Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

matek451
Tak samo jak i T-Mobile niczego nie kryje. Jest informacja w RŚUT, który akceptujesz przy podpisaniu umowy. To, że nikt tego nie czyta lub nie pyta na forach to nie wina T-Mobile. Tak jak ciebie wyśmiewają na różnych forach i mają za chama i prostaka to nikogo innego nie mają.
Także zluzuj gacie, bo jak zwykle się kompromitujesz.
Jak na razie nie ma nikogo komu przycieli prędkość po 100, 200 GB. Pojawią się takie osoby wtedy zobaczymy. Poza tym już widzę jakby to było gdyby to był Play. Kazał byś dostarczać dowody na lejek tak jak to robiłeś w innym wątku na innym forum. Tutaj, ze to T-Mobile to siedzisz cicho. Taki ten twój profesjonalizm i niby brak uwielbienia do Play :D
Poza tym jak na razie to widać, że w T-Mobile faktycznie używają FUP tak jak należy przy dużym obciążeniu nadajnika i dużej ilości transferowanych danych, a nie jak w Plusie każdemu kto przekroczył jakąś ilość GB. Także nie porównuj tego, bo się tylko ośmieszasz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Po 150-250 GB już miałem przypadek że przycieli.
Najgorsze że no limitu zrobili na stałe 20 Mb/s i nie do przeskoczenia problem.
Zapis w regulaminie Magenta jest że karta dodatkowa może mieć prędkość do 20 Mb/s

Ale sam używam prywatnie innej karty dodatkowej Magenta i nawet po 600 GB nie przycieli.
Więc wszystko zależy od wielu innych czynników.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Ptysiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-09-22, 20:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Ptysiek »

ifelse pisze:
Ptysiek pisze:Użytkowników domowych obowiązuje ten sam regulamin świadczenia usług tele. co biznesu.

Ja w tym miesiącu "zobaczyłem" uje... prędkość przy 750GB. Wszystko uzależnione jest od tego gdzie mieszkasz, ile masz nadajników w okolicy i jakie jest ich obciążenie.
A do jakich prędkości ci spadło?
wg. RŚUT mogą Cię zlimitować do 16kb/s --> info w RŚUT §4 pkt. 9 i ppkt 9.3
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

onken pisze:Po 150-250 GB już miałem przypadek że przycieli.
Najgorsze że no limitu zrobili na stałe 20 Mb/s i nie do przeskoczenia problem.
Zapis w regulaminie Magenta jest że karta dodatkowa może mieć prędkość do 20 Mb/s

Ale sam używam prywatnie innej karty dodatkowej Magenta i nawet po 600 GB nie przycieli.
Więc wszystko zależy od wielu innych czynników.
Ale nawet 10 Mb/s pozwala swobodnie korzystać z internetu. Jak nie miałem w ogóle dostępu do kabla to wystarczało spokojnie ale teraz już jak się przyzwyczaiłem do 100x szybciej to trudno byłoby.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Nie no z 10mb/s może da się korzystać swobodnie, ale jak płacisz stosownie mniej. A nie płacisz jak za nolimit a co chwilę np dostajesz odcięcie, to jest nie fair. Bo jeszcze rozumiem gdyby system wyliczał i dawał stosowne ulgi w trakcie miesiąca za dni kiedy korzystasz z 1/10 prędkości a tak umowa podpisana klient zlany i niech się buja przez 24 miesiące:D
Daj znać jak tam wyniki Play pójdą Ptysiek
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

To pokaż mi gdzie u konkurencji jest taniej. Bo jakoś nie mogę znaleźć.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Chłopie ale co mi z tego, że jest taniej jak nie mogę korzystać? Może ty jesteś masochistą i lubisz płacić za 1mb/s w weekend przez wymysły operatora ale ja nie. Dlatego wolę płacić więcej ale nie mieć degradacji usługi. Kantowanie użytkowników za niską cenę to nadal kantowanie, jeżeli tego nie rozumiesz no to ciężko prowadzić dyskusję.
A czytanie regulaminów które tak polecasz nic nie da, bo KAŻDY operator ma takie zapisy w ramach bezpieczeństwa sieci. Co najwyżej można podpytać na forach jak te, no i wtedy opowiadam innym o przebojach które można mieć z operatorem jakim jest T-mobile czy Orange. Zresztą jak widać nie ja jeden.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Doskonale wiem, że każdy operator ma takie zapisy ale Kowalski jak widać o tym nie wie i stąd problemy. Tak jak pisałem 10 Mb/s to nie jest tragiczna prędkość, która pozwala na normalne korzystanie z internetu. Zawsze jak nie pasuje są oferty konkurencji ze śmiesznymi limitami lub 1 TB za bagatela 200 zł na miesiąc. Wybór jest. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

10mb/s jest fajne ale jak co weekend dostaję się do 1mb/s to powiedz mi jak sobie w tym samym czasie obejrzeć netflixa/dziecko ma pograć na konsoli?
A faktura przyjdzie na kwotę jak za pełną prędkość:)
No jak ktoś płaci 200zł to niech płaci jeżeli jest zadowolony, do portfela nie zaglądam. Dla mnie jakość i komfort > cena.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Skro dla ciebie ważniejszy jest komfort i jakość to czemu wybrałeś ofertę T-Mobile? Wiedząc, że mogą być lejki, a nie Play lub Plusa 1 TB za 200 zł? Szczerze to bym się nie zdziwił gdyby jeszcze był dostępny przyzwoity "kabel" w twojej lokalizacji, bo takie typy też sie zdarzają.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Można kupić 1TB taniej niż za 200 zł :) czy to w Play czy Plus.
Ba, znalazłem nawet ofertę Plusa z podobno prawdziwym no limitem, też kosztuje w okolicy 100-120 zł a do tego ma stały adres IP w cenie :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Proszę pokaż zatem link do tej oferty lub regulaminu, bo ja na stronie takich znaleźć nie mogę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Oczywiście nie są to oferty dla klientów indywidualnych ale dla firm na oferty specjalne
Ale niektórzy mają dostęp do takich ofert.

Co nie zmienia faktu że chodziło o pokazanie że coś takiego istnieje aczkolwiek jest trudniejsze zdobycia.

Oferta że strony T-Mobile jest dobra ale sam widzisz że znów zaczynają się problemy z przepustowością sieci :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A no właśnie dla firm, a nie dla Kowalskiego. Oferta T-Mobile jest bardzo dobra, a to, że są problemy z przepustowością sieci to żadna nowość. Dokładnie te same problemy są u konkurencji, która podobnej oferty nie ma. Różnica jest taka, że tutaj możesz płacić kilka razy mniej co miesiąc niż u konkurencji za 1 TB, który również gwarancji dobrej przepustowości nie daje. Niestety to sieć radiowa ma swoje wady i zalety jak każde inne rozwiązanie i trzeba o tym wiedzieć.
Ptysiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-09-22, 20:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Ptysiek »

Anil321 pisze:Nie no z 10mb/s może da się korzystać swobodnie, ale jak płacisz stosownie mniej. A nie płacisz jak za nolimit a co chwilę np dostajesz odcięcie, to jest nie fair. Bo jeszcze rozumiem gdyby system wyliczał i dawał stosowne ulgi w trakcie miesiąca za dni kiedy korzystasz z 1/10 prędkości a tak umowa podpisana klient zlany i niech się buja przez 24 miesiące:D
Daj znać jak tam wyniki Play pójdą Ptysiek
Panie Majster, 200GB w ciągu <48h i dalej lecę, DL nie spada mi poniżej 100Mb/s mimo że jeszcze zbytnio nie miałem czasu posiedzieć na dachu z anteną aby połapać sygnały (plan na to mam w weekend)

:)
ozzi91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-09-23, 13:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ozzi91 »

Pany, zakładając że mc801a nie może mieć zewnętrznej anteny 4g to jaki sprzęt o podobnych parametrach <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> z tmobile aktualnie? Mf-258k?
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Ptysiek pisze:
Anil321 pisze:Nie no z 10mb/s może da się korzystać swobodnie, ale jak płacisz stosownie mniej. A nie płacisz jak za nolimit a co chwilę np dostajesz odcięcie, to jest nie fair. Bo jeszcze rozumiem gdyby system wyliczał i dawał stosowne ulgi w trakcie miesiąca za dni kiedy korzystasz z 1/10 prędkości a tak umowa podpisana klient zlany i niech się buja przez 24 miesiące:D
Daj znać jak tam wyniki Play pójdą Ptysiek
Panie Majster, 200GB w ciągu <48h i dalej lecę, DL nie spada mi poniżej 100Mb/s mimo że jeszcze zbytnio nie miałem czasu posiedzieć na dachu z anteną aby połapać sygnały (plan na to mam w weekend)

:)
Wyniki eleganckie, jest w czym rzeźbić !:) Byłeś już na dachu z anteną?
Mike87
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2021-05-30, 08:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mike87 »

Mam ofertę bez limitu od tmobile od 4 lat i nigdy nic mi nie przycieli. Ale warto mieć dobry modem. W Warszawie wyciągam w zasadzie tyle co na umowie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Bo masz stara ofertę, pewnie prywatną, a nie bazująca na magenta bądź domowym.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Ptysiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-09-22, 20:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Ptysiek »

Anil321 pisze:
Ptysiek pisze:
Anil321 pisze:Nie no z 10mb/s może da się korzystać swobodnie, ale jak płacisz stosownie mniej. A nie płacisz jak za nolimit a co chwilę np dostajesz odcięcie, to jest nie fair. Bo jeszcze rozumiem gdyby system wyliczał i dawał stosowne ulgi w trakcie miesiąca za dni kiedy korzystasz z 1/10 prędkości a tak umowa podpisana klient zlany i niech się buja przez 24 miesiące:D
Daj znać jak tam wyniki Play pójdą Ptysiek
Panie Majster, 200GB w ciągu <48h i dalej lecę, DL nie spada mi poniżej 100Mb/s mimo że jeszcze zbytnio nie miałem czasu posiedzieć na dachu z anteną aby połapać sygnały (plan na to mam w weekend)

:)
Wyniki eleganckie, jest w czym rzeźbić !:) Byłeś już na dachu z anteną?
tak, te wyniki przy antenie na dachu.
Mike87
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2021-05-30, 08:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mike87 »

Tak jak jednak by limit transferu był albo ten program pokazuje nieprawdę. Stara nielimitowana oferta tmobile chyba jednak ma limit.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A co ma program do systemu bilingowego T-Mobile?
Mike87
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2021-05-30, 08:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mike87 »

piotrzet pisze:A co ma program do systemu bilingowego T-Mobile?
No pytam. Ale bardziej ciekawi że aplikacje typu Hmanager czy ta mają więcej opcji (w tym ustawienia pasm), a nie ma tych opcji w oryginalnym menu tego modemu.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomekwwa »

Mike87 pisze:
piotrzet pisze:A co ma program do systemu bilingowego T-Mobile?
No pytam. Ale bardziej ciekawi że aplikacje typu Hmanager czy ta mają więcej opcji (w tym ustawienia pasm), a nie ma tych opcji w oryginalnym menu tego modemu.
99,9% użytkowników nie wie co to jest LTE, nie wie na jakich pasmach działa itd. I Ty chcesz tym ludziom dać w jedną rękę gwarancję na sprzęt, a w drugą granat. To są urządzenia typowo konsumenckie. Co prawda mogliby zrobić ukryte menu zaawansowane, ale widocznie nie ten budżet by się w to bawić.
Mike87
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2021-05-30, 08:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mike87 »

Nie da się tym zepsuć. Chodzi o to że podaje hasło jakimś dziwnym aplikacjom. Nawet Openwrt nie da się zepsuć ot tak (chyba że się wykasuje istotne pakiety). Szkoda że nie da się wgrać openwrt, to oryginalne menu to dramat.
cdewsx1
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2018-10-27, 14:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: cdewsx1 »

czy użytkownicy starych umów nielimitowanego internetu sprzed 4 lat mogą korzystać na swoich umowach z 5G po wymianie sprzętu ?

aktualnie jestem już w zasięgu 5g i mam taki problem że w godzinach szczytu nadajnik z L800, L1800, L2100, ma "czkawkę" na L2100 bo ping zamiast w okolicach 30ms ma ponad 60ms a czasami 100ms, oraz jednocześnie spadki transferu z prawie 60Mb/s DL do ledwo 20Mb/s DL.
Wcześniej gdy nie było L1800 oraz L2100 to pingi nigdy nie przekraczały 40ms obojętnie o jakiej porze dnia (transfery wtedy spadały do 2Mb/s DL i to było zrozumiałe).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Szczerze wątpię. Na 99% nie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
cdewsx1
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2018-10-27, 14:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: cdewsx1 »

brakuje mi czegoś telefonu / routera z 5G by to zweryfikować we własnym zakresie, ale chyba mniej obciążyłbym im sieć na 5g niż na LTE... ehh stare dobre umowy niedostępne dziś mają swoje zalety i wady...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nie ma dostępu do 5G. Aczkolwiek nie oznacza, że się to nie zmieni.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Prędzej mu karzą nowa umowe podpisać niż włącza w starych....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ