Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

To że sieci radiowe operatorów są wspólne (N!) nie ma znaczenia bo każdy ma własny kawałek pasma, każdy też ma własną resztę infrastruktury i to w niej mogą pojawiać się problemy z transferem czy przeciążeniem. Również każdy operator po swojemu kształtuje ruch, nadaje limity prędkości czy lejki techniczne.
Nie pomagam na PW!
grzski
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-09-07, 09:43

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: grzski »

quq pisze:Czyli z tego co czytam nie na żadnych potwierdzonych informacji co do lejków jak u Orange? Do tej pory byłem bardziej za Orange z powodu mojej lokalizacji, ale boje się tych ograniczeń i mocno zastanawiam się nad t mobile, mógłby ktoś bardziej w temacie zerknąć w mój temat na forum i doradzić?

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 6&start=60
Są lejki i to potwierdzone, lecą z automatu:

viewtopic.php?f=10&t=55985&p=590786#p590786
Obrazek
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: quq »

grzski pisze:
quq pisze:Czyli z tego co czytam nie na żadnych potwierdzonych informacji co do lejków jak u Orange? Do tej pory byłem bardziej za Orange z powodu mojej lokalizacji, ale boje się tych ograniczeń i mocno zastanawiam się nad t mobile, mógłby ktoś bardziej w temacie zerknąć w mój temat na forum i doradzić?

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 6&start=60
Są lejki i to potwierdzone, lecą z automatu:

viewtopic.php?f=10&t=55985&p=590786#p590786
To że w Orange są lejki to już potwierdzone, chodziło mi czy w Tmobile też stosują jakieś lejki, w salonie powiedziano mi że dla firm żadnych ograniczeń nie ma. Swoją drogą jak Ci się sprawuję ten orange 999gb? Dwa razy dostałeś lejek przez jaki okres czasu? Na co dzień jak używasz internetu, sporo netflixa i filmów, ile dziennie zużyjesz mniej więcej? Mieszkasz bardziej w mieście, czy po za miastem?
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: TheArt »

grzski pisze: Są lejki i to potwierdzone, lecą z automatu:

viewtopic.php?f=10&t=55985&p=590786#p590786
Gdzie ty tam widzisz coś potwierdzonego? Że Ty dostałes i uważasz to za pewnik? Żeby coś było pewne to musi o tym mówić regulamin, póki nie mówi to nie ma oficjalnie żadnych lejków.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Oficjalne stanowisko Orange z kiedyś co czytałem na forum Orange

"
Klienci, którzy będą generować więcej niż 50% ruchu na danej stacji bazowej w ciągu ostatniej doby zostaną objęci tzw. lejkiem technicznym. Raz na dobę prędkość Internetu zostanie im ograniczona do 5, 10 lub 15 Mb/s w godzinach 7:00 - 23:00. Lejek dotyczy wszystkich klientów biznesowych, indywidualnych i nju mobile, którzy podpisali nową umowę lub aneks do już obowiązującej po 13 listopada 2015 roku.

Podstawą do założenia blokad jest par. 12, pkt. 19 Regulaminu o świadczenie usług telekomunikacyjnych z 15 listopada 2015 roku:
Zasoby Mobilnej sieci Orange są ograniczone i zmienne. Prędkość przesyłania danych w związku z korzystaniem z usług dostępu do Internetu zależy między innym od takich czynników, jak obciążenie stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, technologii czy maksymalnych prędkości dostępnych w urządzeniach, z których korzysta Abonent, a także od warunków atmosferycznych. Operator dokonuje pomiarów ruchu wewnątrz Mobilnej sieci Orange oraz na stykach do innych sieci, w tym sieci Internet. Mobilna sieć Orange jest monitorowana przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Operator dokonuje pomiarów w celu zapobiegania osiągnięciu lub przekroczeniu pojemności łączy lub Mobilnej sieci Orange oraz rozdzielenia jej zasobów w ten sposób, aby zapewnić Abonentom najlepszą w danych warunkach jakość świadczenia Usługi. Może to wpłynąć na prędkość przesyłania danych dla poszczególnych Abonentów.

Dodatkowo w par 12. pkt. 22 możemy przeczytać:
Operator stosuje automatyczne mechanizmy regulacji ruchu w Mobilnej Sieci Orange zapobiegające przeciążeniom lub przekierowuje ruch w przypadku awarii dotyczących głównych systemów i urządzeń Orange"

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
grzski
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-09-07, 09:43

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: grzski »

quq pisze:
grzski pisze:
quq pisze:Czyli z tego co czytam nie na żadnych potwierdzonych informacji co do lejków jak u Orange? Do tej pory byłem bardziej za Orange z powodu mojej lokalizacji, ale boje się tych ograniczeń i mocno zastanawiam się nad t mobile, mógłby ktoś bardziej w temacie zerknąć w mój temat na forum i doradzić?

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 6&start=60
Są lejki i to potwierdzone, lecą z automatu:

viewtopic.php?f=10&t=55985&p=590786#p590786
To że w Orange są lejki to już potwierdzone, chodziło mi czy w Tmobile też stosują jakieś lejki, w salonie powiedziano mi że dla firm żadnych ograniczeń nie ma. Swoją drogą jak Ci się sprawuję ten orange 999gb? Dwa razy dostałeś lejek przez jaki okres czasu? Na co dzień jak używasz internetu, sporo netflixa i filmów, ile dziennie zużyjesz mniej więcej? Mieszkasz bardziej w mieście, czy po za miastem?
Post jest z przed ponad roku, lejków było trochę więcej. W sumie ten internet od Orange mam prawie 2 lata i jeśli mógłbym zdecydować ponownie to wybrałbym te 2 lata temu t-mobile (troszkę drożej, no limit). Ogólnie na codzień internet jest ok, zauważyłem że lejki są włączane jak się przegnie z ilością pobieranych danych w krótkim okresie (np. download gry w godzinach szczytu), przy netflixach itp. na codzień bardzo rzadko zdarza się lejek. Zużywam 20-50 GB transferu dziennie i w momencie kiedy jest to rozłożone na cały dzień to lejka nie ma. Natomiast z tyłu głowy cały czas jest, że jak zapuszczę coś większego do ściągnięcia to mogę być pewny że mnie przytną. Z drugiej strony te lejki w Orange nie są aż tak upierdliwe, bo tylko jednodniowe. Mieszkam koło Bydgoszczy, ale ma widok na BTSa z BDG, który jest w odległości 6,5 km i ma komplet pasm. Wyciągam bez problemu >100 Mbps w godzinach szczytu, więc to zachęca do ściągania. Miesięcznie zużywam 400-700 GB.
Obrazek
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

onken pisze:Może awaria sieci ?
Awaria nadal trwa :D

Od warszawy na wschód co 4-ta/5-ta stacja kwiczy


Dzisiejszy mail od extra szpeczjalisty troszkę wyżej niżli zwykła obsługa
z przykrością informuję, że utrudnienia, które występują, nie zostały jeszcze usunięte. Obecnie nie jest znany termin usunięcia utrudnień. Bardzo przepraszam za występujące utrudnienia.


Mi to tam za bardzo nie przeszkadza są inni operatorzy których używam :cwaniak:
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: astroneb »

Ja z T-mobile mam odpowiedź
„Dział Techniczny potwierdził że nie jest to problem indywidualny. Problemy z siecią mają związek z awarią globalną jaka wystąpiła w całym kraju."

Cały czas coś nie działa w T-mobile :(
Pavol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-08, 11:45

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pavol »

U mnie w końcu zaczęło działać jak przed awarią, oby na stałe. Bo ostatnie dni to musiałem korzystać z 3G bo na LTE nawet strony ciężko wczytywało.
Wczoraj w nocy przełączyłem na LTE i coś jeszcze majstrowali bo przy ściąganiu prędkość jakby falowała, raz miałem 60 Mb/s a za chwile spadało do 5Kb/s i tak w kółko. Dziś rano tez niby w speedteście prędkość miałem ok 50 Mb/s ale strony nie chciały się ładować, ale od jakiejś 12 ruszyło wszystko normalnie na LTE.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A jak z wysyłaniem u was? Jakie prędkości?
Pavol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-08, 11:45

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pavol »

W godzinach szczytu tak jak teraz to mam upload 8-10 Mb/s, a poza godzinami ok 15 Mb/s
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

U mnie nadal pod 35-42 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Bo problem już zniknął. Patrzę teraz i wysyłanie ponad 40 Mb/s
Chociaż widzę, że nie zawsze. Także problem jeszcze nie do końca rozwiązany.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

piotrzet pisze:Bo problem już zniknął. Patrzę teraz i wysyłanie ponad 40 Mb/s
Chociaż widzę, że nie zawsze. Także problem jeszcze nie do końca rozwiązany.
Problem nadal istnieje ;)
Mamy 13.07.2020 czyli miesiąc i dwa dni. Internet kibel ale od ponad tygodnia można strony www otwierać i używać jednak upload zakrwawa o pomstę :brawa:
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tak i tutaj zapomniałem rozwinąć wypowiedzi na konkurencyjnym forum to zrobiłem. Ja problemu nigdy z otwieraniem stron nie miałem. Problem zauważyłem w speedtestacgh i faktycznie jest możliwość uzyskiwania już 40 Mb/s ale większość to okolice 12-15 Mb/s. Także jeszcze nie do końca problem jest rozwiązany
"Problem z wysyłaniem danych tzn z prędkościami jest dość ciekawy. Porobiłem trochę testów wczoraj z pomiarami jakości sygnałów. Dochodzi do ciekawej sytuacji. Na lepszych parametrach sygnału przekroczenie 35 Mb/s jest nie możliwe choć prędkości pobierania lecą po ponad 360 Mb/s. Gdy parametry trochę się pogorszą wtedy pięknie za każdym razem upload leci w okolicach 45 Mb/s, a prędkości wysyłania nie przekraczają 345 Mb/s. Testy robiłem w okolicach 1 w nocy. Co ciekawe w Note 10+ w menu serwisowym w informacjach o modulacji w obu wypadkach jest, że jest to modulacja 256QAM przy pobieraniu i 64QAM przy wysyłaniu.

Na 5G 2100 DSS w ogóle nie jest możliwe nawet przekroczenie 25 Mb/s przy wysyłaniu.

Z tego ogólnie co zauważyłem na mieście prędkości wysyłania trochę wzrosły nie jest to poziom ponad 25 Mb/s jak kiedyś ale jest okolica 12-16 Mb/s zamiast max 5 Mb/s.
Z tego co widać problem występuje również w innych miastach nawet w tych w których 5G 2100 DSS na ten moment nie ma."
To napisałem dzisiaj na innym forum. Dalej aktualne.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Procio »

Za 2 miesiące kończy mi się umowa na LTE bez limitu danych, z prędkością do 60Mbps. Czy będę mógł kontynuować umowę na czas nieokreślony? Jak długo? Co jeśli spóźnię się z opłatą z 1-2 dni? Czy w czasie trwania tej umowy, T-Mobile będzie mógł zmienić warunki?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Możesz być dalej na czas nieokreślony - umowa przedłuża się o kolejny miesiąc. Spóźnienie z opłata spowoduję naliczenie kary - musisz sprawdzić w umowie ile doliczają. Co do zmian przez T-mobile - mogą dokonać zmian/wypowiedzieć Ci umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia informując Cię o tym.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Procio »

Czyli spoko. Jedynie to wypowiedzenie umowy trochę martwi.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

No to jest urok umowy na czas nieokreślony - ty możesz wypowiedzieć umowę i oni również jeżeli np nie będzie im się opłacać umowa. Play np to zrobił jakiś miesiąc temu z usługą Drugi Numer - wszyscy którzy to mieli dostali informację że zostaje wycofana i możesz zmienić na usługę X lub pożegnać się z numerem.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Procio »

W sumie racja. To działa w dwie strony.
Co do Playa to pewnie w końcu T-Mobile i ofertę bez limitu danych to czeka, bo skoro zmienili ofertę to na dłuższą metę im się to nie opłacało. Trzeba korzystać póki można :)
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
DEC5000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-19, 02:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DEC5000 »

Mam starą umowę (sprzed 3 lat) bez limitu danych - chciałbym dołączyć do niego karty w ramach "internet connect" - czy jest obecnie jakiś sposób tanie utrzymanie ważności prepaida w T-mobile ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Tak, możesz. Ale z ważnością konta prepaid w T-Mobile jest problem niestety.
Możesz włączyć np dodatkowo pakiet za 1 zł dziennie i masz z głowy prawie 180 dni realnej ważności ale... Dostaniesz lejek na 15 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
poszukiwacz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-02-08, 20:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: poszukiwacz »

onken pisze:Tak, możesz. Ale z ważnością konta prepaid w T-Mobile jest problem niestety.
Możesz włączyć np dodatkowo pakiet za 1 zł dziennie i masz z głowy prawie 180 dni realnej ważności ale... Dostaniesz lejek na 15 Mb/s
Dzień dobry, czyli lejek w takim przypadku jest zakładany mimo korzystania z pakietu internet connect ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Niestety tak, lejek z pakietu ma priorytet.
Mówimy o lejku na prędkość.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
poszukiwacz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-02-08, 20:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: poszukiwacz »

hmm czyli nie ma opcji obejsc tego ? :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

W teorii nie ma, można coś przykombinowac ale będziesz miał max wąż iść na 3-4 miesiące i potem znów zabawy w pakiety itp chyba że ktoś zna jakiś sposób bez lejka i rok czy pół roku ważności konta w T-Mobile, chętnie też poznam.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: astroneb »

Czy ktoś wie co to za problem w godzinach 15-23 po kilku minutach wyłącza agregacje na routerze cat 19 ?
Do godziny 14-15 wszystko gra agregacja działa a potem albo przełącza na B20 z automatu przy 4CA albo wybiera jedno pasmo np. samo B3 lub samo B7 , ktoś spotkał się z tym ? Zaznaczę że na B525 brak problemu jak i w Play też na 4CA wiec problemem nie jest router tylko chyba T-Mobile wie o tym że to lepszy sprzęt i ogranicza użytkowanie.
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Myk6414 »

onken pisze:Niestety tak, lejek z pakietu ma priorytet.
Mówimy o lejku na prędkość.
Ciekawe, bo ja lejka na prepaid nie mam. Prepaid dodany jako internet connect.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Lejka nie masz o ile nie masz pakietu z lejkiem.
Więc pewnie nie masz pakietu który posiada lejek ( np w celu ważności konta )

Czytanie ze zrozumieniem się kłania ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Myk6414 »

Przejżyj spokojnie wątek, zobacz kto pisze o lejku. Tylko Ty. Kolega @poszukiwacz, nie wspomniał, że posiada jaki kolwiek lejek.

p.s. w lutym już Ci pisałem w PW, jak prosto, zogdnie z regulaminem T-Mobile dołączyć karty pre-paid do podstawowego pakietu i nie mieć żadnych lejków na karcie pre-paid. Korzystam z tego rozwiązania i wszystko działa. Wyluzuj i przestań pisać głupoty.
ODPOWIEDZ