Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lethzik
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2015-07-31, 06:36
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: lethzik »

juz tydzien czekam i jakos nie moga do mnie trafic, wczoraj laskawie odpisali, ze zamowienie jest w trakcie realizacji w centrum logistycznym, a chcialem potestowac w 2 miejscach, bo jutro wyjezdzam, no nic trudno
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Ja za to czekam co będzie z widniejącą w taryfach kwotą "Internet Domowy do 60Mb/s 138,21zł" bo okres rozliczeniowy kończy się w Pn.
gizek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2011-08-22, 08:36
Lokalizacja: Radom

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: gizek »

zearid pisze:Ja za to czekam co będzie z widniejącą w taryfach kwotą "Internet Domowy do 60Mb/s 138,21zł" bo okres rozliczeniowy kończy się w Pn.
zrób zgłoszenie przez BOK, mi poprawili i jest już normalna kwota :)
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Zrobiłem choć czekałem kilka dni. Po zawarciu umowy też była wysoka kwota (wyższa niż abo) i po kilku dniach samo przeskoczyło na prawidłową (około 22-23zł wówczas). Teraz większy stres bo w poniedziałek koniec cyklu jest
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

U mnie takie osiągi. Około 2 km od BTS'a. LTE 800 MHz

Obrazek
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Nieźle. U mnie max w czasie pobierania w nocy było około 39Mbps. W dzień max 33-34 a do BTSa jakieś 600-700m xD
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Szybko sie te prędkości pokoncza.... Oj szybko :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

zearid pisze:Zrobiłem choć czekałem kilka dni. Po zawarciu umowy też była wysoka kwota (wyższa niż abo) i po kilku dniach samo przeskoczyło na prawidłową (około 22-23zł wówczas). Teraz większy stres bo w poniedziałek koniec cyklu jest
Przecież w umowie masz warunki na jakie się zgodziłeś .
W BOK to kwestia techniczna
herman00
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-07-04, 12:05
Lokalizacja: Wawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: herman00 »

Ja kupiłem w niedzielę - wziąłem do testowania do 20Mb - tak radzili w salonie - jestem na granicy zasięgu (mapa T-mobile) 60Mb i moze ono chodzić ale nie na pewno !!! Warszawa Ursynów - odległość od BTS-a T-mobile przy ulicy Puławskiej w linii prostej 150-200m - dlaczego nie ma chodzić 60Mb ??????? No ale dobra. Podłączyłem w domu router, miałem 2 kreski zasięgu, sprawdziłem prędkość - raz było około 5Mb, za kilka minut 15Mb. Dlaczego 150-200m od BTS-a są tylko 2 kreski ??? We środę patrzę jest 5 kresek zasięgu - magia czy co ??? Sprawdzam speedem przy 5 kreskach i jest około 5Mb - to po co antena ??? Instalować na dachu antenę LTE - czy to coś pomoże ??? Wczoraj wieczorem wku_w bo chodziło to z prędkością 2Mb.
Może ktoś pomoże co z tym zrobić - mam w zasadzie 200m do dwóch BTS - link : http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 05&zoom=15
pgpaweu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-15, 01:42

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pgpaweu »

Siemka, wczoraj przekonałem się do wzięcia umowy nielimitowany internet tmobile i kierownik oddziału doradził mi wzięcie od razu większego pakietu ponieważ moja lokalizacja jest w bardzo dobrym zasięgu. Mianowicie chodzi o św Antoniego, Wrocław http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 26&zoom=21
lecz na speedtescie ledwo co osiągane jest 10mb/s. Router d link dwr 921. Co może być przyczyną, może jakieś ustawienia trzeba pozmieniać. Kompletnie się na tym nie znam. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

pgpaweu pisze:Router d link dwr 921
Czemu taki zabytek wziąłeś? B525 to do tej oferty minimum.
Nie pomagam na PW!
pgpaweu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-15, 01:42

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pgpaweu »

wojteks pisze:
pgpaweu pisze:Router d link dwr 921
Czemu taki zabytek wziąłeś? B525 to do tej oferty minimum.
nie znam się na tym za bardzo,a ten router to był ostatni na stanie i nie chciałem czekać aż dostaną nowe. Aż tak słaby jest ten router czy jak? Może jest jakaś możliwość wymiany
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

To zabytek który nie spełnia współczesnych wymogów, zresztą w tej ofercie go nie ma. Idź do salonu i żądaj wymiany albo zerwij umowę i podpisz z właściwym sprzętem.
Nie pomagam na PW!
pgpaweu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-15, 01:42

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pgpaweu »

wojteks pisze:To zabytek który nie spełnia współczesnych wymogów, zresztą w tej ofercie go nie ma. Idź do salonu i żądaj wymiany albo zerwij umowę i podpisz z właściwym sprzętem.
Czyli według Ciebie na b525s będą dużo lepsze wyniki czy po prostu mała różnica?
zaba1978
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2016-01-18, 11:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zaba1978 »

Panowie b525 od tmobile ma simlocka?
herman00
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-07-04, 12:05
Lokalizacja: Wawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: herman00 »

Ja wziąłem B525 i padaka jak opisałem. Nie ma Simlocka, po włożeniu karty i podpięciu w domu pojawił się w sieci i trzeba wpisać hasło/kod podany na tabliczce routera.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Nie masz gwarancji prędkości ale pewnie łączy cię z najbliższym BTS-em NetWorks LTE1800 przy Antoniego 19/23. To wspólne pasmo z Orange i bywa przeciązone. DWR-921 to złom, nie pozwala wymuszać konkretnych pasm LTE , nie agreguje ich, nie pokazuje parametrów sygnału itd. Ogólnie wart teraz ze 100-150 zł. Oddaj to jak najprędzej i bierz b525. t_mobile ma w okolicy BTS-y LTE2600 z LTE800 i LTE1800netWorks, są to Kazimierza Wielkiego 29a i JP II 8. na nich działa agregacja pasm LTE. Na B525 wymusisz po kolei LTe2600, LTE1800 i LTE800 oraz agregacje LTE2600+1800, LTE2600+800 i LTE1800+800 i sprawdzisz parametry sygnału, dane BTS-a za pomocą https://www.dropbox.com/s/h81icafir3l17 ... L.apk?dl=0 Nie słuchaj gości w salonach, dałeś się już wykiwać jednemu z tym DWR-921. Idź oddaj mu toto i " ładnie podziękuj".
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

zaba1978 pisze:Panowie b525 od tmobile ma simlocka?
Nie powinien mieć żadnego simlocka. Od dawna się tego nie stosuje poza sprzętami Apple (najdłużej było w orange choć może i czasem nadal bywa xD)
rawnet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-02-16, 15:34

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: rawnet »

Czy w tej umowie (dla Firm) można dostać od nich stały zewnętrzny adres IP?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Tak, można, ale to jak pamiętam koszt 30 zł netto - miesięcznie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Crookers24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 15:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Crookers24 »

Witam, jestem tu nowy mam na imię Krzysztof. Chciałem się podzielić z wami info i doradzić czy ma sens taka zamiana, Obecnie mam internet z dwóch źródeł jeden operator to Orange neo do 20Mb a drugi to od 2 dni nowa oferta T-Mobile wybrałem opcję do 60mb, i testuję gdyż mam już dosyć neostrady..
Do najbliższego BTsa mam 1,2km Leci na paśmie 800 Zasięg mam na 4 bądź nie raz na max modem ten za 199zł.
Pierwszego dnia Sobota po południu prędkość az mnie zaskoczyła 45 - 55 Mb w nocy 60Mb dziś cały dzień kiszka :szok: ciągnie 5-15Mb tak jak by Lejek zaskoczył.. nie wiem pobrałem wczoraj z 80gb czym to może być spowodowane parametry połączenia są następujące
CELL_ID: 75543311
RSRQ: -12dB
RSRP: -88dBm
SINR: 21dB
PLMN: 26002

Nie znam się i nie wiem czy są dobre czy złe
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Parametry połączenie są dobre. Albo zaskoczył QOS albo zwyczajnie dziś jest sieć bardziej obciążona. W przypadku LTE wiele zależy od ilości osób i tego jak obciążają dany nadajnik. nie jest tak, że zawsze będą idealne parametry. Lejka jako takiego w ofercie brak.
Crookers24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 15:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Crookers24 »

Poprawiło się troszkę
Obrazek
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Czyli ewidentnie obciążenie sieci wzrosło. Jak zależy ci na stałych prędkościach szczególnie w godzinach szczytu .To zostań na wolnym ,ale stabilnym kablu. Jak wolisz duże prędkości ,ale nie w szczycie to internet mobilny się do tego nadaje. O ile nie wprowadzą jakiegoś lejka tak jak zrobił to Plus jak nałapał dużo klientów na swój Smart dom. Aktualnie Tmobile jest najmniej obciążoną siecią ,bo przez kilka lat mieli najgorsze oferty na telefony jak i na internet.Teraz mają najlepsze warunki ,więc może się pogorszyć w najbliższym czasie.
Crookers24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 15:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Crookers24 »

Też się tego właśnie obawiam, Neo odpada ale zostaje mi jeszcze jedne wyjście otóż w mojej miejscowości działa internet radiowy niby jest opcja że w godzinach szczytu 30 a po 24 do 12 dochodzi do 60 tylko że mieszkam na granicy i nie wiem jak by to się łapało z ich nadajnikami. Cena podobna jak ten net w T-mobile. Pozdrawiam
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Z netem radiowym wcale nie musi być lepiej. Kłania się dobra antenka na kierunek to raz a dwa musisz się liczyć ze spadkami prędkości (też obciążenie sieci) oraz zakłóceniami (od drobnych po znikającego neta w czasie burzy itp). Radiówka zazwyczaj też ma spore pingi i nie wypada jakoś lepiej. nie ma limitów, to fakt ale i LTE i radiowy net ma swoje ograniczenia. Kabel jako jedyny zapewnia pewną stabilność lecz i tu wszystko zależy od obciążenia sieci.
Mystyczny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-01, 23:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mystyczny »

Witam jestem nowy na forum chciałbym się zapytać czy mogę coś zrobić by poprawić sobie jakoś jakość tego nowego internetu domowego od tmobile jestem jak na razie w fazie testowania ale do tej pory to jest jakieś nieporozumienie mam modem B529 (kwadrat) nadajnik blisko działa UMTS2100, GSM900 modem pokazuje LTE 4 kreski w dzień maksymalnie 5 mbs nie można normalnie korzystać upload ok 10-15 mbs nie chce mi się wierzyć że nadajnik jest aż tak obciążony moje pytanie można jakoś ustawić pasmo na tym modemie ? mam tez drugi router B315 i antenę zewnętrzną xpol 1 zastanawiam się czy może nie użyć jego do tej usługi tmobile ? z góry dziękuję za każdą odpowiedź

Informacje z modemu
CELL_ID: 63540226
RSRQ: -11dB
RSRP: -93dBm
SINR: 12dB
PLMN: 26002
ScApi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2017-09-24, 19:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ScApi »

Aplikacja od B525 na to pozwala, link jest w temacie o b525.
LteWatchH pozwala za to podejrzeć parametry i czasami (u mnie) wybrać pasmo.

Jesteś podpięty do 1800 więc pasmo dzielone z orange,wymuś każde pasmo z osobna i sprawdź jak to działa, jeżeli dobrze widzę to niestety poza dwoma nadajnikami z lte1800 nic innego tam nie ma chyba że przeoczyłem jakiś nadajnik.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Ten nadajnik na Jantarowej 5 może być przypchany, wokół jest dużo bloków mieszkalnych. Podejrzewam, że jakbyś przełączył na 3g, to będzie lepiej. Ten na Warszawskiej pewnie równie oblegany, bo na obu jest tylko LTE 1800 MHz na trzech sektorach.
Najbliższe LTE 800 jest w Kmiecinie (nie widać na mapie btsearch, ale działa).
W Nowym Dworze GD. zdecydowanie lepiej działa play. Kiedyś sprawdzałem nadajnik na Warszawskiej, gdzie jest LTE 1800, 2100 i 2600 MHz.
Na b315 powinny zadziałać programy ltewatch i toolbox, na których masz możliwość wyboru pasm w LTE i podglądu parametrów sygnału.
Do sprawdzenia również na b529.
http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php
https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0 ... t.zip?dl=0
bigdik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-08-15, 18:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bigdik »

Dotarł do mnie dzisiaj router B525. Muszę czekać na aktywacje karty sim czy coś? ciągle kontrolka ma kolor czerwony, mimo że skonfigurowałem router przez lan. Próbując się połączyć przez wifi z routerem pokazuje mi "Nie można połączyć się z tą siecią"
ODPOWIEDZ