Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: atento »

onken pisze: Ps

Te Twoje hiper wypaśne karty nadal nie zadziałają z agregacją LTE więc wybacz, nie podniecam się tym tak jak Ty ;)
Chyba dla Ciebie wystarczy stary poczciwy E398...

Wole się podniecać w to co masz bo do tej pory udowodniłeś tylko to. Nie ma innej sieci na siecie jak i sprzętu :hyhy: Na zdrowie
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: atento »

atento pisze:
onken pisze: Ps

Te Twoje hiper wypaśne karty nadal nie zadziałają z agregacją LTE więc wybacz, nie podniecam się tym tak jak Ty ;)
Chyba dla Ciebie wystarczy stary poczciwy E398...

Wole się podniecać tym co masz bo do tej pory udowodniłeś tylko to, że plus i router to najlepsze rzeczy na swiecie. Nie ma nic innego na naszym globie :hyhy:
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: Darek.74 »

Taa zebrała się tu "ELITA" od W3 :) Lepiej wyjdźcie na dwór się przewietrzyć, wiosna idzie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: onken »

Atento, dobrze kolega gada :-) przewietrz sie hejterku.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: Blazer »

Co to jest marne 300Mbps, to jest prędkość:
http://blog.orange.pl/wojciechjabczynsk ... -w-orange/
Może kiedyś dożyję dnia kiedy trafi ten internet pod "strzechy" :/
Byle tylko nie okazało się że limity pozostaną :(
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Jaka manipulacja? klient otwiera stronę Plusa i widzi 100GB za 99,90 zł. Otwiera Play i to samo ma za 69,90. I takie oferty porównujmy a nie SmartDom czy oferty utrzymaniowe z DUK.
Nie no w ogóle "nie manipulujesz"! Na stronie Plusa przy wyborze oferty wg Twojego widzi mi się, Plus nie informuje o "SmartDOM" i upuście 50%, tak jak Play-informuje przy wyborze oferty że możemy mieć 100GB za 70zł lub to samo w RMB na kartę za 5zł-chwali się tak że nie sposób przeczytać o ofercie internetowej Play, tylko w kółko wyskakują banery- "nie chcesz być dym...przez nas", kup sobie ofertę RBM za 5 zeta. Otóż jeszcze się to kręci, bo cała rzesza abonentów internetu Play nie wie o możliwości korzystania z RBM na kartę za 1/10 ceny. Dlatego każdego zainteresowanego ofertą Play zachęcam/informuję na każdym forum którym jestem w sieci aby omijali ofertę abonamentową/prepaid Play i w to miejsce brali ofertę RBM (za takie nieuczciwe praktyki względem własnych abonentów, trzeba ponosić konsekwencje i sądzę że nastąpi to wkrótce). :P
matek451 pisze: Podpierasz się badaniami UKE, które wielu klientów Plusa ma gdzieś bo u nich internet działa tak samo lub gorzej niż w Play( uparcie przy tym nie zauważasz że różnica w paśmie jest dwukrotna). Masz w porównaniu do mnie nędzę a nie LTE( prędkości, ping, możliwość wyboru częstotliwości), ja na stabilność nie narzekam( z Plusem w mojej lokalizacji jest odwrotnie).
Prawda cię boli, Play jest kiepski pod względem jakości i wie to każdy rozgarnięty użytkownik internetu komórkowego (także mi nie wyskakuj jakie to masz szarpane prędkości w Play-ja mam kartę RBM i wiem doskonale jak to działa w LTE800/1800/2100MHz, nie podniecaj się tym pingiem w Play-bo on jest tak realny jak u mojego WISP z którego lada moment rezygnuję-wrzucony w QoS, ten internet jest tak niestabilny w paśmie 1800MHz, że opóźnienia są całkiem nie realne i to widać jak działają wymagające usługi-gry, video konferencje etc., ba na LTE800 ta sieć stabilniej działa, gdyż zapewne loguje się do niej znacznie mniej terminali). Chcesz figurować jak to stabilnie działa Play? Pokaż mi status sesji z miesiąca (nie możesz, PGE wyłącza ci prąd co 2-gi dzień :papa: ).
matek451 pisze: A co do sprzętu to Play przynajmniej myśli przyszłościowo wprowadzając sprzęt wraz z LTE-A ,ale ty masz alergię na fiolet i nawet Netgear AC810S jest dla ciebie be bo oferuje go Play. Kolego teraz T-mobile( Heyah) rozdawał startery gdzie oferuje za 30 zł/m-c wszystko bez limitu w tym ponoć TB internetu więc pora zacząć walkę z kolejną "patologią" , tym razem w wykonaniu różowego operatora, chyba że stwierdzisz że to zdrowa promocja.
Żaden inny operator nie traktuje tak swoich abonentów, jeżeli tego nie zmienią skończą jako przystawka Plusa lub Orange (podobnie będzie z T-Mobile). W Orenge ja jako klient voice dostawałem jako pierwszy oferty z rabatem na abonament za free, podobnie było z promocją darmowego LTE na starcie dla wszystkich swoich abonentów (w Plusie jest "SmartDOM" także nie będę się rozpisywał). :ok: W Play korzystali masowo w pierwszej kolejności klienci Plusa/CP. :dobani:
onken pisze:Mam obecnie Play i Orange. Play niestety ma kilka razy w miesiacu resety sieci, czasem po kilkadziesiat minut. Osiągi oczywiście tez sporo gorsze.

Niestety Play to taka sieć dla mas i biedoty, dla których nie ma większego znaczenia stabilność działania itp.
Tj. takie dobre podsumowanie tej sieci. :)
atento pisze: E5186 nie jest wart 800zł
Ze względu na masowość produkcji, nie jest wart więcej niż 50% tej ceny.
atento pisze:osobiście w nic więcej bym nie zainwestował jak 3372 lub 8377.
Jak używamy anteny zewnętrznej, tj. najlepsze rozwiązanie (do tego dobry router dual-band i mamy sprzęt o zdecydowanie większych możliwościach od wszystkich kompaktów Huawei).
onken pisze: Broadcom BCM47XX 10/100/1000 Mbps Ethernet Controller 6.37.14.34 (r415984)
CPU type: 800MHz
Tot mem: 131072 KBytes
Czyli CPU/RAM ten sam co w B593s-22.
atento pisze: ten router ma procesor z kalkulatora
Z całym szacunkiem, ale "nie jesteś w temacie", ten router jest o wiele bardziej wydajny od wielu podobnych WiFi sprzedawanych na wolnym rynku (cena porównywalnych zaczyna się od 400zł, a nie posiadają one wbudowanego modemu LTE, tutaj cena podana przez @matek451 nie jest aż tak wyśrubowana-ja mam większe wymagania w kwestii zawartości software w routerze i uważam że routery obsługiwane przez alternatywne softy/Mikrotika są lepszym rozwiązaniem, na wolnym rynku są bardzo drogie, bo umowy z operatorami wiążą Huawei).
jareq
Awatar użytkownika
mariusznicpon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-15, 09:50
Lokalizacja: Elbląg

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: mariusznicpon »

Limit dla planu Orange Biz Vip XL wynosi 1TB, po jego przekroczeniu włącza się lejek.
ODPOWIEDZ