Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

Panowie warto przechodzić na Orange z 500gb lejkiem gdzie predkosci mam rzędu 60-80 a nawet ponad 100MB/s mając oferte t-mobile MAX bez limituobecnie ale prędkosci są głównie rzędu 30-40?

Obstawiam, że te 500 powinno mi w zupełności stuknąć bez problemu... nie gram przez neta a noce sa za free
user_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-06, 10:01

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: user_1 »

"W usłudze „LTE bez limitu danych”, po przekroczeniu 100 GB Internetu LTE w cyklu, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s za dane wysłane i 2 Mb/s za odebrane."

W regulaminie:
3.2. LTE bez limitu
...
3.2.6. Po przekroczeniu przez Abonenta korzystającego z usługi „LTE bez limitu” 100 GB transmisji danych w technologii LTE w Cyklu
Rozliczeniowym, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku
danych pobieranych oraz nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku danych wysyłanych. Ograniczenie to nie będzie miało wpływu na
prędkość transferu danych poza usługą „LTE bez limitu”.

Dlatego wydaję mi się, że coś zostało zmienione.
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

To podobno dotyczy tylko tańszych abonamentów które mają uruchomioną dodatkowo usługę LTE bez limitu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Tak, powyższe dotyczy tych niższych taryf. W tej najwyższej za 79,99 zł masz:
3.1.3. W usłudze „Internet Bez Limitu” nie ma żadnego limitu objętości transferowanych danych w ramach mobilnego Internetu.
Można z niej korzystać jedynie w zasięgu Sieci. Rozliczenie konsumpcji danych dokonywane jest za każdy rozpoczęty 1kB osobno za dane wysłane
i za dane odebrane.
a także
4.4. W przypadku Abonenta naruszającego lub zagrażającego integralności Usług Telekomunikacyjnych, Sieci lub przekazu, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu. Postanowienia zdań poprzednich nie wyłączają uprawnień Operatora przewidzianych w § 5 ust. 7 RŚUT.
user_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-06, 10:01

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: user_1 »

Ok, w takim razie wybiorę się do salonu i zobaczę co i jak. Bo to jest jedyny potencjalny internet bez limitów? Są w ogóle jakieś alternatywy? W domu mam tylko neostrade 10-20mbit.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Orange dla firm z gwarantowanymi 500 GB, lub orange dla zwykłych klientów 210 GB.
W play gwarantowane 100GB, ewentualnie osobno noce bez limitu.
Zrób test szybkości zanim podpiszesz cyrograf lub chociaż weź na próbę, żeby móc się wycofać w razie słabych transferów.
user_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-06, 10:01

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: user_1 »

Tzn mam niby lte od t-mobile w telefonie i w domu oscyluje mi w okolicach 20-50 a co najważniejsze, że mam wysyłane ponad 20mb. Chciałbym pokorzystać trochę do streamowania na twitchu, itd. Rozumiem, że powinien się do tego nadawać?
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Akwinata »

Do Twitcha spokojnie wystarcza net z uploadem rzędu 4-5 megabitów, także nie masz się co martwić ;)
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

ja w tmobile mam sredio DL 35/ UL 30 i to jest stałe (poniżej tego praktycznie nie schodzi) często DL wskakuje nawet na 60

Teraz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na testy orange - zobaczymy :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Szczęściarz :)

Poczekaj, i to spadnie.

U mnie z 90 bywa wieczorami po 2-3 Mb/s , T-Mobile czy Orange problemu nie widzą

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

T-mobile testuje jakies 3 tyg... wczesniej na S8+ a teraz od piątku na B618 i nie spada poniżej 35 Dl i 25 UL :)

Orange na tą chwilę ok 80 DL i 25 UL

Różne godziny

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

a tu sprzed chwili... godzina 20 czyli chyba największy ruch

Obrazek

nie wiem czemu ale speedtest ma 2h do tyłu

a tu godzina ~21

Obrazek
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: 3G_ »

BO to jest czas GMT.
Ładne prędkości - jakie masz pasma? Pewnie 1800+800?
Kazejin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-05-10, 21:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kazejin »

Od siebie dodam że w moim przypadku nie zanotowałem limitów a były miesiące po 200 GB zużytych.

Za to po kilku miesiącach od podpisania umowy - ciągłe problemy z rozłączającym się internetem (błąd serwerów DNS), które z czasem zamieniły się na timeouty i spadki transferu do ~3Mb/s. Normalnie mam transfer wąchający się od 15-30 Mb/s ale momentami spada do wspomnianej wcześniej prędkości lub sypie timeoutamy z rożnymi serwerami i stronami. Router wymieniony, karta wymieniona, zgłaszanie problemu telefonicznie nic nie zmienia bo albo wciskają kit ze naprawiają przekaźniki, albo że sprawa zgłoszona do "techników" co nic nie zmienia. Bezpośrednio zgłoszenie reklamacji też nie pomaga bo sieć mówi że u nie wszystko działa i nie przyjmują reklamacji...Problem występuje na 2 komputerach jeden 5 lat jeden nowy, czasem na telefonach. I nie jestem w stanie nic zrobić. Jak by ktoś miał jakieś rady jak z nimi walczyć albo czego to może być wina to za rozwiązanie problemu stawiam flaszkę:) Dla zainteresowanych więcej szczegółów poniżej:

Problem pojawił się około grudnia 2016. Na początku były to problemy z DNS - kilka razy
dziennie rozłączał się internet - komunikat z przeglądarki i systemu “problem z serwerami DNS”. Aktualnie problem z DNS zmienił się na problem z ciągłymi timeoutami połączeń ze stronami serwerami etc. I zanikającym transferem w okolice 1 Mb/s. Problem występuje na wszystkich urządzeniach, dwóch komputerach (jeden nowy drugi 5 letni) i na wszystkich 3 kartach sieciowych, po wi-fi jak i po kablu. Powyższy problem zdarza się kompletnie przypadkowo, w różnych godzinach i z różną częstotliwością (raz dziennie, kilka razy
dziennie, czasami trafia się “normalny” dzień). Co do tej pory udało mi się sprawdzić:

- Wymieniono kartę sim na nową (dwukrotnie)
- Router był "naprawiany" 3 razy po czym wymieniony na nowy
- próbowałem ustawić na sztywno DNS na routerze jak i na komputerach - zero zmian
- wyłączałem antywirusy, firewalle, oraz inne dziwne usługi windows - zero zmian
- pokrycie sieci jest dobre (90% - 100%) próbowałem w trybie auto, sam LTE i sam 3G - zero
zmian
- Próbowałem wiersze poleceń dla podobnego problemu z win 10 - też nie pomogło
(komendy poniżej)
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
NETSH winsock reset catalog
NETSH int ipv4 reset reset.log
NETSH int ipv6 reset reset.log
- Problem pojawia się na obu komputerach w domu, oba posiadają win 10 home 64bit
- problem pojawia się na wszystkich 3 kartach sieciowych (dwie w stacjonarnym, jedna w
laptopie) w tych dwóch komputerach po kablu ethernetowym jak i po wifi.
- sterowniki do kart są najnowsze.
- Kupiłem internet na kartę PLAY - o dziwo na routerze (DWR - 921) nie wykazywało
żadnych problemów z DNS i rozłączaniem internetu
- Laptop był podłączony dla testu do innego routera z internetem naziemnym poprzez WiFi -
brak problemu z rozłączaniem, wszystko działa
- Testując usługę na innych urządzeniach: Na routerze przenośnym zastępczym z Państwa
salonu (jakiś huawei) internet przerywał bardzo rzadko (jakieś 3 razy dziennie), natomiast
przeprowadziłem testy używając telefonu jako routera (tethering na huawei p8 lite poprzez
wifi) i okazuje się że jeśli chodzi o rozłączenia to max raz na 3 dni. Więc wszystko
wskazywało by na problem z urządzeniem gdyby nie fakt że karta z sieci PLAY działała bez
zarzutów.
- problem nie jest zależny od lokalizacji - problemy pojawiają się w Łodzi na ulicy Brzechwy
tak samo jak w Tarnowie na ulicy Lwowskiej (270 km różnicy więc kompletnie inne BTS i
miasto)
- zmieniałem też firmware na 4.0 który otrzymałem od konsultanta D-Link - też bez zmian.
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

3G_ pisze:BO to jest czas GMT.
Ładne prędkości - jakie masz pasma? Pewnie 1800+800?
Raczej 2600 plus "coś" bo tylko 2600 jest z dalszej stacji (ok 800m) a bliższa 300m nie ma akurat w orange 2600 (choc sa to stacje networks! i tmobile laczy sie z 2600 w tej blizszej)

Router pokazuje ze laczy sie z dalszym BTSem 71750176

Robiłem przed chwilą :)

Obrazek
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

i teraz z rańca :)

Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Nie ciesz się ;) nic nie trwa wiecznie ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

i tak lepsze niż neo do 10mb :) a finalnie jest 6...
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Akwinata »

onken pisze:Nie ciesz się ;) nic nie trwa wiecznie ;)
Za to Twoje malkontenctwo tylko w samym temacie dotyczącym T-mobile bez limitu powinieneś dostać bana. Nie dość, że swego czasu wprowadzałeś ludzi w błąd z tymi limitami, to jeszcze teraz zachowanie jak u przysłowiowego psa ogrodnika. Ręce opadają.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Mówię o własnych doświadczeniach, i ostrzegam.

Idź może na jednego i nie gwiazdorz chłopcze

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Akwinata »

Tak mówisz o własnych doświadczeniach, że dopiero jak łopatologicznie wyjaśniłem różnicę między najwyższym abonamentem a usługą to zacząłeś mówić na temat. Wcześniej było: "przeczytaj regulamin to się zdziwisz", "pobierz 100 GB to zobaczysz lejek". Jak się okazało, że ściągnąłem więcej, to "łeee 300GB to żadna ilość na no-limit, nie będzie lejka". Nie kolego, w tym temacie zwyczajnie marudzisz, bredzisz i to najczęściej bez jakichkolwiek walorów merytorycznych. Wystarczy przejrzeć Twoje ostatni post w tym temacie. "Nic nie trwa wiecznie" - geniusz. Jeszcze dodaj, że woda zamarza jak jest poniżej 0. Cpt. Obvious.

Wiem, że krytykę czasami trudno przyjąć na klatę, ale chyba jesteś już na tyle dużym chłopcem, że nie dostaniesz z tego powodu czkawki, więc zachowuj się jak mężczyzna i daruj sobie wycieczki ad personam.

Ja od siebie dodam, że kolejny miesiąc przekroczyłem owe mityczne 100GB (chyba o jakieś 400 GB, bo nieco pościągałem) i żadnego lejka nie dostałem.
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

A ja dodam od siebie i z góry przepraszam bo ktoś kto nie doczyta pomyśli, że te moje prędkości dotyczą t-mobile... niestety nie. To są wyniki z Orange

T-mobile jak pisałem ma praktycznie stałe prędkości rzędu ~35Mb/s

Więc wszystkie testy powyżej 80Mb/s sa Orange :)
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

W związku z tym, że dopadł mnie lejek techniczny w Orange raczej z niego zrezygnuje... ściągnąłem w dniu wczorajszym jakies 15GB i mam ogranicznik prędkosci do 10Mb/s

Orientuje sie ktoś czy w t-mobile tez sa takie ograniczenia predkosci? wiem, że jest zapis gdy ktos nadmiernie wykorzystuje BTS ale wiadomo jakie to są wielkosci?
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Akwinata »

Jak już wspominałem - posiadam najwyższy abonament T-mobile, umowa indywidualna i żaden lejek mnie nie objął a ściągnąłem ostatnio około pół TB. Być może zależy to też od lokalizacji, ale jak widać z innych komentarzy, generalnie nie ma żadnego problemu z lejkiem.

Dziwi mnie lejek w Orange, bo mam do tej pory i choć od 2 miesięcy w ogóle nie korzystam, to przez prawie 2 lata śmigało mi jak głupie i o żadnym lejku nie było mowy. Tyle tylko, że to była umowa na firmę.
pawloxion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-07-12, 14:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pawloxion »

@ Akwinata
Ściągasz w 3g czy LTE?
Bo się zastanawiam nad tmobile czy orange. Mam 2 bteesy koło siebie ( 9km i 6km - bez optyki).
Na tym 9km jest lte 1800 i 800
1800 - osiągam w godzinach szczytu ( test na starterze - piątek /sobota okolice 19) około 60Mbps dow i 10-14 upload.
800 - 40-47 down i 18-20 up.

W orange drażni mnie fakt dziwnej strefy jak czytam( wielu ma problemy) i jakiś lejków technicznych.
W tmobile natomiast ( w regulaminie wiem że to 100GB tyczy się tańszych ofert), jak czytam opinie o ofertach max to piszą ludzie że mają ten no limit
ale w 3g. Jeśli to na 3g to wtedy lipa bo na 3g osiągam około 2mbps down i 5 mbps up.
Jeśli to no limit (w sumie dla mnie no limit to okolice 200GB) tyczy się lte to chętnie bym <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tą ofertę. Zwłaszcza że lepszy router mają niż orange.
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

W tmobile już sciągnąłem ze 150GB w tydzien i dalej śmiga. Cały czas LTE+
user_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-06, 10:01

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: user_1 »

Dobra, byłem, kupiłem T-Mobile MAX i do tego router na testy TP-Link MR6400.
I teraz mam parę pytań mam stosunkowo blisko (parenaście metrów) taki nadajnik:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 48&zoom=19
Gdzie niby widnieje 'tmobile' aczkolwiek prędkości tyłka nie urywają 30-50mbit a teraz (niedziela wieczór) mam 10mbit.
Czy nie powinienem mieć więcej?
Czy router można jakoś "tweakować" aby lepsze prędkości uzyskać? Do tego ping 20-30.
Widziałem, że w routerach fritz można wybierać sobie anteny z których bierze sygnał.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Czyli który dokładnie(mapa)? Najbliższy to Warszawa
Rakietników 25a 1800MHz.
Lub
Networks Warszawa
Rynkowa 8 1800MHz.
To Wawa nadajników mało i tylko z jednym pasmem, a ludzi... Jakie masz parametry łącza?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Pomysł z MR6400 do internetu LTE w T-mobile słabiutki, trzeba było brać B525 od operatora. Po pierwsze obsługuje agregację dwóch pasm LTE, po drugie można na nim za pomocą skryptu wymuszać pasma LTE i ich agregację. W odległości około 700m od ciebie działa BTS T-mobile z LTE2600, LTE1800 i LTE800.
wojo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2010-01-06, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojo »

Ja mam do BTSa jakies 300m, modem B618, praktycznie idealne warunki i jakość połączenia... i prędkości jakie osiągam to średnio 35Mb/s... troche kicha, bo o 2 w nocy max co osiągnąłem to jakies 55
ODPOWIEDZ