INTERNET LTE Z SIECI PLUS

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: Patryk56 »

Witam. Mieszkam w małej miejscowości Michale koło Grudziądza. Mam do wyboru właściwie tylko jednego dostawcę internetu czyli parszywą neostradę z kabla. Krew mnie zalewa jeśli chodzi o prędkość. Na umowie jest 10Mb/s a w praktyce połowa tego. Dosyć mam tego średniowiecza.W mojej miejscowości jest jeszcze jedna opcja a mianowicie internet radiowy. Lecz z relacji sąsiada wynika, że nie powala i często przerywał. Postanowiłem zainteresować się technologią LTE i kusi mnie oferta sieci PLUS. Chodzi dokładnie o możliwość przetestowania internetu przez 15 dni. Chociaż wiedziałbym czy w moim przypadku ma to sens. Chciałbym zamówić ofertę z pakietem 50Gb , pakietem nocnym i jakimś routerem. Do wyboru jest ZTE MF283+ LTE lub Huawei B315 - który lepszy ? Jeśli ogólnie internet spełniłby oczekiwania to chciałbym też zakupić jakąś dobrą antenę.

Proszę o poradę czy internet z plusa to dobry wybór. Chciałbym też zasięgnąć porady ekspertów na temat mojej lokalizacji jeśli chodzi o nadajniki. Która sieć oferuje silniejszy sygnał w moim miejscu zamieszkania :) Moje współrzędne - https://www.google.pl/maps/place/53%C2% ... !1s0x0:0x0
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: rafor4 »

Nadajniki plusa masz od razu za Wisłą czyli mniej więcej kilometr od miejsca zamieszkania. Nadajników plusa masz sporo każdy w odległości 500m (ul Toruńska, Centrum handlowe alfa, Cool club). Warto wziąć ofertę na test. Myślę, że powinno wszystko działać. Oba rutery są bardzo podobne specyfikacją. Sam posiadam Huawei B315 i wszystko działa bardzo dobrze. Zacina się raz na 2 miesiące ale wystarczy restart - to nic tragicznego i zawsze się może zdarzyć. Masz o tyle komfortowo, że powinieneś praktycznie widzieć z domu nadajnik, bo stawiam, że na wiśle nie ma zabudowy :) Najlepiej jakbyś kupił zwykły starter plusa w sklepie i zrobił testy telefonem pod podanymi słupami żeby sprawdzić czy taka szybkość będzie dla ciebie odpowiednia. Jeśli byłyby duże wahania szybkości w porównaniu w domu / pod słupem to wtedy warto pomyśleć o jakiejś antenie np. polecana antena Dual Lte Cybertecha (na duże odległości), ale myślę, że w tym przypadku starczy antena pojedyncza od Cybertecha na lte (pasmo 1800).

Druga sprawa to wybór usługodawcy. Istnieją inne bardziej opłacalne oferty np. oferta w rbm praktycznie za darmo. To zależy ile chcesz przeznaczyć miesięcznie na internet.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: onken »

Oferta RBM to srednio 16 zl miesieczni, gdzie tu za darmo...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: matek451 »

A dlaczego 16 zł? Usługa Darmowy Internet LTE jest bezpłatna a kasa z doładowania co 100 dni za 50 zł zostaje na koncie. Jedyny koszt to pakiet 600MB za 5 zł i to nie w każdym m-cu. Fakt , na koncie tworzy się skarbonka ale środki zawsze można wykorzystać na inne usługi. No i pozostaje koszt zakupu modemu/routera LTE. Kolega ma do wyboru LTE u wszystkich operatorów i warto by zrobić ich testy. z prędkościami bywa różnie, wiele zależy od lokalizacji i obciążenia sieci. W Plusie wart brać usługę w ramach SmartDom, no i z B315. To zawsze Huawei i przy nim ZTE MF283+ to słaby wybór. Wsparcie ZTE praktycznie nie istnieje.
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: Patryk56 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Stwierdziłem, że zamówię ofertę Plusa i kupię startery z T-mobile, Orange i Play. Dzięki czemu będę mógł dodatkowo przetestować wszystkie sieci. Zobaczymy co z tego wyniknie :D
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: Patryk56 »

Sorry, że post pod postem. Ale zanim kupię startery to chcę się upewnić czy ten Huawei B315 od Plusa ma blokadę Sim-Lock ? Żebym się nie zdziwił :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: matek451 »

Nie ma.
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: Patryk56 »

Witam ponownie. Dziś kurier przywiózł paczkę z Plusa. Mam router B315 i dokupione startery z Orange,T-Mobile i Play. Zacząłem pierwsze testy i okazuje się, że internet na wszystkich kartach działa tylko nie z Plusa :D Czy potrzebna jest aktywacja czy nie mam kompletnie żadnego zasięgu z żadnym nadajnikiem ? Router nie łapie żadnych "kresek" po prostu zero ... Próbowałem kilka razy różnych sposobów i nic :/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: matek451 »

Musisz poczekać na aktywację karty. Trochę potrwa , zazwyczaj kilka dni.
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: Patryk56 »

Byłem pewien, że aktywacja jest rozumiana jako pierwsze użycie karty sim. Jak to się ma do tego 15-dniowego testu internetu ? Nieładne zagranie :/
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: ja.michal »

Widzę, że ten standard Plusa się nie zmienił od lat. W Serii CDMA było identycznie, na test zostało może trzy dni.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: onken »

Myśle ze aktywacja przyjdzie Ci w 1-3 dni max
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: Patryk56 »

Koniec końców kartę uruchomili mi już dziś o 10 ... A wczoraj i dziś zrobiłem pierwsze testy czterech sieci w domu :) A więc po kolei:

Najgorzej wypada Orange:

Słaby sygnał max dwie kreski, najwyższa prędkość jaką udało mi się uzyskać to 10Mb/s,a zazwyczaj jest to 5Mb/s, upload cały czas jest tragiczny...
Obrazek
Obrazek

Następnie PLUS:

Sygnał podobny jak w Orange, do 10Mb/s dochodzi ledwo, za to upload jest zawsze powyżej 10Mb/s. Zresztą kilka dni wcześniej sprawdzałem u znajomego parę domów ode mnie. To wychodzi mu podobnie Download- 5Mb/s ,a Upload od 10 do 15mb/s :zdziwko:
Obrazek
Obrazek

Trzeci w rankingu jest T-Mobile:
Pełny sygnał jest, ale tylko w HSPA+. Po przełączeniu na LTE łapie chyba dwie kreski , lecz prędkość jest marna. Tu już osiągnąłem dość przyzwoite prędkości jak na moje warunki :) Pingi trochę wysokie , a tak to nawet bez tragedii...
Obrazek
Obrazek

No i zwycięzca którego się nie spodziewałem czyli Play :roll: :
Zasięg od 3 do 4 kresek. Najniższe RSSI ze wszystkich. Najwyższe i stabilne prędkości. Najniższy Ping. Dobry Upload :brawa:
Pomiar wczoraj wieczorem:
Obrazek
Od południa do chwili obecnej prędkość oscyluje na około 15Mb/s, a BTS jest już pewnie trochę obłożony klientami:
Obrazek
Obrazek

Teraz chociaż wiem która sieć ma sens i sytuacja jest dla mnie w miarę klarowna. Odrzucam Orange z racji słabego sygnału, ale miałem chrapkę na ich ofertę :( Plus też z kapci nie wyrywa także raczej wypiszę wypowiedzenie umowy i wysyłam sprzęt z powrotem. T-Mobile też odpada bo ich oferta trąci straszną biedą. Także na zdrowy rozsądek jeśli już chcę internet mobilny to wybiorę sieć Play.

Jeszcze przez kilka dni sobie poużywam tego neta z Plusa skoro już mam ten router i startery. Jednocześnie w tym miejscu proszę jeśli ktoś ma ciekawe sugestie w kwestii wyboru sieci czy samego Play to proszę pisać :)

Bo jeśli już się zdecyduję to wezmę ofertę "Play internet bez limitu GB" i korci mnie aby wziąć router Netgear AC810S aby mieć całkiem świeży sprzęt. Na pewno też chciałbym od razu kupić antenę, dlatego jaka antena byłaby najlepsza do tego Netgear'a ? No i czy agregacja sieci już działa ? Wydaje mi się, że zamówienie tego routera do umowy byłoby dobrym posunięciem skoro sieć LTE-A ma się coraz bardziej rozwijać ... A jeśli nie jest to dobry pomysł to od razu możecie podrzucić coś innego ;)
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: jarek7714 »

Nie wiem na co się nastawiasz-jakość i stabilność, czy chwilowy transfer. Bo jeżeli na te 2 pierwsze warunki-to Play po testowałbym jeszcze kilka dni w godzinach 18-21 (dużych rozbieżności w prędkościach nie masz-między Play/T-Mobile/Orange, gdyż na Play masz najlepszy wskaźnik sygnału), żebyś później nie tęsknił za HSPA+ T-Mobile :). Biorąc pod uwagę prędkość-odpada Plus, ale też nie ma dramatu gdyż wskaźnik sygnału masz słaby (do LTE wskazany poniżej -70dB).
jareq
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: ja.michal »

jarek7714 pisze:(do LTE wskazany poniżej -70dB).
Jak już to powyżej. ;)


Patryk56, skoro testujesz to sprawdź różne częstotliwości. Głównie chodzi mi o LTE800 i LTE1800, może nawet LTE2100 w Play. Proponuję również sprawdzić samo HSPA+/HSPA+DC u wszystkich.

Co do agregacji i anteny to wypadałoby kupić wtedy wielozakresową.
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: Patryk56 »

Rozumiem, że poszczególne częstotliwości można wymusić programem LTEWatch ? Pobrałem go, ale po pół minuty wywala mi, że program przestał działać. No i jak się tego używa bo jestem zielony w temacie ?
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: jarek7714 »

ja.michal pisze: wskazany poniżej -70dB)
Jak już to powyżej. ;)
Michał celowo tak piszę-z tą wiedzą matematyczną jest różnie... , aczkolwiek bezapelacyjnie masz rację. ;)
jareq
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: ja.michal »

Dlatego tym bardziej na forum o tematyce bezprzewodowej powinniśmy edukować czytających i trzymać się zasad. Podobnie jak z bitami i bajtami.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: r0siu »

Jak każdy wie plus zawsze był znany z szybkich lejkow. Teraz mamy w ofercie power lte 2.0. W regulaminie nie ma gwarancji kiedy założą nam kaganiec. Fup może zostać założony w każdej chwili w celu zapewnienia stabilnego działania sieci każdemu użytkownikowi. Jak to jest w realu? Czy plus poprawił się mimo zapisów w umowie?? Słyszałem na że na jesieni 2015r operator trochę zluzowal i lejki nie sa tak szybko zakładane.

Proszę o opinie użytkowników sieci plus
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: onken »

Może nie znaczy że musi.

Z tego co ludzie piszą lejek zakładają po przekroczeniu 100-150 GB od pakietu podstawowego, więc źle nie jest.

Każdy operator ma zapisy o lejkach, niektórzy nawet o 16kbps.

A prawda jest taka że nawet przy tych 32 kbps nie da się pracować.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: r0siu »

Obecnie mam z play. Limit 100Gb + 30Gb. Lejek mogą według umowy dac na 2Mbit/s. Gdy byłem w domu zawsze był przekroczony transfer, jednak lejek nigdy nie został nałożony. Zawsze ściągam w nocy. Teraz zabieram go w trase. Mogę powiedzieć jedno. Jest tragedia z tym internetem. Często zrywa. Jest wolny. Ciężko się z niego korzysta. Głównie służy do tv w trasie. W domu ok nie obciążony BTS.

Nadszedł czas na zmiany. Myślałem nas plusem z SM. Tel+ internet+tv z cp go. Kusząca oferta jak dla mnie. Jedyne czego obawiam się to te limity, żeby nie przycieli mnie gdy w godzinach szczytu będę oglądać tv.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: Hermogenes »

Ja nie oglądam TV od 1980 r i żyję tak że Ty też wiele nie stracisz ,przepraszam bym skłamał czasem u sąsiadów lub znajomych jestem pod presją wyjść albo dawać się ogłupiać ,mówią że cygan dał się powiesić dla towarzystwa więc zostaję .
poz Hermogenes
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: r0siu »

Ja oglądam i będę to robić. Przekonywanie mnie że nie warto mija się z celem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: ja.michal »

r0siu pisze:Jest tragedia z tym internetem. Często zrywa. Jest wolny. Ciężko się z niego korzysta. Głównie służy do tv w trasie. W domu ok nie obciążony BTS.
Bo internet Play nie nadaje się w tasy. To jest wielki HotSpot, zasięg wyspowy. Proponuję zmianę operatora na takiego, który będzie miał zasięg wszędzie, najlepiej LTE, ewentualnie 3G. W Plusie/CP często zdarza się zjazd z LTE do 2G więc w sumie pozostaje T-Mobile lub Orange.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: r0siu »

A czemu sa zjazdy z LTE do 2G w plusie? Co takiego się dzieje że tak mówisz?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: ja.michal »

Taki sposób budowy sieci przez Plusa. Często jest tak, że jest LTE i GSM, a 3G brak na danej stacji bazowej, albo sąsiedniej, która przejęłaby ruch z LTE tak gdzie go nie ma. Sieć LTE i 3G są jakby od siebie oderwane, nie ma ciągłości. Do tego w Plusie jest sporo stacji tylko HSPA+, a i są rodzynki HSDPA do 7,2 Mbps.
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: marian307 »

panowie korzystam z play mam antene na 900mhz i jestem połączony z 3g
czy większą prędkośc osiągne na HSPA+ o ile działa na 900mhz?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: ja.michal »

Jakie teraz osiągasz prędkości?
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: marian307 »

max 10mbps
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: INTERNET LTE Z SIECI PLUS

Post autor: MKwiatusz3K »

Jak masz 10Mbps na 900MHZ to sie ciesz bo żadko kiedy osiagane sa większe jak 5Mbps :)
Zablokowany