Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

BEAST pisze:Zrobiłem testy Orange i T-Mobile :

Co wy na to ?
Ładnie, jeszcze jak napiszesz jaki był cel... 1800 i 800 sądząc po RSRP są z innych nadajników.
BEAST
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-28, 23:44

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BEAST »

Musze zmienić Internet i mam do wyboru Orange Mobilny albo T-Mobile Internet domowy. Testowałem a cel jest taki aby wybrać najlepszy
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

To zobacz co masz na mapie i próbuj to weryfikować uwzględniając miejsce w którym możesz dać antenę.
DarkNight
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-29, 23:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DarkNight »

Witam. Od kilku dni korzystam z opcji internetowej bez limitu od T-mobile.
Tak wygląda to w liczbach na dzień dzisiejszy i tą godzinę:
CELL_ID: 61530382
RSRQ: -8dB
RSRP: -100dBm
SINR: 1dB
PLMN: 26002
Jeżeli chodzi o speedtest to prędkość w ciągu dnia to około 9-12mb w godzinach szczytu a poza nią to 20-22mb przy opcji do 20mb/s. Pingi cały czas między 20 a 30 ms.
Póki co to tylko delikatne testy z mojej strony. Szukam alternatywy bez limitu dla Orange ADSL. Po kablu mam ok 6mb dl i wysyłania jakoś 0.8. Ping około 40ms. Jeden od drugiego to różnica niemal 40zł/msc więc nie mała kwota. Chodzi głównie o niezawodność oraz transfer powyżej tej "dyszki" w pobieraniu. Co mnie nurtuje. Wszech obecny jest priorytet jeżeli chodzi o sieci na początku trwania umowy.
Niech powie mi któraś z osób która może korzysta już od dłuższego czasu z tej samej opcji co ja jak sprawa się ma po upływie 2msc od początku trwania umowy, czy nadal jest dobrze i kolorowo, czy jednak pozostaje doczekać do końca umowy w trosce że w między czasie coś się dobrego wydarzy i internet zacznie normalnie funkcjonować?
Czy przy podanych parametrach warto dokupić wówczas jeżeli się zdecyduję na pozostanie w tej opcji anten zewnętrznych? Do BTS który działa w LTE 800 mam jakoś w linii prostej prawie 2km. Liczę panowie że pomożecie :)
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

Łączysz się z nadajnikiem Sobowidz - gm. Trąbki Wielkie, Pomorskie
Sobowidz 95 - maszt Orange pasmo LTE 800 jak na to pasmo to parametry masz bardzo kiepskie nawet bez żadnych anten powinno być lepiej jak na odległość 2 km.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Z pasmem 800 bym nie wiązał wielkiej nadziei na przyszłość. U mnie od września prędkość na 800 spadła z ponad 20 do 2 mbita. oczywiście w godzinach 18-23. Jedynie jeszcze 2600 jako tako trzyma poziom i w szczycie jest ok.15 mbit. 1800 natomiast cały czas od 5 do 10 w szczycie. Fakt na telefonie z kiepskim sygnałem 1800 czy 2600 lepiej mieć pewne 800 nawet ze stałą prędkością 2-5 mbit.ale już jako internet domowy nie bardzo mi ta prędkość na 800 odpowiada ,więc siedzę na 2600 i czekam kiedy padnie jak reszta czętotliwości ,a stanie się to na pewno jak nie wprowadzą jakiegoś FUPa lub innego ograniczenia dla ssaczy.
DarkNight
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-29, 23:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DarkNight »

@amstat Możliwe że na takie parametry ma wpływ delikatny lasek tuż nie daleko mojego domu. Sąsiad posiada taki nie duży las brzozowy. Nie jest on duży i nie jakiś gęsty no ale jest. Jeżeli chodzi o pracę w 2600 to wiem że Orange posiada taki parametr w tym że właśnie BTS-ie, jednak jak wiemy internet jest limitowany. Nie jestem wstanie określić jakie jest zużycie msc bo jest ono naprawdę różne ale mimo wszystko cenię sobie to że mimo wszystko nie patrzę na ten limit i nie mam z tyłu głowy tej myśli ile jeszcze zostało do końca.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ja używam tego neta od samego początku jak tylko weszła ta oferta. Nie było u mnie czegoś takiego jak lepiej na testach ,a po miesiącu gorzej. Jedyne co to widzę i to bardzo wyrażnie identyczną sytuację jak miałem w plusie kilka lat temu. Czyli spadek prędkości w miarę przybywania klientów. Plus spadał do 1 mbita i nadal tak dział tragicznie mimo że wprowadzili FUP. Jedynie co to w plusie nie spadały prędkości w 3G.Zawsze był i jest ten sam poziom ,a w Tmobile widzę że na 3G 900 i 2100 się też pogarsza w miarę ilości klientów i upływu czasu. Mniejmy nadzieję że nie spadnie do 1-2 mbita ,jak mam w Plusie.
DarkNight
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-29, 23:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DarkNight »

@ktry To ile teraz wyciągasz średnio z neta i w jakich godzinach uzyskujesz dane prędkości?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

ktry pisze:Ja używam tego neta od samego początku jak tylko weszła ta oferta. Nie było u mnie czegoś takiego jak lepiej na testach ,a po miesiącu gorzej. Jedyne co to widzę i to bardzo wyrażnie identyczną sytuację jak miałem w plusie kilka lat temu. Czyli spadek prędkości w miarę przybywania klientów. Plus spadał do 1 mbita i nadal tak dział tragicznie mimo że wprowadzili FUP. Jedynie co to w plusie nie spadały prędkości w 3G.Zawsze był i jest ten sam poziom ,a w Tmobile widzę że na 3G 900 i 2100 się też pogarsza w miarę ilości klientów i upływu czasu. Mniejmy nadzieję że nie spadnie do 1-2 mbita ,jak mam w Plusie.
Chyba dużo zależy od lokalizacji. Np w Kielcach nie ma żadnego problemu na razie z prędkościami. Minimalnie w godzinach szczytu jest 15 Mb/s i to tam gdzie jest samo LTE 1800 więc albo jest wystarczająca liczba BTS albo mało osób kupiło ofertę
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Średnio to zależy od wielu rzeczy. Godzina,dzień,częstotliwość Ogólnie to tak jak bym miał uśrednić ,to jakieś 15 mbit. Mam jeszcze umowę do lipca w Plusie gdzie prędkość w szczycie spada nawet do 1 mbita. Słynny Smart Dom sprowadził plusowy internet na kompletne dno w mojej lokalizacji. Złożyło się to jeszcze z kompletnym brakiem inwestycji przez kilka lat ze strony plusa i takie są skutki.Płacić trzeba ,a korzystać nie można .Obawiam się tylko aby sytuacja nie powtórzyła się w Tmobile. Ogólnie to jestem za jakimś nawet limitem ,aby tylko nie skończyło się tak tragicznie jak w Polskiej sieci.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: MKwiatusz3K »

Potrzebuje pomocy w lokalizacji bts ze zdjęcia w zalaczniku.
Nie mogę bo nigdzie znaleźć a połączyłam się z nim pierwszy raz
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Orange Polska S.A. Gołębiów Dz. nr 91
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: MKwiatusz3K »

O dzięki. To musieli dziś odpalić ten nadajnik do tej pory w tej lokalizacji stał tylko plus że swoim 800mhz

Coś się dzieje bo teraz łapie nadajnik w chynowie jakieś 10km od miejsca zamieszkania pomijając nadajniki bliżej
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

LTE no limit od T-Mobile zrobiło swoje. kolega pisze mi ze w Pasłęku w salonach już nie oferują tej usługi. Brak technicznych możliwości świadczenia usługi, sieć zapchana. Z tamtego terenu Markusy, Oleśno na LTE800 przy RSRP -97dBm DL/UL około 1Mb/s.Na prowincji robi się mało ciekawie. 5 m-cy zrobiło swoje.
adirm
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-17, 07:34

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: adirm »

matek451 pisze:LTE no limit od T-Mobile zrobiło swoje. kolega pisze mi ze w Pasłęku w salonach już nie oferują tej usługi. Brak technicznych możliwości świadczenia usługi, sieć zapchana. Z tamtego terenu Markusy, Oleśno na LTE800 przy RSRP -97dBm DL/UL około 1Mb/s.Na prowincji robi się mało ciekawie. 5 m-cy zrobiło swoje.
W sumie było to do przewidzenia, sieć nie jest z gumy, nadajniki też.
Play LTE, T-Mobile LTE, Plus LTE, Cybertech 1800-2100 MIMO
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Moim zdaniem to paradoksalnie dobrze że nie oferują nowych aktywacji na terenach, na których nie wyrabiają.

Lepsze takie podejście niż obiecywanie że bedzie super. Ja jestem bardzo zadowolony z jakości szybkości i stabilności łącza.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ja też jestem zadowolony ,ale z miesiąca na miesiąc widzę jak sieć zaczyna powoli padać. Mam nadzieję tylko że jakieś limity wprowadzą zanim padnie tak jak Plus padł po Smart Domie u mnie. Musieli by mieć dwa razy tyle częstotliwości co mają teraz ,albo nadajniki co kilometr. Obydwie rzeczy są nie wykonalne w ciągu kilku lat ,więc zostaje limit .Aby sieć nie padła całkiem i mozna było normalnie korzystać. Czyli minimum te 3 mbity chociaż w godzinach szczytu żeby zapewnić to będzie dobrze.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

ktry pisze:Ja też jestem zadowolony ,ale z miesiąca na miesiąc widzę jak sieć zaczyna powoli padać. Mam nadzieję tylko że jakieś limity wprowadzą zanim padnie tak jak Plus padł po Smart Domie u mnie. Musieli by mieć dwa razy tyle częstotliwości co mają teraz ,albo nadajniki co kilometr. Obydwie rzeczy są nie wykonalne w ciągu kilku lat ,więc zostaje limit .Aby sieć nie padła całkiem i mozna było normalnie korzystać. Czyli minimum te 3 mbity chociaż w godzinach szczytu żeby zapewnić to będzie dobrze.

Ja od 3 miesiecy jadę na only UMTS i jest ok , LTE u mnie leży od jakiegoś czasu wiec nawet nie przełączam. Na umts mam download idealnie zgodnie z umową do 20MB/s upload też maks (według specyfikacji transmisji - ale spokojnie wystarcza)
adirm
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-17, 07:34

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: adirm »

@bartex03 Reklamowałeś u operatora ?
Play LTE, T-Mobile LTE, Plus LTE, Cybertech 1800-2100 MIMO
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

adirm pisze:@bartex03 Reklamowałeś u operatora ?
NIe bo LTE padło - to znaczy że raz mam 45 MB/s , a raz 3 MB/s.

Na UMTS mam cały czas 19-20 MB/s - dlatego używam tylko UMTS
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ja w ten sposób się ratowałem w Plusie. Jadąc od początku okresu rozliczeniowego na 3G do momentu wyczerpania pakietu podstawowego,który mam 60GB. Po pakiecie podstawowym byłem zmuszony siedzieć w LTE ,bo tam jest bez limitu teoretycznego ,a w praktyce jest 100 Gb ,ale tylko w LTE. Tmobile ma fajnie że można bez limitu nawet w 3G. Tylko jak zabiorą część pasma 2100 z 3G do LTE to prędkość spadnie ,ale w LTE będzie więcej. 3G 900 nie biorę pod uwagę bo jest wspólne z Orange i cienko u mnie działa.
Zobaczymy co będzie.Czas pokarze.
adirm
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-17, 07:34

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: adirm »

@bartex03, @ktry
Panowie reklamujcie , reklamujcie i jeszcze raz reklamujcie. Ja ostatnio reklamowałem łącze w T-Mobile bo przez trzy dni miałem transfery rzędu DL/UP-2/25mbit/s. Po złożeniu reklamacji w panelu klienta po 5 minutach zadzwonił do mnie BOK z pytaniami do jakiego nadajnika się łącze oraz z jakich częstotliwości korzystam. Tego samego dnia wieczorem łącze działało poprawnie. BOK powiedział, że wszystkie anomalie należy im zgłaszać bo sami z siebie nie są w stanie wszystkiego wyłapywać. Płacicie to wymagajcie.
Play LTE, T-Mobile LTE, Plus LTE, Cybertech 1800-2100 MIMO
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Darek.74 »

Przedłużyłem umowę (wersja 80zł prawdziwy bezlimit) za 45zł umowa 24 miesiące. Dla mnie rewelacja nie ma ograniczenia prędkości 60Mb/s jak w domowym, mieszkam i przebywam dookoła światłowodów prędkości na 2600 niezmiennie wysokie:-)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Serio, dali Ci aż tyle rabatu ???

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Darek.74 »

Tak, zgody marketingowe i drugi abonament u nich może dlatego. I zapytanie o cenę wysłałem e-mailem za 2 dni telefon z taką ofertą :-)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Przecież ten no limit za 79,99 to przez pierwsze 24 m-ce był za 29,99 zł/m-c bo pozostałe 50 zł to była rata za sprzęt. Tak dziwnie jest bowiem sformułowany regulamin http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 013012.pdf Złożenie rezygnacji na m-c przed upływem umowy to konieczność aby nie przepłacać. 45 zł/m-c za bez limitu to w tej sytuacji raczej normalna sprawa do ten do 60Mb/s kosztuje 29 zł/m-c a ten z DL do 20Mb/s to koszt 29 zł/m-c. Składanie wypowiedzenia to podstawa i warto aby obecni abonenci tej oferty za 49/59 zł tez o niej za jakiś czas pamiętali bo po okresie 24m-ce abonament pozostanie na tym samym poziomie mimo spłacenia routera. To takie dziwne praktyki operatorów.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

No wlasnie nie do konca, bo nie mozna brac bez sprzetu i miec 2x taniej

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Ale u kolegi to przedłużenie 45 zł/m-c bez limitu danych i prędkości to chyba raczej tylko oferta bez sprzętu ? Bez złożenia wypowiedzenia po 24 m-cach umowa przechodzi na czas nieokreślony ale abonament i tak 79,99 zł/m-c a sprzęt już spłacony i tu jest kruczek. Tak samo jest w ofertach internet domowy i za 1,5 roku pierwsi klienci powinni składać wypowiedzenia jak nie będą chcieli płacić 49/59 zł za umowę na czas nieokreślony bez sprzętu. Chyba ze pojawią się w zamian gorsze oferty, np. z limitem i wyższymi cenami. Bezsprzecznie trzeba zawsze trzymać rękę na pulsie i śledzić rynek. Przy tak skonstruowanych ofertach i regulaminach lepiej opłaca się brać nową ofertę ze sprzętem i sprzedać dotychczasowy lub nowy sprzęt.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Bez limitu i ograniczenia prędkości to teraz chyba najtaniej wyjdzie opcja dla firm z umową na 36 mies. w tym 12 mies. za 1 zł. B525 za 9 zł i sprzedając go za 350 zł. Średnio za 1 miesiąc wyjdzie 39 zł. Jeszcze można dostać rabat 10 zł jak się ma ,lub dokupi abonament z telefonem ,lub bez w taryfie Jamp. Mając ten rabat średnio wyjdzie 30 zł za 1 mies. samej usługi. Dla przykładu Domowy bez żadnych rabatów opcja tańsza 49 zł. Średnio za 1 mies 32 zł.
Ciekawe jak będzie z przedłużeniami bez sprzętu ? Patrząc na to co dzisiaj zaprezentował Plus to raczej powinno wszystko drożeć. Niby nowe taryfy ,a droższe. To samo w Tmobile nowe taryfy dla firm weszły i same podwyżki. Myślę że tanio to już było,teraz to tylko będzie nowe i drogie. Tak po cichu nie chwaląc się pod pozorem ulepszania.
ODPOWIEDZ