Orange LTE biurowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: onken »

A w trakcie umowy na czas okreslony sie da ? Chyba nie.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: MarcinNS »

Zmyliły mnie dokumenty dt. migracji które chyba źle zinterpretowałem. Trzeba obadać temat.
Kiedyś rozmawiałem z konsultantem i pisał że zmiana planu taryfowego w dół(dotyczyło Maksymalny na Zaawansowany) możliwy jest tylko w procesie reklamacyjny,
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: wojteks »

MarcinNS pisze:że zmiana planu taryfowego w dół
To zwykle nie jest możliwe w czasie umowy (cyrografu), na wyższy zwykle bez problemu.
Nie pomagam na PW!
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: jarek7714 »

wojteks pisze: To zwykle nie jest możliwe w czasie umowy (cyrografu), na wyższy zwykle bez problemu.
Dokładnie, warunkiem podstawowym jest wysokość obecnego zobowiązania w umowie (nie może być niższe), poza tym tutaj jeszcze zachodzi dodatkowa przeszkoda-jest to inna oferta (w dzisiejszych realiach dużej konkurencji można liczyć na przychylność operatora-lecz po spełnieniu warunku podstawowego-ad.1-abonament nie może być niższy od tego podpisanego w umowie.
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: onken »

Hmm

Ale jeśli ktoś by chciał przedłuzać LTE Maksymalny to przecież powinno dać się wybrać tańszą taryfę...

Ale wydaje mi się że jeszcze nikt nie ma powyżej 2 lat umów na Plan Maksymalny...
todi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-03-15, 21:16

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: todi »

Który ruter lepszy ZTE 283 czy Huawei b315.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: onken »

Ja bym wybrał B315
jakube12
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2016-02-29, 21:13

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: jakube12 »

Ale wydaje mi się że jeszcze nikt nie ma powyżej 2 lat umów na Plan Maksymalny...
Oczywiście że nikt nie ma tej oferty aż tak długo. Na rynku pojawiła się, o ile pamięć mnie nie myli, w drugiej połowie czerwca 2015 roku. Obecna oferta prawdopodobnie nie będzie już dostępna gdy będą się kończyły kontrakty na plan maksymalny.
erde
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-11-14, 16:47

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: erde »

Witam,

Odgrzewam wątek bo stoję przed decyzją zakupu tej usługi. Po kilku latach w cyfrowym polsacie już jestem tak zmęczony, że oferta orange wydaje mi się kusząca. Mam jednak wątpliwość. O co chodzi z tymi strefami? To ja koniecznie muszę używać tego ich routera? Nie upieram się, żeby mi go nie sprzedawali chociaż absolutnie nie jest mi potrzebny, muszą to niech sprzedadzą ale używać go nie chcę. Chcę kartę wsadzić w modem i do własnego routera. Głupio może brzmi to pytanie ale powiedzcie mi, będę mógł użyć własnego rozwiązania?
Wypracowany instynkt Polaka podpowiada mi, że mogli coś wykombinować, żebym właśnie nie mógł używać nic innego poza ich routerem.

No i ogólne pytanie. Sporo czasu minęło od ostatniego wpisu w wątku. Ktoś ma jakieś doświadczenia związane z używaniem net w tej ofercie? Po jakim zużyciu faktycznie tną pasmo?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: onken »

Router mozesz uzywac jaki chcesz, a strefe domowa, tfuu, biurowa wyznaczasz sobie przez BOA lub sms, ale lepiej przez BOA.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
erde
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-11-14, 16:47

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: erde »

Dziękuję za odpowiedź.
Dalej cisza w wątku. Wnioskuję, że wszyscy zadowoleni. Jakby było inaczej to pewnie zadymiłoby się :).
GHOGH
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-02-09, 16:24

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: GHOGH »

Odświeżam temat. Chciałem zamówić pakiet LTE biurowy w Orange z limitem 500gb. Dostałem jednak informację, że w tym pakiecie nie jest dostępna usługa orange VPN. Jest to o tyle dziwne, że w cenniku, który obowiązuje jest taka opcja dostępna (za 5 PLN/miesiąc). Pracownik Orange poinformował mnie, że VPN mogę mieć w pakiecie z limitem 60gb a w tym biurowym nie jest to możliwe. Wiadomo coś na ten temat? Jeżeli dana usługa jest w cenniku usług, to jest to dokument wiążący i według mnie nie ma prawa ta usługa nie być dostępna. Link do cennika: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 031002.pdf
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: onken »

Eee, nieprawda. Można w każdej chwili aktywować VPN przez infolinię, chyba że nagle coś się zmieniło ale nie sądzę.

Aktywacja 5 zł netto i później co miesiąc po 5 zł ( też netto )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
GHOGH
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-02-09, 16:24

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: GHOGH »

Teraz ponoć jest nowa usługa "dostęp do internetu z publicznym IP", ale konsultant nic o tym nie wiedział, czekam aż oddzwonią. Upierają się też, że w biurowym nie można włączyć pakietu VPN.
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: wojo »

Od środy testuje internet LTE od orange i musze ostrzec, że ta sieć blokuje prędkości jeżeli ściągamy zbyt dużo danych. Przez 3 dni miałem predkosci rzędu 80-90Kb/s, wczoraj wieczorem ściągnąłem sobie plik ważący jakieś 15GB. Rano wstaje włączam kompa patrze a tu prędkość max 10Mb/s! idealnie równo jakbym miał światłowód 10 DL i 10 UP
Gdzieś czytałem, że orange stosuje takie praktyki i to jest niezgodne z umowa?
Awatar użytkownika
michcio123
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-10-01, 19:30
Lokalizacja: Dołhobyczów

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: michcio123 »

Na pewno lejek techniczny. Poczytaj tu http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... techniczny
Huawei B618s-22d -- ZTE MF286D
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: wojo »

no to super :) może sie okazać ze moj BTS jest mało obciążony i w moim przypadku pobranie 10GB będzie oznaczało np 60% całego ruchu
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: robertnik »

No abonament. Jesteś na łasce i niełasce przez cały okres jego trwania.
Jako alternatywę w sieci Orange, i ratunek objętych lejkiem technicznym są karty prepaid z 50GB ważnym 14 dni od aktywacji sim.
Kupowałem tutaj za 9zł plus przesyłka(więc <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> więcej na zapas). To poniekąd reklama, bo w takiej cenie to jedyna aukcja, więc i jedyna okazja na dzień dzisiejszy.
Oczywiście są minusy, karta przychodzi niezarejestrowana, trzeba ją aktywować w telefonie(w ruterze nie da rady, próbowałem) i dopisać do już istniejącego konta(lub gonić po salonach, innych punktach, online przez wybrane banki), ale nie ma umowy.
Limit, lub 14dni się kończy karta do kosza, więc żadnych lejków technicznych.
Tak to w abonamentach jest że podpisujemy bo prosto i wygodnie, a i tak kończy się kombinowaniem...
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: 3G_ »

Co to za pakiet 50 GB na 14 dni? Pewnie jakiś inny niż z doładowania, bo by się dało przedłużyć. Chyba, że się da :) O tym akurat nie słyszałem. Gdyby to było ważne choć 30 dni, byłaby rewelacja.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: robertnik »

To chyba to.
Tu PDF

EDIT\
ALbo i nie ta oferta, bo mam tylko 5zł na koncie...

Obrazek
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange LTE biurowy

Post autor: wojo »

Masakra ten lejek techniczny.. jednego dnia moge sciagnac 25gb a przez kolejny tydzien 5gb... co za <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font>
ODPOWIEDZ