Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Jak ktoś używa internetu LTE-A mobilnie a nie stacjonarnie w domu to E5785 czy E5786 jest prawidłowym wyborem. Do zastosowań stacjonarnych uzywa się routerów z LTE-A do tego dedykowanych.
barti92x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-06-03, 13:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: barti92x »

a ten router mobilny e5785 bedzie agregowal pasma?
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ml13 »

Tak
Obrazek
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: rdy »

To jak jest w końcu z tym limitem? Zastanawiam się nad tym netem, bo TMB u mnie działa bardzo dobrze, a w playu po ograniczeniu prędkości w roamingu wszystkie okoliczne btsy zapchały się do granic możliwości w dwa dni

Widzę tylko 2 oferty dla firm na stronie TMB, obie w abo 59zł i różnią się tylko czasem umowy. A jest wyraźny dopisek:
W usłudze „LTE bez limitu danych”, po przekroczeniu 100 GB Internetu LTE w cyklu, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s za dane wysłane i 2 Mb/s za odebrane.

Czy usługa to jest to dołączanie kolejnych numerów do nolimit?
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Akwinata »

Usługa, o której piszesz, to jest to, co się dokupuje do abonamentów niższych od najwyższego i zgodnie z wieloma postami w tym wątku, w usłudze jest limit. W abonamencie najwyższym natomiast limitu nie ma. Ja przynajmniej przy swoim zużyciu, o którym pisałem w tym wątku, żadnego lejka nigdy nie dostałem.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Na 99% jest no limit,
Jak ktoś chce taka kartę + nolimit Voice, SMS, MMS to niech napisze na PW. Będę miał na zbyciu :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Luk45z »

To ja może też się podepnę po temat, obecnie dostawca internetu w mojej kamienicy do NETIA, i max co mogę osiągnąć to 20Mb/s łącze więcej nie da rady... Dlatego też zastanawiam się aby jednak przejść na internet mobilny LTE wg strony http://beta.btsearch.pl i gdzie mieszkam mam cztery nadajniki T-Mobile LTE1800 i jeden LTE800 LTE1800 LTE2600 w pakiecie dla firm pakiet za 60zł netto jest "na prawdę" nie limitowany. Niestety gdy robiłem testy prędkości na iPhone 7+ w domu mogę osiągnąć w okolicy 16Mbps przed domem jest to ok 22Mbps i teraz się zastanawiam czy warto coś takiego brać czy ta prędkość nie będzie wyższa jeśli wezmę router od nich np B525S i podepnę zewnętrzną antenę która będzie na dworze. Osobiście jestem w Plusie, i jak dzisiaj rano szedłem na badania to z ciekawości sprawdziłem prędkość na LTE w telefonie przy pełnym zasięgu wyniosło 89Mbps na terenie Szpitala, nie daleko mojego miejsca zamieszkania, za to w domu osiągam też koło 16-20Mbps. Jeśli chodzi o Plus to mam tylko jeden nadajnik w okolicy wg tej strony, dlatego też myślę nad T-Mobile ze względu, że mam więcej nadajników

Dodaję zdjęcie mapki jak wygląda rozmieszczenie nadajników w mojej okolicy. Czerwona kropka to gdzie mieszkam.

Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

59 netto, możesz spróbować z antenami, może bedzie trochę lepiej. A B525 jesteś pewny że dostaniesz z umową ?? Raczej bedzie ciężko dostac, braki....
Ostatnio zmieniony 2017-06-29, 16:08 przez onken, łącznie zmieniany 2 razy.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

T-Mobile nie posiada w pobliżu BTS-a LTE2600, najbliższy przy Kilińskiego 228( Lenta). Inny na Kościuszki 80/82. LTE800 T-Mobile przy Piotrkowskiej 115/119. U siebie korzystasz z LTE1800NetWorks, wŁodzi BTS-y bywają przeciązone i te 20Mb/s to dobry wynik, Najbliższy BTS to Fabryczna 17 , Nowa 50 i Wilcza 1 i to z któregoś z nich korzystasz. Na telefonie z Android można to sprawdzić za pomocą Network Cell Info. Jedyna szansa na szybszy internet to wymuszenie LTE2600, LTE800 agregacja LTE2600+1800 , LTE2600+800 lub LTE1800+800 z w/w BTS-ów T-Mobile.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Luk45z »

@onken

Tak na pewno bym dostał ten router z umową chyba, że pytasz czy mają fizycznie na stanie aby dać od razu klientowi przy podpisaniu umowy.

@matek451

hmmm, więc dlaczego wg tej strony na ulicy Nowa 50 jest to BTS T-Mobile i widnieje info że jest to LTE1800 i LTE2600 lecz jak się kliknie na Bazę Danych to tej ulicy nie ma na liście, jest tylko Kilińskiego najbliżej mnie. Widać, że strona nie jest AŻ tak dokładna jak myślałem. A jak mógłbym wymusić to LTE2600 ew zrobić tą agregację? Na pewno jeśli będę brał to router musi mieć łącze do zewnętrznej anteny, i na pewno będzie montowana zewnętrzna antena.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

T-Mobile korzysta ze wspólnej sieci LTE1800NetWorks razem z Orange, Fabryczna 17 to pozwolenie Orange, Wilcza i Nowa 50 to pozwolenia T-Mobile. Na tych BTS-ach LTE2600 i LTE800 T-Mobile jest niezweryfikowane, to pewnie tylko pozwolenia. Działają te wymienione przeze mnie wyżej. Na routerze B525 są programy i skrypt pozwalający wymuszać pasma LTE i LTE-A. Nie wiem jak to wygląda na Iphonie, poszukaj w ustawieniach, necie. B525 ma złącza anten zew.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Luk45z »

Rozumiem, na razie sprzętu nie kupiłem <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tylko sim na kartę doładowałem za 25zł aby zobaczyć jak to lata. A jakby <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> neta w Play z routerem Netgear AirCard 810S bo ten jest zdolny agregować trzy częstotliwości. Mam w domu Samusnga A5 z obsługą LTE może tam włożę kartę T-Mobile i podeśle screenshoty z *#0011# jak to wygląda. Za bardzo się na tym nie znam i chce znaleźć jak najbardziej optymalne rozwiązanie przy dość szybkim internecie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Testuj T-Mobile na tym Samsungu, tak samo Play. Pokaż rezultaty, to najlepsza opcja przy wyborze operatora. W Play nie bierze się abonamentu póki działa DIL na RBM na Kartę 5.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Luk45z »

No dobra to jutro muszę podjeść po kartę Play i zobaczyć jak to będzie latało? DIL na RBM na Kartę 5... o co chodzi z tym? Sorry ale nie kojarzę skrótów.

UPDATE

Już wiem o co chodzi ze skrótem ;)
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Luk45z »

Podsyłam screenshoty z aplikacji Network Cell Info Najpierw T-Mobile potem Plus telefon to Samsung A5 2015 telefon nie najnowszy i może dlatego takie słabe wyniki. Speedtest wykazał prędkość T-Mobile 11,87Mbps ping 21, Plus 9,89Mbps ping 27

T-Mobile
T-Mobile 1.jpeg
T-Mobile
T-Mobile 2.jpeg
T-Mobile
T-Mobile 3.jpeg
T-Mobile
T-Mobile 4.jpeg
T-Mobile
T-Mobile 5.jpeg
Plus
Plus 1.jpeg
Plus
Plus 2.jpeg
Plus
Plus 3.jpeg
Plus
Plus 4.jpeg
Plus
Plus 5.jpeg
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

W T-Mobile połączenie z BTS-em LTE1800NetWorks Nowa 50, pozwolenie T-Mobile, parametry słabe więc i prędkości też. Zrób test na zewnątrz i speedtest ale DL/UL o tej porze. W Plusie połaczenie z BTS-em LTE1800Aero2, Targowa 35. Parametry lepsze ale szybko nie jest, niski SINR więc BTS pewnie przeciązony. Test na zewnątrz tak jak dla T-Mobile. Telefon OK. Sprawdź jeszcze Play.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Luk45z »

Play wrzuciłem do iPhone 7+ i jest tragicznie, max to 3Mpbs w domu na dworze o dziwo 36Mpbs

Play
Play 1.jpeg
Play
Play 2.jpeg
Play
Play 3.jpeg
Play
Play 4.jpeg
Play
Play 5.jpeg
Play
Play 6.jpeg
Play
Play 7.jpeg
Plus
Plus 1.jpeg
Plus
Plus 2.jpeg
Plus
Plus 3.jpeg
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Luk45z »

Plus
Plus 4.jpeg
Plus
Plus 5.jpeg
T-Mobile
T-Mobile 1.jpeg
T-Mobile
T-Mobile 2.jpeg
T-Mobile
T-Mobile 3.jpeg
T-Mobile
T-Mobile 4.jpeg
T-Mobile
T-Mobile 6.jpeg
T-Mobile
T-Mobile 7.jpeg
Tak to wszystko wygląda, trudno tu dojść co się najbardziej opłaca <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>???? :/ :/ :/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Na Pewno nie Plusa, tym razem to LTE1800Aero2 z BTS-a Nowa 50. Jest wolno a BTS przeciążony. W Łodzi Plus działa tak z reguły. Brak mu nawet pozwoleń na LTE2600. T-Mobile to ten sam BTS i tez jest przeciążony choć nie tak jak ten z Plusa. Tak jak pisałem teraz DL 20Mb/s w Łodzi na LTE1800NetWorks to szczyt marzeń. Tylko LTE2600 T-Mobile czy Orange lub agregacja LTE-A pozwalają na więcej. Zgodnie z przypuszczeniami i propozycja to Play działa najlepiej, BTS LTE1800 z którym się połaczyłeś nieprzeciążony, prędkości dobre mimo dostatecznego sygnału. Pozwolenia na wszystkie pasma LTE przy Rydza -Śmigłego 3,Targowej 55 i Nawrot104. Na pewno działa LTE1800, LTE2100 i LTE800 a możliwe że i gdzieś LTE2600. Trzeba zweryfikować pod BTS-ami, wtedy sprawdzisz też z którym z nich łączysz się na LTE1800 w domu. Działa oczywiście LTE-A z nich,. Wbrew temu co piszą niektórzy to Play w Łodzi działa dobrze, sam korzystam 4 rok z ich LTe na RBM na Kartę 5 z DIL i nie narzekam, brakuje mi tylko LTE2600 na "moim" BTS-ie. wybór operatora pozostawiam Tobie.Także tego kabla z Netii.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Luk45z »

Mhm, dzięki wielkie za pomoc... No jeśli chodzi o normalnego dostawcę to tutaj nie ma co wybierać, bo mogę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> neta z Orange lub Netia nic więcej i max tylko 20Mb/s... bo mam tylko kable od Dialogu, o światłowodzie mogę zapomnieć, dostawca nie będzie inwestował w starej kamienicy tylko na nowych osiedlach. Szkoda, że T-Mobile nie daje rady... do końca umowy z Netią pozostało kilka miesięcy bo jeśli dobrze pamiętam kończy się we wrześniu a potem można kombinować... Jeśli już bym się zdecydował na tego Playa, to jaki router i zewnętrzną antenę brać? Nie mówię podoba mi się ten Netgear AC810S chyba, że uważasz iż Huawei B525 będzie lepszym wyborem w domu są dwa laptopy a mieszkanie nie jest ogromne. Zdam się na twoje propozycję bo widzę, że masz o wiele większą widzę w tym temacie niż ja.

W właśnie czy gdzieś jest teraz "aktualna" instrukcja jak aktywować to DIL 100GB w RBM, dzisiaj kupiłem zwykły pakiet za 9zł w Play i mam 3GB netu... bo widzę, że od czasu kiedy to się pojawiło trochę zasady się pozmieniały....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

W Play póki co nie warto brać abonamentu skoro działa usługa Darmowy internet LTE bez limitu na kartach RBM na Kartę 5 gdzie minimum 100GB z pełna dostępną prędkością LTE w Play kosztuje 5 zł/m-c ( przy RWK). Zapoznaj się z tym tematem na Forum. Do tego kupisz sobie za 400-500 zł B525, B618 i ewentualnie antenę po testach pasm LTE na nich. Sprzęt zawsze można sprzedać jakby coś się zmieniło z kablem. Można jeszcze korzystać z 1,41TB na karcie Orange Free za 100 zł.Abonament to zawsze zobowiązanie a raty za sprzęt płaci się w nim .
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Luk45z »

No zapoznam się z tym tematem tylko przeraża mnie czytanie 91 stron... a mi tylko chodzi o info w jaki sposób to aktywować i ew jaką kartę kupić. Jak coś zadam tam pytanie... Tak czy inaczej wielkie dzięki za wszelką pomoc i informacje. W sumie racja aktywować ten LTE darmowy kupić sprzęt i będzie taniej niż abonament.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

O ile 100 GB Co wystarczy.

Temat jest o no limit co nie ma wiele wspólnego z ofertą Playa ( RBM )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Ale kilka kart RBM5 z DIL i RWK i jest prawie no limit. Koszt jak za flaszkę. No i póki co kolega ma kaganiec z Netii więc to tak raczej dla uzupełnienia i testów LTE z Play czy Orange. Za kilka m-cy wiele się może zmienić.
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Luk45z »

@onken

tak 100GB w zupełności mi wystarczy.

@matek
Tylko którą to ja mam teraz tą kartę kupić? RedBull Mobile za 9zł z puszką czy jakąś inną? i aktywować kodami które już udało mi się znaleźć i o ile ta oferta jest nadal aktualna i można ją nadal aktywować.
Ostatnio zmieniony 2017-06-29, 23:41 przez Luk45z, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Jak 100 GB jest ok to karta z puszka będzie ok.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Luk45z
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-06-29, 14:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Luk45z »

No to git to jutro muszę ruszyć na poszukiwania, a czy w salonie Play tą kartę nadal mogę kupić, czy będzie to jakaś inna?

i Potem zrobić to

doładuj konto (najkorzystniej) na kwotę 50zł
-aktywuj bezpłatnie LTE kodem *111*480*1# lub na Play24
-aktywuj bezpłatnie Stan Darmowy kodem *188# lub na PLAY24 i ciesz się darmowymi rozmowami i sms play i redbull
-poczekaj na potwierdzenie SMS od operatora o uruchomieniu LTE i stanu darmowego
-teraz korzystasz z LTE przez 100 dni

-pamiętaj aktywować darmowy internet LTE kodem *111*480*1# lub poprzez Play24 co 30 dni
-po 100 dniach wystarczy ponownie doładować konto za 50zł i znowu możemy się cieszyć szybkim internetem.
(można oczywiście za 30zł ale ważność tylko na 30 dni)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

W niektórych salonach play mają, ale prędzej na orlenie, lotosie, czy innej żabce dostaniesz.
Od biedy na allegro, czy olx, choć drożej.

Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Tak, zapis taki jest

Odpukać na jednym z moich numerów jest pobrane 1,2 TB i zadnych lejków :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
barti92xx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-07-10, 06:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: barti92xx »

hej. czy mozna jakos wymusic łączenie routera z lepszym nadajnikiem?
ODPOWIEDZ