Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Ja zgłosiłem działanie netflixa do t-mobile i parę dni temu napisali mi, że problem został rozwiązany. Od paru dni jest spokój i netflix działa o każdej godzinie.
Pavllo1980
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-02-04, 10:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pavllo1980 »

mnie Tmobile chodzi bez zarzutu, ale wczoraj "wszedłem" przypadkowo na router , a tam SMS o włączeniu usługi Premium Dealz Shake za 12,30PLN 3x w tygodniu!
Telefon do BOKu i rzeczywiście juz naliczono ponad 36pln...od razu blokada usług premium i łaskawie mi anulowali tą opłatę...
nie jestem w stanie powiedzieć co tą usługę uruchomiło- jestem świadomym użytkownikiem netu, dziecko ma 2 lata więc dzieci u mnie nie korzystają z netu...

oto regulamin:
dealzshake.com/static/plpl-tc.html

Proponuje wam od razu robić blokadę na usługi Premium,

teraz widze, ze to nic nowego...:
https://www.wykop.pl/link/4515057/uwa-t ... -dla-domu/
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

Pavllo1980 pisze:mnie Tmobile chodzi bez zarzutu, ale wczoraj "wszedłem" przypadkowo na router , a tam SMS o włączeniu usługi Premium Dealz Shake za 12,30PLN 3x w tygodniu!
Telefon do BOKu i rzeczywiście juz naliczono ponad 36pln...od razu blokada usług premium i łaskawie mi anulowali tą opłatę...
nie jestem w stanie powiedzieć co tą usługę uruchomiło- jestem świadomym użytkownikiem netu, dziecko ma 2 lata więc dzieci u mnie nie korzystają z netu...

oto regulamin:
dealzshake.com/static/plpl-tc.html

Proponuje wam od razu robić blokadę na usługi Premium,

teraz widze, ze to nic nowego...:
https://www.wykop.pl/link/4515057/uwa-t ... -dla-domu/
To o czym ty myślałeś? :D Ja zawsze jak biorę gdzieś internet to odrazu dzwonię by blokowali usługi premium
No i t-mobile to nie jedyny operator bo wszyscy tak robią
Pavllo1980
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-02-04, 10:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pavllo1980 »

w playu nigdy mi sie takie cos nie zdarzyło, w telefonach mamy Premium Mobile i także spokój (ale tu chyba z automatu blokują) - nie wiedziałem, że bez wysyłania SMSa premium , a klikając tylko w reklamę mogą tak oskubac- dla mnie to jawny układ z operatorami...
I pewnie wiele osób o tym nie wie, póki nie przyjdzie rachunek...
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Cudów nie ma, musiales jakoś zainicjować tą usługę premium.

Dodatkowo T mobile w Domowym LTE wyłączyło możłiwość wysyłania jakichkolwiek smsów. Można jedynie odbierać smsy.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Miałem to samo na domowym. Do tej usługi włącza się wap premium nie sms premium i nabija koszty. Miałem w kilku sieciach net mobilny, bo już ponad 10 lat korzystam z tego typu neta, ale u żadnego opa czegoś takiego nie było. Jawny układ Tmobile ze złodziejami. O reklamacji i anulowaniu opłaty nie było mowy z ich strony. Tylko przez włączenie blokady można się ustrzec tego złodziejstwa. Miesiąc temu mi się to przytrafiło.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Właśnie tak czytałem, że takie przypadki się wgl trafiają wczoraj zadzwoniłem aby zablokowali wszelkie usługi premium, a dziś o dziwo sms :
http://prntscr.com/mou0g7 będę się śmiał jeśli cokolwiek naliczy.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

O właśnie z tego numeru mi przyszła info. że będą naliczać i naliczyli. Na szczęście tylko nie całe 30 zł,ale to tylko dlatego że w porę wyłączyłem ten nieszczęsny wap premium. Reklamację odrzucili że to moja wina, że kliknąłem gdzie nie powinienem, a jak kliknąłem to byłem świadomy co robię. Ja to nawet nie wiem w co weszłem.
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

Nadal chyba nie naprawili wszystkiego po pożarze. Godzina 19 download 19-20mbit a za chwilę spada poniżej 1mbit i ping w grach +100 a potem znowu wraca do normalności i tak w kółko
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Raczej zmienne obciążenie sieci, coraz więcej klientów, coraz wolniej. Tak musi być bo radio dzieli się na wszystkich użytkowników a Ci ze słabym sygnałem dodatkowo je degradują/spowalniają.
Nie pomagam na PW!
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

wojteks pisze:Raczej zmienne obciążenie sieci, coraz więcej klientów, coraz wolniej. Tak musi być bo radio dzieli się na wszystkich użytkowników a Ci ze słabym sygnałem dodatkowo je degradują/spowalniają.
No ja bym się z tym zgodził w 100% ale skoro mam teraz ndz. godz. 18:30 i rano i wczoraj wieczorem też 40-50Mb a pingi wariują, na skype czy innych komunikatorach tnie niemiłosiernie przez to... Coś na na sieci jednak nie tak.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

No to zgłaszaj reklamację do BOKu, forum sieci dostawcy nie naprawi.
Nie pomagam na PW!
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

wojteks pisze:No to zgłaszaj reklamację do BOKu, forum sieci dostawcy nie naprawi.
No to się wie. Od miesiąca przekładają moje zgłoszenia z 17 na 23 z 23 na 27 i tak dalej i tak dalej. Forum w końcu od rozmów nad problemami itd itp sieci jest też.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

bartex03 pisze:Cudów nie ma, musiales jakoś zainicjować tą usługę premium.

Dodatkowo T mobile w Domowym LTE wyłączyło możłiwość wysyłania jakichkolwiek smsów. Można jedynie odbierać smsy.

Co w związku z tym, można odbierać więc można natrzaskać premium, wystarczy, że ktoś ma gówniany router z vpn i już sobie hakjer poradzi i natrzaska wap premium itp... albo nawet wchopdząc na jakaś stronie aktywuje... ba nawet lola zapłacisz przez boku...

Z ciekawości napisałem 3 mc temu czy są zablokowane wszelkie usługiu premium na moim numerze... odpowiedz... tak są i nie ma możliwości aktywcji... Nikt Panu nic nie nabije abonamentu nawet Pan... tada boku jakoś problemem nie było ;)
Kupiłem sobie rp w grze i napisałem reklamacje, miało byc zablokowane więc mnie to ryba... anulowali opłatę. Ja jestem cebula czy tmoblke które mnie zapewniło, że nie da rady? JA cebulacko sprawdziłem i się dało...

Po reklamacji i odpowiedzi wchodzę na miboa i co? Wszystko aktywne tylko wysyłanie sms premium zablokowane :D :facepalm:

Tak poza tym ekscesem działa dobrze czasami cos przymuli ale to tam i tak lepiej niz w play gdzie musze router restartować kilka razy dziennie by załapało bo połączenie zamiera i ani kb nie idzie :D
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Czyli nowe umowy na Internet Max mają limity prędkości po przekroczeniu ~300GB (lub mniej).
Wiecie może, co będzie z obecnymi klientami starych umów na ofertę Max? Będzie można przedłużyć na tych samych warunkach, czy raczej wymuszą nowy regulamin i najlepiej przejść na ofertę domową? W sumie mam jeszcze ponad rok starej umowy, ale jestem mega zadowolony. Prędkość praktycznie nie schodzi poniżej 150Mb/s.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jak weszły nowe MAX dla nowych klientów to dla starych był tak jak było czyli bez limitu prędkość i bez limitu żadnego sam nawet tak przedłużyłem albo w październiku albo listopadzie. Jak jest teraz to nie wiem.
pachol83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-02-10, 20:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pachol83 »

Przmus pisze:Czyli nowe umowy na Internet Max mają limity prędkości po przekroczeniu ~300GB (lub mniej).
Teraz możesz max 200GB ściągnąć, te dodatkowe 100GB nie obowiązuje dla pakietu mobilnego INTERNET MAX...
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Jak by kogoś interesował aktualna oferta na przedłużenie domowego, to za 36 zł bez sprzętu w opcji do 20 mbit. umowa na 24 mies. plus spłata pozostałych rat za sprzęt ze starej umowy i oczywiście dodatkowe miesiące ze starej dodane do nowych 24 miesięcy. Lepiej sie opłaca z nowym sprzętem i nawet go sprzedać niż brać bez sprzętu.
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

Zgłosiłem do t-mobile, że speedtest pokazuje 19mbit i youtube działa w wysokiej a netflix chodzi w 240 i jeszcze zacina. Babka mi odpisała, że zresetowała ustawienia sieciowe dla mojego numeru. Teraz internet chodzi jak krew z nosa...
FireShot Capture 067 - Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test - www.speedtest.net.png
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Z tym netflixem to ogólnie dziwna sprawa. Też mam ten problem, że netflix odtwarza w 240p czasami trochę wyżej przy prędkości 50Mb pomimo tego że w ustawieniach konta jest włączona jakość najwyższa . Gdyby nie dodatek do chroma to pewnie bym był skazany na tak niskie rozdzielczości. Co ciekawe na telefonie po wifi ten problem nie występuje.
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

Jednym słowem ta sieć to <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> ale inne sieci w mojej okolicy nie lepsze.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Wyrażamy się Panowie....

Ktoś pisał że problem jest z jednym z hostów netflixa w T-Mobile. Jak go zablokował to problem zniknął. Warto spróbować.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
BikeBarian

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BikeBarian »

Hosty Netflixa wyglądają następująco:

Polskie
c001.waw001.ix.nflxvideo.net przy czym c001 jest chyba az do c025

Francuskie
c001.fra002.ix.nflxvideo.net przy czym c001 jest chyba az do c070
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Przy zablokowaniu PL będzie wybierał domyślnie fr ?

Ps.

Mam ruch po włączeniu netflixa i filmu po takim IP
188.47.196.253

Ktoś coś ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
BikeBarian

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BikeBarian »

Chyba tak...przeca w końcu skądś musi strumień wysłać a jak nie może się połączyć z PL to się przełączy na co innego.
Spróbuj tez tego skryptu (zainstaluj jako extension do Chroma):

https://github.com/tushar9989/netflix-bitrate

Używając skrótu klawiszowego możesz wybrać bitrate oraz serwer z którego ma być stream robiony.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Miałem też problem z prędkością na netflixie gdzie wynosiła do paru Mb/s jednak problem zniknął. Wydaje mi się, że problem z jakością może być powodem czegoś innego ale nie jestem pewny ponieważ nawet na tym polskim hoście widzę, że prędkość której używa netflix wynosi np 30Mb/s więc to już jest wystarczająco aby odtwarzać materiały w full HD, ale tak się nie dzieje. Na początku jak coś oglądam to pierwsze parę sekund jest z maksymalnym bitratem a po chwili pikseloza do póki nie ustawie ręcznie bitrate.
olokkm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-17, 22:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: olokkm »

Odnosnie problemu netflixa to analizuje go od paru tygodni i jestem w kontakcie z boa t-mobile. Aktualnie to wyglada tak:

Serwery netflixa w Warszawie z ktorych korzystaja urzadzenia podpiete do sieci t-mobile to:
45.57.22.130 - 45.57.22.142
45.57.23.130 - 45.57.23.142

Do pierwszej grupy transfer jest tragiczny. Natomiast do drugiej bardzo dobry.
Traceroute pokazuje, ze ruch do obydwu grup przechodzi inna droga:

Kod: Zaznacz cały

Tracing route to ipv4_1.lagg0.c001.waw001.ix.nflxvideo.net [45.57.22.130]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  homerouter.cpe [192.168.8.1]
  2    23 ms    14 ms    15 ms  10.9.232.205
  3     *       15 ms    16 ms  83.220.99.222
  4     *        *        *     Request timed out.
  5     *        *        *     Request timed out.
  6    34 ms    24 ms    22 ms  213.158.198.81
  7    47 ms    23 ms    21 ms  netflix.thinx.pl [212.91.0.210]
  8    38 ms    20 ms    21 ms  ipv4_1.lagg0.c001.waw001.ix.nflxvideo.net [45.57.22.130]

Kod: Zaznacz cały

Tracing route to ipv4_1.lagg0.c004.waw001.ix.nflxvideo.net [45.57.23.130]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  homerouter.cpe [192.168.8.1]
  2    16 ms    15 ms    15 ms  10.9.232.205
  3    27 ms    16 ms    16 ms  83.220.99.222
  4     *        *        *     Request timed out.
  5    29 ms    22 ms    20 ms  213.158.195.215
  6    38 ms    22 ms    22 ms  45.57.23.8
  7    37 ms    29 ms    25 ms  ipv4_1.lagg0.c004.waw001.ix.nflxvideo.net [45.57.23.130]
Wyglada na to, ze styk t-mobile z centrum wymiany danych thinx.pl jest bardzo przeciazony i jezeli ruch odbywa sie bez niego to nie ma zadnych problemow. Co ciekawe jeszcze pare dni temu ruch przechodzil przez netflix.plix.pl wiec widac, ze cos kombinuja w tej kwestii.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

djvenom1 pisze: To o czym ty myślałeś? :D Ja zawsze jak biorę gdzieś internet to odrazu dzwonię by blokowali usługi premium
No i t-mobile to nie jedyny operator bo wszyscy tak robią
TAAAAAAAAAAaaaa ...
Mi tam nic nie naliczyli, zablokowałem usługi od razu przez boa, nawet napisałem 3mc temu z pytaniem czy wszystko poblokowane...
wchodże na miboa z mieiąc temu i co? Zablokowane tylko wysyłanie a wszelkie inne odblokowane włącznie z wap premium...


Hehehe


Co do waszego netflixa u mnie smiga nic nie przycina, leci u mnie prawie całą dobę na okręta, zawsze ktoś ogląda, tesciowa na emeryturze to na pamięc zna cały repertuar.
Zdażają sie jakies spowolnienia popołudniami, ale nie narzekam jak dla mnie dobrze działa. W grach online mam stały ping, netflix smiga więc jest ok, jedynie twitch ale bardzo mało może z raz na godzinę i to na dwie sekundy w godzinach szczytu.
Kilka miesięcy temu używałem vpn bo niestety trochę lipa była, ale przez vpn wszystko smigało.
BikeBarian

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BikeBarian »

atento pisze:
djvenom1 pisze: To o czym ty myślałeś? :D Ja zawsze jak biorę gdzieś internet to odrazu dzwonię by blokowali usługi premium
No i t-mobile to nie jedyny operator bo wszyscy tak robią
TAAAAAAAAAAaaaa ...
Mi tam nic nie naliczyli, zablokowałem usługi od razu przez boa, nawet napisałem 3mc temu z pytaniem czy wszystko poblokowane...
wchodże na miboa z mieiąc temu i co? Zablokowane tylko wysyłanie a wszelkie inne odblokowane włącznie z wap premium...

...
Moze ma to związek z tym:

https://tech.wp.pl/masz-ten-router-naty ... 238081153a ??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Raczej ze spaleniem się centrum serwerowego TM niedługi czas temu.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ