Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:A ja tam mysle ze Ci co juz mają to i aneksy bedą miec takie jak mieli głowne umowy :-) +-
Jeżeli nie będzie takiej oferty w chwili podpisywania aneksu, to możesz zapomnieć (klienci którzy będą generowali ruch podobny do innych ofert z limitem, będą do nich zachęcani promocjami), jest inna opcja-strata ewentualnych zniżek i przejście na ofertę bezterminową.
onken pisze: Raczej w 99% nie przedluzamy na gorszych warunkach niż te pierwsze...
Klient dostanie ofertę na podstawie wcześniejszego użycia, obecnych ofert konkurencji end innych czynników (stażu, ilości usług w sieci...etc.), na siłę operator nikogo trzymał nie będzie (tym bardziej abonentów którzy generują bardzo duży ruch-takich to nawet warto sprzedać konkurencji ;) ).
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

Nie zgodze sie bo sam w Playu dostalem pol roku temu oferte przedluzeniowa ktora nie byla dostepna w oficjalnej sprzedazy, ale czas pokaze, mam prawie dwa lata na to :-)

W CP tez moglem przedluzyc na oferte sprzed dwoch lat ktorej tez juz dawno nie bylo dla nowych.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:Nie zgodze sie bo sam w Playu dostalem pol roku temu oferte przedluzeniowa ktora nie byla dostepna w oficjalnej sprzedazy, ale czas pokaze, mam prawie dwa lata na to :-)
W Playu byłem 5 lat na abonamencie voice, także znam doskonale te ostatnie rozmowy na przedłużenie aneksu-było ich trochę i kolejnego aneksu nie podpisałem (o ile przy wcześniejszym aneksie nikt nie sprawdzał szczegółów użycia usługi, tak przy ostatnim miałem dokładnie wyliczone ile zużywam danych na miesiąc z pakietu, oczywiście też zapewne ile minut poza sieć-gdyż oferty miałem nieciekawe), a Twoja oferta z Play była z limitem-także mogli sobie pozwolić na taki gest, tym bardziej że cały czas wystawiają sieć na ciężką próbę z ofertą darmowego LTE w RBM na kartę. :dobani:
jareq
kryman28
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2014-03-16, 10:09
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: kryman28 »

A ja mam w Play abonament na telefon już kilka lat i opcję internet LTE bez limitu (po 250 GB lejek do 1 Mb/s) za dodatkową opłatą 18 zł miesięcznie. Umowa mi się skończyła jakiś czas temu i przeszła na czas nieoznaczony, lepszej oferty na razie nie dają.
kryman28
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2014-03-16, 10:09
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: kryman28 »

W regulaminie jest zapis:
1.19. Warunkiem skorzystania z Oferty Promocyjnej jest okazanie ostatniej faktury lub obowiązującej umowy na Internet z innym dostawcą
niż T-Mobile. Okazane dokumenty muszą spełniać następujące warunki:
1.19.1.w przypadku umowy –umowa musi obowiązywać w dniu podpisania umowy w ramach niniejszej promocji
1.19.2.w przypadku faktury – faktura za internet od innego niż T-Mobile dostawcy z terminem płatności nie starszym niż 3 miesiące wstecz od
dnia podpisania umowy w ramach niniejszej promocji
Mam jeszcze internet mobilny w Plusie.
onken pisze:Za 59 tylko jak np rezygnujesz z Neostrady... (czyli internetu stacjonarnego) , w innym wypadku cena jest juz jak pamietam 79 lub nawet 89 zl...

Pamietaj tez ze to ceny netto
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

No ok, ale 59 nadal netto aczkolwiek przy 36m mozna miec 1 rok abonamentu po 1 zl
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: MKwiatusz3K »

36mc to kto by sie w to pakował nawet jak 1 rok za 1zł.

Za 2 lata internet może być połowe tańszy a ten kto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na 3 lata będzie klnąć że musi płacić więcej :P
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

Zauważ że raczej jest tendencja do wycofywania się sie z no limit LTE, wiec za 1 czy 2 lata może być jeszcze gorzej...

Do tego policz sobie średnią za 3 lata

Wychodzi 39 zł netto - i bierzesz Dlinka 921 za 10 zł i sprzedajesz go za 400-450

Co nam średnią na 3 lata obniża o kolejne 11-12 zł
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: jarek7714 »

MKwiatusz3K pisze:36mc to kto by sie w to pakował nawet jak 1 rok za 1zł.
Każdy kto zużywa duże ilości danych i chce ofertę uśredniając w niskiej cenie-to dobra opcja.
MKwiatusz3K pisze:
Za 2 lata internet może być połowe tańszy a ten kto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na 3 lata będzie klnąć że musi płacić więcej :P
Głupoty piszesz, będzie już ze 3 lata odkąd ceny minimalne w ofertach voice ani drgnęły poza magiczne 19,90 do wszystkich komórkowych, w opcjach na firmę wchodzą chyba również stacjonarne (no-limit oczywiście). One są uatrakcyjniane dodatkowymi wyższymi pakietami data, ale cena nie spada (nie oznacza że tj. minimalna cena od której jest liczony przychód na abonenta, tj. bardziej złożone, polega na masowości usługi-na części z nich operator ponosi straty, lecz nie będzie się rozdrabniał, bo też obowiązuje go prawo i regulaminy, których wdrożenie również kosztuje).
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

Srednia wychodzi jakies 28 zl netto a tutaj kolega MKwiatusz... napisze ze chcialby jeszcze taniej ;)
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: MarcinNS »

jakube12 pisze:onken, i w tym momencie poczułem się jak wygryw, któremu udało się praktycznie w ostatniej chwili załapać na poprzednią ofertę :D.

Pozostaje pytanie, czy rezygnacja przez Orange z taryf nielimitowanych nie spowoduje zmiany sposobu traktowania obecnych klientów, np. szybszego zakładania lejka?
No to źle się stało. Zauważmy że nikt już nie reklamują się prędkościami DO.
Tutaj mamy do czynienia z wyraźną redukcją.
Z drugiej strony może to lepiej gdy produkty są bardziej zgodne z rzeczywistością. Co z tego że było do 75mbit/s skoro miało tak 1:1000 użytkowników albo i mniej.
Ja mam wrażenie jakby weryfikacja ofert odbyła się po kontroli UKE.
hipnotyze

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: hipnotyze »

w tej chwili np nie oferują już "internetu bez limitu w LTE" w telefonach komórkowych - sieć Orange. Dlatego zmieniłem operatora na Plusa.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: Hermogenes »

Jak nie oferują w Orange internetu bez limitu danych? 500 GB z pełną prędkością potem lejek 1Mbps.+ dodatkowo 60 GB poza strefą.poz Hermogenes
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: ml13 »

hipnotyze pisze:Dlatego zmieniłem operatora na Plusa.
Za kilka tygodni możesz się fajnie zdziwić jak działa lejek w plusie. Powodzenia życzę
Obrazek
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: patryk7588 »

ml13 pisze:
hipnotyze pisze:Dlatego zmieniłem operatora na Plusa.
Za kilka tygodni możesz się fajnie zdziwić jak działa lejek w plusie. Powodzenia życzę
Jak działa?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

W wielu miejscach Plus działa bardzo dobrze. Nie można generalizować że wszędzie jest źle. Myślę że tak jak z każdym operatorem.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: ml13 »

Bardzo dużo ludzi na forum opisuje, po około 2 krotnym przekroczeniu transferu podstawowego jest włączany lejek do bardzo niskich prędkości. W sumie już każdy inny operator daje 1-2Mbs po bardzo dużym zużyciu, plus daje 16kbs...
@up ile podróżuje po Podkarpaciu to na razie Plus dobrze działał w Warszawie (niestety w żadnym mieście nie działa tak jak inni, jeszcze w Rzeszowie nie jest źle) i w sumie tyle. W niektórych wsiach gdzie jest LTE1800 jest całkiem dobrze. Ale tutaj mi nie chodziło o prędkości a o działanie lejka, który po prostu odcina dostęp do sieci, bo nie wierzę, że dla kogoś taka prędkość w 2017 jest zadowalająca. Jest też szansa na poprawę gdyż plus z tego co widzę w mojej okolicy zaktualizował pozwolenia o LTE1800 (jakieś 7 stacji więc sporo), ale nie odpalił żadnej od 3 miesięcy, a jedno pozwolenie wisi już chyba 2 rok i nie ma ani LTE, ani nawet nadajnika :)
Obrazek
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: patryk7588 »

@ml13, lejki w Plusie to już przeszłość, większym problemem są przeciążone stacje bazowe.

Jeśli chcesz się dowiedzieć kiedy zostaną odpalone stacje LTE1800 o których piszesz, możesz to zrobić tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=6765
Jeśli nie chce Ci się zakładać konta na plusforum, to daj znać o które stacje Ci chodzi, zapytam w twoim imieniu.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: ml13 »

@patryk7588
Jakoś mnie to średnio interesuję kiedy, po prostu widzę że przynajmniej coś z tym robią i mimo ze nigdy do nich nie wrócę to i tak się ciesze.
Z ciekawości dla znajomych możesz zapytać się o stację:
- Niwiska, dz. 766
- Zagorzyce, dz. nr 3105
- Rzemień, nr. dz. 485/1
- Domatków, dz. nr 514 (brak pozwolenia, ale moze maja jakies plany)
Obrazek
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: patryk7588 »

OK, jutro dam znać.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: patryk7588 »

ml13 pisze:@patryk7588
Jakoś mnie to średnio interesuję kiedy, po prostu widzę że przynajmniej coś z tym robią i mimo ze nigdy do nich nie wrócę to i tak się ciesze.
Z ciekawości dla znajomych możesz zapytać się o stację:
- Niwiska, dz. 766
- Zagorzyce, dz. nr 3105
- Rzemień, nr. dz. 485/1
- Domatków, dz. nr 514 (brak pozwolenia, ale moze maja jakies plany)
Domatków: 24662 - GSM, U900, LTE800
Rzemień: 22282 – GSM, U900, LTE800. W planach jest również LTE1800 – termin realizacji prawdopodobnie 02/2017
Niwiska: 22765 – GSM, CDMA, U900, LTE800. W planach jest również LTE1800 – termin realizacji prawdopodobnie 03/2017
Zagorzyce: 24449 – GSM, U900, LTE1800

Link: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 00#p212800
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: ml13 »

patryk7588 pisze: Zagorzyce: 24449 – GSM, U900, LTE1800
Link: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 00#p212800
A to ciekawe, nawet nie wiedziałem :) Na mapie bts go nie ma (tylko uke) i kiedyś go nie widziałem, a tu proszę :) Dzięki za info
Obrazek
Kamil1987
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2016-06-01, 18:36

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: Kamil1987 »

patryk7588 pisze:OK, jutro dam znać.
Mógłbyś zapytać czy w moim rejonie będzie jakieś lte od nich? Jedwabne,Radzilow,Przytuły,Stawiski.
Z góry dziękuję.
hipnotyze

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: hipnotyze »

No powiem tak, faktycznie Internet nie chodzi za rewelacyjnie w Plusie po przeniesieniu wszystkich numerów z Orange.
Ostatnio zmieniony 2017-10-15, 18:06 przez hipnotyze, łącznie zmieniany 1 raz.
hipnotyze

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: hipnotyze »

Ostatnio z tego co obserwuję, przynajmniej w Warszawie i okolicach najlepiej chodzi Orange i T-Mobile.
Nawet miałem okazje przy ostatniej instalacji robić próby prędkości w T-Mobile pomiędzy 1800 a 2600 MHz i pomimo słabszego sygnału odbieranego na zewnętrznych antenach na 2600 miałem wyniki rzędu 35-40 mega gdzie na mocniejszym sygnale w tej samej konfiguracji na 1800 osiągałem maksymalnie 5-8 mega. Było to w Warszawa Radość. Plus w tej lokalizacji chodził aż 4 mega :)) oczywiście była to sobota godziny około 15-18.
ODPOWIEDZ