Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ja potrzebuje max 200 G w miesiącu i prawie tyle wykorzystałem . Bez żadnych lejków ITP jak miałem w Plusie po wykorzystaniu tego ich niby nielimitowanego słynnego LTE z kosmiczną prędkością w szczycie 1-2 mbity. Akurat o ile limity mi nie przeszkadzały ,bo miałem 160 Gb ,więc prawie się mieściłem w moich potrzebach to prędkości w szczycie to tragedia na jedynej częstotliwości 1800 i 20 Mhz . I brak perspektyw na przyszłość.

Wczoraj dostałem kolejną fakturę z błędnie naliczoną kwotą na 166 zł za net domowy 20 mbity. Ciekawostka jest taka że pierwsza była ok.nawet z rabatem 5 zł. Teraz bubel ,ale nadal z rabatem. :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Pewnie błąd systemu zdarza się ważne żeby szybko skorygowali.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Po zalogowaniu do I-boa Tmobile zrobiłem zgłoszenie ,dzisiaj. Po ok.godzinie już dostałem odpowiedż. Że jest błąd i w ciągu 15 dni dostanę fakt.poprawioną ,a termin zapłaty został przesunięty z 4-11 na 23-11-2017 abym mógł zapłacić już tą poprawioną ,którą dostanę wyjątkowo pocztą.
Szybko i sprawnie załatwione ,nawet w niedzielę,jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Korekty zawsze wysyłają pocztą :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
wajper23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-10-23, 14:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wajper23 »

Hej mam internet LTE z Tmobile na firmę.
Śmiga gdzieś od Marca.
Router B525, odBTSa ok 12km, zasięg 4 kreski LTE.
Na początku transfery w szczycie ok 12-30Mbps poza szczytem do 40Mbps.
Ostatnio robi się padaka. Poza szczytem 20-30Mbps a w szczycie 1-4Mbps.
Nie idzie płynnie oglądać YT nawet przy 720p.
Zdarza się że zasysam okresowo sporo na NASa po 10-20GB/dzień, miesięczne ok 200GB.
Dziś sprawdzę polecaną apkę do wybierania pasma.

EDIT: Jeśli pod Tmobile wchodzi też NetWorkS! to mam pasmo 1800 i 900 jakieś 500m odemnie :p
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Lol. Przyszła korekta faktury zgłoszonej jako nieprawidłowa i już poszło zgłoszenie na nieprawidłową kwotę na korekcie do faktury z nieprawidłową kwota.
Kwota do zapłaty jaka powinna być to około 68zł (niepełny cykl + cykl + rata). Na fakturze było 213,84zł bez raty. Na korekcie - super poprawnej - 192,34zł bez raty. coś kiepsko się zaczyna jak takie przekręty są już od pierwszej faktury.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

wajper23 pisze:Jeśli pod Tmobile wchodzi też NetWorkS! to mam pasmo 1800 i 900 jakieś 500m odemnie
Wchodzi i to właśnie z niego masz 4 "kreski" sygnału.
Nie pomagam na PW!
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Davvid »

@zearid
Faktycznie, niespecjalny początek współpracy. To ja wolę na razie nic zmieniać w tych opcjach prędkości. Odpukać 1. fv była poprawna (tak jak u Ciebie niepełny cykl + cykl + rata).
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

No dobra ale co masz napisane tam na tej fakturze? Jakieś opłaty dodatkowe czy jak? Bo za sam internet to na pewno się taka kwota nie wzięła
Krafi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-03-15, 20:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Krafi »

Witajcie,
Ja mam internet biurowy dla firm i chyba coś a'la lejek mnie chwycił. Dzisiaj kilka razy miałem taką sytuację, że zostałem ,,przyjcięty" do 2Mb i trwało to raz 5 minut, raz 30 minut...nie wiem o co chodzi, na infolinii mówią, że w mojej ofercie nie ma ,, limitów" a z drugiej strony teraz mam pełną prędkość(dostępną w mojej lokalizacji) mimo godzin szczytu...szczerze zgłupiałem☺ router fiksuje?, bo kwestie zasięgowe chyba można wykluczyć(nie pamiętam parametrów sygnału, przy testach nigdy nie schodziło poniżej 20/10)
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

piotrzet pisze:No dobra ale co masz napisane tam na tej fakturze? Jakieś opłaty dodatkowe czy jak? Bo za sam internet to na pewno się taka kwota nie wzięła
Dokładnie za ofertę Internet Domowy do 60Mb/s - 170zł (a nie 55zł).
Krafi pisze:Witajcie,
Ja mam internet biurowy dla firm i chyba coś a'la lejek mnie chwycił. Dzisiaj kilka razy miałem taką sytuację, że zostałem ,,przyjcięty" do 2Mb i trwało to raz 5 minut, raz 30 minut...nie wiem o co chodzi, na infolinii mówią, że w mojej ofercie nie ma ,, limitów" a z drugiej strony teraz mam pełną prędkość(dostępną w mojej lokalizacji) mimo godzin szczytu...szczerze zgłupiałem☺ router fiksuje?, bo kwestie zasięgowe chyba można wykluczyć(nie pamiętam parametrów sygnału, przy testach nigdy nie schodziło poniżej 20/10)
Mógł zadziałać QOS automatycznie jak było mocne obciążenie łącza i nadajnika.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

U mnie pierwszy rachunek prawidłowy. W sobotę i niedzielę pobrałem po ponad 20GB i żadnych przycięć. Niestety mam inny problem, max szybkość mi spadła, mam teraz do 30-35Mb/s, tylko przed oknem 40-45, a przecież routera nie powieszę na klamce u okna, poza tym powoduje zakłócenia :(
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: damian00716 »

Za co oni Ci policzyli to 170 :O
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

damian00716 pisze:Za co oni Ci policzyli to 170 :O
No za taryfę Internet Domowy do 60Mbps xD Jakoś tylko 115zł drożej
raven18 pisze:U mnie pierwszy rachunek prawidłowy. W sobotę i niedzielę pobrałem po ponad 20GB i żadnych przycięć. Niestety mam inny problem, max szybkość mi spadła, mam teraz do 30-35Mb/s, tylko przed oknem 40-45, a przecież routera nie powieszę na klamce u okna, poza tym powoduje zakłócenia :(
Antena zewnętrzna? Nawet coś prostego przenoszącego punkt odbioru?
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

damian00716 pisze:Za co oni Ci policzyli to 170 :O
No za taryfę Internet Domowy do 60Mbps xD Jakoś tylko 115zł drożej
BTW. Korekta objęła tylko naliczenia dodatkowe. Jakoś nie widzą problemu z różnicą w cenie taryf.
raven18 pisze:U mnie pierwszy rachunek prawidłowy. W sobotę i niedzielę pobrałem po ponad 20GB i żadnych przycięć. Niestety mam inny problem, max szybkość mi spadła, mam teraz do 30-35Mb/s, tylko przed oknem 40-45, a przecież routera nie powieszę na klamce u okna, poza tym powoduje zakłócenia :(
Antena zewnętrzna? Nawet coś prostego przenoszącego punkt odbioru?
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: damian00716 »

czyli zamiast 170 zł powinno być 55zł, a w naliczeniach dodatkowych 11zł (za 60mb/s) i 6zł (za 20mb/s) - zgadza się?
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Do dodatkowych poszła korekta i powinno być 6zł z groszami i to w korekcie poprawili. nie ruszyli za to kwoty za abonament (170zł).
Krafi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-03-15, 20:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Krafi »

zearid- coś musi w tym być, bo po 23 jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko wróciło do normy, czyli lejek technologiczny tak jak w Orange... :facepalm:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

No przecież to było do przewidzenia :)

QOS w T-Mobile działa od dość dawna

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Tylko QOS to nie takie wielkie zło i jest to automatyczne. Bez tego wielu by miało problemy z internetem jednak. No nie nie jest to lejek. Lejek z zasady jak się załączy to trzyma do końca cyklu a tu masz efekt chwilowy. sam nie raz bo większym pobieraniu czy dłuższej sesji Netflixa mam spadek do np 10Mbps.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Ja muszę zgłaszać chyba im się nadajnik jakiś posypał. Od wczoraj nie tylko na moim telefonie i necie zasię LTE 1-2 kreski a było 5 prędkości zmalały z 50 do 20 Mb/s i widzę w opcjach rouetra że loguje się do innego nadajnika. Miał ktoś taki problem już?
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Tak. Jedną sobotę BTS, z którym się normalnie łączę był całkowicie wyłączony. Widocznie prace serwisowe. W inny dzień przestało na ok. godzinę śmigać LTE - działało jedynie na UMTS.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

No u mnie jest tak od wczoraj i dzisiaj nie lepiej jak do końca tygodnia nie wróci tak jak było to zgłoszę. Na szczęście 20 Mb/s jest to mi spokojnie starczy.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Prosilem T-Mobile o osobne fakturowanie usługi domowego internetu.
Prośba została przejeta i dostałem papierową fakturę wraz ze zmianą odpowiedzialności za płatność rat i nowy harmonogram.
I tu się zaczyna :D:

Wycieli mi dostęp do iBoa - numer nie jest uprawniony do korzystania z serwisu. Chciałem się tam zalogować żeby wpisać sobie fakturę na e-mail
Dzwonie do BOK i mówie że nie mam dostępu do iboa i zeby odblokowali. Babka mi mówi że dostęp do Iboa dla taryfy internetowej nie jest przewidziany. Fakturę mogę aktywować jezeli wysle sms pod numer xxxx z adresem poczty w tresci.
To tłumacze że wyłączyliście możliwość wysylania smsów na tej taryfie, jedyne co dziala to spam z banków, od was i z gazowni że zalegam z zaplatą 78 zł :D:D

Mówie niech mi Pani wpisze ten adres pocztowy i aktywuje tą f@kturę przez telefon, poleciala do kierownika wraca i mówi że musi być sms bo inaczej nie da rady.

Moge napisac do nich pismo i wtedy przelomowa faktura elektorniczna zostanie właczona :)

Tyle nowości a co do samej usługi = 0 problemów - wzorowo.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Co za brednie z tym iBOA ;) ??

Mam dwie taryfy typowe internetowe no limit i iBOA działa wzorowo dla tych numerow ( biznes )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Ja mam teraz Internet Domowy, też jest bez funkcji telefonu i SMS. Też początkowo konsultant przy jednym zgłoszeniu twierdził, że iBOA nie zadziała po czym przyznał, że SMS przychodzący musi działać i tyle. iBOA działa (choć wczoraj co chwilę było 404 w miejscu pola logowania).
Bardziej mnie dobija naliczanie faktur i podejście do tego.
Cały czas czekam na od z boa względem reklamacji korekty.

Sama usługa internetu - choć nie rozpędza się nawet do 50Mbps - działa super. Jest naprawdę stabilna (nie zrywa połączeń co chwilę jak w PLAY, tam to była masakra straszna, reklamowane wielokrotnie, nie widzieli problemu przez kilka lat). Pingi w granicach 18-25ms co się w grach przydaje.
Szybkości są zmienne - to nie dziwi przy LTE, ba nawet nie dziwi przy kablu - lecz samo łącze działa przyjemnie.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

onken pisze:Co za brednie z tym iBOA ;) ??

Mam dwie taryfy typowe internetowe no limit i iBOA działa wzorowo dla tych numerow ( biznes )
Jutro poleci reklamacja ;)

@zearid

przychodzące smsy działaja ale babka mówi ze mam wyslać sms z tej taryfy żeby aktywować f@kture , ja sie jej pytam jak .. jezeli wylaczyliście wysylanie smsów. Ona no tak :D
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Iboa powinna działać SMS wychodzące na tej taryfie nie działają
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

iBOA działa. Smsy przychodzące działają. Można podejrzeć przez przeglądarkę na stronie routera, lub wygodniej na telefonie w Hilinku
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

bartex03 pisze:
onken pisze:@zearid

przychodzące smsy działaja ale babka mówi ze mam wyslać sms z tej taryfy żeby aktywować f@kture , ja sie jej pytam jak .. jezeli wylaczyliście wysylanie smsów. Ona no tak :D

Ja się akurat do własnego problemu odniosłem dla przykładu bo też był problem, że w pewnym momencie przez dobę nie przychodziły SMSy z iBOA ;]
ODPOWIEDZ