Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Jak zaczną blokować na pewno wątek spuchnie i to zauważysz. Inna sprawa czy będzie tak przez cały okres umowy, ale z tym do jakiegoś wróża trzeba...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Ale chyba już nie działa zamawianie nolimit na firmę, internet biurowy...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
szymek2000
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-10-11, 09:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: szymek2000 »

Na hotline powiedzieli, iż teraz nazywa się to "nielimitowany wspólny internet LTE do biura – dla przenoszących", co ciekawe w regulaminie nie ma mowy o limitach a na stronie oferty
http://www.t-mobile.pl/dlafirm/internet ... cat3390039

jest nad regulaminem zapis
W usłudze „LTE bez limitu danych”, po przekroczeniu 100 GB Internetu LTE w cyklu, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s za dane wysłane i 2 Mb/s za odebrane.

To jest to usługa bez limitu? Czy bez limitu ale z limitem prędkości po przekroczeniu 100GB?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Bo to nie jest to samo co było, czyli oferta niczym się nie wyróżnia już....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Akwinata »

Jakby komuś chciało się choćby odrobinę czytać, to wiedziałby, że istnieje różnica między najwyższym abonamentem a usługą "LTE bez limiu". Bębniłem o tym już w kilku postach, niektórzy też to zaznaczali, ale nie, ciągle te same pytania. Jak w tym kraju ma być dobrze :| Ja ze swojej strony dawno przekroczyłem w okresie rozliczeniowym 100 GB i żadnego lejka nie mam.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Ale mylisz oferty indywidualne z firmowymi teraz, chyba....

Rozchodzi się o to że nie widzę opcji zamówienia tego co było.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
szymek2000
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-10-11, 09:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: szymek2000 »

Chociaż pkt 1.8 jest bez zmian lub o podobnej konstrukcji

Transmisja danych w ramach Oferty Promocyjnej jest nielimitowana we wszystkich technologiach obsługiwanych przez operatora
(2G/3G/LTE).
W przypadku naruszenia przez Abonenta bezpieczeństwa lub integralności Sieci Operatora i Usług Telekomunikacyjnych Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie o na wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu.

Nie wiem czy w poprzednim regulaminie było wspomniane o maksymalnej prędkości jaką oferuje sieć dla danej technologii.
Kiedyś byłem bliski ich ofercie, ale poziom konsultanta, zresztą nie tylko t-mobile mnie zniechęcił.
mattex456
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-04-11, 09:04

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mattex456 »

Witam, nowy tutaj jestem. W lutym kupiłem internet LTE od t-mobile za 79zł (Max), więc chciałbym wyjaśnić kilka rzeczy:

1. Zapis "W usłudze „LTE bez limitu danych”, po przekroczeniu 100 GB Internetu LTE w cyklu, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s za dane wysłane i 2 Mb/s za odebrane." dotyczy tylko tańszych ofert, do których dokupuje się usługę LTE bez limitu, nie dotyczy to oferty za 79zł.
Po wybraniu zakładki "6 miesięcy za 1zł" można uzyskać regulamin dotyczący tylko oferty Max, a zapisane jest tam "W usłudze „Bez Limitu Danych” nie ma żadnego limitu objętości transferowanych danych w ramach mobilnego Internetu. Można z
niej korzystać jedynie w zasięgu Sieci. Rozliczenie konsumpcji danych dokonywane jest za każdy rozpoczęty 1kB osobno za dane
wysłane i za dane odebrane." Co prawda dalej jest tam zapis o nieprawidłowym korzystaniu z usługi i ograniczaniu do 16kb/s, ale tyczy się to tylko bardzo dużego wykorzystania sieci, np. przez kilka osób.
2. Po zakupie internetu na początku lutego, w ciągu kilkunastu dni pobrałem aż 1TB (gry z torrentów, youtube w 4k) i nie było żadnego lejka, obecnie mam pobrane 2TB i dalej wszystko chodzi normalnie.
3. Prędkości, wiadomo, zależą od lokalizacji. U mnie w dzień to bardzo często 10-30 Mb/s, ok. 20 nie przekracza 10Mb/s, w nocy dochodzi czasem do 50Mb/s. Trochę zawiedziony jestem, bo jak w wakacje robiłem test na karcie od TM, to w dzień wyskoczyło mi 50Mb/s, no ale trudno, i tak nie jest źle.
Ogólnie internet polecam, bo to obecnie chyba jedyna oferta bez limitów danych. Do tego można sobie wybrać za darmo jakiś modem, albo przez 6 miesięcy płacić 1zł.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

Ktoś jeszcze potwierdza to co pisze kolega @mattex456?
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Akwinata »

mattex456 pisze:Witam, nowy tutaj jestem. W lutym kupiłem internet LTE od t-mobile za 79zł (Max), więc chciałbym wyjaśnić kilka rzeczy:

1. Zapis "W usłudze „LTE bez limitu danych”, po przekroczeniu 100 GB Internetu LTE w cyklu, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s za dane wysłane i 2 Mb/s za odebrane." dotyczy tylko tańszych ofert, do których dokupuje się usługę LTE bez limitu, nie dotyczy to oferty za 79zł.
Powtarzałem to już x razy. Nie ma sensu tłumaczenie, bo i tak zaraz ktoś zapyta o to samo ;)
shevchenko1987 pisze:Ktoś jeszcze potwierdza to co pisze kolega @mattex456?
Potwierdzam.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Spamer, spadaj już może....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
user_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-06, 10:01

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: user_1 »

Niestety zauważyłem, że oferta t-mobile (max) bez ograniczenia prędkości jest nieaktualna.
Jest w ogóle jakaś sieć, która oferuje internet 20mbit< bez limitu prędkości/danych?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Co Ty wygadujesz ??

Jest i ma się dobrze

http://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml

Z urządzeniem na 24 miesiące lub bez na 18 miesięcy.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
user_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-06, 10:01

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: user_1 »

Niestety ale w tej ofercie jest napisane w regulaminie, że po przekroczeniu 100GB prędkość zwalnia do 2mb... Teraz jest to oferta indywidualna także... Wcześniej było tylko na firmę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Oj chyba nie, zapis ten dotyczy chyba tylko tych niższych opcji.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

Panowie warto przechodzić na Orange z 500gb lejkiem gdzie predkosci mam rzędu 60-80 a nawet ponad 100MB/s mając oferte t-mobile MAX bez limituobecnie ale prędkosci są głównie rzędu 30-40?

Obstawiam, że te 500 powinno mi w zupełności stuknąć bez problemu... nie gram przez neta a noce sa za free
user_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-06, 10:01

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: user_1 »

"W usłudze „LTE bez limitu danych”, po przekroczeniu 100 GB Internetu LTE w cyklu, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s za dane wysłane i 2 Mb/s za odebrane."

W regulaminie:
3.2. LTE bez limitu
...
3.2.6. Po przekroczeniu przez Abonenta korzystającego z usługi „LTE bez limitu” 100 GB transmisji danych w technologii LTE w Cyklu
Rozliczeniowym, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku
danych pobieranych oraz nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku danych wysyłanych. Ograniczenie to nie będzie miało wpływu na
prędkość transferu danych poza usługą „LTE bez limitu”.

Dlatego wydaję mi się, że coś zostało zmienione.
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

To podobno dotyczy tylko tańszych abonamentów które mają uruchomioną dodatkowo usługę LTE bez limitu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Tak, powyższe dotyczy tych niższych taryf. W tej najwyższej za 79,99 zł masz:
3.1.3. W usłudze „Internet Bez Limitu” nie ma żadnego limitu objętości transferowanych danych w ramach mobilnego Internetu.
Można z niej korzystać jedynie w zasięgu Sieci. Rozliczenie konsumpcji danych dokonywane jest za każdy rozpoczęty 1kB osobno za dane wysłane
i za dane odebrane.
a także
4.4. W przypadku Abonenta naruszającego lub zagrażającego integralności Usług Telekomunikacyjnych, Sieci lub przekazu, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu. Postanowienia zdań poprzednich nie wyłączają uprawnień Operatora przewidzianych w § 5 ust. 7 RŚUT.
user_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-06, 10:01

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: user_1 »

Ok, w takim razie wybiorę się do salonu i zobaczę co i jak. Bo to jest jedyny potencjalny internet bez limitów? Są w ogóle jakieś alternatywy? W domu mam tylko neostrade 10-20mbit.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Orange dla firm z gwarantowanymi 500 GB, lub orange dla zwykłych klientów 210 GB.
W play gwarantowane 100GB, ewentualnie osobno noce bez limitu.
Zrób test szybkości zanim podpiszesz cyrograf lub chociaż weź na próbę, żeby móc się wycofać w razie słabych transferów.
user_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-06, 10:01

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: user_1 »

Tzn mam niby lte od t-mobile w telefonie i w domu oscyluje mi w okolicach 20-50 a co najważniejsze, że mam wysyłane ponad 20mb. Chciałbym pokorzystać trochę do streamowania na twitchu, itd. Rozumiem, że powinien się do tego nadawać?
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Akwinata »

Do Twitcha spokojnie wystarcza net z uploadem rzędu 4-5 megabitów, także nie masz się co martwić ;)
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

ja w tmobile mam sredio DL 35/ UL 30 i to jest stałe (poniżej tego praktycznie nie schodzi) często DL wskakuje nawet na 60

Teraz wzialem na testy orange - zobaczymy :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Szczęściarz :)

Poczekaj, i to spadnie.

U mnie z 90 bywa wieczorami po 2-3 Mb/s , T-Mobile czy Orange problemu nie widzą

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

T-mobile testuje jakies 3 tyg... wczesniej na S8+ a teraz od piątku na B618 i nie spada poniżej 35 Dl i 25 UL :)

Orange na tą chwilę ok 80 DL i 25 UL

Różne godziny

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

a tu sprzed chwili... godzina 20 czyli chyba największy ruch

Obrazek

nie wiem czemu ale speedtest ma 2h do tyłu

a tu godzina ~21

Obrazek
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: 3G_ »

BO to jest czas GMT.
Ładne prędkości - jakie masz pasma? Pewnie 1800+800?
Kazejin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-05-10, 21:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kazejin »

Od siebie dodam że w moim przypadku nie zanotowałem limitów a były miesiące po 200 GB zużytych.

Za to po kilku miesiącach od podpisania umowy - ciągłe problemy z rozłączającym się internetem (błąd serwerów DNS), które z czasem zamieniły się na timeouty i spadki transferu do ~3Mb/s. Normalnie mam transfer wąchający się od 15-30 Mb/s ale momentami spada do wspomnianej wcześniej prędkości lub sypie timeoutamy z rożnymi serwerami i stronami. Router wymieniony, karta wymieniona, zgłaszanie problemu telefonicznie nic nie zmienia bo albo wciskają kit ze naprawiają przekaźniki, albo że sprawa zgłoszona do "techników" co nic nie zmienia. Bezpośrednio zgłoszenie reklamacji też nie pomaga bo sieć mówi że u nie wszystko działa i nie przyjmują reklamacji...Problem występuje na 2 komputerach jeden 5 lat jeden nowy, czasem na telefonach. I nie jestem w stanie nic zrobić. Jak by ktoś miał jakieś rady jak z nimi walczyć albo czego to może być wina to za rozwiązanie problemu stawiam flaszkę:) Dla zainteresowanych więcej szczegółów poniżej:

Problem pojawił się około grudnia 2016. Na początku były to problemy z DNS - kilka razy
dziennie rozłączał się internet - komunikat z przeglądarki i systemu “problem z serwerami DNS”. Aktualnie problem z DNS zmienił się na problem z ciągłymi timeoutami połączeń ze stronami serwerami etc. I zanikającym transferem w okolice 1 Mb/s. Problem występuje na wszystkich urządzeniach, dwóch komputerach (jeden nowy drugi 5 letni) i na wszystkich 3 kartach sieciowych, po wi-fi jak i po kablu. Powyższy problem zdarza się kompletnie przypadkowo, w różnych godzinach i z różną częstotliwością (raz dziennie, kilka razy
dziennie, czasami trafia się “normalny” dzień). Co do tej pory udało mi się sprawdzić:

- Wymieniono kartę sim na nową (dwukrotnie)
- Router był "naprawiany" 3 razy po czym wymieniony na nowy
- próbowałem ustawić na sztywno DNS na routerze jak i na komputerach - zero zmian
- wyłączałem antywirusy, firewalle, oraz inne dziwne usługi windows - zero zmian
- pokrycie sieci jest dobre (90% - 100%) próbowałem w trybie auto, sam LTE i sam 3G - zero
zmian
- Próbowałem wiersze poleceń dla podobnego problemu z win 10 - też nie pomogło
(komendy poniżej)
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
NETSH winsock reset catalog
NETSH int ipv4 reset reset.log
NETSH int ipv6 reset reset.log
- Problem pojawia się na obu komputerach w domu, oba posiadają win 10 home 64bit
- problem pojawia się na wszystkich 3 kartach sieciowych (dwie w stacjonarnym, jedna w
laptopie) w tych dwóch komputerach po kablu ethernetowym jak i po wifi.
- sterowniki do kart są najnowsze.
- Kupiłem internet na kartę PLAY - o dziwo na routerze (DWR - 921) nie wykazywało
żadnych problemów z DNS i rozłączaniem internetu
- Laptop był podłączony dla testu do innego routera z internetem naziemnym poprzez WiFi -
brak problemu z rozłączaniem, wszystko działa
- Testując usługę na innych urządzeniach: Na routerze przenośnym zastępczym z Państwa
salonu (jakiś huawei) internet przerywał bardzo rzadko (jakieś 3 razy dziennie), natomiast
przeprowadziłem testy używając telefonu jako routera (tethering na huawei p8 lite poprzez
wifi) i okazuje się że jeśli chodzi o rozłączenia to max raz na 3 dni. Więc wszystko
wskazywało by na problem z urządzeniem gdyby nie fakt że karta z sieci PLAY działała bez
zarzutów.
- problem nie jest zależny od lokalizacji - problemy pojawiają się w Łodzi na ulicy Brzechwy
tak samo jak w Tarnowie na ulicy Lwowskiej (270 km różnicy więc kompletnie inne BTS i
miasto)
- zmieniałem też firmware na 4.0 który otrzymałem od konsultanta D-Link - też bez zmian.
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

3G_ pisze:BO to jest czas GMT.
Ładne prędkości - jakie masz pasma? Pewnie 1800+800?
Raczej 2600 plus "coś" bo tylko 2600 jest z dalszej stacji (ok 800m) a bliższa 300m nie ma akurat w orange 2600 (choc sa to stacje networks! i tmobile laczy sie z 2600 w tej blizszej)

Router pokazuje ze laczy sie z dalszym BTSem 71750176

Robiłem przed chwilą :)

Obrazek
ODPOWIEDZ