Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kryman28
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2014-03-16, 10:09
Lokalizacja: dolnyśląsk

Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: kryman28 »

Witam

Potrzebuję do firmy internet mobilny z możliwością przekierowania portów do sieci LAN oraz z miesięcznym transferem danych na poziomie 300GB. Zależy mi również żeby w ramach tych 300GB prędkość LTE nie była limitowana przez operatora.

W mojej lokalizacji sprawdzona prędkość dla Orange:
Obrazek
dla T-mobile:
Obrazek


Która oferta pod kątem moich wymagań będzie lepsza, cena nie jest kryterium wyboru?

Słyszałem opinie, że w Orange przy korzystaniu z usługi VPN prędkość transmisji znacząco spada?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

A od kiedy tmobile nie ma limitowanego LTE szczegolnie ponad 100 GB ?
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: jarek7714 »

Nie wiem jak dla firm, ale dla klientów indywidualnych w T-Mobile jest za 80 zeta, z tym że tj. taki "no-limit" dla racjonalnych-tzn. że duże ilości danych będziemy używać poza godzinami szczytu obciążenia sieci, gdyż regulamin jest tak napisany że operator w każdej chwili może wrzucić lejek 16kbps

Kod: Zaznacz cały

 W przypadku wysokiego zużycia danych przez Abonenta, obciążającego sieć w sposób zagrażający jej prawidłowemu 
funkcjonowaniu lub/i korzystaniu z niej przez innych użytkowników, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości 
transmisji danych w
taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to 
zostanie zniesione, jednakże ponowne wystąpienie przesłanek wskazanych w zdaniu poprzednim uprawnia Operatora do ponownego 
jego zastosowania 
jareq
kryman28
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2014-03-16, 10:09
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: kryman28 »

W regulaminie T-mobile no limit nie ma informacji na temat ograniczenia prędkości po pobraniu/wysłaniu 100GB danych.
kryman28
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2014-03-16, 10:09
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: kryman28 »

dla firm też jest taki zapis ale jestem ciekawy jak to wygląda w praktyce, bo równie dobrze operator może ograniczyć prędkość po pobraniu/wysłaniu kilkunastu GB.
W Play abonament telefoniczny raz przekroczyłem 250GB i ograniczono mi prędkość do 1 Mb/s.
jarek7714 pisze:Nie wiem jak dla firm, ale dla klientów indywidualnych w T-Mobile jest za 80 zeta, z tym że tj. taki "no-limit" dla racjonalnych-tzn. że duże ilości danych będziemy używać poza godzinami szczytu obciążenia sieci, gdyż regulamin jest tak napisany że operator w każdej chwili może wrzucić lejek 16kbps

Kod: Zaznacz cały

 W przypadku wysokiego zużycia danych przez Abonenta, obciążającego sieć w sposób zagrażający jej prawidłowemu 
funkcjonowaniu lub/i korzystaniu z niej przez innych użytkowników, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości 
transmisji danych w
taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to 
zostanie zniesione, jednakże ponowne wystąpienie przesłanek wskazanych w zdaniu poprzednim uprawnia Operatora do ponownego 
jego zastosowania 
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: jarek7714 »

kryman28 pisze:W regulaminie T-mobile no limit nie ma informacji na temat ograniczenia prędkości po pobraniu/wysłaniu 100GB danych.
Przecież tj. oferta "no-limit", ani nie za 1,5zł czy 30zł, nie ma w niej żadnego deklarowanego pakietu. Jest natomiast ostrzeżenie w regulaminie, żeby później nie było płaczu. P.S To nie są wczesne czasy promocji "no-limit", oni już to teraz bezwzględnie sobie przeliczają (jak będzie zbyt duże zużycie w stosunku do przychodów z jednego klienta-porównując do kilku z mniejszym pakietem to włączą lejek i tak się będą naprzykrzać-tu się rozchodzi o godziny szczytu obciążenia sieci, na to ludzie najbardziej zwracają uwagę).
Ostatnio zmieniony 2016-03-12, 17:34 przez jarek7714, łącznie zmieniany 2 razy.
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

No wlasnie w regulaminie jasno pisza ze chyba po 100GB czy ile im sie tam spodoba to mogą zrobic co im sie podoba...
uris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-13, 10:45

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: uris »

W T-mobile ten no-limit wynosi 1TB na miesiąc , po przekroczeniu tej wartości operator może zacząć reagować .
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

Gdzies to zapisane, sprawdzone :-) ?
instruktor
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2016-01-15, 23:55

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: instruktor »

uris pisze:W T-mobile ten no-limit wynosi 1TB na miesiąc , po przekroczeniu tej wartości operator może zacząć reagować .
Ta jednostka zarejestrowała się tylko po to, by pisać informacje wyssane z palce, a przy tym celowo wprowadzać ludzi w błąd.
hipnotyze

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: hipnotyze »

W Orange za dopłatą nie ma przypadkiem przy przekroczeniu limitu danych spadku prędkości do 10Mb/s?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: ja.michal »

Zależy jaka umowa/usługa w Orange i z jakiego okresu.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: MarcinNS »

A jak to jest z tymi pakietami danych? Czytając zapisy w umowie wygląda to tak że jeśli się korzysta z tylko z LTE to pakiety danych użytkownika nie obowiązują. Czy to prawda?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: ja.michal »

No to napisałem, że zależy, która usługa i z jakiego okresu.

Np. oferty mobilne rozliczane są wg zasady: pakiet podstawowy = pełna prędkość > po przekroczeniu pakietu w ramach LTE jest 100 GB z prędkością 5 czy 10 Mbps > po przekroczeniu 100 GB jest lejek 1 Mbps.
kryman28
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2014-03-16, 10:09
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: kryman28 »

pakiet Maksymalny teoretycznie nie ma żadnych limitów
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

Ciekawe gdzie wyczytales zle opinie o LTE w Orange... :-) ja mam odmienne zdanie, siec LTE dziala najlepiej ze wszystkich operatorow.
kryman28
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2014-03-16, 10:09
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: kryman28 »

Testuję Orange na kartę i prędkości w różnych porach dnia wyglądają przyzwoicie, np. wczoraj o 18:45 71 Mb/s down i 31 Mb/s up.
Up wygląda jakby był przycinany przez operatora.

Na starterze T-mobile też wyniki są niezłe, średnio około 40 Mb/s down i 30 Mb/s.

Nadajniki mam 500m od domu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

Hmmm, z tego co sie orientuję to upload czy na Orange czy tez Tmobile chyba moze byc max około 20 ( jak w Play bez Ultra... )
kryman28
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2014-03-16, 10:09
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: kryman28 »

http://www.speedtest.net/my-result/a/1807074511
onken pisze:Hmmm, z tego co sie orientuję to upload czy na Orange czy tez Tmobile chyba moze byc max około 20 ( jak w Play bez Ultra... )
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: matek451 »

Orange z T-Mobile mają 15MHz w MIMO więc teoretycznie DL do 112Mb/s a UL do 37Mb/s.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

No to sorki, mój błąd
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

Panowie i Panie

Orange schodzi "na psy..."

Nowe promocje i brak LTE maksymalnego, czyli żegna no-limit...

http://www.orange.pl/kid,4003445797,id, ... ticle.html
jakube12
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2016-02-29, 21:13

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: jakube12 »

onken, i w tym momencie poczułem się jak wygryw, któremu udało się praktycznie w ostatniej chwili załapać na poprzednią ofertę :D.

Pozostaje pytanie, czy rezygnacja przez Orange z taryf nielimitowanych nie spowoduje zmiany sposobu traktowania obecnych klientów, np. szybszego zakładania lejka?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

Ja też zdązylem :-) ale powiem szczerze ze nie spodziewalem sie ze Orange wycofa sie z tej oferty dla firm... wiec zostal tylko T-mobile z taka oferta ale drozsza, tez ciekawe jak dlugo...

Niestety źle się dzieje z ofertami no-limit :/
kryman28
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2014-03-16, 10:09
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: kryman28 »

Czyli pozostaje oferta T-mobile za 59 zł.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

Za 59 tylko jak np rezygnujesz z Neostrady... (czyli internetu stacjonarnego) , w innym wypadku cena jest juz jak pamietam 79 lub nawet 89 zl...

Pamietaj tez ze to ceny netto
jakube12
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2016-02-29, 21:13

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: jakube12 »

Swoją drogą, ciekawe jaka była bezpośrednia przyczyna rezygnacji z planów nolimit. Widać że wycofali się na szybko, bo nie przygotowali jeszcze nowych regulaminów, a po prostu odświeżyli tabelkę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

Cholera ich wie, ale kazdy op (prawie ) wycofuje sie z no-limit. Tylko patrzec az zniknie 150 GB z ofert indywidualnych...
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: jarek7714 »

onken pisze: Orange schodzi "na psy..."
Nic tylko chwalić tego operatora, przy obecnych możliwościach technicznych transmisji LTE, zapotrzebowaniu na dane-"no-limit" można ustawiać klientom tylko w nocy. :ok: Nawet uruchomienie LTE2600 nie pozwoli na uwolnienie limitów (one proporcjonalnie będą wzrastać). Za częstotliwości LTE operatorzy muszą słono płacić, a dawanie "głupich" ofert bez limitów-"kładzie" sieć i zniechęca potencjalnych klientów.
jakube12 pisze: Pozostaje pytanie, czy rezygnacja przez Orange z taryf nielimitowanych nie spowoduje zmiany sposobu traktowania obecnych klientów, np. szybszego zakładania lejka?
Trudno przewidzieć, z pewnością po rezygnacji z takiej oferty nie będą przedłużane aneksy na poprzednich zasadach.
jakube12 pisze: ciekawe jaka była bezpośrednia przyczyna rezygnacji z planów nolimit. Widać że wycofali się na szybko, bo nie przygotowali jeszcze nowych regulaminów, a po prostu odświeżyli tabelkę.
Dane ze stacji bazowych, jak komuś się wydaje że piony marketingowe działają tak jak kiedyś (gdzie na sztywno były promocje, aneksy ofert przedstawiane z rabatami, to jest w błędzie-dziś wszystko jest przeliczone, "przeważone"...etc.). Oczywiście pojawiają się nowości-z których szybko zbiera się dane i weryfikuje.
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Maksymalny vs T-mobile No Limit

Post autor: onken »

A ja tam mysle ze Ci co juz mają to i aneksy bedą miec takie jak mieli głowne umowy :-) +-

Raczej w 99% nie przedluzamy na gorszych warunkach niż te pierwsze...
ODPOWIEDZ