Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aircod
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-09-24, 12:27

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Aircod »

Mam jeszcze ofertę z 2017/18 roku (tę pierwszą, nie pamiętam dokładnie). W niej też jest zawarta strefa domowa?
Nie przedłużałem umowy, nie zmieniałem warunków, leci na nieokreślonym już od paru lat. Pytam, bo chcę przetestować w innej lokalizacji.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

Przy pierwszej wersji nie było wyznaczonej strefy/usługa działała wszędzie z ograniczeniem prędkości.
witek666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-06-29, 10:05
Lokalizacja: Wawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: witek666 »

Dnia 20 listopada na usłudze internet bez limitu XL po przekroczeniu 620 GB został nałożony lejek na prędkość 2-4mb/s co nawet YouTube tnie i taki stan mami się utrzyma do 28 listopada. Teraz pytanie czy ktoś też miał lejek na tej usłudze? Oraz czy jest możliwość jakiś rozwiązać umowę z tą firmą? Serio czy 620 GB to dużo jak na czasy Netflix HBO max Amazon czy Disney+ gdzie duża część filmów to 4k?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A na jakiej podstawie chcesz rozwiązać umowę? Co do lejka to zależy od lokalizacji i zużycia.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

No to jak to jest, jest ten lejek czy go nie ma? Oficjalnie T-mobile się nim nie chwali, coś na wzór Plusa i jego starych LTE bez limitu. Też ukryty lejek , też bez podania jego zasad czyli po jakim limicie do jakich wartości tną.
Oczywiście my wiemy o tych zagrywkach od dawna, klienci z ulicy nadal sadza ze limitów zadnych nie ma.
Plus kiedyś tez twierdził ze wszystko zgodnie z regulaminem i cacy, teraz walczy z UOKiK. Mam nadzieję ze czeka to kiedyś też niemieckiego operatora, oczywiście kolega niech składa reklamację usługi telekomunikacyjnej, przyda się w dalszej, trudnej walce z operatorem .
T-mobile steruje ruchem i stosuje lejki w kazdych ofertach, często od poczatku okresu rozliczeniowego. W ofertach no limit doskonale to widać nawet na nieobciązonych stacjach bazowych podczas speedtestu. U mnie stacja pozwala na 140-150Mb/s uzyskiwane na pre-paidzie Heyah, test na karcie no limit od poczatku przycinany do 70Mb/s, oczywiście w miarę wzrostu wykorzystanych danych przycina do drastycznych prędkości. Co ciekawe takze w taryfach biznesowych.
Ultor79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-11-23, 07:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Ultor79 »

Cześć Wszystkim.
W mojej lokalizacji - 96-230, od kilku miesięcy zauważyłem obniżenie prędkości do wartości poniżej 10 mb/s w godzinach popołudniowych i wieczornych. Rano ,czyli o 4 lub 5 rano transfer jest na dotychczasowym poziomie czyli 25-27 mb/s. Mam umowę na firmę z prędkością do 20 mb/s podpisaną ponad 2 lata temu,ale do tej pory testy pokazywały, że operator nie przycina permanentnie do kontraktowych wartości, więc moje podejrzenia kierują się w stronę zapchanego nadajnika.
Umowa jeszcze będzie trwała 4 miesiące dlatego rozglądam się za alternatywą - może być oferta na kartę bądź abo dla indywidualnego.
Mam na oku ofertę z Play wraz z Net Boxem, ale boję się że będę miał problem z zasięgiem bo jestem na granicy.

Obrazek

Jako że jestem tu nowy i muszę poznać wszystkie narzędzia do wstawiania danych z urządzeń (logi routera,logi do bts) proszę o wyrozumiałość - będę wdzięczny jeżeli ktoś przedstawi mi listę potrzebnych aplikacji,stron i programów :padam:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Zrób test porównawczy na innej karcie T-mobile to sam sprawdzisz czy to przeciązenie BTS-a, jesli korzystasz z tego syfu only LTE800 czyli BTS-a NetWorks Żurawka to normalne, nawet oferta do 20Mb/s z no limit nie powinna być brana, tylko Topolowa w Białej Rawskiej działajaca na LTE2600+2100+1800+800 moze dać prawidłowe wyniki ale do korzystania z tego BTS-A potrzebna jest antena kierunkowa i porzadny , wspólczesny router z agregacja 3/4 pasm LTE lub CPE LTE.
Oczywiście od poczatku optymalnym operatorem był i jest PLAY , który na swoim maszcie w ŻURAWCE ma agregację 4 pasm LTE, mapa Play pokazuje bzdury. Zrób test na karcie pre-paid PLAY to sam się przekonasz. Jak daleko masz do tego BTS-a?
Ultor79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-11-23, 07:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Ultor79 »

Dziękuję za szybką i profesjonalna odpowiedź.

Do BTS'a na Żurawce - jeśli to jest ten co myślę, to mam około 1000m w linii prostej, ale mieszkam w dołku i w dodatku przy małym lasku, który blokuje widok na ten maszt :cry:
Oczywiście dzisiaj ,zaraz po pracy podjadę do Play i zakupię prepaid - czy musi być jakiś specjalny z taryfą do internetu ?
Odnośnie Topolowej to mam do masztu ok 1600m, więc sytuacja jeszcze gorsza.

Powinienem napisać to w pierwszym poście: posiadam router Huawei B535 więc raczej do zmiany.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu dansię nadajych

Post autor: matek451 »

Pre-paid karta odNowa, rejestrujesz, pobierasz aplikację P24 ale wersja 9.2.1 i w niej dodajesz numer , doładowujesz w apce za 10 zł i masz mozliwość wyboru darmowego pakietu 200GB/M-C na start, masz do Topolowej niedaleko więc nie przekreślałbym T-mobile z niego. Na tym maszcie Play przy torach kolejowych T-mobile ma tylko LTE800.
Masz B535-232 więc do testów OK, bo działa z aplikacjami na HiLINK na Android i Windows. Agreguje 2 pasma LTE QAM64, póki co moze być, trzeba potestować na zewnatrz na nim 4 pasma LTE w T-mobile i PLAY.
Ultor79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-11-23, 07:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Ultor79 »

Oczywiście od dzisiaj zacznę testy. Jak dobrze zrozumiałem to do ich wykonania będę potrzebował aplikacji Huawei HiLINK ? Tylko jak przełączyć pasma bądź nadajniki ?
Przepraszam za te laickie pytania , nie chciałbym zaśmiecać forum więc mógłbym prosić o priv ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Nie, do zarzadzania pasmami i diagnostyki są aplikacje na Windows czyli LTEInspecteur i LTE H-manager lub na Android, HManager lub HuaCTRL.
Ultor79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-11-23, 07:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Ultor79 »

Niestety, ale salon Playa zamknęli mi przed nosem. Wspomniane programy na Androida pobrałem i wstyd się przyznać , ale nie wiem jak się do nich zalogować :facepalm:
Polatałem z routerem po poddaszu i po podwórku i efekty mizerne - zasięg wskoczył na full, pomimo tego prędkości i co najważniejsze PING pozostał na praktycznie takim samym poziomie. Jedyne na ten moment co umiem wstawić to screen że spedtest - ostatni wynik jakiś podejrzany :

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A dlaczego dziwny, wyniki rózne bo zapewne router skacze po BTS-ach i pasmach w zalezności od miejsca testu. W aplikacji logujesz się tak jak w przegladarce na B535 cyli adres 192.168.8.1 i hasło takie samo i tyle.
Ultor79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-11-23, 07:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Ultor79 »

Przepraszam za dluższą nieobecność, ale w dzisiejszych czasach są sprawy ważniejsze niż internet :/
Kupiłem kartę Playa, zainstalowałem w routerze i zrobiłem kilka testów w domu, praktycznie ta sama lokalizacja urządzenia co w przypadku T Mobile :

Obrazek

Nawet nie wystawiając routera na zewnątrz wyniki są lepsze w porównaniu do obecnego operatora.
Jaki sprzęt polecicie do konfiguracji z Play? Może być używany.
Gnat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-10-12, 13:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Gnat »

Hejka, znalazł ktoś pomysł jak to guwno rozwiazać. Router B525 "Detect UDP port scan attack, scan packet from 213.158.199.1". Jak pozbyć się dziadostwa ?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Surfshark VPN. Albo podobny. Pozdrawiam Hermogenes
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

Również miałem przypadek co matek.

Na karcie T-Mobile po pobraniu większej ilości danych najpierw lejek do 70mb stały, potem coraz mocniejszy. Orange robi to samo w swoich ofertach Internetowych, lejki po cichu. Dziwne że nikt się tym nie zajął.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Jakie po cichu, są opisane w ogólnym RŚUT którego nikt nie czyta bo to przecież nie umowa (umów też nikt nie czyta poza zgodnością danych osobowych).
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

krychxagg pisze: Na karcie T-Mobile po pobraniu większej ilości danych najpierw lejek do 70mb stały, potem coraz mocniejszy. Orange robi to samo w swoich ofertach Internetowych, lejki po cichu. Dziwne że nikt się tym nie zajął.
A czym ma się zajmować?! Tj. zgodne z RŚUT. W kilkuosobowej rodzinie z wykupionymi usługami Netflix/HBO/CDA/Amazon Prime i C+ (podstawa to dostęp do sygnału DVB-C,DVB-S,DVB-T) trudno jest przebić transfer 300-500GB m-c (trzeba wszystko rzucać przez sieć lub nie pracować..., jak komuś się wydaje że za 50-100zł/m-c "chwycił byka za rogi" i będzie januszował/to RŚUT szybko go doprowadzi do pionu. Od 2016 używam Orange i nigdy nie widziałem lejka. Co raz więcej klientów korzysta z usług on-line i operatorzy robią wszystko aby zapewnić im jak największą wydajność (dlatego coraz bardziej wyrafinowany QoS na BTS/trzeba się do tego przyzwyczaić. Starlink docierając do coraz większej liczby klientów również wprowadził limity.
finerek123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-01-13, 22:44

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: finerek123 »

krychxagg pisze:Również miałem przypadek co matek.

Na karcie T-Mobile po pobraniu większej ilości danych najpierw lejek do 70mb stały, potem coraz mocniejszy. Orange robi to samo w swoich ofertach Internetowych, lejki po cichu. Dziwne że nikt się tym nie zajął.
Mam ofertę do 60Mb/s, teraz mam wątpliwość czy dopadł mnie lejek czy usterka BTS. W każdym razie ostatnio 2 razy przez 2 tygodnie formatowałem komputer. Za każdym razem pobierałem sobie gry z dystrybucji cyfrowej. Łącznie prawie 1,5 TB przez 2 tygodnie :D Obecnie speedtest w godzinach szczytu nie przekracza 10Mb/s download, 2Mb/s upload. Grając w nowego MW2, gra potrafi nawet pobierać 600Kb/s danych, przy prędkości 10Mb/s to 60% wykorzystanej przepustowości, więc ping idzie adekwatnie w górę co psuje całkowicie rozrywkę. Godzina gry potrafi zużyć nawet 3GB.

Dodatkowo posiadam drugi tel służbowy, też w TMobile. Tutaj co ciekawe, mimo tego samego BTS telefon łączy się na sztywno z LTE2600, wyniki speedtestu w godzinach szczytu to takie 20Mb/s download i symetrycznie 20Mb/s upload. Mimo, że wystarczy się oddalić od domu o pół kilometra na północ, przełącza mnie do innego BTSa i wchodzę jak ciepły nóż w masełko na 800+1800+2100+2600 ze speedtestem w okolicy 100Mb/s.

Play ma BTS na tym samym bloku co problematyczny TMobile, w godzinach szczytu nie przekraczam 20Mb/s mimo 800+1800+2100+2600 ale co ważne, mam stabilny ping poniżej 20ms niezależnie od pory dnia(O 4 rano Speedtest pokazał prawie 300Mb/s). Natomiast obecnie w TMobile skacze mi od 30ms, przez 400ms, po 1500ms, żeby kończyć na timeoucie.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

jfk pisze:
krychxagg pisze: Na karcie T-Mobile po pobraniu większej ilości danych najpierw lejek do 70mb stały, potem coraz mocniejszy. Orange robi to samo w swoich ofertach Internetowych, lejki po cichu. Dziwne że nikt się tym nie zajął.
A czym ma się zajmować?! Tj. zgodne z RŚUT. W kilkuosobowej rodzinie z wykupionymi usługami Netflix/HBO/CDA/Amazon Prime i C+ (podstawa to dostęp do sygnału DVB-C,DVB-S,DVB-T) trudno jest przebić transfer 300-500GB m-c (trzeba wszystko rzucać przez sieć lub nie pracować..., jak komuś się wydaje że za 50-100zł/m-c "chwycił byka za rogi" i będzie januszował/to RŚUT szybko go doprowadzi do pionu. Od 2016 używam Orange i nigdy nie widziałem lejka. Co raz więcej klientów korzysta z usług on-line i operatorzy robią wszystko aby zapewnić im jak największą wydajność (dlatego coraz bardziej wyrafinowany QoS na BTS/trzeba się do tego przyzwyczaić. Starlink docierając do coraz większej liczby klientów również wprowadził limity.

Pracuje zdalnie, sama praca zdalna przepala mi 500GB, gdyż sektor w którym pracuje spala dużo danych. Mam IPTV, które w 4K zjada na 3 telewizorach w domu kolejne 200-300GB, no i 3 konsole są na które gry też sporo ważą, nie mówiąc już o innych jakichś rzeczach.
Lejek mocno irytuje ale jadę na 2 kartach SIM na 2 routerach oddzielnych, więc po różnych lejkach jest i tak 40/50MB stałe na koniec miesiąca. Co nie zmienia faktu że w starej ofercie T-Mobile prędkość była stała nawet po przekroczeniu 1TB.
Teraz tylko oczekuje na światłowód, i nie będę się musiał więcej martwić.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Ultor79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-11-23, 07:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Ultor79 »

jfk pisze:
krychxagg pisze: Na karcie T-Mobile po pobraniu większej ilości danych najpierw lejek do 70mb stały, potem coraz mocniejszy. Orange robi to samo w swoich ofertach Internetowych, lejki po cichu. Dziwne że nikt się tym nie zajął.
A czym ma się zajmować?! Tj. zgodne z RŚUT. W kilkuosobowej rodzinie z wykupionymi usługami Netflix/HBO/CDA/Amazon Prime i C+ (podstawa to dostęp do sygnału DVB-C,DVB-S,DVB-T) trudno jest przebić transfer 300-500GB m-c (trzeba wszystko rzucać przez sieć lub nie pracować..., jak komuś się wydaje że za 50-100zł/m-c "chwycił byka za rogi" i będzie januszował/to RŚUT szybko go doprowadzi do pionu. Od 2016 używam Orange i nigdy nie widziałem lejka. Co raz więcej klientów korzysta z usług on-line i operatorzy robią wszystko aby zapewnić im jak największą wydajność (dlatego coraz bardziej wyrafinowany QoS na BTS/trzeba się do tego przyzwyczaić. Starlink docierając do coraz większej liczby klientów również wprowadził limity.
Cześć,

Czytając wcześniejsze posty zauważyłem że Ty jfk jesteś obrońcą "uciśnionych" operatorów, którzy to ponoszą ogromną stratę z tytułu działania niedobrych abonentów którzy zakupili usługi no limit zwiedzeni obietnicami tych pierwszych, że nie będzie żadnych lejków.
To że większość nie czyta dokładnie umów w trakcie podpisywania to wiadome od dawna ,i tu pełna zgoda, nie czytałeś - nie płacz. Ale ktoś w końcu powinien się tym zająć czyli dobranie się do tyłków "uciśnionych" którzy w taki sposób budują te podstępne umowy.

A jeszcze odnosząc się do Twojego zużycia danych w miesiącu rozliczeniowym - każdy ma inne potrzeby, a Twoje podejście mogę tylko porównać do limitów cen prądu które narzuca nam władza w naszym Kaczystanie. 500GB to mój router przepala na sam gaming (ściąganie gier + rozgrywka), kolejne 300-500GB to streamingi - a mam więcej usług niż Ty, resztę czyli jakieś 200-300GB to zużycie "bytowe" ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Robin Hood , obrońca uciśnionych telekomów wypisuje te swoje mądrości od lat, także na starym koncie, operatorzy od wielu lat wprowadzaja klientów w błąd, stosują abuzywne zapisy w umowach , przed UOKiK toczą się postępowania przeciwko nim. Słynna jest sprawa LTE bez limitu w Plusie, koledze to nie przeszkadza, winny jest ciemny abonent.
Na szczęście to nie on stanowi prawo w UE której tak nie kochają w Polsce rzadzacy, notabene kolega na Telepolis wielokrotnie w dyskusjach o zabarwieniu politycznym stawał po ich stronie.
Miejmy nadzieję ze wreszcie w Polsce zostanie wdrożona dyrektywa EKŁE, termin jej wprowadzenia upłynął 21.12.2021 , Polska jej nie wprowadziła i obecnie KE skierowała skargę do TS UE , zresztą jedną z wielu jakie się toczą przeciwko Polsce.
Na podstawie EKŁE abonenci zyskaja wiele praw, także w kwestii jasności zawieranych umów i argumenty Robin Hooda telekomów nie pomogą.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

FUP to żaden nowy zapis jest w każdej umowie z dostawcą internetu.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

krychxagg pisze:Pracuje zdalnie, sama praca zdalna przepala mi 500GB, gdyż sektor w którym pracuje spala dużo danych. Mam IPTV, które w 4K zjada na 3 telewizorach w domu kolejne 200-300GB, no i 3 konsole są na które gry też sporo ważą, nie mówiąc już o innych jakichś rzeczach.
Lejek mocno irytuje ale jadę na 2 kartach SIM na 2 routerach oddzielnych, więc po różnych lejkach jest i tak 40/50MB stałe na koniec miesiąca. Co nie zmienia faktu że w starej ofercie T-Mobile prędkość była stała nawet po przekroczeniu 1TB.
Teraz tylko oczekuje na światłowód, i nie będę się musiał więcej martwić.
Przy tych potrzebach aby ograniczyć liczbę klientów/zachować jakość usługi to taki abonament musiałbyś liczyć x3 (licząc że korzystasz z ww usług w godzinach dziennych/wieczorowych, a nie nocą-bo to zupełnie inna sytuacja). Albo się klienci samo-ograniczą (jw pisałem), abo zrobi to za nich operator (tu żadne krzyki i zaklinanie rzeczywistości/że to jest nie zgodne z regulaminami nie pomogą (po pierwsze jest zgodne z regulaminem bazowym i nie będzie tak jak z Plusem, efekt skali w dobrym układzie 1/10-oni sprzedali w kwartał 400tys. aktywacji, cięcie transferu było drastyczne-pakiet podstawowy/20/7Mbps/0,5Mbps. Oczywiście nie są to jakieś astronomiczne liczby-przy dostępie światłowodowym nawet x10 tyle jest "niczym", wówczas możesz wszystko puścić przez sieć i nie będzie problemu-czego ci życzę/też dostępu do dużego ISP/może być mały ale uczciwy (co w ogóle nie dzieje się z automatu że masz światłowód... ).
Ultor79 pisze:jesteś obrońcą "uciśnionych" operatorów, którzy to ponoszą ogromną stratę z tytułu działania niedobrych abonentów którzy zakupili usługi no limit zwiedzeni obietnicami tych pierwszych, że nie będzie żadnych lejków.
Pewnych rzeczy możesz nie rozumieć/nie znając specyfiki polskiego rynku telekomunikacyjnego/rynku europejskiego i światowego. W Polsce tzw. operatorzy "mobilni" (oni nie są mobilni/klienci są mobilni), mimo znacznych inwestycji w infrastrukturę światłowodową są nadal ISP o znacznym udziale w rynku internetu tzw. szerokopasmowego. Posiadają określone zasoby/przychody/ponoszą określone koszta, a infrastruktura działa dla wszystkich (mobile fair usage policy).Dziś to nie jest czas startu oferty 20Mbps/60Mbps-gdzie nie posiadali 1/3 klientów internetu "mobilnego" Orange/działając na tej samej infrastrukturze (sprzedawali "na pałę"/później rabatowali do 1zł/nie posiadali danych obciążenia/zachowania sieci). Dziś to wszystko mają/ także możesz się modlić i pisać do ETPC EU-jeżeli nie będziesz przekraczał określone granice/zostaniesz "przycięty".
Ultor79 pisze: A jeszcze odnosząc się do Twojego zużycia danych w miesiącu rozliczeniowym - każdy ma inne potrzeby, a Twoje podejście mogę tylko porównać do limitów cen prądu które narzuca nam władza w naszym Kaczystanie. 500GB to mój router przepala na sam gaming (ściąganie gier + rozgrywka), kolejne 300-500GB to streamingi - a mam więcej usług niż Ty, resztę czyli jakieś 200-300GB to zużycie "bytowe" ;)
Możesz ściągać i 500TB/m-c ale na infrastrukturze światłowodowej (chyba że T-Mobile podpiszę z Tobą umowę ramową na taki transfer/niektóre firmy mają takie umowy, lecz nie licz że to nastąpi za kwotę 50-100zł/m-c). Osobiście gdybym chciał puszczać wszystko przez sieć/czego nie robię, bo korzystam z DVB-S, to zużycie kształtowałoby się między 1-1,5TB. Podobnie gry/filmy można ściągać w nocy.
matek451 pisze: Miejmy nadzieję ze wreszcie w Polsce zostanie wdrożona dyrektywa EKŁE, termin jej wprowadzenia upłynął 21.12.2021 , Polska jej nie wprowadziła i obecnie KE skierowała skargę do TS UE , zresztą jedną z wielu jakie się toczą przeciwko Polsce.
Na podstawie EKŁE abonenci zyskaja wiele praw, także w kwestii jasności zawieranych umów i argumenty Robin Hooda telekomów nie pomogą.
Nawet na to nie licz (może gdyby to dotyczyło Plusa/ w przypadku T-Mobile nikt się tym nie przejmie/ "Najsztuba potrąciła staruszka na pasach"... ). Tj. zgodne z podstawowym regulaminem/to działa dla dobra ogółu klientów. Ja się mogę czepiać do operatorów w kwestii transmisji danych przy usługach dodanych które telekomy rozliczają słabo i się wypinają na klienta np. video bez limitu (wyłączają klientom gdy skończy im się podstawowy transfer), podobnie pakiet nocny, samowolka z wyłączaniem pasma LTE2600 w nocy (można to dokładnie sprecyzować kiedy takie działanie jest dozwolone). Orange zlikwidował rok temu usługę dumpingową dla firm (999GB/za 50 zeta netto ). Bo przecież janusze biznesu nie chceli korzystać z internetu światłowodowego dostępnego już w określonych lokalizacjach/bo usługa była droższa. Podobnie jest z 5G-to nie tylko kwestia polityczna, ale olbrzymie inwestycje i podwyżki abonamentów dla klientów (operatorzy wykonują badania i doskonale o tym wiedzą jakie jest nastawienie klientów). Dlatego z tej strony też nie ma parcia.
piotrzet pisze:FUP to żaden nowy zapis jest w każdej umowie z dostawcą internetu.
One są i będą przez długie lata/do póki nie będzie całej infrastruktury światłowodowej. W połowie minionej dekady/gdy spopularyzowały się serwisy streamigowe była gorąca dyskusja w USA i w W.B (AT&T, Vodafone) przymierzały się do tego aby wysokość abonamentu w usługach stacjonarnych uzależnić od ilości użycia danych.
dmj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-12-01, 20:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dmj »

Ponieważ nie jestem zainteresowany sprzętem do LTE/5G od T-mobile w taryfie dla firm doradca zaproponował mi opcję abo MagentaBIZNES L(z rozmowami), cena po małych negocjacjach sensowna więc zdecydowałbym się na te opcję ale ....nurtuje mnie pytanie, czy obydwie karty, które otrzymam w tej ofercie (do telefonu i do routera) będą działały na tych samych zasadach w 2 routerach?

Darek
Gamesiarz
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2018-04-30, 20:16

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Gamesiarz »

Szybkie pytanie, lepiej brać:
1) ZTE MC801A 5G + Pakiet L
2) T-Mobile Internet 5G Home Office + Pakiet XL
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

W salonie namówili szwagra na internet bez limitu na firmę w Tmobile. Po 2 tygodniach (ciekawe, że akurat po 14dniowej możliwości zwrotu;p) nagły lejek. Na infolinii przekazano, ze za dużo zużył internetu i system uznał, że przeciąża nadajnik. Dostał blokadę na 24h w skrócie. Zużył w 2 tygodnie około 500GB. Na lejku praktycznie nie da się korzystać nawet z przeglądarki.
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 335
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaloteck »

Przecież tam lejek jest 1 MB to jak się nie da korzystać z przeglądarki?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Kaloteck pisze:Przecież tam lejek jest 1 MB
MB to nie to samo co Mb
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ