Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aircod
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-09-24, 12:27

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Aircod »

Przedłużał ktoś może już ofertę "Internet Domowy" w T-Mobile? Przedstawiają jakieś ciekawe warunki, które skłaniają do faktycznego jej przedłużenia?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Cena zostaje bez zmian. Także lepszej oferty nie dostaniesz, a za jakiś czas pewnie i gorszą, bo chodzą słuchy o podwyżkach.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Ktoś wcześniej pisał, że na przedłużenie miał niższą cene to jak to w końcu jest ? Pytam o przedłużenie bez brania nowego sprzętu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Optymalne to wypowiedzieć obecną i negocjować a jak nie zaproponują nic sensownego to zakończyć i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> nową za 49 zl z B525 a router sprzedać co obniży abonament 49 zł/m-c. Tylko najpierw sprawdź na ich stronie czy teraz w twojej lokalizacji oferta jesr jeszcze dostępna. Bo w T-mobile to są cuda o jakich się 'filologom" nie śniło. Ta strona ze sprawdzaniem zasięgu to jedna wielka lipa.
Aircod
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-09-24, 12:27

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Aircod »

Raczej w jakieś zrywanie umów się nie będę bawił, byle co najwyżej ta sama cena została. Z tego co widzę, dla nowych klientów jest już o 10zł/msc większa. Z usługi po dwóch latach użytkowania jestem zadowolony, więc nie widzę sensu, żeby zmieniać operatora.
Według konsultanta mam dzisiaj otrzymać oferty przedłużenia umowy na stronie
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

To daj znać jaką otrzymasz oferte, kiedy kończy się umowa, czy pisałeś z nimi przez mój T-mobile aby przedstawili oferte ?
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

bartex03 pisze:
Davvid pisze:
bartex03 pisze: Ktoś z korzysta może z serwerów ovh? Ja mam mega problem na łączu T-Mobile, mianowicie ftp ( ovh - francuskie IP) i połącznie via ftp to praktycznie prędkość 100 KiB/s to max ....

NordVPN jedynym rozwiązaniem ?
Mam to samo. 1 Mbit/s max ich ftp. Remote desktop też tragedia oczywiście. Przy czym dzieje się tak od niedawna. Kilka miesięcy temu wszystko śmigało.

Jak to naprawili u Ciebie?
Raczej nie naprawili, takie miałem odczucia, fakt że ovh przepieło mnie na inny serwer. Taka operacja poskutkowała tym, że mam lepsze prędkości tzn już nie 1 Mbit/s lecz coś około 5 Mbit/s. Marne to pocieszenie, bo jednocześnie robiony speed test wychodzi 15- 18 Mbit/s.

Wiec ewidentnie T-Mobile tnie prędkość do czego nie chcą się przyznać lub co wydaje mi się bardziej prawdopodobne że mają problem w wyjściem na świat.

Opisywana sytuacja u mnie ma miejsce od czasu gdy sfajczyła się buda T-mobile.

Przed pożarem zawsze miałem maks łącze via ftp.

Od 2 dni mam dodatkowo radiówke symetryczną i na ftp chodzi maks prędkością łacza. Wniosek jest taki że winny w tym wypadku jest w 100% T-Mobile
Przypomina mi to problem o którym pisałem rok temu:
viewtopic.php?p=576450#p576450
viewtopic.php?p=576501#p576501
viewtopic.php?p=577842#p577842

Krótkie podsumowanie po długim wykrywaniu:
- Problem występuje jeśli wysyłamy plik z systemu Windows 10 1607 (Anniversary Update) i nowszych. Na starszych wersjach się to nie dzieje.
- Problem występuje nawet po użyciu VPN (czy to po stronie klienta, czy też na routerze).
- Problem występuje nawet jeśli testujemy spod wirtualnej maszyny, jeśli system host to Win10 1607+.
- Problem występuje tylko przy wysyłaniu do serwerów z Linuxem w starszej wersji niż Debian 9 / Ubuntu 18.04.
- W mniejszej lub większej części T-mobile jest za to odpowiedzialny, bo u innych providerów to nie występuje.

Ja poradziłem sobie z tymi błyskawicznymi spadkami prędkości wysyłania, przez aktualizację wszystkich serwerów VPS do Ubuntu Server 18.04 lub Debian 9. Próbowałem potem wykryć co powoduje ten problem przez zmienianie opcji sieciowych na wybranym VPSie z Ubuntu Server 16, ale nie udało się tego naprawić. W każdym bądź razie jak dla mnie problem jest rozwiązany, chociaż trafiają się strony, na które wysyłanie plików jest strasznie wolne.

W Twoim przypadku bardzo prawdopodobne jest, że po przeniesieniu, soft do wirtualizacji twojego VPSa u OVH (KVM czy inny), działał już na nowszej wersji Linuxa.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

Co do pytań o przedłużenie Umowy na Internet Domowy to zerknijcie na pkt.3.1.6 Regulaminu z dołu strony o ofercie https://www.t-mobile.pl/internet-domowy/cat10034.chtml i sami wyciągnijcie wnioski czy warto podpisywać jakikolwiek aneks przedłużający dotychczasową Umowę(jak podpiszecie to dostaniecie warunki z tego Regulaminu-patrz pkt.3.1.6) - ja wolałbym na Waszym miejscu przejść na Umowę bezterminową(pozostaną stare warunki i wolność wyboru, bo trzymać Was będzie tylko 1msc.okres wypowiedzenia), a cena pozostanie taka sama jak mieliście dotychczas.
Dla porównania https://www.telepolis.pl/grafika/newsy/ ... domowy.pdf Regulamin w wejścia tej oferty w 2017-tu pkt.3.1.6 nie było :cfaniak:

P.S. nie liczcie na jakieś rabaty na przedłużenie umowy, bo oferta nie ma konkurencji(prawdziwy nolimit) i nie muszą się zbytnio wysilać aby ludzie ją brali...
darekka
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Ten punkt pojawił się ostatnio chyba po wprowadzeniu lokalizacji na stronie.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

Od 10 czerwca ten zapis obowiązuje(samo sprawdzenie lokalizacji na stronie wprowadzono wcześniej) i radzę odpuścić sobie aneksy (dla sprzętu), bo się możecie przejechać na tym lejku.
darekka
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Zacznijmy od tego czy w ogóle będą to stosować jak wiadomo od początku jest ograniczenie wysyłania i zapis w FUP, a do tej pory nikt tego nie stosował. Aczkolwiek jeśli ktoś ma starą umowę to i tak nie widzę sensu przedłużania. Nie ma nic lepszego, a tak mamy przynajmniej 30 dniowy okres wypowiedzenia. Więc oferta przynajmniej trochę lepsza no i bez tego zapisu.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

FUP to jedno ale nowy zapis o lejku za używanie poza domem(np. trójkąt 3 stacji wokół miejsca deklarowanego używania Internetu Domowego) to drugie i to bardzo łatwo kontrolować(w końcu to Internet Domowy nie mobilny choć wcześniej w praktyce takim był) i taki lejek nałożony za używanie w innej lokalizacji nie byłby pijarowo obciążający-co innego FUP(no jak to lejek za nadmierne zużywanie skoro to net bez limitu), który szerokim echem by się odbił(jak swego czasu Plusowy FUP).
Możliwe, że stosować to będą tylko u osób, które nagminnie używać go będą poza deklarowaną lokalizacją ale ryzyko zawsze będzie-jak ktoś ma starą Umowę to nawet niech nie myśli o aneksie-lepiej zostać na bezterminówce.
darekka
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A to wiadomo, że tak.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Ja dzisiaj wysłałem wypowiedzenie , z myślą o możliwym targowaniu się. Jednak z powodu nowego punktu regulaminu, żadnych negocjacji nie będzie
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Czy ja tam dobrze widzę w nowym regulaminie dla opcji 20 - 20 down 3 up i dla 60 - 60 down 10up?
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blazer »

snuffy pisze:Czy ja tam dobrze widzę w nowym regulaminie dla opcji 20 - 20 down 3 up i dla 60 - 60 down 10up?
Ja też to widzę więc chyba tak jest.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Poszli w końcu po rozum do głowy :) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Te zapisy już były na początku startu tej oferty. Także w porę zauważyłeś ;) I jak do tej pory nikt ich nie stosował. Podejrzewam, że podobnym zabiegiem jest wprowadzenie tego zapisu o lokalizacji ale to się dowiemy.
Tutaj najstarszy regulamin jaki udało mi się znaleźć i zapisy w nim są. Także macie zapłon :D
https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 015993.pdf
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

Zapłon jak zapłon :D ale widać tu ile osób zgłębia niuanse Regulaminów jakiejkolwiek oferty-tak zapisy o max prędkościach uploadu były od samego początku oferty ale nie były one w praktyce realizowane ale zważywszy na coraz liczniejsze skargi klientów na niskie osiągane prędkościach(oczywiście jak każda sieć tak i T-mobile miewa problemy na niektórych stacjach) w skutek, których część najbardziej poszkodowanych dostaje duże rabaty na abonament lub nawet dostają zgodę na rozwiązanie Umów bez kar umownych może się to zmienić i nikt nie może mieć pretensji o wprowadzenie tych regulaminowych ograniczników. Z powodów rosnącej ilości skarg operator wprowadził na początku kontrole możliwości technicznych po adresie, a dalej nawet odmowy zawarcia umów w danej lokalizacji/lub zgody na umowę ale w niższej opcji prędkości więc zważywszy na wprowadzone zmiany liczyć się trzeba z lejkami za karę(za zmianę miejsca używania) oraz możliwym wprowadzeniu w życie zapisów o ograniczeniach szybkości wysyłania danych...
darekka
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

No ale to źle, że wprowadził takie ograniczenia? Moim zdaniem dobrze. Od początku powinni także startować z dużo większą ceną przykładowo 89,99 i 109,99 zawsze łatwiej zejść z ceny niż ją podnosić.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

Z punktu widzenia operatora to dobry krok, bo może uda się sprawić aby mniej skarg było(odmowy sprzedaży, sprzedaż niższych prędkości)-od strony klienta to jakakolwiek zmiana na minus(1 miejsce używania, ewentualne uruchomienie regulaminowych widełek prędkości uploadu) to zawsze zły krok :cfaniak: .

Skoro wydali taka ofertę za takie, a nie inne pieniądze to chyba wiedzieli co robią zważywszy na praktyczny brak dobrych ofert w porównaniu z konkurencją i łatkę drogiego operatora jaką miał T-mobile zbytnio nie mieli wyjścia- to, że mogli dać wyższą cenę, bo oferta świetna to też prawda ale nie nałapali by w ten sposób klientów(taki był cel) i ją ewentualnie zmniejszać(zrobili odwrotnie po sprawdzeniu jak oferta idzie i czy konkurencja podejmie rękawicę-nie zrobiła tego więc podwyżki nieznaczne to dobry krok dla operatora). Jedną sprawę i to mocno spaprali i się ona mści- nie przygotowali sieci na taką ofertę zwłaszcza wiejskich stacji z samym LTE800(mam taką po sąsiedzku 200m i spokojnie w "Masz złotówkę-masz no limit..." wyciąga 25-42/20Mb ale jak widać nie oberwała zbytnio tą ofertą ale i niedaleko jest wiejska stacja z samym LTE1800 15MHz współdzielone jeszcze, która również daje rozsądne 30-40Mb)-zamiast podokładać nowych pasm, a na większości mają starutkie pozwolenia na LTE800,1800 i2600 to świecą z takich stacji samym LTE800, które po tej ofercie w wielu miejscach siadło na tyle, że operator daje rabaty na umowy i pozwala bez kar rozwiązać umowy...
Liczę, że rozbudują sieć o dodatkowe pasma z agregacją i będzie śmigać ale refarming raczej zrobią na stacjach z LTE1800, bo nie wymaga to tak dużych nakładów jak praktycznie wymiana wszystkiego na stacjach z only LTE800 choć liczę po cichu, że "moja" stacja z LTE800 w odległości 200m od domu rozstanie rozbudowana.
darekka
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Od dawna T-M twierdzi, że nie konkuruje ceną tylko jakością. Także taka łatka, że są drodzy wcale im nie przeszkadzała.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Ale teraz już nie są najlepsi.... czytaj jakość sieci

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

E tam, jak sami zlecą badania i za nie zapłacą to są zawsze the best.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

onken pisze:Ale teraz już nie są najlepsi.... czytaj jakość sieci
A kto jest w takim razie najlepszy i na jakiej podstawie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Zależy od położenia :)

Ale z całą pewnością nie będzie to Plus ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A to wiadomo, że wszystko zależy od lokalizacji, a ja myślałem, że mówisz w skali kraju ;)
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

ja właśnie do nich napisałem skargę bo od jakiegoś czasu mam to
FireShot Capture 111 - Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test - www.speedtest.net.png
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Z góry przepraszam za pytanie nie w temacie ale nie widzę sensu zakładać nowego wątku. Czy istnieją przejściówki podokienne do anteny i czy strata nie była by zbyt duża? Kabel był by 3-4m max.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

djvenom1
A może jakieś parametry sygnału podasz jakie masz?
ODPOWIEDZ