pomoc dla amatora

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xiaomi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-01-30, 11:45

pomoc dla amatora

Post autor: xiaomi »

hej jestem kompletnym amatorem w kwestii Internetu bez kabli mimo szczerych chęci i studiowania forum dalej nie mam pewności jak i co ( im więcej czytam tym bardziej do mnie dociera że mniej wiem i rozumiem) - proszę o pomoc. Mieszkam na wsi -" Suchynicze" ,powiat sokólski, woj. podlaskie i chciałbym założyć w domu internet . Sąsiedzi używają Internetu z orange - freedom (cdma rev a wyciąga ok 1-2,7 mbit/s ping 50-100) wiem że w ofercie już teraz jest freenet (lte) nie chciałbym narobić głupot i bulić 2 lata za coś co będzie mi psuć nerwy codziennie i stąd mój post . Proszę o pomoc czy mam realne szanse na dobre łącze z internetem co mogę wynegocjować, jaki sprzęt wybrać ( internet będzie przy komputerze stacjonarnym i chciałbym mieć wi fi w domu dom parterowy mały, chciałbym abyście mi zgrali zestaw optymalny nie najtańszy, to będzie nowa umowa).
Wszystkim którzy pomogą padam do nóg :padam: i z góry dziękuje :zdrowko: .
dexter18

Re: pomoc dla amatora

Post autor: dexter18 »

W twojej lokalizacji będzie dostępne DC z Orange, są też nadajniki z Plusa LTE w Sokółka. Bliżej 8 km przy panelu dualnym powinno udać się zestawić połączenie. Masz smartfona ? Spróbuj wyszukać ręcznie sieci czy masz jakiś sygnał LTE.
xiaomi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-01-30, 11:45

Re: pomoc dla amatora

Post autor: xiaomi »

mam telefon z plusa to chyba nie sprawdzę lte z oranga ? jestem kompletnym laikiem i trzeba tłumaczyć jak dla jaskiniowca :mur: nie wiem co to dc z orange ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc dla amatora

Post autor: matek451 »

Lokalizacja bardzo trudna. Zasięg 3G jedynie w Orange i T-Mobile. Ponieważ to strefa przygraniczna to NetWorks nie uruchomił sieci UMTS900. Jedyna szansa na 3G z BTS-a UMTS2100 w Szudziałowie, Wysypisko. do BTS-a około 7km. Potrzebna skuteczna antena panelowa na 2100MHz. Na UMTS2100 działa HSPA+DC do 43,2Mb/s. Jeśli uda się złapać sygnał są szanse na niezłe prędkości. Warto spróbować i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> internet z Orange, oferta Internet LTE dla domu, taryfa za 59,90 zł/m-c. Limit w strefie domowej 150Mb/s z pełną , dostępną w tej lokalizacji prędkością.Noce 0-8 poza limitem. Do tego wybierasz router MF283+ w zestawie z tabletem. Np. LenovoTAB2 A10 za 399 zł zestaw ( wart 1100-1200 zł) lub TAB2A8 za 249 zł( wart 900-100) i najtańszy z PIXI8 za 49 zł( zestaw wart 500zł). osobiście brałbym MF823+ z TAB2A10. Oferta wygląda tak http://www.orange.pl/portal/commerce/wi ... =38843#cur Zamawiasz przez internet i masz 2 tygodnie na testy. Do tego kupujesz antenę http://www.cybertech.com.pl/p84,antena- ... s2100.html z kablem max. 10m i ustawiasz na kierunek Szudziałowo. Robisz testy i jak wypadną OK zostawiasz, jak nie antenę możesz zwrócić. Nie daj się namówić konsultantom na MVH650 czy CDMA. Testy możesz zrobić na telefonie z Plusa . Kup starter Orange Free na kartę za 7 zł. Będziesz miał 2GB na testy, spróbuj najpierw w domu, potem na zewnątrz i w kierunku Szudziałowa i w pobliżu BTS-a. Na telefonie zainstaluj Network Signal Info i mierz poziom sygnału i sprawdź prędkości.
xiaomi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-01-30, 11:45

Re: pomoc dla amatora

Post autor: xiaomi »

Chylę czoła za fachową wykładnię . Na razie stanęło na tym że mają w magazynie ZTE a nie mogą mi to zaoferować . Jutro zadzwonię może inny konsultant będzie mi mógł sprzedać
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: pomoc dla amatora

Post autor: kordirko »

xiaomi pisze:Na razie stanęło na tym że mają w magazynie ZTE a nie mogą mi to zaoferować . Jutro zadzwonię może inny konsultant będzie mi mógł sprzedać
Najwyraźniej brakło im tych routerów, bo nawet w necie w ofercie już ich nie ma.
Jak nie będą mieli, to weź zamiast tego kartę 500 zł na zakupy w Saturn za 1zł:
http://www.orange.pl/klienci_ind/lte_fr ... ence=false
Niestety w Staurn za ten router chcą 600zł. więc sprzedaj tę kartę na znanym serwisie za 411zł (za tyle na pewno się sprzeda)
a potem za tyle samo kup ten modem- na tym samym znanym serwisie.

Trochę zachodu, ale co zrobić jak nie ma ?
Ostatnio zmieniony 2016-01-31, 14:47 przez kordirko, łącznie zmieniany 2 razy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc dla amatora

Post autor: matek451 »

Jak nie ma jak jest. Przed chwilą sprawdzałem. Wybierasz ofertę Internet 2w1, klikasz dobierz urządzenie.pojawia się taryfa Internet LTE dla domu , zmieniasz na taryfę 59,90 i masz do wyboru MF283+ z tabletami TAB2 A10, TAB2 A8 lub PIXI8 do wyboru. warto brać któryś z Lenovo.
xiaomi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-01-30, 11:45

Re: pomoc dla amatora

Post autor: xiaomi »

Już wszystko jasne wszystkim dziękuje za pomoc czekam na kuriera . dam znać jak mi net śmiga
xiaomi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-01-30, 11:45

Re: pomoc dla amatora

Post autor: xiaomi »

hej sprzęt podłączony antena na dachu na kierunek bts na oko . Prędkości jakie rozwijam to ok 0,1 Mb/s ping ok 800 . router działa głównie w EDGE sygnał na 3 kreski na 5 , czasem łapie HSPA+DC ale wtedy sygnał na 1 kreskę i miga kontrolka od zasięgu czyli niestabilny . Bez anteny zewnętrznej transfer taki sam ale pingi do 5000. jutro pokombinuje z kierunkiem anteny może coś da.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: pomoc dla amatora

Post autor: HariMata »

Mam taką samą antenę, a BTS nawet trochę dalej, do tego dosyć długi, bo 15 metrowy kabel antenowy plus konektor. Profil terenu niezbyt korzystny. Szybkość do 20Mb/s w DC+. Możliwe, że BTS ma awarię. Trzeba by podjechać bliżej i sprawdzić np. telefonem. Możliwie, ze kabel nie kontaktuje, lub antena z wadą, albo niezbyt dokładnie ustawiona. Ja zrobiłem sobie zrzut mapy Z BTsearch z przeciągnięta linią do pomiaru odległości do mojego budynku i wg tego obrazka ustawiałem antenę (patrząc na kąt pomiędzy tą linią , a ścianą domu, antena powinna być prostopadła do tej linii). Czy polaryzacja anteny jest prawidłowa?
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
xiaomi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-01-30, 11:45

Re: pomoc dla amatora

Post autor: xiaomi »

Hej net mi śmiga od 8 - 10 Mb do 15 MB/s cały problem tkwił w routerze który miał padnięte gniazda do podłączania anteny zewnętrznej . Wszystkim dziękuje za pomoc w ogarnięciu tematu. pozdrawiam
xiaomi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-01-30, 11:45

Re: pomoc dla amatora

Post autor: xiaomi »

Witam szanowne grono po 2 latach znowu potrzebuję pomocy!
DUK orange po 2 latach współpracy nie zaproponował mi nic lepszego niż miałem więc wypowiedziałem znaczy najpierw wypowiedziałem a później proponowali :rotfl: . Chciałbym was zapytać czy pojawiły się w mojej lokalizacji jakieś inne nowe możliwości na internet czy zostać przy orange i brać np ten :" Internet LTE dla Firm Biurowy". Moja lokalizacja "Suchynicze" ,powiat sokólski, woj. podlaskie.
Ostatnio zmieniony 2018-02-28, 10:37 przez xiaomi, łącznie zmieniany 2 razy.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: pomoc dla amatora

Post autor: dzejk »

Jeśli byłeś zadowolony z orange, to praktycznie to samo, ale taniej, masz w t-mobile. Oferta z routerem za 49 zł, bez limitu, z prędkością do 20Mb/s.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc dla amatora

Post autor: matek451 »

A jak wyglada zasięg Orange , nadal tylko 3G z UMTS2100 na BTS-ie Szudziałowo?
xiaomi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-01-30, 11:45

Re: pomoc dla amatora

Post autor: xiaomi »

tak Orange tylko z tamtąd jak coś robią na antenie to 0 zasięgu
xiaomi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-01-30, 11:45

Re: pomoc dla amatora

Post autor: xiaomi »

hej !
Jak ten czas leci :(.
Proszę o pomoc pojawiła mi się opcja z play na bts-ie w Horczaki gm. Szudziałowo mam do niego 2 km obecnie mam Internet z orange z bts-a Szudziałowo 6-7 km router zte mf283+ i antenę zewnętrzną jakoś tam to chodziło kiedyś lepiej teraz coraz gorzej umowa mi się dawno skończyła to nie ma problemu z przeskoczeniem do nowego operatora. Chciałbym uniknąć błędów bo może teraz warto samemu router kupić z agregacją i karty zmieniać a może abonament ale bez urządzeń i w końcu abonament z urządzeniem?
Moja lokalizacja Suchynicze gmina Szudziałowo, powiat sokólski , woj. podlaskie. Mam jeszcze bts Zubrzyca Wielka z tym że 4,5 km ode mnie i chyba tam Lte nie ma.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: pomoc dla amatora

Post autor: wojteks »

Zrób testy tego Play na posiadanym routerze (karta prepaid i promocja 100GB na start) lub smartfonem z dachu/komina (program netmonster, zakładka live i speedtest do tego).
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc dla amatora

Post autor: matek451 »

Play w Horczakach to działa juz 3 lata, router z agregacją 2 pasm LTE w QAM256 i do niego antena Dual LTE1800-2100MHz z Cybertecha. Na poczatek test na telefonie z karta Play na zewnatrz i screen z aplikacji NetMonster i speedtestu.
ODPOWIEDZ