Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Pozycja A1 34,99 pln za miesiąc październik?
Skoro zwracany zestaw dotarł do nich 9.10.2017

Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Ale umowa raczej przewiduje 30 dniowy abonament więc nie ważne czy testujesz 5 czy 25 dni płacisz za 1 okres rozliczeniowy 30 dniowy (miesięczny).
Nie pomagam na PW!
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

wojteks pisze:Ale umowa raczej przewiduje 30 dniowy abonament więc nie ważne czy testujesz 5 czy 25 dni płacisz za 1 okres rozliczeniowy 30 dniowy (miesięczny).
Nie naliczyło mu dobrze. Powinna być reklamacja.
Z drugiej strony:
coobah pisze:Pozycja A1 34,99 pln za miesiąc październik?
Skoro zwracany zestaw dotarł do nich 9.10.2017

Obrazek
Okres rozliczeniowy rozpoczyna się 2 każdego miesiąca. faktura wystawiana jest automatycznie i zakłada miesiąc do przodu. Naliczenie jest OK tylko zwróciłeś po okresie wystawiania faktur. Musisz reklamować.
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Reklamacja już poszła.
Dostałem nawet odpowiedź z BOK, że oczywiście nie widzą podstaw do uznania reklamacji. :)
Rzecz jasna, nie zostawiłem tego bez odpowiedzi.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

zearid pisze:Okres rozliczeniowy rozpoczyna się 2 każdego miesiąca.
Raczej jest co najmniej 3 terminy rozpoczęcia okresu rozliczeniowego, powiedzmy 2, 12, 22 w zależności kto kiedy zawarł umowę.
Nie pomagam na PW!
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

My np zawarliśmy umowę 18. Cykl jest od 2. Ogólnie jak szukałem to głównie ta data jest właśnie.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

coobah pisze:Reklamacja już poszła.
Dostałem nawet odpowiedź z BOK, że oczywiście nie widzą podstaw do uznania reklamacji. :)
Rzecz jasna, nie zostawiłem tego bez odpowiedzi.
Na jakiej podstawie mają oddać kasę piszesz po 2 dniach miałeś oddać to dlaczego korzystałeś .Trzeba było zaprzestać konsumpcji zjadłeś jabłko trzeba teraz za nie zapłacić i nie jest ważne że zjadłeś je między zupą a drugim daniem . Rozumiem jeśli wina leży po stronie sprzedającego należy się zwrot (jeśli faktura była zapłacona) i radzę zapłacić w terminie gdyż będą mogli słusznie naliczyć odsetki.
Swoją drogą życzę tobie pomyślnego załatwienia sprawy choć nie masz racji, ale może masz farta i wyjdziesz z tego obronną ręką (odpuszczą) lecz będzie to tylko dobra wola ludzi zajmujących się Twoją sprawą. poz .Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Regulamin promocji http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2 ... domowy.pdf
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Taka odpowiedź z BOA:

Uprzejmie informuję, że faktura została wystawiona poprawnie. Widnieje na stronie 3 zapis dotyczący proporcjonalengo rozliczenia za okres kiedy Pan korzystał tj 27-09-01-10 w kwocie 4,74 zł/ brutto oraz za miesiąc z góry jest naliczona pełna kwota.
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Chyba coś im się pokaszaniło, bo ten punkt (bo chodzi chyba o 4.1.2 - nigdzie indziej słowo "proporcjonalny" nie występuje) odnosi się do zerwania umowy i "kwoty roszczenia". Męczyłbym dalej.
ScApi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2017-09-24, 19:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ScApi »

Pytanie co było reklamowane, bo jeżeli sposób naliczenia faktury to została naliczona poprawnie, a to że na podstawie rezygnacji koledze należy się korekta za niewykorzystany okres po odstąpieniu od umowy to inna kwestia.
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Po napisaniu maila o wyjaśnienie pozycji na fakturze, otrzymałem odpowiedź, że moja faktura się zgadza i powinienem płacić ratę za tel + abo.
Odpisałem, że nie, bo wg oferty mam przez pierwsze kilka m-cy abo równy 0.
Brak odpowiedzi przez 2 dni.
Dziś telefon na infolinię. Pracownik przyznał mi rację i udzielił "rabatu" na mój nr, ponieważ wg niego reklamacja trwa dłużej (i pewnie psuje statystyki:). Więc kasa będzie się zgadzać.
Mi uznali zasadność moich roszczeń. Ale tylko dlatego, że rozumiem ofertę, którą mam. Ile jest ludzi takich, którzy nie rozumieją, dadzą sobie wmówić, i potem płacą...?
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Hehe a teraz widzę w interfejsie routera, że konsultant próbował się dziś że mną kontaktować i wysłał SMSa żebym odebrał :) Szkoda, że nie można do ich B525 słuchawki podłączyć...;)
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

tomasith pisze: Mi uznali zasadność moich roszczeń. Ale tylko dlatego, że rozumiem ofertę, którą mam. Ile jest ludzi takich, którzy nie rozumieją, dadzą sobie wmówić, i potem płacą...?
Niestety takich osób jest naprawdę dużo i na tym sporo zarabiają bo skoro na fakturze się zgadza to pewnie tak ma być.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Panowie co się dziwicie ? Podpisaliście umowę abonamentową z T-mobile, u nich tak to działa od lat. To taka tradycja, operator jakoś nie zamierza jej zmienić. :)
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Nie rozumiem: skoro to działa od lat i nie są to odosobnione przypadki, to czemu nikt tego nie zgłosi do UKE/UOKiK? Wątpię, żeby system komputerowy był aż tak niedoskonały...
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Kolejna wiadomość z BOK odnośnie mojej reklamacji:

Jeśli cykl rozliczeniowy trwa 30 dni a klient korzysta 3 dni tylko z danej usługi to wtedy jest proporcjonalnie naliczony abonament
Na fakturze, która została wystawiona jest informacja o okresie rozliczeniowym z ,,góry,, 02.10.2017-01.11.2017 28.45 zł netto oraz od momentu od keidy Pan korzystał z internetu czyli 27.09.2017-01.10.2017 4.74zł/netto( proporcjonalnie naliczone)
W momencie kiedy Pan zrezygnował z numeru -na najbliższej fakturze, która zostanie wystawiona w dniu 02-11-2017 będzie Pan widział wszystkie pozycje dotyczące m.in zwrotu.
ScApi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2017-09-24, 19:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ScApi »

I to się zgadza, naliczoną masz opłatę za 1 niepełny okres rozliczeniowy (proporcjonalnie) + 1 pełny okres rozliczeniowy + rata.
Na następnej fakturze dostaniesz korektę względem tego co było naliczone i zapłacone a tego co miało być (proporcjonalnie za okres od momentu odstąpienia do końca okresu za który zapłaciłeś + rata).
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: damian00716 »

A za co to 4,74? Jak będę korzystać przez 30 dni to zapłacę 47,4 zł dodatkowo do 55 zł?
ScApi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2017-09-24, 19:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ScApi »

Opłata ZA miesiąc wrzesień:
27.09.2017-01.10.2017 4.74zł/netto ---> Niepełny okres rozliczeniowy (28,45/30dni*liczbę dni w miesiącu w których korzystaliśmy z usługi) (od momentu podpisania umowy do końca okresu rozliczeniowego)
Opłata ZA miesiąc październik:
02.10.2017-01.11.2017 28.45 zł netto ---> Pełny okres rozliczeniowy
+ rata za sprzęt 20zł brutto
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: damian00716 »

czyli najlepiej wziąć ten okres próbny od pierwszych dni miesiąca rozumiem? jak wezmę od powiedzmy jutra to zapłacę dodatkowe ~12zł?
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Zadzwoń, pogadaj z nimi. Poproś o wyjaśnienie i wyliczenie faktycznie należnej kwoty. Wówczas możesz ją zapłacić i czekać na fakturę z korektą (wszystko dogadasz na infolinie). My mieliśmy źle naliczoną fakturę, teraz czekamy na korektę wraz z nową faktura.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Wcale to nie jest regułą umowę podpisałem z NJU 2 dnia miesiąca a okres rozliczeniowy jakimś dziwnym trafem od 19 do 18 .poz Hermogenes
To jest do damiana
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: damian00716 »

Tyle, że ja cały czas myślę o okresie testowym, szkoda że nie liczą faktycznych 30 dni od daty wzięcia umowy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Nigdy tak się nie liczy abonamentu, z choinki się urwałeś ;) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

damian00716 pisze:Tyle, że ja cały czas myślę o okresie testowym, szkoda że nie liczą faktycznych 30 dni od daty wzięcia umowy.
Liczą tylko że w pokrętny sposób jak przedstawił ScApi. Rozliczenie tego abonamentu za następny pełny okres rozliczeniowy powinno być w drugiej fakturze po zwrocie sprzętu. Dopiero po fakturze rozliczającej na koniec warto składać reklamację i prośby o wyjaśnienia.
Nie pomagam na PW!
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Rozbawiło mnie coś co znalazłem w logach modemu/routera ;]
Detect UDP port scan attack, scan packet from 213.158.199.5
Powyższe IP to T-Mobile.
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: damian00716 »

Takie może głupie pytanie, czy ten Internet jest faktycznie bez limitu danych?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Tak, bez limitu jak na razie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Ja korzystam z opcji MAX czyli ta która jest w ofercie od dawna maksymalnie ile udało mi się pobrać to 900 GB i problemu z obcinaniem prędkości nie było miesięcznie wykorzystuje koło 600-700 GB i nigdy do tej pory przynajmniej lejek nie został nałożony i mam nadzieję że tak zostanie
ODPOWIEDZ