Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

kardaw pisze: Dostępne są, na koniec marca 2022:
- Alcatel Linkhub Cat7
- TCL Linkhub Cat13
- ZTE MF258K z anteną
- ZTE MF286D
- ZTE MC801A 5G (przerost formy nad treścią)

ZTE MF286D - poczytałem opinie, wiele negatywnych ... co dziś brać? Czekać na Huaweie jak będą mieli dostępne?
Pewna ulica w Krakowie nie ma dostępu do światłowodów ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
Ja osobiście używam 2szt. MF286D ze skandynawskiej sieci/w trybie bridge z siecią Orange w dwóch lokalizacjach i spisują się bdb (też mam specyficzną instalację antenową/po internecie od WISP dołożona antena zewnętrzna MIMO i zmieniona aluminiowa obudowa na większą/tak aby cały modemo-router mieścił się bez ingerencji w obudowie ZTE, pracuję od października na zewnątrz i teraz osiąga takie wyniki https://www.speedtest.net/my-result/i/5055149283, gdybym przełączył na B7 jako podstawowe to upload będzie 2x wyższy). Wybór dziś jest ograniczony, chyba jednak najłatwiej jest wyłożyć gotówkę we własnym zakresie i tj. już kwestia budżetu-tani MF286D, później chyba Netgear Orbi LBR20 z wtórnego rynku i kolejny przeskok to sprzęty z 5G/cena powyżej 1,5 tys. Na Huawei nie ma się co nastawiać, po embargu na ich produkty zawijają się... .
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: G.Moore »

jfk pisze: już kwestia budżetu-tani MF286D, później chyba Netgear Orbi LBR20 z wtórnego rynku i kolejny przeskok to sprzęty z 5G/cena powyżej 1,5 tys.
Jeżeli rozpatrujemy rynek wtóreny to sprzęt 5G (MC801A) można nabyć za 800-900zł z poprawną sytuacją właścicielską. Trzeba cierpliwie szukać.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

G.Moore pisze: Jeżeli rozpatrujemy rynek wtóreny to sprzęt 5G (MC801A) można nabyć za 800-900zł z poprawną sytuacją właścicielską.
Ja go nie przypadkiem ominąłem-gdyż jest jeszcze bardziej specyficzny od MF286D, gdyż w nim złącza anten zewnętrznych (słabe), działają tylko w 5G 3,6GHz.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1716
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mig25 »

To jaki to sprzęt 5G z ceną powyżej 1,5tys. ma złącza anten zewnętrznych odpowiednie do LTE (skoro akurat MC801A pominąłeś).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Jak to jaki, on ma pier.... a n punkcie https://allegro.pl/oferta/zyxel-router- ... 1955666701 więc ci go zaproponuje.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1716
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mig25 »

No ale router zewnętrzny też złącz anten zewnętrznych nie ma :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

No wiadomo, na dodatek o jakieś 1200 zł droższy od MC7010, czekam na popis jego "wiedzy" w kwestii routera 5G ze złaczami anten zew.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomekwwa »

MC801A zasadniczo ma złącza anten LTE 1,8-2,6 tylko nie wyprowadzone na zewnątrz, już widziałem przeróbki i rzekomo to działa. Niestety ktoś mnie ubiegł, bo już miałem zakupić druga sztukę i ją właśnie wybebeszyć, ale będę szukał dalej.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

Mig25 pisze:To jaki to sprzęt 5G z ceną powyżej 1,5tys. ma złącza anten zewnętrznych odpowiednie do LTE (skoro akurat MC801A pominąłeś).
Pominąłem go ze względu na mniejszą uniwersalność, jest Netgear Nighthawk M2 MR2100, ale przede wszystkim jest na horyzoncie https://www.wisp.pl/p9027,mikrotik-lhg- ... 18-ea.html.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomekwwa »

Najbardziej podoba mi się wspierane pasmo zzz na częstotliwości zzz i brak informacji o kombinacjach agregacji. No i nie obsługuje 5G.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

No normalnie szok, M2 czyli zabawka mobilna ale z LTE, dwa koła za router na X24 to słaby żart, 5g M5 to już 4,5 tysiaca. Mikrotik z modemem LTE 18 KAT. pewnie to EG-18EA bo w Chateau z 12 kat. jest EG-12EA, na dziś to żadna nowość, no i musi być dostępny, zmiana modemu w LHGG oczekiwana od dawna, do LTE będzie fajny sprzęt ale to nie 5G.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

MC801A zasadniczo ma złącza anten LTE 1,8-2,6 tylko nie wyprowadzone na zewnątrz, już widziałem przeróbki i rzekomo to działa.
Działa bez problemu bardzo dobrze. Osobiście aktualnie testuję od miesiąca.
Jeszcze polecam Huaweia CPE 2Pro , na wyprowadzenie wyjść antenowych na zewnątrz. Używałem przez kilka miesięcy i sam przerabiałem oba. Zmieniłem na MC801a tylko dlatego że można wybierać konkretny nadajnik, a nawet sektor za pomocą PCI . Ogólnie Huawei mi lepiej pasował i lepiej działał ,ale wybór PCI to podstawa w moim przypadku.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomekwwa »

Rozumiem, że gdzieś u nas kupowałeś te śmieszne długie konektorki? Możesz podesłać jakiś link? Wyprowadzałeś tylko dwa czy coś więcej?
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Na allegro brałem ,ale kupowałem z myślą że mc801 ma oryginalne wyjścia i kupiłem jako przejścia z tych oryginalnych na typowe. Niestety nie doczytałem że te oryginalne obsługują tylko 5G i to nie nasze . Odciąłem więc te oryginalne końcówki i kabelki przylutowałem do anten w routerze, a górą przez otwory wentylacyjne wyprowadziłem kable z końcówkami typowymi na gwint.
Wyprowadzenie i przlutowanie tych anten w ZTE jest przerąbane .
Huaweia rozebrać i to zrobić to bajka, Ale konstrukcja ZTE do rozebrania i wlutowania jest naprawdę problemacyjna. No i wiąże się z utratą gwarancji. Ja swego już po tygodniu rozdiewiczyłem i utraciłem gwarancję, ale nie żałuję :ok:
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

Co do 5G-to coś się zmieniło w T-Mobile? Dostali pasmo poza konkursem/Z.S oddał im swoje. :rotfl: P.S Chyba niektóre "biznes plany" się wysypały...
ktry pisze: Huaweia rozebrać i to zrobić to bajka, Ale konstrukcja ZTE do rozebrania i wlutowania jest naprawdę problemacyjna. No i wiąże się z utratą gwarancji. Ja swego już po tygodniu rozdiewiczyłem i utraciłem gwarancję, ale nie żałuję :ok:
Jak ktoś ma zdolności manualne i drugi awaryjny sprzęt, z pewnością warto/jest ryzyko jest zabawa. :) Dobrze jest sprawdzić parametry sygnału przed i po update.
cinkazm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-04-04, 13:57

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: cinkazm »

Panowie podepnę się do tematu.

Zacznę od mojej lokalizacji: https://goo.gl/maps/zpahfxHay1VEA42B8
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 09&zoom=14

Stoję przed wyborem operatora i sprzętu.
Po testach 4 kart SIM najlepiej wypadł PLAY potem T-mobile.
Potrzebuję trochę tego Internetu (pewnie z 1TB) więc na razie PLAY odpuściłem bo chcą 150zł/mc bez urządzenia.

Testuję obecnie T-mobile bez limitu danych. Mam na 14 dni dziwaczny zestaw zwany Internet 5G Home Office ale myślę, że można go pominąć ze względu na zerowe możliwości konfiguracji. W WEBUI nie widać niczego na temat sygnału więc nawet nie wiem do którego BTSa się połączyłem i jakich pasm używa. Mam też przeciętne osiągi pomimo wystawieniu ODU za okno 5 metrów nad ziemią i skierowania na najbliższy BTS (Lublin, Lubelskie ul. Żeglarska 1/3, ID 27038) czy się do niego podłączyłem, nie wiem, wie widać. W szczycie około 10-20Mb DL, poza szczytem poniżej na screenach czyli dużo lepiej. Wiem też, że przeciętne osiągi to nie do końca wina sprzętu ale również operatora/obciążenia BTSa.

Pomyślałem, że przetestuję coś "mądrzejszego". Pytanie do Was czy orientujecie się czy na zestawie z ZTE MC7010 od T-mobile można ręcznie wybierać pasma do agregacji czy mają to zablokowane ? Czy w ogóle warto iść w kierunku tego sprzętu i operatora w mojej lokalizacji ?

Dzisiaj rano (poza godzinami szczytu) zrobiłem testy karty od T-mobile na moim telefonie wystawionym przez okno (jak ODU wcześniej) oraz na zewnątrz.

W domku przez okno:
NetMonster
Obrazek Obrazek
SpeedTest:
Obrazek

Na zewnątrz:
NetMonster:
Obrazek
SpeedTest:
Obrazek
data17
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2021-02-25, 08:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: data17 »

czy mi sie wydaje czy dodali 5G do oferty??


tylko online do 20.04
Internet domowy L z 5G
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tak. Dawno jest 5G w ofercie tylko za 90 zł.
data17
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2021-02-25, 08:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: data17 »

a wiecie ile jest znizki na abonament jak sie juz ma komorkowy? chcialem zapytac na chacie to juz pesele kody abonamenckie chca -.-
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

-20zł ale trzeba mieć odpowiednią ofertę nie każda się rabatuje. Jaki masz?
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mazut »

piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nie chyba tylko nowość. Zamietli konkurencję pod dywan. Jak zwykle ostatnio zreszta.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Za chwilę pojawi się odpowiedź konkurencji, na razie 5G to tylko lub aż marketnig (i jeszcze chyba długo tak w PL pozostanie bo jakoś nie widać aukcji na pasma 3.6GHZ i 700MHz).
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A gdzie masz te odpowiedzi konkurencji? Bo jak na ten moment to na żadną ofertę bez limitu T-Mobile nie odpowiedzieli, a są już od dawna dostępne. Więc będzie dokładnie tak samo jak zwykle czyli bez odpowiedzi ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Ta, a ten znowu swoje. No limit ale po weryfikacji no i kolejna weryfikacja po 21 m-cach a jak operator uzna ze nie da rady to nie przedłuzy umowy, do tego no limit ale jak to w T-mobile, wszystko zalezy od BTS-a , T-mobile to mistrz w ukrytym QoS,Teoria z no limit na prędkości a w praktyce to operator decyduje ile komu da.
No i sprzęt narzucony odgórnie, jak na razie to żadna rewelacja.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

I bardzo dobrze, że weryfikacja jest. Czekam aż w końcu pozostali operatorzy wprowadzą to u siebie, bo to śmieszne, że sprzedają internet z którego korzystać się nie da. Jakoś dziwnym trafem tam tego problemu nie masz. Oczywiście mowa o tym co jest reklamowane jako domowy, bo mobilny to w jednej lokalizacji działa, a w drugiej nie. Ale matek wiemy jak Play wporwadził by tą ofertę to twoim ochom i achom końca by nie było.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A ja mam w d..e czy Play wprowadzi czy nie, bo nie zamierzam bulić takiej kasy i podpisywać cyrograf na 2 lata, z 50 zł na m-c to ja mam tyle ile potrzebuję i na jakich chcę urzadzeniach i gdzie chcę. Na chacie 250-350Mb/s mi wystarczy. Ja abonamentów Play z reguły nie polecam i nimi się nie zachwycam, to twoja domena z T-mobile i znów piszesz gdzie mozesz jaki to Niemiec jest wspaniały i bezkonkurencyjny.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Pokaż mi lepszą ofertę konkurencji. Czekam ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Oferta nie jest powszechnie dostępna więc o czym w ogóle mowa, prędkość bez limitu więc równie dobrze moze być 30Mb/s jak i 300Mb/s, to mobilny , na dodatek nawet jak ktoś dostanie i dziś ma 300Mb/s to za pól roku nawet 10Mb/s spełni wymagania regulaminu a po 21m-cach mozliwa informacja ze operator po 24m-cach jej nie przedłuzy i lipa. Ja mam pre-paidy i to sam decyduję czy z i czego korzystam.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A konkurencja to działa w każdej lokalizacji? Rozumiem, że konkurencja gwarantuje min prędkości? No jakby przedłużył to byś narzekał, że przedłużają na zapchanej sieci. Sam nie wiesz jak się masz ;)
ODPOWIEDZ