Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

No i w Słupnie T-Mobile już nie sprzedaje nielimitowanych ofert. Mimo że nadajnik jest po refarmingu z wyłączonym U2100 i z dosyłem światłowodu to stwierdzili że ta lokalizacja już nie obsłuży ofert No-Limit. Najwyraźniej boją się że pół Słupna się rzuci na tą ofertę :D
Jestem ciekaw jaka część Polski realnie łapie się do skorzystania z tej oferty.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Majestic12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-05-13, 20:28

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Majestic12 »

Myk6414 pisze:
matek451 pisze:Pytanie tylko jak oni to weryfikują bo to ciekawa sprawa,
wg ziomeczka co w t-m robi, najpierw patrzą czy maja pod tym adresem światłowód. jeżeli tak, oferty nie dostaniesz. Jako drugie kryterium, patrzą czy nadajniki w pobliżu mają wyłączone U2100. Jeżeli nie, marne szanse na zakup.
Z tego mówił, podobnież mają też limit klientów na BTS. Poszli bardzo po rozum do głowy, nie chcą znów powtórki z rozrywki i kompletnie zapchać nadajników.
Chyba największe znaczenie ma limit klientów na BTS, bo zamówienie nowej umowy na adres na dość dużym osiedlu bloków gdzie większość ma dostęp do VDSL-a oraz światłowodu (ale jakiejś lokalnej firmy, która nie udostępnia sieci innym) przeszło bez problemów (U2100 chyba też tu jest).
Za to przy adresie z dzielnicy domków jednorodzinnych (średnia gęstość zabudowy) gdzie większość nie ma dostępu nawet do zwykłej linii telefonicznej po ponad 30 minutach rozmowy z konsultantką okazało się, że nie mogę jednak podpisać nowej umowy (na koniec dostała takie info), tylko mogę przedłużyć starą umową na Internet bez limitów (mam wciąż na czas nieokreślony tą pierwszą wersję nielimitowanego internetu T-Mobile).

Ogólnie konsultantka mówiła, że odkąd wprowadzili tę ofertę to miała już dużo przypadków, że musiała odmówić podpisania nowej umowy (tak system zdecydował) i mam szczęście, że mi się udało. Nie wiem czy kiedyś tak było, bo zwykle podpisywałem umowę w salonie, ale teraz przy zawieraniu nowej umowy telefonicznie są jakieś dziwne zasady - trzeba wysyłać na specjalnego maila T-Mobile skan dowodu, do tego czasami jeszcze 3 ostatnie rachunki jakiejś innej usługi na nasze dane (jednego dnia musiałem je wysłać, a drugiego przy innej konsultantce już nie - była zdziwiona, że dzień wcześniej była dodatkowa weryfikacja). Do tego jak już wszystko zamówiłem i potwierdziłem to jeszcze raz dostałem telefon, że z uwagi na to, że zamówiłem droższy router (ten ZTE MC801A 5G) to muszę wpłacić kaucję 900 zł (!) którą będę mógł odzyskać za 3 miesiące (zwrot na konto albo opłacenie z góry 10 miesięcy abonamentu za Internet).

Z 2 godziny straciłem na zamawianie tego, ale prędkości są na razie dobre (piszę tu o tym adresie w bloku) - przy wcześniejszej umowie 60mbps i routerze Huawei B525 osiągałem w speedteście max 50-55mbps (upload 30mbps), a teraz przy tej nowej taryfie 90mbps i routerze ZTE MC801A 5G wychodzi w porywach nawet 110mbps (upload też 30mbps).
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

Majestic12 pisze: Z 2 godziny straciłem na zamawianie tego
Mi to zajeło 12 minut o 22:08 ;)

Poszło bez problemu, ktos wspominał tutaj*chyba, że zle doczytałem), że jednym z kryterium to brak 2100 na nadajniku, jest 2100 i jakos dali :cwaniak:

To zobacze czy zte 801a bedzie jakis lepszy względem 818 przy lte :D
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

Że tak zapytam.... Nie w temacie jednak zadam to pytanie tutaj

Jest jakas opcja wymuszenia pasm w tym routerze ZTE? Bo nie widzę tam żadnych opcji.

w tym samym miejscu b818 ma lepszy ping o 2ms, download niby taki sam bo wiecej na razie niz 60mbps nie da rady, ale upload zamiast 10Mbps to max 1,5mbps :D no i notorycznie przełącza mi sie na nadajnik który ma tylko LTE 800.
Musze wymusic pasma i wtedy zobaczyć, z obudowy solidniejszy jest zte i znacznie cięższy.
olka87
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2021-06-24, 12:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: olka87 »

Chciałam dziś zawrzeć umowę ale mam odmowę, a dodam że mieszkam na wsi bez światłowodu, nawet bez zwykłego kabla telefonicznego. Teraz trzeba szukać czegoś innego...
Marek7536
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2017-12-23, 13:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Marek7536 »

olka87 pisze:Chciałam dziś zawrzeć umowę ale mam odmowę, a dodam że mieszkam na wsi bez światłowodu, nawet bez zwykłego kabla telefonicznego. Teraz trzeba szukać czegoś innego...
To mogłaś kupić startery: Orange,T-Mobile,Play i Plusa i wtedy testować,ja też mieszkam na wsi teraz mi się kończyła umowa na neta z Play i chciałem zmienić operatora i kupiłem startery Orange i T-Mobile na obach miałem średnio 40mb/s a w Play mam średnio 200mb/s i testowałem na S9+
olka87
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2021-06-24, 12:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: olka87 »

Tak już robiłam, Play i T-Mobile chodzą dobrze, chodzi mi głównie o internet bez limitu który jest teraz tylko w t mobile a jakiekolwiek inne "no limit" mają lejek 1 mb/s. Teraz zamierzam kupić kartę mobile viking z 250 GB , jeśli to nie wystarczy na miesiąc wezmę net box od playa. Chociaż facet w salonie powiedział że za jakiś czas można znowu spróbować
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

A robiłaś testy T-Mobile prepaid jak działa ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
olka87
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2021-06-24, 12:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: olka87 »

Play i T-Mobile średnio 30mb/s, w szczycie 50, router bez agregacji
Marek7536
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2017-12-23, 13:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Marek7536 »

To nie ma co się dziwić że router bez agregacji pasm jaki router posiadzasz?,a na tel. nie testowałaś speedtescie?
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: HariMata »

Ja mam od ponad 2 lat umowę bez limitu na starych zasadach. Już teraz przeszła na czas nieokreślony. Jestem generalnie zadowolony. Nowy internet bez limitu dla mnie to porażka, bo dwa razy do roku zmieniam miejsce zamieszkania. Zima miasto, lato wieś. Oby jak najdłużej udało mi się jechać na starej umowie i oby T-mobile nie chciał się z niej wykręcić, bo lepszej nie znajdę.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
yoyek
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-11-20, 10:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: yoyek »

W teorii w nowej ofercie da się zmieniać strefę zamieszkania przez BOK albo punkt sprzedaży, ale przy każdej zmianie będą przeprowadzać "Weryfikację techniczną możliwości świadczenia usługi, na zasadach określonych w pkt 1.2.1. Negatywna Weryfikacja oznacza brak możliwości zmiany Adresu Świadczenia Usługi."
Czyli albo zmienią, albo nie zmienią...
Mike87
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2021-05-30, 08:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mike87 »

Ta oferta nowa to dramat. Przede wszystkim to jest droga w porównaniu do oryginalej oferty i pozostanę na starej ofercie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Pokaż lepszą u konkurencji.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Droga bo kolega nie potrafi liczyć, T-mobile znowu rozdaje internet bez limitu za jakieś drobne.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Urządzenia również. Oczywiście oferta jest pod kilkoma względami gorsza od poprzedniej ale równie dobrze można ją porównać z ofertą T-Mobile 10 zł i 1TB danych, że jest słaba.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

Droga oferta? To lepiej płacić 200zl miesięcznie za 1tb w Plusie albo Playu jak ktoś chce dużo internetu? Albo Orange z FUPem?
Oferta T-MOBILE jest mistrzowska. 90zl za 90mb ze sprzętem, jest nie do przebicia przez żadną inną sieć aktualnie.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Majestic12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-05-13, 20:28

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Majestic12 »

atento pisze:Jest jakas opcja wymuszenia pasm w tym routerze ZTE? Bo nie widzę tam żadnych opcji.
Tu można coś wymusić: http://192.168.0.1/index.html#debug_page
Z ukrytych stron jest jeszcze taka do sprawdzania temperatury: http://192.168.0.1/index.html#temp_status

Mam pytanie do osób, które już dłużej używają tego ZTE MC801A 5G - czy u was też czasami przy dłuższej rozmowie np. na Teams (np. po 30 minutach) router się niespodziewanie restartuje? Może to przypadek ale już dwa razy akurat przy takiej rozmowie miałem restart (brak internetu i patrząc po diodach ponowne uruchomienie routera). Z dodatkowych opcji włączyłem chyba tylko UPnP, nie wiem czy to ma znaczenie.
toku87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-08-09, 09:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: toku87 »

Witam,
jestem świeżym użytkownikiem forum i chciałem zakupić ofertę od T-Mobile natomiast nie wiem które urządzenie w moim wypadku wybrać, ZTE MC801a ma fajną cenę, natomiast nie liczę na 5G. nie wiem czy jest sens dopłacać do niego, czy może wybrać ZTE MF286R. Gdyby ktoś mógłby coś doardzić. Lokalizacja 55-080 Pietrzykowice, ul.Piękna. Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Kiepski żart tym MF286R i to z kilku powodów, robileś chociaz jakis test T-mobile u siebie? W twojej lokaliacji podstawa będzie router z agregacją 4 pasm LTE i do niego antena zewnętrzna lub CPE LTE z agregacja 4 pasm LTE.
toku87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-08-09, 09:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: toku87 »

Test robiłem, akurat mam tel. na kartę t-mobile, więc coś tam testowałem. Natomiast poza osiąganymi prędkościami, niewiele mi one mówiły. W takim razie, czy któryś sprzęt z podanych w ofercie będzie przyzwoicie działał ? Muszę jakoś się przemęczyć, dopóki nie będzie światłowodu (jest w planie), potrafiłem spokojnie pracować na hot spocie z telefonu. Wybór ZTE MC801 5G i zewnętrznej anteny będzie w miarę dobrym wyborem ? O ile <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> operator da mi umowę, bo widziałem na forum, że różnie z tym bywa. Pozdrawiam i dzięki za sugestie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

No to jak ci te testy nic nie mówiły to dlaczego nie pokazałes go tutaj? To jest podstawa do dalszych dzialań i do tego speedtest.
toku87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-08-09, 09:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: toku87 »

Speedtest robiony ok 19.00 pokazał 15mbit download, 2 mbit upload, to jedyne dane które mogę w tej chwili przekazać. I powiem szczerze, że nie jestem wymagającym użytkownikiem, gdyby takie parametry były stałe i stabilne, spokojnie mógłbym na nich pracować.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Kolejny żąrt, UL na takim poziomie i praca ? Speedtest wykonany zapewne na pasmie pojemnościowym LTE ale przy słabych parametrach sygnału. Tak jak pisałem kłania sie test wykonany na zewnatrz na telefonie i screen z aplikacji NetMonster i speedtest. Antena zewnętrzna konieczna lub CPE LTE MF258k.
toku87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-08-09, 09:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: toku87 »

Dzięki za sugestie. Jeszcze nie mieszkam tam na stałe, ale jak zajadę w wolnej chwili, zrobię test na zewnątrz i zrobię upload screenów. Pozdrawiam
jindalmnsh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-08-09, 11:58

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jindalmnsh »

Też <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tę ofertę, dzisiaj po południu kurier przywiózł umowę i do tej pory karta jeszcze nie została aktywowana. W umowie jest napisane, że aktywacja może nastąpić w terminie do 10 dni od podpisania umowy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A jaki sprzęt do umowy <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> i jaka masz opcję, pochwal sie wynikami.
toku87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-08-09, 09:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: toku87 »

Witam, czytając mnogie opinie że t-mobile odmawia oferty na Internet, zdecydowałem że zamówię zestaw z Huawei, jakby coś najwyżej oddam bo jest możliwość. Po złożeniu zamówienia, dzwoni Pan i mówi że w mojej lokalizacji (Pietrzykowice) nie mogą zaoferować mi tej usługi, ale jest opcja, że mogę podpisać nielimitowany 60 Mbps z antena zewnętrzną (D link dwp-812 kt) za 90 zł za miesiąc. Widzę że to nie jest najnowszy sprzęt. Jakieś opinie ? Sugestie? <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> rozważać? Z góry dzięki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

To standardowa zagrywka T-mobile, teraz na siłę wciskają ludziom taką ofertę, miało być pięknie a z dnia na dzień wychodzą różne kwiatki. Tego D-linka to niech sobie w ... wsadzą, ty masz stacje 4CC w pobliżu.
yoyek
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-11-20, 10:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: yoyek »

jindalmnsh pisze:Też <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tę ofertę, dzisiaj po południu kurier przywiózł umowę i do tej pory karta jeszcze nie została aktywowana. W umowie jest napisane, że aktywacja może nastąpić w terminie do 10 dni od podpisania umowy.
U mnie karta została aktywowana niecałe 2h po wizycie kuriera (przyszedł sms, że potwierdzają zawarcie umowy i aktywację karty).
Może kurier nie spieszył się z kliknięciem dostarczenia paczki w ich systemie..?
ODPOWIEDZ