Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jak weszły nowe MAX dla nowych klientów to dla starych był tak jak było czyli bez limitu prędkość i bez limitu żadnego sam nawet tak przedłużyłem albo w październiku albo listopadzie. Jak jest teraz to nie wiem.
pachol83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-02-10, 20:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pachol83 »

Przmus pisze:Czyli nowe umowy na Internet Max mają limity prędkości po przekroczeniu ~300GB (lub mniej).
Teraz możesz max 200GB ściągnąć, te dodatkowe 100GB nie obowiązuje dla pakietu mobilnego INTERNET MAX...
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Jak by kogoś interesował aktualna oferta na przedłużenie domowego, to za 36 zł bez sprzętu w opcji do 20 mbit. umowa na 24 mies. plus spłata pozostałych rat za sprzęt ze starej umowy i oczywiście dodatkowe miesiące ze starej dodane do nowych 24 miesięcy. Lepiej sie opłaca z nowym sprzętem i nawet go sprzedać niż brać bez sprzętu.
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

Zgłosiłem do t-mobile, że speedtest pokazuje 19mbit i youtube działa w wysokiej a netflix chodzi w 240 i jeszcze zacina. Babka mi odpisała, że zresetowała ustawienia sieciowe dla mojego numeru. Teraz internet chodzi jak krew z nosa...
FireShot Capture 067 - Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test - www.speedtest.net.png
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Z tym netflixem to ogólnie dziwna sprawa. Też mam ten problem, że netflix odtwarza w 240p czasami trochę wyżej przy prędkości 50Mb pomimo tego że w ustawieniach konta jest włączona jakość najwyższa . Gdyby nie dodatek do chroma to pewnie bym był skazany na tak niskie rozdzielczości. Co ciekawe na telefonie po wifi ten problem nie występuje.
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

Jednym słowem ta sieć to <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> ale inne sieci w mojej okolicy nie lepsze.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Wyrażamy się Panowie....

Ktoś pisał że problem jest z jednym z hostów netflixa w T-Mobile. Jak go zablokował to problem zniknął. Warto spróbować.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
BikeBarian

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BikeBarian »

Hosty Netflixa wyglądają następująco:

Polskie
c001.waw001.ix.nflxvideo.net przy czym c001 jest chyba az do c025

Francuskie
c001.fra002.ix.nflxvideo.net przy czym c001 jest chyba az do c070
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Przy zablokowaniu PL będzie wybierał domyślnie fr ?

Ps.

Mam ruch po włączeniu netflixa i filmu po takim IP
188.47.196.253

Ktoś coś ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
BikeBarian

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BikeBarian »

Chyba tak...przeca w końcu skądś musi strumień wysłać a jak nie może się połączyć z PL to się przełączy na co innego.
Spróbuj tez tego skryptu (zainstaluj jako extension do Chroma):

https://github.com/tushar9989/netflix-bitrate

Używając skrótu klawiszowego możesz wybrać bitrate oraz serwer z którego ma być stream robiony.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Miałem też problem z prędkością na netflixie gdzie wynosiła do paru Mb/s jednak problem zniknął. Wydaje mi się, że problem z jakością może być powodem czegoś innego ale nie jestem pewny ponieważ nawet na tym polskim hoście widzę, że prędkość której używa netflix wynosi np 30Mb/s więc to już jest wystarczająco aby odtwarzać materiały w full HD, ale tak się nie dzieje. Na początku jak coś oglądam to pierwsze parę sekund jest z maksymalnym bitratem a po chwili pikseloza do póki nie ustawie ręcznie bitrate.
olokkm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-17, 22:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: olokkm »

Odnosnie problemu netflixa to analizuje go od paru tygodni i jestem w kontakcie z boa t-mobile. Aktualnie to wyglada tak:

Serwery netflixa w Warszawie z ktorych korzystaja urzadzenia podpiete do sieci t-mobile to:
45.57.22.130 - 45.57.22.142
45.57.23.130 - 45.57.23.142

Do pierwszej grupy transfer jest tragiczny. Natomiast do drugiej bardzo dobry.
Traceroute pokazuje, ze ruch do obydwu grup przechodzi inna droga:

Kod: Zaznacz cały

Tracing route to ipv4_1.lagg0.c001.waw001.ix.nflxvideo.net [45.57.22.130]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  homerouter.cpe [192.168.8.1]
  2    23 ms    14 ms    15 ms  10.9.232.205
  3     *       15 ms    16 ms  83.220.99.222
  4     *        *        *     Request timed out.
  5     *        *        *     Request timed out.
  6    34 ms    24 ms    22 ms  213.158.198.81
  7    47 ms    23 ms    21 ms  netflix.thinx.pl [212.91.0.210]
  8    38 ms    20 ms    21 ms  ipv4_1.lagg0.c001.waw001.ix.nflxvideo.net [45.57.22.130]

Kod: Zaznacz cały

Tracing route to ipv4_1.lagg0.c004.waw001.ix.nflxvideo.net [45.57.23.130]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  homerouter.cpe [192.168.8.1]
  2    16 ms    15 ms    15 ms  10.9.232.205
  3    27 ms    16 ms    16 ms  83.220.99.222
  4     *        *        *     Request timed out.
  5    29 ms    22 ms    20 ms  213.158.195.215
  6    38 ms    22 ms    22 ms  45.57.23.8
  7    37 ms    29 ms    25 ms  ipv4_1.lagg0.c004.waw001.ix.nflxvideo.net [45.57.23.130]
Wyglada na to, ze styk t-mobile z centrum wymiany danych thinx.pl jest bardzo przeciazony i jezeli ruch odbywa sie bez niego to nie ma zadnych problemow. Co ciekawe jeszcze pare dni temu ruch przechodzil przez netflix.plix.pl wiec widac, ze cos kombinuja w tej kwestii.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

djvenom1 pisze: To o czym ty myślałeś? :D Ja zawsze jak biorę gdzieś internet to odrazu dzwonię by blokowali usługi premium
No i t-mobile to nie jedyny operator bo wszyscy tak robią
TAAAAAAAAAAaaaa ...
Mi tam nic nie naliczyli, zablokowałem usługi od razu przez boa, nawet napisałem 3mc temu z pytaniem czy wszystko poblokowane...
wchodże na miboa z mieiąc temu i co? Zablokowane tylko wysyłanie a wszelkie inne odblokowane włącznie z wap premium...


Hehehe


Co do waszego netflixa u mnie smiga nic nie przycina, leci u mnie prawie całą dobę na okręta, zawsze ktoś ogląda, tesciowa na emeryturze to na pamięc zna cały repertuar.
Zdażają sie jakies spowolnienia popołudniami, ale nie narzekam jak dla mnie dobrze działa. W grach online mam stały ping, netflix smiga więc jest ok, jedynie twitch ale bardzo mało może z raz na godzinę i to na dwie sekundy w godzinach szczytu.
Kilka miesięcy temu używałem vpn bo niestety trochę lipa była, ale przez vpn wszystko smigało.
BikeBarian

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BikeBarian »

atento pisze:
djvenom1 pisze: To o czym ty myślałeś? :D Ja zawsze jak biorę gdzieś internet to odrazu dzwonię by blokowali usługi premium
No i t-mobile to nie jedyny operator bo wszyscy tak robią
TAAAAAAAAAAaaaa ...
Mi tam nic nie naliczyli, zablokowałem usługi od razu przez boa, nawet napisałem 3mc temu z pytaniem czy wszystko poblokowane...
wchodże na miboa z mieiąc temu i co? Zablokowane tylko wysyłanie a wszelkie inne odblokowane włącznie z wap premium...

...
Moze ma to związek z tym:

https://tech.wp.pl/masz-ten-router-naty ... 238081153a ??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Raczej ze spaleniem się centrum serwerowego TM niedługi czas temu.
Nie pomagam na PW!
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Taka akcja :
Otrzymujesz dostep do Mobgames, koszt 30,75 zl co 1 tydzien. Rezygnacja: STOP MBG na 80425 (0zl). Regulamin: mobgames.mobi/pl/index/general-conditions

z numeru : 80425

03.09.2019 04:54:56
Co zrobiłem : zadzwoniłem do BOK , facet mówi że mam naliczoną opłatę w takiej wysokości i coś musiałem kliknąć. Zablokowali mi wszystko co możliwe jeżeli chodzi o premium. Zapytałem o możliwość anulowania tej opłaty. Konsultant powiedział że reklamacja i nic nie obiecuje

15 minut później zadzwoniłem ponownie i wszystko opisałem, Konsultant poszedł do kierownika zmiany i ten przyznał rabat w wyskości 30,75 zł i zapewnił że nigdy wiecej taka sytuacja miejsca mieć nie będzie.

Rozmowa nagrywana. Chyba podeszli do tego tak "szybko" bo zobaczyli że mają do czynienia z firmą, która ma u nich 3 numery na bezterminowym kontrakcie i rabatowany internet z powodu braku możliwości technicznych ( co jest bzdurą)

Może to jedynie Konsultant z głową na karku. Ważne że sprawa załatwiona w ciągu niecałej godziny. Pilnujcie się ;)
BikeBarian

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BikeBarian »

Chodziło mi o problemy z usługami premium :P
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mareckimt »

atento pisze:...leci u mnie prawie całą dobę na okręta, zawsze ktoś ogląda
Powiedz jaki masz transfer danych w ciągu miesiąca przy takim korzystaniu z Netflix.
pachol83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-02-10, 20:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pachol83 »

pachol83 pisze:Teraz możesz max 200GB ściągnąć, te dodatkowe 100GB nie obowiązuje dla pakietu mobilnego INTERNET MAX...
Sam się zacytuję, ale jakby ktoś był zainteresowany - odpowiedź na reklamację, że zamiast 300GB, które wynikają z interpretacji regulaminu jest 'gołe' 200GB. :?
"W odpowiedzi na Pana uwagi pragnę przekazać, iż zgodnie z regulaminem oferty: pakiet LTE bez limitu obejmuje 100GB danych w prędkości maksymalnej. Po przekroczeniu przez Abonenta korzystającego z usługi „LTE bez limitu danych” 100 GB transmisji danych w technologii LTE w Cyklu Usługi, szacunkowa prędkość maksymalna transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s–dla pobierania i wysyłania w technologiach 3G, 4G/LTE i wyższych (jeśli zostaną wprowadzone). Pakiety danych nie sumują się. Podkreślam, że w przypadku oferty MAX posiadającej w ramach taryfy 200GB (większy pakiet niż LTE bez Limitu) transmisji danych identyczne ograniczenie w prędkości transmisji do 2 Mb/s następuje po konsumpcji 200GB. Wyjaśniam zatem, że pakiet LTE bez limitu nie jest pakietem dodatkowym do już obowiązującego w bieżącej ofercie. W związku z powyższym nie stwierdziłem nieprawidłowości na Pana koncie. Powyższe zasady zgodne są z zaakceptowanym regulaminem oferty."
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Przecież napisałem 11 lutego że tam stoi jak byk 200 GB potem lejek.
poz Hermogenes
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Oferta żenada jak za taką kasę.....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Ale mamy wybór możemy jej nie zamawiać.
poz Hermogenes
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

onken pisze:Oferta żenada jak za taką kasę.....
Pokaż mi lepszą u konkurencji.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Play ma 200 GB za 50 czy 55 zł jeśli dobrze pamietam.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

onken pisze:Play ma 200 GB za 50 czy 55 zł jeśli dobrze pamietam.
Źle pamiętasz bez urządzenia 60zł z urządzeniem dokładnie tyle samo. To gdzie ta lepsza oferta?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Dla niego wszystko co z T-mobile jest cacy a z Play be. Oferta MAX T-mobile za 70 zł z B525 porównywalna z Play 200GB w tej cenie z tym samym routerem B525( za 49 zł) ale można wybrać droższy i lepszy B715 za 249 zł. W T-mobile wybór sprzętu ograniczony do minimum. Nowy MAX to powrót do normalności po poprzednim szaleństwie czy no limit w domowym. Cóż sieć mobilna nie jest z gumy więc i T-Mobile poszedł po rozum do głowy. Wybór między MAX a taryfa Play Internet L należy do użytkowników, jedni lubią szybko a inni dużo i dla nich jest domowy w T-Mobile z DL do 20/60Mb/s. Trudno oczekiwać żeby w T-mobile stały kolejki po nową wersję MAX-a.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Niestety nolimit nadal jest w domowym i robi sieczkę z sieci.

Myślę że użytkownicy MAX bez limitu nie zrobili tyle złego co ten cały domowy....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

matek451 pisze:Dla niego wszystko co z T-mobile jest cacy a z Play be. Oferta MAX T-mobile za 70 zł z B525 porównywalna z Play 200GB w tej cenie z tym samym routerem B525( za 49 zł) ale można wybrać droższy i lepszy B715 za 249 zł. W T-mobile wybór sprzętu ograniczony do minimum. Nowy MAX to powrót do normalności po poprzednim szaleństwie czy no limit w domowym. Cóż sieć mobilna nie jest z gumy więc i T-Mobile poszedł po rozum do głowy. Wybór między MAX a taryfa Play Internet L należy do użytkowników, jedni lubią szybko a inni dużo i dla nich jest domowy w T-Mobile z DL do 20/60Mb/s. Trudno oczekiwać żeby w T-mobile stały kolejki po nową wersję MAX-a.
Czekam na rzeczowe argumenty twierdził, że oferta Play jest lepsza. No to zadałem pytanie gdzie? To chyba logiczne. Wiadomo nie od dziś, że Play ma najlepszy wybór urządzeń. Ale patrząc na ofertę to niczym ona się nie wyróżnia wszyscy w tej cenie mają 200GB Orange chyba jako jedyne ma 50 GB więcej.
Ty jak zwykle wciskasz kit, którego nigdzie nie napisałem. Jeśli coś już jest lepsze to oferta Orange.

onken
Wszystko zależy od lokalizacji. Konkurencja nie ma oferty bez limitu a lokalizacje tak samo zapchane. Żadna to nowość
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Oferty sa porównywalne cenowo , pakiet 200GB. Do tego sprzęt B525 za 9 zł w T-Mobile ale wiadomo kastrat. W Play za 49 zł. Wybór na podstawie tego jak działa każdy operator w konkretnej lokalizacji. Wybór sprzętu przemawia za Play, jeśli ktoś ma 3 CC CA u siebie to B715 czy M1 jak stać. Oferta MAX w T-mobile nie ma racji bytu za taką cenę , chyba ze ktoś osiąga w T-Mobile wiecej jak 60Mb/s i nie zależy mu na no limit. Takich klientów szukać pewnie ze świeczką. W T-Mobile to domowy jest bezkonkurencyjny . A co do zapchanych BTS-ów to te z only LTE800 T-mobile czy Orange można porównać do Plusa i jego LTE900. W Play BTS-y z tylko LTE800 to wyjątki, gównie te ostatnio uruchomione ale jeszcze na starych pozwoleniach i warunkach budowy. Oczywiście sukcesywnie na nich dodawane są kolejne pasma. BTS-ów NW only LTE800 jest jeszcze kilka tysięcy , są duże obszary gdzie tylko to pasmo jest na BTS-ach a anteny na 800-900MHz więc modernizacja wymaga duzzej ingerencji w system radiowy na nich. Od wciskania kitu tutaj i nie tylko jesteś Ty, ja zawsze posługuję się konkretami. Na tym forum nikt nie traktuje twoich wpisów na serio.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Się kłócicie... U mnie T-mobile wymiękł, pisałem już o problemach tu w wątku no i niestety, jak w nocy i jeszcze do godz. 14 gdzieś mam 40Mb i internet działa ok, nie czekam wieki zanim yt się odpali, bądź nie zeskakuje mi z jakością w filmikach, czasami przy transferze 1Mb też działał płynnie, ale od ostatniego czasu masakra jakaś. Robili mi weryfikacje robili, robili, robili.. mają nie udolnych ludków jak jeden z konsultantów mi powiedział, że jak pan zgłaszał problem obsługujący konsultant napisał - Klientowi źle działa internet ( kropka ). Spróbowałbym połączyć się z drugim BTS`em, na którym parę razy sprawdzane telefonem jak jadę do tej miejscowości, święta, wieczór zawsze 40Mb+ jest, pewnie dlatego, że tam większość mimo wszystko jak korzysta to z orange mają możliwość i do 80Mb, jednak problem z ustawieniem anteny jest taki, że mój dom jest wielki wysoki budynek 3 piętro + duży strych 13x12 buda, obok drugi mały dom parter i gdybym chciał skierować antene na tamten BTS o ile by mi się udało, to skierowałbym ją.. na dach tego drugiego domu, czego optymistycznie nie widzę, a zamontować antene prawię na wysokości dachu ciężko problem aby dojechać czymś aby podnieść do góry kogoś kto zamontuje uchwyt z antenami z samą drabiną też problem. Pocieszam się faktem, że na tym samym BTS jest ten plus może i słabo w większości PL działa, ale tutaj jedyna deska ratunku 50Mb o każdej porze minimalnie mam 900 i 1800 jest ( parametry na 1800 d**y nie urywają bo mam x2 atk 20 więc się nie dziwie ale mam stabilne 3 kreski, czasem 4. Play patrzyłem po pozwoleniach budowalnych wydanych przez nadzór 3Km w linii prostej gdzie nie ma dosłownie budynków, trochę lasów i same pola będzie stawiał maszt, pozwolenie wydane w wakacje 2018 i rozpatrzone pozytywnie, z ich informacji wynika ze 3 pasma powinny być pewne 800, 1800 i 2100 o 2600 nie wiadomo, chociaż i tak na te pasmo sam nie liczę za duża odległość, do niej ma być na początek podłączona radiola 1Gbps, jak ruszą projekty z POPC, które wygrało u nas FIBEE IV czyli spółka easyhosta i p4 gdzie głównie rządzi inea mają podłączyć ją do światełka, plany przyłącz światła są w tym obszarze więc bardzo prawdopodobne. Mam nadzieję, że p4 będzie u mnie ratunkiem.
I odnośnie waszych konfliktów moje 4 grosze. Jakbym miał brać pod uwagę jakość sieci, kto bardziej o nią dba ciekawość ofert itd. To tmobile na moje do pięt nie dorasta p4. Na karcie p4 jeżdżę po całej PL gdzie nie ma zasięgu to nie ma kiedyś będzie, ale w tych regionach gdzie jest Tmobile 3Mb, z playa 20Mb bite wszędzie miałem, różne pory dzień, noc, popołudnie. Tmobile nastawiał masztów, ale uposażenie to ubogie w "chu***" mają. I nie ma co ukrywać, że jest inaczej duże miasta niestety są podstawą dla takich gigantów. P4 z tego co widzę inwestuje wszędzie.
ODPOWIEDZ