Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nix2
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2019-05-15, 20:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Nix2 »

Czyli reasumując- jeśli szybkość w danej lokalizacji byłaby akceptowala ( mowa o opcji 60Mb/s max) - to dalej jest to niezła
oferta na rynku, biorąc pod uwagę stosunek cena/możliwości ?

Bo ja chciałem <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Internet domowy w Plusie, ( z limitem 60 lub 100GB) ale tu funkcjonuje FUP, a przynajmniej może
funkcjonować, i zabawa się psuje przez to...
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przemek112 »

Weź na testy i popatrz jak będzie u Ciebie.
Ja wczoraj <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> opcję 20mbps i od razu zostałem poinformowany, że z mapki w bazie wynika brak stabilnego działania. BTS Networks, Pabianice Jana II 46, przeciążony. Każde pasmo zapchane, pomimo agregacji 7-12mbps. Czasami nawet mniej.
Dzisiaj zwracam do T-Mobile i wracam do Pink1 z aktywnym Miesiącem LTE bez limitu za 45zl.
Nix2
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2019-05-15, 20:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Nix2 »

A co to za cudo Pink1 ? Możesz wrzucić trochę danych tej oferty w porównainu do T-mobile?
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przemek112 »

Stara oferta internetu LTE bez limitu na kartę w Play, z prędkością 70mbps down i 20mbps up.
Pakiet działa na starych zasadach z fakultatywnym lejkiem 2mbps po 100gb dla osób które miały aktywowany przed ostatnimi zmianami.
Jest osobny temat na forum.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Nie od dziś wiadomo że w aglomeracji łódzkiej to Play rządzi a NetWorks z tyłu a Plus na szarym końcu.Tak samo jest w Sulechowie. Tam nie ma żadnych szans na szybkie LTE w T-Mobile. Zrób testy to się przekonasz. Kilka BTS-ów z LTE1800NetWorks czyli na 15MHz wspólnych z Orange, tylko na tym na WPEC jest też LTE800 T-Mobile i agregacja LTE1800+800. Plus to FUP czyli lejek po limicie podstawowym, potem kolejne i po około 100GB w ramach LTE bez końca dostaniesz 0,5Mb/s i po zabawie. W Sulechowie tylko jeden BTS Plusa z kompletem 3 pasm LTE2600, LTE1800 i LTE900 (WPEC) z agregacją, jeden LTE1800 i LTE900 oraz jeden z LTE1800. Sprawdź sam i przekonaj się jak działa Plus u ciebie.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przemek112 »

@matek451 niestety tak właśnie jest. Networks zapchane o nie ma kompletu pasm LTE.
Jak w zeszłym roku kończyłem przygodę z Orange LTE (nie dało się już korzystać, transfery w godzinach szczytu 1-5mbps) i kupiłem Play Pink1 byłem zaskoczony, że jest komplet pasm i w zasadzie wysycam łącze w ramach tej oferty (65mbps, czasami więcej).
Plus to kompletna porażka w moim miejscu zamieszkania. O ile nic się nie zmieniło, to tylko jeden BTS ma wyjście na świat, reszta to radiolinie. Lejek w zasadzie włącza się od razu po zużyciu pakietu (sąsiad korzysta i niestety narzeka).
Liczyłem, że może T-Mobile będzie działać lepiej, ale jak widać niekoniecznie...
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: r0siu »

Ostatnio T-Mobile ma jakiś problem z połączeniem do serwerów IPLI. Nie działa nawet w 480p bo łącze takie wolne. Na speedtest stałe 25Mbit/s wszystkie serwisy YT, WP pilot, TVP Vod, Player.pl działają bez problemów a Ipla buforuje co kilka sekund. Dodam że mam dostęp do karty SIM Orange i po zmianie SIM, połączeniu z tym samym nadajnikiem i łączem o zbliżonych Mbit/s na Orange działa 720p bez zająknięcia a wszytko otwarte się w mgnieniu oka.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przemek112 »

Zrób prosty test:
1. NordVPN oferuje konto testowe na 3 dni. Załóż sobie konto i zainstaluj aplikację.
2. Przy aktywnym VPN odpalaj po kolei wszystkie serwisy streamingowe z których korzystasz.
3. Test jak wyżej powtórz bez VPN.
Jeżeli będą działać lepiej niż bez VPN to znaczy, że operator tnie ruch oraz streaming na najniższy priorytet.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: r0siu »

Na VPN IPLA startuje bez problemu.

Zgłosiłem wczoraj już sprawę technikom.
Kamil_N
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2010-02-27, 23:47
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kamil_N »

Jak zrobić to testowe Nord VPN na 3dni? Bo ja nic takiego nie widzę, chyba już dawno odeszli od takiej "oferty" i teraz trzeba pierw zapłacić a potem zażądać zwrotu.


To jest parodia z iloma serwerami ten internet nie potrafi się połączyć i ilość utraconych pakietów do niektórych z którymi się połączy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Kup sobie na allegro konto nordvpn za 3-5 zł i masz na dłuższy czas.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

Przemek112 pisze:Stara oferta internetu LTE bez limitu na kartę w Play, z prędkością 70mbps down i 20mbps up.
Pakiet działa na starych zasadach z fakultatywnym lejkiem 2mbps po 100gb dla osób które miały aktywowany przed ostatnimi zmianami.
Jest osobny temat na forum.
Ten pakiet w tej taryfie już nie istnieje jest zmieniony na 49 zł.i na lejek 1 mega po wykorzystaniu 100 giga.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Osobom które miały go aktywowanego z opcją odnawiania to mają na starych zasadach

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przemek112 »

Kamil_N pisze:Jak zrobić to testowe Nord VPN na 3dni? Bo ja nic takiego nie widzę, chyba już dawno odeszli od takiej "oferty" i teraz trzeba pierw zapłacić a potem zażądać zwrotu.


To jest parodia z iloma serwerami ten internet nie potrafi się połączyć i ilość utraconych pakietów do niektórych z którymi się połączy.
Do niedawna na stronie NordVPN była możliwość skorzystania z konta testowego bez płacenia. Może coś ostatnio zmienili :(
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

r0siu pisze:Ostatnio T-Mobile ma jakiś problem z połączeniem do serwerów IPLI. Nie działa nawet w 480p bo łącze takie wolne. Na speedtest stałe 25Mbit/s wszystkie serwisy YT, WP pilot, TVP Vod, Player.pl działają bez problemów a Ipla buforuje co kilka sekund. Dodam że mam dostęp do karty SIM Orange i po zmianie SIM, połączeniu z tym samym nadajnikiem i łączem o zbliżonych Mbit/s na Orange działa 720p bez zająknięcia a wszytko otwarte się w mgnieniu oka.
Ktoś z korzysta może z serwerów ovh? Ja mam mega problem na łączu T-Mobile, mianowicie ftp ( ovh - francuskie IP) i połącznie via ftp to praktycznie prędkość 100 KiB/s to max ....


NordVPN jedynym rozwiązaniem ?
Kamil_N
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2010-02-27, 23:47
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kamil_N »

Kupiłem sobie za 5zł i poprawiło to stanowczo moje połączenie do Apex Legends
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

Mój wynik po 1.5 roku LTE 2600+1800 test robiony 21:30. Miesięcznie ściągam tak po 1TB.

https://www.speedtest.net/my-result/a/4962566675
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Jakie dane nalezy wyslac do dzialu technicznego T-Mobile w celu zgloszenie przycinania prędkości do serwerów znajdujących się we Francji?

Dostać można szału bo łacze idzie max a tylko to ftp przymula ...
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Szybkie pytanie. Jeśli nie mogę całkowicie połączyć się z BTSem, z którym cały czas się łączyłem 2km odemnie 3g działa, LTE nie - było jedno niestety pasmo 800, może to mieć związek z jakąś rozbudową?
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Albo z awarią.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Dlatego najlepiej napisać email i spytać w BOK.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

bartex03 pisze:Jakie dane nalezy wyslac do dzialu technicznego T-Mobile w celu zgloszenie przycinania prędkości do serwerów znajdujących się we Francji?

Dostać można szału bo łacze idzie max a tylko to ftp przymula ...
Już sprawa się wyjaśniła , problem po stronie ftp. Teraz działa prawidłowo.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

piotrzet pisze:Dlatego najlepiej napisać email i spytać w BOK.
I teraz Cię zaskoczę. Dzwoniłem na BoK, żadnej awarii globalnej ani lokalnej w moim rejonie nie mają, więcej informacji konsultanci nie posiadają tyle tylko można się dowiedzieć.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Napisać nie zadzwonić. Czytaj ze zrozumieniem ;)
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Play się postarał w linii prostej bez żadnych przeszkód terenowych na wzniesieniu właśnie postawili maszt - dość szybko to zrobili wszystko wisi widzę podłączają aby szafki, z Boku playa ma być cały komplet pasm, w sąsiedniej miejscowości na maszcie orange znowu uruchomili już 800 / 1800 /2100 i 2 sektory 2600. Poczekać, aby do pełnego uruchomienia i trzeba będzie bye tmobile zrobić.
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Davvid »

bartex03 pisze: Ktoś z korzysta może z serwerów ovh? Ja mam mega problem na łączu T-Mobile, mianowicie ftp ( ovh - francuskie IP) i połącznie via ftp to praktycznie prędkość 100 KiB/s to max ....

NordVPN jedynym rozwiązaniem ?
Mam to samo. 1 Mbit/s max ich ftp. Remote desktop też tragedia oczywiście. Przy czym dzieje się tak od niedawna. Kilka miesięcy temu wszystko śmigało.

Jak to naprawili u Ciebie?
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Davvid pisze:
bartex03 pisze: Ktoś z korzysta może z serwerów ovh? Ja mam mega problem na łączu T-Mobile, mianowicie ftp ( ovh - francuskie IP) i połącznie via ftp to praktycznie prędkość 100 KiB/s to max ....

NordVPN jedynym rozwiązaniem ?
Mam to samo. 1 Mbit/s max ich ftp. Remote desktop też tragedia oczywiście. Przy czym dzieje się tak od niedawna. Kilka miesięcy temu wszystko śmigało.

Jak to naprawili u Ciebie?
Raczej nie naprawili, takie miałem odczucia, fakt że ovh przepieło mnie na inny serwer. Taka operacja poskutkowała tym, że mam lepsze prędkości tzn już nie 1 Mbit/s lecz coś około 5 Mbit/s. Marne to pocieszenie, bo jednocześnie robiony speed test wychodzi 15- 18 Mbit/s.

Wiec ewidentnie T-Mobile tnie prędkość do czego nie chcą się przyznać lub co wydaje mi się bardziej prawdopodobne że mają problem w wyjściem na świat.

Opisywana sytuacja u mnie ma miejsce od czasu gdy sfajczyła się buda T-mobile.

Przed pożarem zawsze miałem maks łącze via ftp.

Od 2 dni mam dodatkowo radiówke symetryczną i na ftp chodzi maks prędkością łacza. Wniosek jest taki że winny w tym wypadku jest w 100% T-Mobile
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Wepnij sobie VPN i po problemie :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

onken pisze:Wepnij sobie VPN i po problemie :)
zobacz w Ogloszeniach ;) , teraz to już odpuściłem bo mam dodatkowe łącze
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Davvid »

bartex03 pisze: Raczej nie naprawili, takie miałem odczucia, fakt że ovh przepieło mnie na inny serwer. Taka operacja poskutkowała tym, że mam lepsze prędkości tzn już nie 1 Mbit/s lecz coś około 5 Mbit/s. Marne to pocieszenie, bo jednocześnie robiony speed test wychodzi 15- 18 Mbit/s.

Wiec ewidentnie T-Mobile tnie prędkość do czego nie chcą się przyznać lub co wydaje mi się bardziej prawdopodobne że mają problem w wyjściem na świat.

Opisywana sytuacja u mnie ma miejsce od czasu gdy sfajczyła się buda T-mobile.

Przed pożarem zawsze miałem maks łącze via ftp.

Od 2 dni mam dodatkowo radiówke symetryczną i na ftp chodzi maks prędkością łacza. Wniosek jest taki że winny w tym wypadku jest w 100% T-Mobile
Ok, dzięki za info - tak coś czułem. Bardzo możliwe, że u mnie też właśnie od tego pożaru się zaczęło. Ewidentnie coś im się routing za granicę spie...przył od tego czasu :( Szkoda. VPN w miarę daje radę, chociaż tyle.
ODPOWIEDZ