Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jakube12
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2016-02-29, 21:13

Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: jakube12 »

Witajcie,

Poszukuję opinii obecnych użytkowników planu Maksymalnego od Orange - czy został wam nałożony lejek (jeżeli tak, to po przetransferowaniu ilu GB), a jeżeli nie, to ile GB danych miesięcznie udaje wam się z powodzeniem przetransferować przez sieć?

Plany biznesowe podchodzą zdecydowanie mniej restrykcyjnie do FUP, dlatego liczne opinie, które można znaleźć na różnych forach, dotyczące planów indywidualnych nie mają tu dużego znaczenia :/.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Ostatnio zmieniony 2016-02-29, 23:39 przez jakube12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: onken »

Mam maksymalny ale dopiero drugi tydzien. Mysle ze jak nie bedziesz sciagal max przez kilka czy kilkanascie godzin to lejka nie dostaniesz.
jakube12
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2016-02-29, 21:13

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: jakube12 »

onken, dzięki za odpowiedź. Rozważałem założenie sztywnego lejka na routerze na poziomie kilkunastu Mbit aby ograniczyć obciążanie sieci z mojej strony, ale nie jestem do końca pewny czy to ma jakiś sens, tzn. czy dla operatora większe znaczenie ma obciążenie sieci w Mbit, czy ilość przetransferowanych danych.
W Play dla przykładu, lejek zawsze załączał się po przekroczeniu ~230 GB, niezależnie od tego o której godzinie pobierało sie pliki.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: onken »

Ale Playacnie miales no limit jak to w Orangu jest. Ale sam jestem ciekaw jak to tutaj jest.
jakube12
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2016-02-29, 21:13

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: jakube12 »

onken, zgadza się - w Play był "miękki limit", jednak sposób korzystania z internetu nie wpływał na granicę przy której był zakładany lejek. Niezależnie czy obciążałeś sieć w godzinach szczytu, czy nocami, zawsze otrzymywałeś lejek po przekroczeniu ok. 230 GB.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: MarcinNS »

Poszukuję opinii obecnych użytkowników planu Maksymalnego od Orange - czy został wam nałożony lejek (jeżeli tak, to po przetransferowaniu ilu GB), a jeżeli nie, to ile GB danych miesięcznie udaje wam się z powodzeniem przetransferować przez sieć?
Nie ma lejka.
Ale z tych reklamowanych 112mbit/s ja miałęm max 40mbit/s(podkreślam MAX a nie najcześciej osiąganą prędkość w testach). Sprawdzałem na kilku stacjach w moim mieście. Po drugie, drugi miesiąc z rzędu zaobserwowałem spadek ok 60%. tj. ok 20mbit/s.
Gdyby nie ten brak pakietów danych to bym już dawno wypowiedział umowę. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> sprawdzam co konkurencja ma do zaoferowania.
jakube12
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2016-02-29, 21:13

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: jakube12 »

MarcinNS, nie ma lejka, to znaczy ile danych pobierasz w miesiącu i na którą godzinę przypada szczyt twojej aktywności w sieci? Korzystasz z internetu mając z tyłu głowy świadomość że to mobilny i musisz podzielić się pasmem, czy zdarza Ci się pobierać większe ilości danych w godzinach szczytu?

Mieszkam w niewielkiej osadzie w pobliżu niewielkiego miasta, i jeżeli chodzi o prędkości u mnie, to przez całą dobę wyciągam stabilne 25Mbit ze stacji N!, co uważam za całkiem dobry wynik jak na LTE. Może mają jakiś mocniejszy QoS, aby jedna osoba nie zajechała NodeB, nie mniej wciąż uważam że nie ma na co narzekać :).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: ja.michal »

MarcinNS pisze:Po drugie, drugi miesiąc z rzędu zaobserwowałem spadek ok 60%. tj. ok 20mbit/s.
Również to zaobserwowałem. Ba, nawet nowo uruchomiona stacja LTE800 Orange "zjechała" z osiągami przez tydzień z ponad 40 Mb/s do 15-20 Mb/s. W stolicy z LTE1800 nie lepiej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: matek451 »

Czyli tak jak przewidywałem, prędkości LTE u partnerów NetWorks idą ostro w dół. Reklama robi swoje, "bez limitu "u obydwu i wzrost ilości użytkowników też. A mój główny adwersarz na tym Forum jeszcze niedawno zapewniał , że degradacja łącza LTE opartego na ich ofercie nie nastąpi tak jak w Play bo u tych operatorów nie ma oferty typu RBM bez limitu. Takie opowieści jak widać można włożyć w bajki. Orange nie ukrywa, że chce pozyskiwać klientów a ilości transferów w ich sieci LTE dorównać co najmniej Play i Plusowi. Efekt łatwy do przewidzenia co już ma miejsce. U mnie teraz tak http://www.speedtest.net/my-result/5143419792
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: onken »

U mnie nadal pod 120 :-)

Oby jak najdluzej.

Niestety i Play i CP ostatnio wola o pomste do nieba w godzinach szczytu
jakube12
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2016-02-29, 21:13

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: jakube12 »

Pod 120 Mbit? Zaraz, zaraz, pokaż speedtesta :o.
Reklama robi swoje, "bez limitu "u obydwu i wzrost ilości użytkowników też
Pamiętaj jednak, że próg wejścia do nielimitowanego planu w Orange jest zdecydowanie większy niż próg wejścia do RBM. W Orange, oprócz posiadania firmy, trzeba jeszcze podpisać dwuletnią lojalkę na najwyższy plan taryfowy. W Play wystarczy kupić starter za 5 zł w kiosku i załadować go za 30 zł. Obstawiałbym raczej ustalenie bardziej restrykcyjnych zasad QoS na nadajnikach lub prace przy sieci, w końcu to niemożliwe że nagle, w całej Polsce pospadała prędkość internetu LTE ;).
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: MarcinNS »

MarcinNS, nie ma lejka, to znaczy ile danych pobierasz w miesiącu i na którą godzinę przypada szczyt twojej aktywności w sieci? Korzystasz z internetu mając z tyłu głowy świadomość że to mobilny i musisz podzielić się pasmem, czy zdarza Ci się pobierać większe ilości danych w godzinach szczytu?
Od poniedziałku do piątku z internetu korzystam od 18 do 23.
Sobota i niedziela teoretycznie cały czas.

Internet od Orange mam do własnej dyspozycji ponieważ pracuje u kontrahenta a od ma swój internet.
Odnośnie mobilności. Wybrałem LTE ponieważ w mojej lokalizacji nie ma opcji podpięcia się kablem. Tak więc w praktyce jestem podpięty cały czas do tej samej stacji z tej samej lokalizacji.

Większe porcje danych w moim przypadku to :
W w.w. godzinach pobieram patche do gier na Playstation4 i gry z PlaystationPlus. Pobierałem gry które kupiłem na Steamie. Zdarza się włączyć jakiegoś torrenta.
YouTube.

Według raportu Orange(suma upload i download):
Grudzień: 247.72 GB
Styczeń: 92.98 GB
luty: 367.56 GB
marzec: 46.36 GB

Przegiołem z seedowaniem ;)
MarcinNS pisze:
Po drugie, drugi miesiąc z rzędu zaobserwowałem spadek ok 60%. tj. ok 20mbit/s.

Również to zaobserwowałem. Ba, nawet nowo uruchomiona stacja LTE800 Orange "zjechała" z osiągami przez tydzień z ponad 40 Mb/s do 15-20 Mb/s. W stolicy z LTE1800 nie lepiej.
Pisz do nich. Ja napisałem i dziś informacje dostałem że faktura kwietniowa będzie obniżona o 30%. Czyli wiedzą że się pogarsza i nie kwestionują tego.
Mieszkam w niewielkiej osadzie w pobliżu niewielkiego miasta, i jeżeli chodzi o prędkości u mnie, to przez całą dobę wyciągam stabilne 25Mbit ze stacji N!, co uważam za całkiem dobry wynik jak na LTE.
No to musisz porównać cene, pakiety danych(albo ich brak) i sprawdzić czy ci się opłaca przesiadka.
Pamiętaj że może być spadek(stały) i co wtedy? Raz dostałem z tego powodu rabat jednorazowy ale nie wiadomo jak to będzie później.
Na obrzeżach miasta stacje są mniej obciążone z powodu mniejszego zagęszczenia ludności więc możesz mieć lepsze parametry.
jakube12
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2016-02-29, 21:13

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: jakube12 »

Według raportu Orange(suma upload i download):
Grudzień: 247.72 GB
Styczeń: 92.98 GB
luty: 367.56 GB
marzec: 46.36 GB
Nareszcie jakieś konkrety, dziękuję bardzo!
No to musisz porównać cene, pakiety danych(albo ich brak) i sprawdzić czy ci się opłaca przesiadka.
Od kilku dni korzystam już z oferty Orange, nie mogłem już dłużej zwlekać z wyborem internetu. Wcześniej korzystałem z prepaid Playa za 45 zł, ale konieczność kupowania dwóch-trzech pakietów nolimit per mc (zużycie u mnie to ok. 300-350GB/mc) spowodowała że wybór abonamentowej oferty od Orange lub T-Mobile był bardziej niż oczywisty. I uprzedzając pytania: wg moich obserwacji karty RBM mają bardzo niski priorytet w sieci, o wiele niższy niż karty z oferty za 45 zł/mc. Z racji tego że pracuję u domu, nie mogę sobie pozwolić na chwilowe przestoje albo spadki prędkości i stabilności, które na karcie RBM były codziennością.
Pamiętaj że może być spadek(stały) i co wtedy?
O samą prędkość się nie martwię, bo to ma dla mnie najmniejsze znaczenie, a kupując łącze LTE niejako musiałem zaakceptować takie ryzyko.
Na obrzeżach miasta stacje są mniej obciążone z powodu mniejszego zagęszczenia ludności więc możesz mieć lepsze parametry.
Owszem. Wg moich obliczeń, "mój" sektor NodeB pokrywa ok. 100 budynków, ale większość z nich ma połączenie z miedzianą siecią Orange.
Poza tym zauważyłem że Orange ma o wiele lepiej rozbudowaną sieć szkieletową niż Play. Pingi i transfery do zagranicznych serwerów są o wiele lepsze, a samo łącze wydaje się być o niebo stabilniejsze.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: jarek7714 »

ja.michal pisze: Również to zaobserwowałem. Ba, nawet nowo uruchomiona stacja LTE800 Orange "zjechała" z osiągami przez tydzień z ponad 40 Mb/s do 15-20 Mb/s. W stolicy z LTE1800 nie lepiej.
Nie ma takiej opcji że z tygodnia na tydzień następuje takowa degradacja (muszą zaistnieć szczególne warunki, ruch ze strony operatora-rozdawnictwo lub jakieś chwilowe warunki lokalne-u mnie takowe się zdarzają raz w roku podczas juwenaliów P.Ł. :) ), po prostu operator kształtuje QoS-em swoje zasoby.
matek451 pisze:Czyli tak jak przewidywałem, prędkości LTE u partnerów NetWorks idą ostro w dół. Reklama robi swoje, "bez limitu "u obydwu i wzrost ilości użytkowników też.
Ogłupianie użytkowników na forum rozpoczęte, nie ma opcji że z tygodnia na tydzień następuje taka degradacja prędkości, ba nawet z miesiąca na miesiąc nie nastąpi (minimalny okres czasowy to przedział min. półroczny), no gdyby Orange zafundował promocję wielkanocną z rocznym dostępem za free to jak najbardziej. Tj. wspólna sieć-włączony jakiś QoS i cięty transfer (latem ubiegłego roku po włączeniu promocji Heyah "bez-limitu", przez kilka tygodni miałem problem z udostępnianiem pakietu w voice na inne urządzenia). Oczywiście ww transferów nie będzie można się spodziewać na sieci LTE800 (tutaj wartości Mbps przy obciążonej sieci będą jednocyfrowe, za to jest to olbrzymi skok jakościowy w stosunku do HSPA+900MHz). :ok:
matek451 pisze:nastąpi tak jak w Play bo u tych operatorów nie ma oferty typu RBM bez limitu. Takie opowieści jak widać można włożyć w bajki. Orange nie ukrywa, że chce pozyskiwać klientów a ilości transferów w ich sieci LTE dorównać co najmniej Play i Plusowi. Efekt łatwy do przewidzenia co już ma miejsce. U mnie teraz tak http://www.speedtest.net/my-result/5143419792
Przestań już te bzdury wypisywać, bo już nikt oprócz ciebie w nie nie wierzy, sam Play wie o tym doskonale i włącza QoS dla RBM (ma w tej chwili zbyt wiele aktywnych kart tej usługi i wyłączenie będzie kosztować operatora, pewnie nastąpi to z czasem gdy zaczną liczyć ile tracą klientów abonamentu internetu).
jakube12 pisze: wg moich obserwacji karty RBM mają bardzo niski priorytet w sieci, o wiele niższy niż karty z oferty za 45 zł/mc. Z racji tego że pracuję u domu, nie mogę sobie pozwolić na chwilowe przestoje albo spadki prędkości i stabilności, które na karcie RBM były codziennością.
Zgadza się, RBM to oferta voice z darmowym LTE, już organizacja sieci jest całkiem inna (przy ofercie internetowej jesteśmy dostępni pod publicznym IP, oczywiście bez możliwości bezpośredniego dostępu z zewnątrz, w RBM jesteśmy za NAT-em operatora). Muszą jakoś się ratować (klienci tych ofert płacą kilka razy więcej), oczywiście takie informacje dla @matek451 są nie do przyswojenia. :facepalm:
jareq
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: ja.michal »

jarek7714 pisze: Nie ma takiej opcji że z tygodnia na tydzień następuje takowa degradacja (muszą zaistnieć szczególne warunki, ruch ze strony operatora-rozdawnictwo lub jakieś chwilowe warunki lokalne-u mnie takowe się zdarzają raz w roku podczas juwenaliów P.Ł. :) ), po prostu operator kształtuje QoS-em swoje zasoby.
LTE1800 zdegradowało się w kilka miesięcy. Początkowo osiągałem 80 Mbps, teraz koło 20 Mbps. Piszę o stolicy, a pomiar co tydzień robię, najdalej co miesiąc. Zauważ, że początkowo nie było ofert z takimi paczkami danych i nielimitowanym LTE. Orange zmienił ofertę właściwie w całym zakresie. Od internetu mobilnego na abonament, przez opcje telefoniczne do oferty na kartę.
LTE800 to dopiero początek, a stacja, na której wiem, że jest jest jedna w całej okolicy i do tego przy trasie S8. Konfigurację zapewne zmienili. Pierwszy raz musiałem w telefonie wybrać tylko 3G, a potem ponownie LTE, aby wskoczyło LTE. Teraz po chwili w okolicy stacji wskakuje LTE.

Wszystko składa się na takie a nie inne osiągi, również prace operatora. Przy LTE1800 musimy jednak pamiętać, że z tej sieci korzystają klienci dwóch sieci.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: matek451 »

Jarek wie najlepiej, Orange i T-mobile nie grozi żadna degradacja prędkości. To on jest jej gwarantem, nie ma takiej opcji i koniec, kropka. Do niego nie dociera , że ci operatorzy uatrykcyinili ofertę , mają coraz większe pakiety w głosowych i oferty bez limitu. Chcą sprostać konkurencji a regulaminy ofert nie wymagają gwarancji prędkości. Dla Jarka tylko jego testy są wiarygodne, on wie najlepiej, u niego żaden operator się nie degraduje oprócz Play. Do niego nawet pokazane speedtesty są bez znaczenia, chyba że to jego z Plusa.Play nie włącza żadnego QoS dla RBM i to ty przestań ciągle pisać bzdury o ofercie Play. Oferta jest na tyle atrakcyjna cenowo, że jej użytkowników nie interesuje czy są za NAT Play czy nie. Wyznacznikiem atrakcyjności w Polsce są ceny. U tego operatora i tak nie ma dostępu z zewnątrz.Jak zawsze z jego postów wynika troska o finanse tego operatora a RBM to zło wcielone . Pożyjemy zobaczymy jak będą wyglądały prędkości LTE1800 Orange po połowie roku. Kolega Jarek jakoś nie zauważa , że zmiany następują teraz w szybszym tempie, LTE to modny temat , wszyscy chcą korzystać a póki co rozbudowa sieci nie nadąża za wzrostem ruchu.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: MKwiatusz3K »

Dlatego LTE jako zamiennik DSL tylko w miejszych miejscowościach które maja min. 2 nadajniki LTE wtedy mamy wuięvcej jak 50% pewności że w ciagu kilku lat sieć nie padnie z przeciażenie nie to co w wiekszych miastach gdzie ciężko już teraz wycisnąc więcej jak 10Mb stojąc 100m od nadajnika
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: matek451 »

Nie trzeba było długo czekać. oto nowe propozycje ze strony t-mobile http://www.telepolis.pl/wiadomosci/1-tb ... 35723.html oraz Orange http://www.telepolis.pl/wiadomosci/prom ... 35728.html Wprawdzie promocje krótkotrwałe ale to dowód na to, że nic pewnego w tym świecie mobilnego internetu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: onken »

Rabaty w Orange sa co chwile, a promocja t-mobile, tylko jeden cykl i pewnie tylko w telefonie :-) po co komu 1 TB, heh
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: matek451 »

Oczywiście, chciałem tylko pokazać, że każdy operator w walce o klienta może w każdej chwili zastosować jakieś szalone promocje. Przykład z 1TB od T-Mobile jest tego dowodem. Walka o klienta idzie na całego a nikt z operatorów nie zawraca sobie głowy czymś takim jak zmniejszenie prędkości w LTE czy zatkanie BTS-ów. Zresztą nic nie gwarantuje. Na tym forum jest kolega, który uparcie twierdzi, że Orange czy T-mobile to nie grozi bo to rozsądni operatorzy nie to co Play. Ten 1TB w T-mobile jest "dowodem na rozsądek" operatora.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: jarek7714 »

:)
Ostatnio zmieniony 2016-03-12, 17:58 przez jarek7714, łącznie zmieniany 1 raz.
jareq
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:Rabaty w Orange sa co chwile, a promocja t-mobile, tylko jeden cykl i pewnie tylko w telefonie :-) po co komu 1 TB, heh
Przecież to normalne że @matek451 będzie wmawiał w zaparte że tj. taka sama oferta jak w RBM. To są oferty głosowe które nie generują głównego obciążenia sieci (wie o tym każdy klient internetu komórkowego, dla którego stanowi on łącze stałe). To oferty data generują maksymalne obciążenie sieci i oferta Orange jest najlepiej dopasowana do dzisiejszych możliwości sieci LTE- życzyłbym sobie porównywalnej w Plusie. To że Orange kusi do siebie dając do niej atrakcyjny sprzęt elektroniczny, jest sposobem na przyciągnięcie potencjalnego klienta (wystarczy zwrócić uwagę na aukcję kodów rabatowych, startery RBM sprzedają się o wiele lepiej, mało kto będzie wiązał się 24-miesięczną umową aby nabyć tani sprzęt i jeżeli nie potrzebuje usługi, za którą trzeba będzie bulić co miesiąc). Już w ub.r. była podobna promocja w Heyah-nie położyło to sieci, poza bałaganem (bo przecież próbują na wszelaki sposób utrudnić użycie tego pakietu poza ofertę głosową). Do wysokich abonamentów voice mogą z pewnymi ograniczeniami w niedalekim czasie dawać pakiety data "no-limit" (już operatorzy wirtualni oferują w pakiecie z full darmowymi rozmowami, pakiety danych 10GB/m-c za 39zeta-zwyczjanie ludzie w pakietach voice nie wykorzystują posiadanych pakietów data, dlatego ta licytacja).
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: matek451 »

Ja nie wmawiam, że to odpowiedniki RBM tylko pokazuję, że każdy użytkownik internetu mobilnego u wszystkich operatorów nie zna dnia ani godziny a operatorzy mogą zaproponować w każdej chwili 'promocje", które mogą znacząco wpłynąć na prędkości i obciążenie sieci. A pozwalają na to regulaminy usług , w których brak jakichkolwiek gwarancji prędkości. Dlatego wyrokowanie co do utrzymania prędkości w dalszej przyszłości nie ma żadnego uzasadnienia.A T-Mobile jak tonący brzytwy się chwyta, póki co brak regulaminu tego 1TB.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: ja.michal »

jarek7714, niestety ale nie mogę się zgodzić, że oferty internetowe to główne obciążenie, otóż nie. Głównym są oferty głosowe z paczkami danych przez swoją mnogość. Popatrz jak to wszystko się rozkłada: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyni ... 35495.html
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: jarek7714 »

ja.michal pisze: niestety ale nie mogę się zgodzić, że oferty internetowe to główne obciążenie, otóż nie.
Możesz się ze mną nie zgadzać ale takie są fakty-oferty voice generują główne obciążenie między godz. 9-17, natomiast data 18-22. One mają wpływ przy małych możliwościach transferu sieci, a jednocześnie przy dużym zasięgu-HSPA+900MHz, mamy wówczas bardzo dużo terminali łączących się z BTS i nawet przy "pustej komunikacji", powodują przycinanie się transferu (dla przykładu ostatnio testowałem LTE800 Plusa w Łodzi-mimo ok. 5Mbps symetrycznego transferu, jego stabilność to niemalże plaski wykres, podobnie wygląda sytuacja w P4 na LTE2100- wiem że telefony LTE nie stanowią większości, ale praktycznie każdy sprzedawany w ofercie obsługuje ww częstotliwości, natomiast z modemami jest już inaczej-starsze nie obsługują LTE800, LTE2100-tych urządzeń jest cała masa, bo one się praktycznie nie starzeją). P.S Zamieszczone dane na Telepolis tylko potwierdzają moje komentarze-wzrost klientów "internetu mobilnego" o 32% mówi sam za siebie (teraz rozumiem ich dlaczego tak ostro licytowali LTE800, choć ja osobiście uważam że tylko Orange przy cenach z aukcji jest w stanie zarobić/nie ponieść straty na LTE800, gdyż mają dodatkowo pasmo CDMA450 na którym mogą uruchomić LTE).
jareq
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: ja.michal »

Wzrost ok, obciążenie ok, ale nie jest to jedyny wskaźnik. Zauważ, że obciążenie zrobiło się większe jakiś czas po wprowadzeniu LTE bez limitu do 5 Mbps w ofertach głosowych.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: MarcinNS »

A czy wprowadzenie LTE 800 odciąży LTE 1800mhz?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: onken »

Jesli z automatu sie bedzie w wielu wypadkach przelaczac samoistnie ( a powinno ) to powinno, o ile kazde pasmo bedziecmialo swoj oddzielny dosyl czego nie jestem taki pewny :/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: wojteks »

MarcinNS pisze:A czy wprowadzenie LTE 800 odciąży LTE 1800mhz?
To zależy jak operator skonfiguruje sieć. Moim zdaniem nie.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange - Internet LTE dla firm, plan "Maksymalny"

Post autor: ja.michal »

MarcinNS pisze:A czy wprowadzenie LTE 800 odciąży LTE 1800mhz?
Prędzej LTE2600, LTE800 będzie służyło głównie do pokrycia. Oczywiście pojemność sieci LTE nieco wzrośnie również przez LTE800.
ODPOWIEDZ