Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kraczysko
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-08-11, 19:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kraczysko »

wojteks pisze:
kraczysko pisze:na internet bez limitu mogą lejki zakładać?
A czy na ten internet obowiązuje inny RŚUT niż na pozostałe?
Nie wiem, umowa jest sprzed 2 lat. Ograniczenie prędkości z powodu przeciążenia sieci rozumiem. Ale zredukowanie prędkości z 30mbit średnio do 1mbit/s to nie nazwałbym ograniczeniem prędkości, tylko masakrą.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Polsat , plus redukuje nawet do 32 kbps ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

No wiesz ja zawsze sprawdzam konta użytkowników i ich posty aby nie trzepać niepotrzebnie wszystkiego od nowa. Na Auto w Hmanagerze router może się łączyć na LTE800 ze Szperówki, sprawdż to. Wymuś po kolei LTE1800 , LTE2100 nawet LTE2600 na B525 , wystaw go za okno i pokaż screeny z Hmanagera i speedtesty. Trzeba sprawdzić te pasma to będziesz wiedział co i jak z BTS-ami NetWorks w tej okolicy. No i najwyższy czas zakupić antenę zewnętrzną, optymalne pasmo /pasma oraz parametry sygnału na nim to podstawa, szczególnie gdy rośnie obciążenie na BTS-ach.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

onken pisze:Polsat , plus redukuje nawet do 32 kbps ;)
Tajemniczy FUP , to były czasy, a jednak są nadal :D
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

kraczysko
Wszystko jest napisane w RŚUT polecam przeczytać.
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

kraczysko pisze:hej,

jestem posiadaczem internetu bez limitu w tmobile od prawie 2 lat, wszystko do tej pory spoko śmigało, średnia prędkość ~30mbit/s z górką ok 70

w parametrach nic się nie zmieniło, a nawet wydają mi się lepsze, patrząc w network lite cell, ale od 2 tyg prędkość potrafi schodzić do żałosnego 0,6mbit/s. Obciążenie nadajnika nie jest raczej problemem, bo podłączam się z telefonu w orange do niego i spokojnie wyciąga te 10 do 30 mbit w tym samym momenci. Ktoś ma pomysł o co chodzi? Nakładają lejki techniczne, mimo że nie mają prawa, czy jest jakieś lepsze wytłumaczenie? ;)
Też do niedawna byłem zadowolony a od jakiegoś czasu to dno.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Pech, u mnie 50-55 dl i 20-24 up
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

U mnie nawet pod 200 Mb i się nie chwalę ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Jest mi wstyd :facepalm:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Powinno ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Witam, mam nietypowy problem i zastanawiam się czy zgłaszać. Miałem prędkości średnio w dzień 40-60. Od pewnego czasu mam +-30Mb/s. Owszem można to zwalić na przeciążenie nadajnika jednak teoretycznie w nocy powinny prędkości się zmienić a u mnie ciągle niezależnie o jakiej porze 30. Wcześniej miałem podobny problem z tym że w nocy można było zobaczyć wzrost prędkości, może nie do granicy 60 ale było widać różnice miedzy dniem. Problem ten naprawili. Parametry nie zmienione Jak sądzicie warto zgłosić reklamacje czy uznać to za przeciążęnie nadajnika i może kupić antenę?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

30Mbps to nie jest przeciążona stacja bazowa. Rośnie ilość klientów więc spadają uzyskiwane prędkości. Przecież oferty bez limitu pozwalają na ściąganie dużych ilości danych, powiedzmy filmy 4K.

Inna możliwość to to, że łączysz się z inną stacją bazową albo w innym paśmie.
Nie pomagam na PW!
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Pasma mam wymuszone 1800+2600 i ciągle ta sama stacja bo z innych to by był problem z przekroczeniem 20Mb/s. A możesz powiedzieć coś więcej o prędkościach w nocy? Nie powinny się zwiększać?
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Evs pisze:A możesz powiedzieć coś więcej o prędkościach w nocy? Nie powinny się zwiększać?
Powinny być wieksze w nocy, chyba że ssacze też czekają na noc :)
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Tinkas »

Evs,
u mnie podobnie porobiło się z wszystkimi częstotliwościami poza 2600MHz - prędkości nie przekraczają 30mbps nawet w nocy i nad ranem.Wygląda to na jakiś problem z działaniem MIMO - na jednej antenie zewnętrznej (nieważne której, testowałem obie) mam dokładnie takie same prędkości jak na obu. A przy wymuszonym 2600 leci 80-90 mbps, więc MIMO2x2 jest. Spróbuj zgłosić do BOK. Ja u siebie porobię dodatkowe testy w weekend i chyba też będę zgłaszał.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Tinkas »

Jakby może kogoś interesowało - ja swoją "awarię" naprawiłem. Okazało się, że nowy BTS z pasmami 800-1800-2100 zagłuszał mi skutecznie BTSa z kompletem pasm, z którego korzystam. Przeniesienie anteny w inne miejsce od razu poprawiło SNR na niższych pasmach i poprawiło wyniki (na 2100 z 30mbps wskoczyło na 60). Co ciekawe, SNR na 2100 wcale nie był tragiczny, co uśpiło moją czujność. Nawet w godzinach szczytu trzymał wartości powyżej 10db. Ale w nowym miejscu anteny zrobiło się nagle 20.
Podobno od przybytku głowa nie boli :)
kraczysko
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-08-11, 19:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kraczysko »

Jakie są teraz najlepsze oferty z BUK dla LTE T mobile bez limitu?
Miałem ofertę 79,99 z pierwszymi 8msc za darmo bez limitu prędkości, na co teraz mogę liczyć?

I w ogóle to umowa mi się kończy po 30 msc, czy po 24 msc przechodzę na nowe warunki? Bo teoretycznie umowa dostawy internetu jest na 2 lata, a dzierżawa routera na 30 msc i sam nie wiem kiedy mi się to pozmienia.
mw30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-13, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mw30 »

Dostał już ktoś z was lejek za użycie poza podanym adresem? Od roku już nie mogę się doczekać zakończenia umowy z Plusem i wzięcia tej cudownej oferty T-Mobile, ale niestety ostatni czas przyniósł tą okropną zmianę regulaminu. O ile podwyżka ceny to dla mnie nic (i tak miałbym taniej niż obecnie), o tyle bandycki punkt 3.1.5. z regulaminu jest dla mnie nie do przyjęcia, bo w każdym miesiącu około 4-5 razy potrzebuję użyć internetu poza domem. Jest jakiś sposób na podpisanie umowy na starych warunkach, nawet za wyższą cenę? Doradźcie proszę co zrobić, będę bardzo wdzięczny za pomoc. :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A sprawdzałeś u siebie ten "cudowny" internet z T-mobile ?
mw30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-13, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mw30 »

Sprawdzałem na zwykłej startówce T-Mobile, chodzi aż miło, szybciej od Plusa, więc nie spodziewam się, żeby biorąc abonament mogło być gorzej, ale może jestem w błędzie. W takim razie czy jest jakaś lepsza oferta z dość dużym pakietem danych? Na podorędziu jeszcze jest ewentualnie Orange z 250GB.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Od Plusa to przeważnie wszystko chodzi szybciej, konkretnie jaki masz DL/UL wieczorami w T-Mobile? Z jakiego pasma/pasm LTE korzystasz, który to BTS ? Abonament to kaganiec na 2 lata a w Orange korzysta się z pre paid gdzie 250GB można mieć prawie o połowę taniej niż w abonamencie.
mw30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-13, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mw30 »

Wieczorami coś w granicach 24/17, w mniej obciążonych godzinach DL podbijał nawet pod 50. Dla mnie to bardzo zadowalające wyniki. W pobliżu siebie najbliżej mam od Orange GSM 1800, kawałek dalej LTE 2600 i LTE 800 a z T-Mobile najbliżej GSM 1800 i LTE 2600. Co do pre-paid to masz na myśli coś w stylu startery Orange nawet po 1000GB z Allegro? Nie ma problemu kupować sobie nowego po zużyciu poprzedniego, robią tak niektórzy z tego forum? Cenowo faktycznie wydaje się to opłacalne. :)
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

U mnie od miesiąca jest tragedia. BTS zapchany na potęgę albo mają jakaś globalną awarię. Pingi skaczą, w zasadzie cały dzień i noc prędkości byle jakie. Potrafią spaść do 0,5 Mbps. Muszę wspomagać się internetem z Orange (ofeta Free), bo ten u mnie działa o dziwo dużo lepiej - BTS przed refarmingiem.

Napisałem sytą reklamację i dali możliwość rozwiązania umowy albo kontynuowania jej za symboliczną 1 zł, tzn. za 21 zł, bo raty tak czy siak trzeba płacić nawet po rozwiązaniu umowy. Zostawiłem go i liczę, że od września sytuacja się poprawi, gdyż bombelki pójdą do szkoły i z tego co kojarzę mija 2 lata od kiedy oferta weszła na rynek, wiec może ludzie zaczną rezygnować ;)

Może też rozważę wynajęcie komuś karty ;)
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: patryk7588 »

shevchenko1987 pisze:dali możliwość rozwiązania umowy albo kontynuowania jej za symboliczną 1 zł
Dlaczego nie interweniują? Dlaczego nie rozbudują pojemności? Co tan to PiotrZet?! :rotfl:
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

Do niedawna było przyjemnie. Standardem były wyniki 40-60 Mbps. Po słynnym już pożarze nastąpiło tąpnięcie, a od miesiąca to już w ogóle kicha. Wieczorem pingi rosły do 1xxx, prędkości oscylowały w granicach 0,5 Mbps że w zasadzie można było sobie przeglądać tylko strony do poczytania, bo o oglądaniu czegokolwiek nie było nawet mowy.

Faktem jest, że mieszkam w małej miejscowości, ale nie zmienia to stanu rzeczy, że potrzeba rozbudowy sieci i to natychmiast.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

patryk7588 pisze:
shevchenko1987 pisze:dali możliwość rozwiązania umowy albo kontynuowania jej za symboliczną 1 zł
Dlaczego nie interweniują? Dlaczego nie rozbudują pojemności? Co tan to PiotrZet?! :rotfl:
Zajmij się lepiej swoim Plusem i jego problemach pojemności, bo tam są dużo większe pomimo o wiele większych zapasów pasma jak i braku oferty internetu bez limitu. Swoją drogą tam gdzie Plus ma zapchaną sieć proponuje takie rozwiązania jak T-M? Jakoś nigdzie o tym na forum nic nie widziałem. Ale czepić się musisz, bo to T-M. Na innym forum wywalają twoje posty niezgodne z tematem to przyszedłeś się tutaj ośmieszać?
shevchenko1987 pisze:Do niedawna było przyjemnie. Standardem były wyniki 40-60 Mbps. Po słynnym już pożarze nastąpiło tąpnięcie, a od miesiąca to już w ogóle kicha. Wieczorem pingi rosły do 1xxx, prędkości oscylowały w granicach 0,5 Mbps że w zasadzie można było sobie przeglądać tylko strony do poczytania, bo o oglądaniu czegokolwiek nie było nawet mowy.

Faktem jest, że mieszkam w małej miejscowości, ale nie zmienia to stanu rzeczy, że potrzeba rozbudowy sieci i to natychmiast.
Podaj twoją lokalizację zobaczymy co tam masz w swojej okolicy. Napisz email do BOK i zapytaj czy planują jakąś rozbudowę w najbliższym czasie w twojej lokalizacji.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

Lokalizacja: 98-290 Warta

Rozbudowa ponoć dopiero w maju 2020r.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Do którego nadajnika się logujesz? Warta, Łódzkie
ul. Łódzka 1 - maszt T-Mobile czy Warta, Łódzkie
ul. Cegielniana 7 - maszt Orange?
Próbowałeś przełączyć na UMTS2100?
Rozbudowa czy refarming?
Jeśli rozbudowa to której stacji o jakie pasma?
Jakie masz parametry sygnału?
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

Loguje się do masztu na Łódzkiej.

Probowałem przełączyć się na 3G. Raz lepiej, raz gorzej, ale ogólnie szału nie ma.

Ma być refarming.

Parametry mam dobre:

RSRQ: -5-8
RSRP: -89

Z tym nie było nigdy problemu. Tym bardziej, że mam Huawei B618. Jak po BTS hulał wiat to na karcie biznesowej T dało się wyciągać i 120 Mbps.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Po pierwsze, a co z resztą parametrów?
Po drugie albo coś kręcisz albo stacja jest już po rozbudowie o inne pasma. Ta stacja ma według BTSearch tylko pasmo L1800 wspólne z Orange czyli teoretycznie max 112,5 Mb/s. Pokaż scrennyz hmaenagera wtedy będzie wiadomo co i jak.
ODPOWIEDZ