Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

U mnie również Play działa trochę lepiej niż NS!, ale nie chcę 2 letniej umowy zawierać bo spodziewam się w 2021 światełka i u mnie (niby od Nexery). Więc trzymam to T-Mobile na nieokreślonej umowie już. W styczniu jak tak dalej będzie to po prostu będę jeździł do rodziny u nich korzystać z internetu.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Warto zwrócić uwagę, że tutaj leżą wszystkie wartości, a najczęstszym objawem przeciązenia jest download większy niż upload. Ja raczej obstawiałbym problem natury technicznej niż przeciążenie. Jak sytuacja wygląda w nocy lub wcześnie rano?
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

Jakoś po 2 w nocy wraca do normy i mam ok.50-60mb DL i ok. 20UP. Rano już słabiej ale wciąż da się używać, a jakoś od 15 do północy jest kompletna padaka, uniemożliwiająca komfortowe korzystanie z sieci.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Z LTE powoli dzieje się to co kilka lat temu z radiówkami. To radio, cudów nie ma. Bez kolejnych pasm (5G 700, 3600) będzie coraz gorzej.

Stawianie kolejnych stacji bazowych zwiększa szum i zakłócenia a to powoduje drastyczny spadek SINR co przekłada się na małe prędkości.
Nie pomagam na PW!
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

A nie mogą popracować po prostu na jak najmocniejszym dosyle na aktualnych stacjach? Stacja z której ja korzystam jest na światłowodzie a i tak tylko 2 pasma są na niej.
Druga rzecz to w mojej Gminie taki Plus ma 1 stację 900+1800 na całe 75km2 powierzchni, więc oni raczej nie mogą mówić o nadmiarze stacji bazowych :rotfl:
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Dosył to jedno a drugie to podejrzewam że większość modernizuje stacje bazowe dodając 5G 2100 (tam gdzie mają najnowszy sprzęt) lub robią manewry typu tu zrobimy 4 pasma a to co zdjęliśmy dowiesimy gdzieś do gołego LTE800. Każdy czeka na aukcje 5G na 3600MHz i 700MHz.

To że ktoś ma jedną stacje bazową nie znaczy że własne odległe stacje jej nie zakłócają i nie zakłócają jej stacje konkurencji (niby osobne pasma ale stykające się).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Rilicek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2008-05-04, 07:27
Lokalizacja: Nieporęt

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Rilicek »

W T-mobile dla firm jest oferta bez limitu z prędkością 200Mb/s z dwiema kartami sim. Jedna do routera, druga do telefonu. Czy ktoś z Was z takiego pakietu korzysta? Jest jakiś haczyk? Na jednej stronie t-mobile (oferta z urządzaniem, jak się odpowiednio wejdzie) jest taki zapis na dole małą czcionką:
"Na kontrakcie podstawowym do telefonu i wszystkich kontraktach dodatkowych prędkość Internetu wynosi maks. 20 Mbit/s."
Gdy się wybierze opcję bez urządzenia, takiego zapisu już nie ma. Zakładam, że jak zwykle zapomnieli wszystko dobrze opisać i na karcie do telefonu internet jest bez limitu ale z prędkością 20Mb/s, nie zależenie jaki pakiet się wybierze. Czy są jeszcze jakieś ograniczenia, których zapomnieli podać?
orange -> EchoLife HG612 + 2xNetgear R6220 (OpenWrt 19.07 z LuCI)
System: openSUSE
http://software.opensuse.org/
adamlub12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-04, 12:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: adamlub12 »

Ja mam ofertę z 2016 r. pod nazwą max po przedłużeniu w 2018 r. pod nazwą max 24 na internet bez limitu prędkości i pobranych danych w LTE i 3G, cięciu prędkości po pobraniu jakiegoś pakietu i bez ograniczenia lokalizacyjnego. Umowę mam już od półtora roku na czas nieokreślony po rabatach płacę 45 zł brutto router Huawei B715 z Playa W ostatnim okresie na moim bts prędkości mi mocno spadły do nawet 2 megabita wieczorami nigdy od tylu lat nie spadały prędkości poniżej 20 megabitów wieczorami. Czy jest szansa wytargować włączenie dostępu do 5G w tak starej ofercie wiadomo nowe są beznadziejne. Lub czy nowszy router np B818 by coś poprawił. Mój BTS ma 800,1800 i 2100. 5G nie ma i pewnie z rok jeszcze nie będzie jak nie dłużej. Nadajnik w lini prostej niecały kilometr z bezpośrednim widokiem.
Ostatnio zmieniony 2021-01-04, 13:04 przez adamlub12, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Pokaż poziomy sygnału na LTE 800/1800/2100/2600MHz
Nie pomagam na PW!
adamlub12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-04, 12:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: adamlub12 »

Podaję parametry huawei b715. Do nadajnika 800 metrów nadajnik widać z parapetu gdzie stoi router. Z góry dzięki za rady. Czy sens zmieniać router na b818?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

SINR słaby, przydałaby się antena zewnętrzna na 1800-2600 o ile takiej nie masz. Wszyscy operatorzy zaczynają się w wielu lokalizacjach zatykać.

Powtórz testy wystawiając router na parapet zwenętrznym (nie przez szyby) i dodatkowo dodaj na każdym paśmie speedtest. B715 powinien agregować 3 pasma o ile poziomy sygnału będą wystarczające.
Nie pomagam na PW!
adamlub12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-04, 12:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: adamlub12 »

Posiadam antęnę LTE Advanced 4G 3G ATP15 MIMO DUAL SMA obecnie całkiem zdemontowana ale rok temu na niej zasięg był lepszy a prędkości słabsze niż bez niej. Różne próbowałem ustawienia routera jedna antena wewnętrzna jedna zew. tylko zewnętrzne czy tylko wewnętrzne zawsze bez niej o kilka megabitów były wyższe prędkości. Obecnie jest zdemontowana całkowicie i leży w szufladzie. Czy mam ją założyć ponownie a może kupić inna chętnie kupię inną jak pomoże. Teraz wrzucam parametry z routera na zewnątrz stojącego po kolei. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Brak wieczornych speedtestów na tych pasmach ale i tak wygląda ze stacja jest zapchana na maksa wieczorami, to żadna nowość w przypadku T-mobile, no limity za grosze zrobiły swoje. Trzeba by sprawdzić jak działa T-mobile z tej drugiej stacji NetWorks przy Henin 27, tam też te 3 pasma w agregacji. Skieruj antenę na niego i zrób podobne testy. W Poniatowej korzysta się z Play jak chce się mieć szybszy internet.
adamlub12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-04, 12:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: adamlub12 »

Napisałem jaką mam antenę czy dobra czy kupić inną ale jaką. Proszę o radę. Z drugiego nadajnika henin 27 zasięgu nie złapie już sprawdzane kiedyś. Play ma nadajnik obok tego drugiego t mobile w henin 27 i nie ma zasięgu u mnie bo mam tel w Playu i tylko roaming mam a ma tylko play w części północnej miasta dopiero w marcu mają montować anteny na nadajniku skąd mam t mobila i pojawi się ich zasięg.
adamlub12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-04, 12:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: adamlub12 »

Czy radzicie ponownie podłączyć antenę LTE Advanced 4G 3G ATP15 MIMO DUAL jaką posiadam a może kupić 2 sztuki ATK504 czy jest sens zmienić
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Załóż tą co masz, i pokaż efekty, ATK504 wcale czymś cudownym nie jest.
Nie pomagam na PW!
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

Nie chcę kraczyć, ale wygląda na to że wraz z wygaśnięciem promocji "Nielimitowanego internetu na święta" mój internet powoli wraca do żywych. Znajomi z innych miejscowości z internetem od T-M również zauważają teraz poprawę z dnia na dzień. Mam nadzieję że nie będą robili zbyt wielu takich promocji w przyszłości, bo to mordowanie ich sieci.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Promocja to się jeszcze nie skończyła. Aktywować można było do wczoraj bodajże.
A internet wraca do normy, bo ludzie zaczynają pracę i też nie robią tego co w święta. A nie ukrywajmy te święta były zupełnie inne.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

To też prawda, ale fakt faktem teraz w godzinach popołudniowego obciążenia sieć już działa dobrze.
Obciążenie.png
Aczkolwiek dalej zachęcam T-M mailami aby dołożyli na ten BTS L2600, bo mają pozwolenia, stacja na światłowodzie więc wydaje się to proste. :rotfl:
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
mastermr2012
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-11-23, 14:22

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mastermr2012 »

Witam

Wiem ze 5g to szybsze predkosci niz w internecie domowym tmobile.

Moje pytanie jest takie czy internet domowy tez bedzie obslugiwany w 5G czy nie.

Tak samo DATA JUMP
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Ani jedno ani drugie nie ma dostępu do 5G

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mastermr2012
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-11-23, 14:22

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mastermr2012 »

Czyli tylko magenta biznes ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Obecnie tak.
I pewnie jakieś taryfy typowo korpo

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

To możliwe że w ofercie 60mb no limit, prędkość przy pobieraniu czasem potrafi doskoczyć do 75? Czy Steam mnie oszukuje?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
uberasekmodemasek

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: uberasekmodemasek »

krychxagg pisze:To możliwe że w ofercie 60mb no limit, prędkość przy pobieraniu czasem potrafi doskoczyć do 75? Czy Steam mnie oszukuje?
60 Mbps =
7.5 megabytes / second
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

uberasekmodemasek pisze:
krychxagg pisze:To możliwe że w ofercie 60mb no limit, prędkość przy pobieraniu czasem potrafi doskoczyć do 75? Czy Steam mnie oszukuje?
60 Mbps =
7.5 megabytes / second
Faktycznie nie zerkałem na przelicznik dokładny.
Możliwe że sam zmienię na Magentę Biznes bo na karcie bez ograniczeń T-M wyciąga teraz u mnie ok. 90 mb w godzinach popołudnia.
Podejrzewam że faktycznie coś zrobili przy moim BTS, bo kiedyś 70mb było prędkością absolutnie maksymalną tego BTS.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
chandkumar3g
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-01-22, 16:50

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: chandkumar3g »

Jeśli znowu dostane lejek w tym miesiącu to napiszę tutaj po jakiej ilości danych.
poszukiwacz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-02-08, 20:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: poszukiwacz »

Przedłużał ktoś internet z taryfy data jump ? Można liczyć na jakieś rabaty ?
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DonMattheo »

BTW od dzisiaj w T-mobile w końcu działa VoLTE i VoWiFi, przynajmniej u mnie. https://www.t-mobile.pl/c/volte-i-wifi
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Przecież działa od dawna...

Wystarczyło aktywować.

Po za kartami. Ale tutaj też już włączają.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ