Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Ale gdybyś miał lejek, to na wszystko.
Neoz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-08-22, 13:03

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Neoz »

No to mam "pół lejek" na to wygląda. Przedtem miałem w dzień net normalny (15-20mbit/s). Nie wiem.. jak coś to jak pisałem wcześniej ,odezwę się po pierwszym września ;) i powiem czy dalej tak samo jest.
pioter223
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-05-31, 15:40
Lokalizacja: Klepacze

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pioter223 »

Tmoblie ma jakąś nową oferte dla firm? bo jeszcze jakis czas temu był lejek 100gb teraz widzę całkowicie nielimitowany, podobno nadal za to jest zapisek o przycinaniu przy zaburzeniu integralnosci sieci. zastanawiam się nad ich ofertą lub od orange gdzie mam gwarantowane 500GB limitu, co może byc dla mnie zbyt mało. W okolicy mam nadajniki networks wiec wybór operatora dla mnie to jedna chwała. Zależy mi jedynie na wyborze operatora z największym prawdziwym limitem transferu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Orange dobowo może Cie przyciać, w kazdej chwili.

W T-mobile to "stara" oferta i odpukać działa bardzo dobrze :)

Ostatnio na liczniku 890 GB

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
pioter223
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-05-31, 15:40
Lokalizacja: Klepacze

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pioter223 »

ale to z tym lejkiem to raczej losowo po ilu przycina w Tmobile. Jak moze mnie przyciąc skoro mam miesiecznie 500gb:O
To o co chodzi z nową promocją http://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specja ... e-dla-firm widzę 12 miesiecy za jedną cebulę, ale klikając do oferty nic nie widzię ;/
Awatar użytkownika
Harrrd
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2016-03-12, 21:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Harrrd »

onken pisze:Orange dobowo może Cie przyciać, w kazdej chwili.

W T-mobile to "stara" oferta i odpukać działa bardzo dobrze :)

Ostatnio na liczniku 890 GB
A ja czy razy tyle i nic jest moc prawdziwy no limits
Huawei B618 T-Mobile Internet MAX
czuczer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 09:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czuczer »

Witam forumowiczów,

czytałem trochę ten wątek ponieważ tmobile "wylosował" moją firmę do oferty 250mb/s bez limitu danych za 60zł/msc. Czy ktoś z Was korzysta obecnie z tej oferty i uznał by ją za wartą tych pieniędzy. Wydaje mi się ona o tyle interesująca, że w mojej okolicy mam tylko Orange po kablu (obecnie 20mb/s z może możliwością vdsl 80mb/s). Dodatkowo ciekaw jestem tego routera d-link i informacji że mogę tam tylko 3 urządzenia podłączyć? Może to być inny router do którego już mam normalnie więcej urządzeń podpiętych?

Dziękuję za odpowiedź.

Michał
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co to za oferta , jakie 250Mb/s jaki D-Link? To co piszesz to stek bzdur jesli chodzi o internet LTE bez limitu w T-mobile? Co za <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> ci to zaproponował?
czuczer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 09:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czuczer »

Ale dlaczego miałbym pisać "stek bzdur"? Na jakiej podstawie taki wniosek?

Dostałem przedwczoraj telefon z infolini t-mobile, że moja firma "Została wylosowana" i proponują mi net dla firmy po lte z predkościa 250mb/s (zapewne do), bez lejka GB i zwalniania niezależnie od ilości pobieranych danych za 59zł/msc
Domyślam się, że moze chodzi o to: http://www.t-mobile.pl/pl/najlepsza-siec-dla-firm

Więc pytam tu czy ktoś może miał z tym styczność i moze coś powiedzieć.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: eXorcist »

Oferta T-Mobile bez limitu jest w porządku, ale te 250Mb/s to marketingowy bełkot. Taka prędkość jest do osiągnięcia w idealnych warunkach radiowych. Poza tym jest ona do podziału na wszystkich użytkowników podłączonych do nadajnika w danym sektorze, ale chyba zdajesz sobie z tego sprawę. 250Mb/s to musiałaby być agregacja 3 pasm, a póki co w NetWorks! rzadko nadajniki mają agregację 2 pasm poza aglomeracjami, a co dopiero 3.

Podaj swoją lokalizację to można zobaczyć jak wygląda infrastruktura T-Mobile.

Tak czy siak trzeba przetestować w godzinach szczytu działanie / prędkość internetu.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: 3G_ »

Ciekawe skąd im się wzięło owe 250 Mb/s. Jeśli już, teoretycznie możliwe są predkosci do 300 Mb/s w agregacji LTE 2600+1800+800 MHz, co daje razem 40 MHz pasma. A druga (nawet ważniejsza) kwestia jest taka, że wymaga to sprzętu, który te trzy pasma jest w stanie agregować, a nie oferują takiego routera. Chyba, że chodzi o telefon ;)
czuczer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 09:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czuczer »

@eXorcist i @3G_ - jeśli chodzi o prędkość 250mb/s to tak jak napisałem "zapewne do" - zdaje sobie sprawę, że tyle nie będzie bo obecnie po kablu w domu w upc też nie osiągam ich chyba 120mb/s wieć nie spodziewam się po lte 250 :D jestem realistą. Ale rozważam to jako alternatywę dla jedynego neta po kablu jak mam i mieć mogę czyli Orange (obecnie 20mb/s z teoretyczną opcją vdsl 80mb/s).
Lokalizacja to Warszawa, okolice metra marymont - a w zasadzie pośrodku miedzy marymont a słodowiec.

I tak zdaję sobie sprawę, że jest to dzielone na ilość użytkowników :)
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: eXorcist »

Jeśli to Warszawa to musisz testować. Mieszkam w Krakowie, a w mieszkaniu musze używać WiFi Calling bo przez zabudowę w okolicy prawie zasięgu nie mam, więc różnie bywa. :-D

Nie porównywałbym UPC do LTE choć jedno i drugie może się lokalnie zapchać to jednak na LTE możesz jedno zero obciąć z tych 250Mb/s... :) Ja mam UPC 250Mb/s i realnie leci 230-240, więc wszystko w porządku.
czuczer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 09:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czuczer »

Ja na upc nie narzekam - ba jestem z kabla bardzo zadowolony. Ale poprostu za jakieś 6msc już takiej możliwości mieć nie będę a jedyną kablową możliwością bedzie orange :) stąd też rozważam inne opcje - a raczej ta sama się podsunęła.
Wiem, że zasięg tam jest b dobry i nie ma z tym problemów jako takich.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

"Wylosowali" jego firmę, dobre sobie. Niezły kit wstawiają, no i jeszcze to 250Mb/s. To jest właśnie stek bzdur, którym cię nakarmiono. Najpierw to sprawdź jak ci działa to T-mobile w domu/firmie. Weź od nich darmowy starter LTE z 20GB/tydzień. włóż do telefonu LTE, najlepiej z agregacją pasm , zainstaluj na nim network Cell Info i zrób testy sygnału i pokaż dane z tej aplikacji. Do tego speedtesty w godzinach szczytu internetowego. Przekonasz się ile na dziś oferuje T-Mobile w tej lokalizacji. Oczywiście bez gwarancji że za pól roku będzie tyle samo. Twoje subiektywne odczucia o zasięgu T-mobile są bez znaczenia. to technika radiowa a sygnał LTE ma konkretne parametry a osiągane prędkości w mobilnym zależą od wielu czynników. Decyzja o zamianie kabla nawet 80Mb/s na LTE jest ryzykowna a podjęta jedynie na podstawie opowieści dziwnych treści przez naganiacza z T-Mobile niczym nieuzasadniona.
czuczer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 09:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czuczer »

@matek - człowieku ale czy ja tu coś wychwalam? Biorę za pewnik? Chyba właśnie dlatego tu napisałem bo może ktoś to używa i może się podzielić opinia. A o wylosowaniu pisałem z cudzysłowie bo doskonale wiem jak to wygląda i nie czuje się wyróżniony w żaden sposób.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

To internet mobilny a więc tutaj nic nie powiedzą ci opinie i wyniki ludzi z innych lokalizacji bo nie mają żadnego znaczenia. Musisz sam zrobić testy w swojej lokalizacji i samemu się przekonać jak działa LTE od T-Mobile. My nawet nie znamy ulicy więc nie napiszemy gdzie i jakie BTS-y ma T-Mobile i czego można oczekiwać w teorii. A to 250Mb/ s było bez cudzysłowu ani nie do 250Mb/s. Stąd moje pytanie kto ci zagwarantował takie bzdury, choć i tak wiedziałem ze to naganiacz z T-Mobile. Więc bez urazy i zrób testy bo bez nich nadal nic nie wiesz, sam zweryfikuj te jego obietnice bo to podstawa.
czuczer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 09:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czuczer »

jasne będę musiał i to już jest własnie jakaś konstruktywna porada.
Coś tam o necie wiem ale specjalistą nie jestem stąd też chciałem zasięgnąć języka. ul to Oksywska więc jeśli możecie sprawdzić BTSy w okolicy to też będzie już jakaś informcja - a moje testy zrobie i tak i tak
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Jeśli o T-mobile to za bogato nie jest, najbliższy BTS Rudzka 18 ma tylko LTE1800 NetWorks, w poblizu jeszcze 5 stacji bazowych z tym pasmem. Jedyny sensowny, na którym T-mobile ma własne LTE2600, LTE1800 i działa na nim też LTE1800 i LTE-A to BTS przy Marii Kazimiery 1.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Ja na moim BTS Networks mam tylko LTE 1800 i potrafi spokojnie wyciągać pod 90 Mb/s - więc źle nie jest :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A na 'moim" LTE1800 NetWorks bo nie ma innych pasm w szczycie na Orange mam w porywach 10Mb/s. Na UMTS2100 z HSPA+DC jest szybciej. Cóż wszystko zależy od lokalizacji. Oby u kolegi było tak jaku ciebie.
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

Podobno na jesieni mają być nowe oferty ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Myślisz że tańsze ??
Pewnie pakiet "do" iluś GB na miesiac, na no limit już bym nie liczył...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Będzie pewnie tak jak z Orange czyli drożej, nowa oferta od 12.09. ja bym wziął starą on line i w razie czego zrezygnował gdyby okazało się ze nowsza lepsza.
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kolor100 »

Blest pisze:Podobno na jesieni mają być nowe oferty ktoś coś wie?
Jest http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa ... 39942.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

No i pozamiatane. Wbrew moim obawom T-Mobile dokonał przeceny oferty i poszedł w odwrotną stronę niż inni operatorzy. Za 45zł oferuje no limit z lejkiem do 20Mb/s. W tym router wart około 400 zł za B525 czyli faktyczny koszt abonamentu to 25-30 zł/m-c. W ofercie za 55 zł mamy lejek do 60Mb/s czyli po odjęciu kosztów B525 abonament 35-40 zł. Do B529 trzeba jednorazowo dopłacić 199 zł. Adekwatnie oferta Orange z 250GB i sprzętem jest dwukrotnie droższa. Ofert Plusa i Play właściwie nie da się porównać z T-Mobile bo są przy niej śmieszne. Orange praktycznie może zapomnieć o sprzedaży swojej oferty, tym bardziej że zasięg oparty o wspólny z T-Mobile NetWorks. Pozostali dwaj operatorzy muszą szybko dostosować ofertę internetu mobilnego, nie spełniają żadnych warunków konkurencji dla T-Mobile.
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

Dokładnie, po zapoznaniu się z regulaminem nie ma żadnych haczyków dotyczących limitów pobranych danych. Dodatkowo możliwość zmiany oferty co miesiąc robi swoje z droższej na tańsza i odwrotnie. Dziś ruszam do salon po robocie i biorę ten abo za 55 zł, bo i tak w mojej lokalizacji więcej niż 60 mb/s nie wyciągam. Ciekawe czym się rożni ten nowy router czy tylko wbudowana baterią?
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Regulamin przestudiowany od deski do deski - żadnych lejków Fupów itp

Plus i jego pseudo internet chyba ma problem ;)
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

Właśnie się zastanawiam jak inni operatorzy zareagują na ofertę T-mobile.
Mam Orange ( umowa jeszcze rok ) :( - Może coś pozmieniają .
Jestem zadowolony - 210 GB limitu + happy Hours - zwykle to starcza , ale nie ukrywam że fajnie by było nie mieć kagańca.

Dziś kupię starter z Tmobila i zobaczę faktycznie jakie mam transfery - będzie alternatywa w przyszłości :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Oferta dobra, choć szkoda z jednej strony że są ograniczenia prędkości max.
Ja osobiście mam ofertę na firmę i dla mnie ta oferta jest najlepsza.
Ale co dziwne wczoraj próbowałem sprawdzić czy można zamówić na firmę ofertę za 59 netto i brakowało takiej możliwości mimo reklamy na stronie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ