczenia z internetem mobilnym , rosnące transfery szczególnie po LTE, swoisty wyścig operatorów oferujących duże, tanie pakiety internetowe do ofert głosowych przekładają się na coraz niższe prędkości w wielu lokalizacjach gdzie sieci są przeciążone. Regulaminu usług nie gwarantują prędkości i wiązanie się z operatorem długą umową staje się swoistą ruletką.
To żaden wyścig, po prostu klienta trzeba zdobyć i utrzymać, pakiety danych w taryfach voice są od lat, to w znaczącym stopniu nie zagraża stabilności transferów w sieci, problemem jest natomiast gwałtownie rosnąca liczba telefonów z modemami LTE (wiele osób nie korzysta z transmisji danych mimo posiadanych pakietów, natomiast telefony wyposażone w modemy LTE, będą mimo tego zajmować część transmisji, a też ich liczba nie jest nieograniczona bez wpływu na stabilność transmisji nadajników-to jest widoczne u mnie nie tylko na transferze RBM, lecz bardziej uciążliwe przycinanie transmisji).
fusse pisze:orange ma dla firm podobna oferte, sam z niej korzystam , ponieważ ma tzw no limit dla 3g/lte w najwyzszym abonamencie. od wrzesnia tak jak mam internet, pobralem wg routera 900gb wszystko po hsdpa+dc . nie mialem zadnego lejka, aczkolwiek pewnie to zalezy od obciazenia nadajnika, moj na wsi podejrzewam ,ze zbyt przeciazony to on nie jest. w miescie moze byc zupelnie inna bajka . szybkosc jaka mam, to ciągłe 28-32mbit/s .
Transfery masz bdb, użycie nie ma wpływu na stabilność nadajnika, dlatego do póki nie przybędzie znacznie klientów, nie sądzę żeby próbowali coś przycinać.
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: matek451 »

Z opinii kolegi wynika , ze w T-mobile nic ci nie grozi w perspektywie 1-2 lat. Jarek zapewni, że T-Mobile nie zrobi żadnej promocji na LTE i 3G bez limitu, żadnej oferty łączonej z rabatem na internet na wzór konkurentów. Pozostawi niskie pakiety internetowe w taryfach głosowych na abonament i pre-paid czyli odda pole konkurencji bez walki w trosce o takich klientów jak ty. Ale to i tak za mało bo jest jeszcze Orange, który w ramach NetWorks korzysta z T-Mobile ze wspólnej sieci LTE. Ale to Jarek też ci załatwi u nich aby ci nie przeszkadzali. Już dzisiaj po kilku m-cach transfery u tych operatorów na LTE są wyraźne mniejsze mimo wprowadzenia dodatkowych 5MHz. To nieuniknione jeśli ci operatorzy chcą dorównać w ilości co do transmisji danych przewalanych przez Plus czy Play. A z ich deklaracji wynika jasno, że na tym polu nie odpuszczą i jest to priorytetem, szczególnie Orange. Druga sprawa to nie ma gwarancji, że transfery nie spadną do śmiesznych prędkości. Zależy to od lokalizacji i wbrew temu co pisze kolega są miasta i miejsca w nich gdzie w Play czy Plusie prędkości przypominają te z HSDPA, sprzed kilku lat czyli 1-3Mb/s. A zaczynało się od kilkudziesięciu a w Plusie nawet większych. Co do pakietów internetowych do taryf głosowych to są od dawna tylko kolega nie raczył jakoś zauważyć, że po pierwsze kiedyś były 100-250MB i dodatkowo płatne, teraz norma to kilka GB a nawet 10GB i bez limitu lejek po 10GB) lub 50GB w ofertach Rodzinnych, na dodatek wliczone w abonament. I to nie tylko na abonament ale i w prepaidzie i jeszcze u MVNO. Porównanie do przeszłości i twierdzenie, że pakiety internetowe nie obciążają sieci LTE jest więc niczym nieuzasadnione, matematyka jest bezlitosna. 250MB to nie 10GB, na dodatek używane przez dużo większą liczbę użytkowników zaczyna stanowić pokaźną pulę w transmisji danych a ilość terminali logujących się do BTS-ów gwałtownie rośnie przyczyniając się do ich obciążenia. Z zapowiedzi min. Play wynika, że ten typ transmisji danych będzie traktowany priorytetowo, dołączą do niego inni więc i Orange z T-Mobile. Ale ty nie musisz mieć obaw, możesz nie brać rzeczywistości pod uwagę czy słuchać mojej opinii. Jarek na koniec sądzi , że cię nie przytną, właściwie to będziesz na sektorze prawie sam( T-mobile nikomu w okolicy nie sprzeda oferty z LTE) i będziesz mógł przewalać TB do woli z maksymalną prędkością. A RBM i jego użytkownicy to pijawki pasożytujące na innych użytkownikach Play i nie powinieneś do nich dołączać. Nawet testu u siebie nie robić bo jeszcze byś się rozochocił i nie wziął oferty na abonament w T-mobile. Aha i Jarek nie pochwalił się jak 1,5 roku temu jego ukochany Plus przycinał prędkości nawet do 32kb/s w ramach FUP w ofercie Power LTE po kilkudziesięciu GB w ramach "nielimitowanego LTE". Zapis w regulaminie usługi był bardzo podobny do tego w T-Mobile. To tak ku przestrodze bo naiwny optymizm w stosunkach z operatorem, który w RŚUT nie gwarantuje ani prędkości ani zasięgu a w ofertach "bez limitu" zabezpiecza się zapisem o 32kb/s wg. własnych niejasnych kryteriów to czysta głupota.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: Blazer »

Matek451, nic dodać nic ująć :ok: .
Potwierdzeniem, Twoich słów (w zakresie pakietów do taryf głosowych) może być właśnie oferta Orange Free na kartę, gdzie dostajemy za doładowanie do 36GB, a środki możemy wykorzystać na rozmowy i sms'y bez limitu. Jako że pakiet nolimit kosztuje 30zł, to doładowując się za 100zł można wykupić (powiedzmy 4 pakiety), co oznacza że miesięcznie na transmisję otrzymamy 9GB, co przy normalnym użytkowaniu naprawdę ciężko jest wykorzystać.
Mało tego rok czy dwa lata to bardzo dużo. Żeby nie było trochę z innej bajki, ale przedłużyłem Neo 40Mb/s na 24mies. w marcu 2015, niestety we wrześniu okazało się że ceny tej usługi spadły o 1/3. Gdybym przedłużył na rok teraz mógłbym przedłużyć na korzystniejszych warunkach.
Co do PLAY i RBM, to nie wiem czy oferta jest patologiczna, ale na pewno jest korzystna dla klientów bo inni operatorzy muszą się dostosować by móc skutecznie konkurować. Nie żebym przepadał za PLAY, ale moim zdaniem ceny i stan rynku jaki mamy w dużej mierze zawdzięczamy ich agresywnej polityce cenowej.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Z opinii kolegi wynika , ze w T-mobile nic ci nie grozi w perspektywie 1-2 lat. Jarek zapewni, że T-Mobile nie zrobi żadnej promocji na LTE i 3G bez limitu, żadnej oferty łączonej z rabatem na internet na wzór konkurentów. Pozostawi niskie pakiety internetowe w taryfach głosowych na abonament i pre-paid czyli odda pole konkurencji bez walki w trosce o takich klientów jak ty. Ale to i tak za mało bo jest jeszcze Orange, który w ramach NetWorks korzysta z T-Mobile ze wspólnej sieci LTE. Ale to Jarek też ci załatwi u nich aby ci nie przeszkadzali. Już dzisiaj po kilku m-cach transfery u tych operatorów na LTE są wyraźne mniejsze mimo wprowadzenia dodatkowych 5MHz. To nieuniknione jeśli ci operatorzy chcą dorównać w ilości co do transmisji danych przewalanych przez Plus czy Play. A z ich deklaracji wynika jasno, że na tym polu nie odpuszczą i jest to priorytetem, szczególnie Orange. Druga sprawa to nie ma gwarancji, że transfery nie spadną do śmiesznych prędkości. Zależy to od lokalizacji i wbrew temu co pisze kolega są miasta i miejsca w nich gdzie w Play czy Plusie prędkości przypominają te z HSDPA, sprzed kilku lat czyli 1-3Mb/s. A zaczynało się od kilkudziesięciu a w Plusie nawet większych. Co do pakietów internetowych do taryf głosowych to są od dawna tylko kolega nie raczył jakoś zauważyć, że po pierwsze kiedyś były 100-250MB i dodatkowo płatne, teraz norma to kilka GB a nawet 10GB i bez limitu lejek po 10GB) lub 50GB w ofertach Rodzinnych, na dodatek wliczone w abonament. I to nie tylko na abonament ale i w prepaidzie i jeszcze u MVNO. Porównanie do przeszłości i twierdzenie, że pakiety internetowe nie obciążają sieci LTE jest więc niczym nieuzasadnione, matematyka jest bezlitosna. 250MB to nie 10GB, na dodatek używane przez dużo większą liczbę użytkowników zaczyna stanowić pokaźną pulę w transmisji danych a ilość terminali logujących się do BTS-ów gwałtownie rośnie przyczyniając się do ich obciążenia. Z zapowiedzi min. Play wynika, że ten typ transmisji danych będzie traktowany priorytetowo, dołączą do niego inni więc i Orange z T-Mobile. Ale ty nie musisz mieć obaw, możesz nie brać rzeczywistości pod uwagę czy słuchać mojej opinii. Jarek na koniec sądzi , że cię nie przytną, właściwie to będziesz na sektorze prawie sam( T-mobile nikomu w okolicy nie sprzeda oferty z LTE) i będziesz mógł przewalać TB do woli z maksymalną prędkością. A RBM i jego użytkownicy to pijawki pasożytujące na innych użytkownikach Play i nie powinieneś do nich dołączać. Nawet testu u siebie nie robić bo jeszcze byś się rozochocił i nie wziął oferty na abonament w T-mobile. Aha i Jarek nie pochwalił się jak 1,5 roku temu jego ukochany Plus przycinał prędkości nawet do 32kb/s w ramach FUP w ofercie Power LTE po kilkudziesięciu GB w ramach "nielimitowanego LTE". Zapis w regulaminie usługi był bardzo podobny do tego w T-Mobile. To tak ku przestrodze bo naiwny optymizm w stosunkach z operatorem, który w RŚUT nie gwarantuje ani prędkości ani zasięgu a w ofertach "bez limitu" zabezpiecza się zapisem o 32kb/s wg. własnych niejasnych kryteriów to czysta głupota.
Na nic ta twoja ironia i krokodyle łzy, na taką patologię jak RBM, nie pozwoli sobie żaden operator, także próżne są te wyrocznie że transfer w ciągu 2 lat zdegraduje się 10/1.
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: matek451 »

Pożyjemy , zobaczymy. Nie gwarantuj nikomu niczego bo nie masz na to żadnego wpływu. Twój Plus na LTE1800 Mobylandu w niejednej lokalizacji po dwóch latach uzyskał podobne rezultaty. Podobnie jak tak "kochany" przez ciebie Play. Więc i T-Mobile z Orange na wspólnej sieci mogą osiągnąć to samo. Ale wiadomo SmartDom w Plus/CP to nie patologia tylko super promocja, szczególnie gdy trzecia usługa kosztowała 1 zł na dodatek z routerem. A i dziś można płacić 30 zł m-c przez 21 m-cy( 3 m-ce są za free) i do tego kupić u nich B315 za 3 zł. Czyli router wart około 400 zł. Sumując 21x30+59 zł aktywacji+3 zł=692 zł. Odejmując koszt routera abonament wyniesie około 300 zł za 24 m-ce czyli za minimum 50GB na 3G a na LTE bez limitu wychodzi 12,50 zł/m-c i to nie jest patologiczne?
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Pożyjemy , zobaczymy. Nie gwarantuj nikomu niczego bo nie masz na to żadnego wpływu.
Pogubiłeś się, nie gwarantuje nikomu prędkości (nie że to nie możliwe w internecie mobilnym-bo to jest możliwe, ale na dziś żaden operator nie ma takiej oferty), lecz nie straszę absurdalnymi wymysłami że prędkość może spaść 10/1.
matek451 pisze: Twój Plus na LTE1800 Mobylandu w niejednej lokalizacji po dwóch latach uzyskał podobne rezultaty.
Tak w małych miastach, gdzie nie ma sieci kablówek TV i gdzie ma słaby szkielet sieci. U mnie w ciągu 1,5 roku obecności oferty "no-limit", transfer spadł o niecałe 3 razy i teraz w godzinach szczytu osiąga Obrazek.
matek451 pisze: Ale wiadomo SmartDom w Plus/CP to nie patologia tylko super promocja, szczególnie gdy trzecia usługa kosztowała 1 zł na dodatek z routerem. A i dziś można płacić 30 zł m-c przez 21 m-cy( 3 m-ce są za free) i do tego kupić u nich B315 za 3 zł. Czyli router wart około 400 zł. Sumując 21x30+59 zł aktywacji+3 zł=692 zł. Odejmując koszt routera abonament wyniesie około 300 zł za 24 m-ce czyli za minimum 50GB na 3G a na LTE bez limitu wychodzi 12,50 zł/m-c i to nie jest patologiczne?
Tj. czysta Twoja manipulacja (mająca na celu wytupanie dalszego prawie darmowego LTE RBM). Zamieść regulaminy uprawniające do zniżek (tj. oferta na utrzymanie klienta z inną usługą TV/telefon/internet-tu klient musi co miesiąc uiścić przyzwoity dla operatora rachunek a nie 5zł). To co zrobił P4, promując LTE-to był od początku "strzał w kolano" (zadowolił na starcie klientów CP i Plusa, zapominając o swoich abonentach, także nie wymądrzaj mi się jakie to było fajne. Gdyby zrobili tak jak Orange, nie napisałbym złego słowa.
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta TMobile na LTE . Co o niej sądzicie .

Post autor: matek451 »

Taaa a te małe miasta to np. Piotrków Trybunalski , na Forum Plusa nie brak dowodów na degradację sieci LTE1800Mobylandu http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... &start=285 Użytkownik @Wojtasx jest tego klasycznym przykładem. Nie brak całej rzeszy innych nie mniej "zadowolonych" . Tylko na tym Forum ich nie brakuje , lista szeroka. Faktycznie jak ktoś ma teraz 2-4Mb/s a kiedyś 40-50Mb/s to sieć się nie zdegradowała 1/10-20.Ale dla ciebie to wichrzyciele i tylko twoje speedtesty są wiarygodne i świadczą, ze z siecią LTE1800Mobylandu od 1,5 roku nic się złego nie dzieje a promocja SmartDom to jedyna i najbardziej słuszna oferta, bo są klienci jej pierwszej odsłony, którzy za komplet usług płacą 70-80 zł( TV Sat CP, telefon i internet w Plusie) i wszystko cacy. P4 wprowadzając LTE bez limitu i to w wielu taryfach ponad dwa lata temu wcale nie zapomniał o swoich abonentach, sam jestem nim od dawna i też płacę abonament tel. a przy okazji skorzystałem z RBM. Po prostu wybrał inna drogę promocji swojego LTE , miał do tego prawo. Skutek oczywisty http://www.telepolis.pl/wiadomosci/peln ... 32344.html i http://www.telepolis.pl/wiadomosci/peln ... 35216.html To fakty , z nimi się nie dyskutuje. To, że sieć LTE Play działa teraz podobnie do Mobylandu to druga strona medalu. Cóż wyścig operatorów w walce o klienta robi swoje. Nie ma powodów aby sądzić , ze T-Mobile z Orange sobie odpuszczą w tej walce. Już teraz Orange proponuje 'domowy" internet LTE i duże pakiety internetu nawet na pre-paidzie, na lato pewnie znowu da jakieś promocje 1GB za 1zł. T-mobile krzyczy, że ma jedyny "prawdziwy, nielimitowany internet" dla Firm itp, itd . Nie nazywaj więc absurdem możliwości spadku prędkości 1/10 bo w perspektywie 2 lat przy braku rozwoju sieci taki spadek to nie mrzonki.
ODPOWIEDZ