Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A gdzie T-mobile informuje oficjalnie o tym ze w tych ofertach stosuje QoS, nie podaje też żadnych wartości. Plus zapis o FUP podawał w regulaminie oferty a nie w RŚUT. Obydwie praktyki mają niejasne zapisy sprzeczne ze stanowiskiem UOKiK w takich sprawach więc po co to wybielanie tego czy innego operatora w zależności który z klakierów zabierze tutaj głos. Zapisy w regulaminie usługi maja być czytelne, jasne i zrozumiałe dla klienta a fakt ze ich nie czyta lub ze są gdzieś na 10 stronie RŚUT nie ma żadnego znaczenia.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

matek451 pisze:W Plusie też 95 proc. nie miało pojęcia. co do zasady to Plus nie krył FUP .
Dobre, po pierwsze internet pękał w szwach przez niezadowolonych klientów, którzy dodatkowo udzielali swoje opinie na ich forum po dziś dzień, po drugie, tak nie krył że na ich stronie www przy zakupie ich nielimitowanego internetu przy rozwinięciu opisu widniało jak byk bez limitu prędkości i bez limitu danych od czasu wprowadzenia ich pierwszej edycji bez limitu.Tak sobie wisiało kilka grubych lat i zniknęło dwa lata temu . Zawsze będą malkontenci, ja uważam że nawet jeśli T-Mobile ma qos i da się normalnie używać internetu to nie ma co sobie głowy tym zawracać, natomiast Możemy pogdybac czy rosyjskie rakiety będą wystrzelone w starlinka czy nie
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Czy ktoś z Was ostatnio przedłużał internet domowy w t-mobile? Coś udało się wynegocjować dobrego?
Mi po zalogowaniu na stronie www pokazuje dużo gorszą ofertę niż mają nowi użytkownicy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Raczej nie licz na lepsza niż była bazowa.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
poszukiwacz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-02-08, 20:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: poszukiwacz »

Pozwole sobie zapytac w tym temacie: U was t-mobile na 2100 pasmie macie szerokosc 15mhz ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Wszędzie jest. Refarming został już jakiś czas temu zakończony.
poszukiwacz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-02-08, 20:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: poszukiwacz »

no to u mnie wyłaczyli 15mhz bo na 2100 mam 10mhz ( tak mi pokazuje apka na telefonie )
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Albo błąd apki albo zmiana w paśmie 2100 częstotliwości między operatorami.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

matek451 pisze:A gdzie T-mobile informuje oficjalnie o tym ze w tych ofertach stosuje QoS
RŚUT dotyczy każdej oferty bez wyjątku i właśnie do takich ofert jest dedykowany (klient z zamkniętym/opłaconym z góry pakietem ma priorytet).
matek451 pisze:Obydwie praktyki mają niejasne zapisy sprzeczne ze stanowiskiem UOKiK
Decyzje UOKiK nie mają żadnego znaczenia-jeżeli nie są podejmowane w ciągu kilku miesięcy (kogo interesowała decyzja UOKiK dotycząca Plusa wydana po około połowie dekady od uruchomienia oferty? Chyba jedynie UOKiK i Plusa), a większego klakiera od Ciebie to tutaj nie widziałem-aby tylko ktoś się odezwał z miejsca gdzie Play ma silną infrastrukturę i już "piejesz z zachwytu". :facepalm:
atento pisze: Dobre, po pierwsze internet pękał w szwach przez niezadowolonych klientów, którzy dodatkowo udzielali swoje opinie na ich forum po dziś dzień,
Akurat tutaj to się za bardzo rozpędziłeś, w tym przypadku to akurat @matek451 trafia sedno (nie bierzesz 2 czynników pod uwagę: raz to w ówczesnym czasie była przełomowa oferta, nie ważne że się później okazało że nie była faktycznie bez limitu, lecz z FUP- wycięła wielu dostawców WISP/niektórym tak szybko ubywało klientów że sami brali aktywacje i sztucznie obciążali sieć przerzucając ruch, po drugie to było tanie i z pakiecie sprzedali w ciągu kwartału około 400tys. aktywacji, także przy takiej liczbie nawet setki postów na forach zmieszczą się w tych 5%).
djluke
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-09-28, 17:16

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djluke »

poszukiwacz pisze:no to u mnie wyłaczyli 15mhz bo na 2100 mam 10mhz ( tak mi pokazuje apka na telefonie )
Faktycznie - u mnie też zwęzili do 10MHz. Zostało na 2600, reszta już po 10MHz.
piotrzet pisze:Wszędzie jest. Refarming został już jakiś czas temu zakończony.
Ano było 15, ale (nie wiem od kiedy) przestało być.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Co do klakiera to jesteś od lat mistrzem w kwestii wychwalania Plusa i jego abonamentów, w przeciwieństwie do ciebie nigdy nie namawialem do abonamentów w PLAY a wręcz przeciwnie, tam gdzie ten operator osiaga dobre wyniki o co wcale nie tak trudno latami zachęcałem i pokazywałem oferty pre-paid i sposoby dojenia go dzięki promocjom w których GB danych mozna było mieć za grosze ku pożytkowi ludzi z forum, oczywiście dla leniwych i takich jak ty pozostawały abonamenty i bulenie kasy operatorom.
Począwszy od DIL na RBM zawsze płakałeś nad losem tych którzy brali w Play abonament i utrzymywali ponoć cwanych karciarzy, nic się nie zmieniło , teraz ta sama narracja u ciebie w kwestii promocji 100GB w aplikacji P24 ale doszedł jeszcze Plus i Plush ze swoimi promocjami co tez powoduje u ciebie ból d..., w międzyczasie i Orange ze swoimi promocjami ci nie pasował.
Ja mam gdzieś dzisiejsze, francuskie P4, buduje szybko sieć i tam gdzie ma potencjał nie widzę powodu by ludzie jak maja trochę rozumu i nie są leniwi mieli 1TB danych za pól litra na pre-paidach odNowa, frajerzy niech pakują się w abonamenty z FUP, QoS i innymi hamulcami i podpisują cyrografy na 2 lata a potem jak dostana kaganiec płaczą.
Ja kartami Play po wykorzystaniu palę w piecu , na tym polega zaleta pre-paid . Jak mi nie pasuje operator lub sieć mu się zatyka to idę do innego kiedy chcę. Plus u mnie teraz hula ponad 100Mb/s to doję go na pre-paidach Plusha i 200GB/m-c za 2,5+5 zł za RWK, okazja moze się szybko nie powtórzyć.
. Wolny kraj, każdy niech robi co uważa za korzystne dla siebie, abonament w umowie z operatorem który w RŚUT umieszcza zapisy pozwalające mu na wszystko mnie nie interesuje.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

matek451 pisze: Począwszy od DIL na RBM zawsze płakałeś nad losem tych którzy brali w Play abonament i utrzymywali ponoć cwanych karciarzy, nic się nie zmieniło , teraz ta sama narracja u ciebie w kwestii promocji 100GB w aplikacji P24 ale doszedł jeszcze Plus i Plush ze swoimi promocjami co tez powoduje u ciebie ból d..., w międzyczasie i Orange ze swoimi promocjami ci nie pasował.
Nie musisz się wypierać i tak wszyscy o tym wiemy, tak zawsze krytykowałem/krytykuję teraz również Plusa (choć jego mniej-dlaczego? Za QoS/FUP, w Plusie nie działa nic z przypadku, jest wyrafinowany QoS dla takich promocji również, wirtualnych sieci etc., podobnie jest w Orange-które sobie bardzo chwalę i T-Mobile...) za te durne promocje dla januszy, za które wiadomo płaci reszta abonentów (ich efekt jest tylko dla działów marketingu operatorów, aby inni narcyzi mogli pochwalić się dużą liczbą nowych aktywacji...). Lecz wiele w tej materii się zmieniło od czasów DIL w RBM-przede wszystkim trzeba "tasować karty SIM" i stopowany net po wykorzystaniu pakietu. T-Mobile odrobiło lekcję z konfiguracji sieci, gdzie Polkomtel był mistrzem, wcześniej Orange to wdrożyła. A co do nowych aktywacji-pokaż mi post gdzie komuś wciskałem nową ofertę Plusa (jak ktoś chce sponsorować reklamy w TV, nie ma wyboru bo Orange i T-Mobile działa słabo to tak, na Play też niektórzy są skazani-bo są miejsca gdzie konkurencja jest daleko w tyle, lecz to już ostateczność, dekadę nie potrafią sobie poradzić z zamieraniem transferu danych na LTE i brak QoS nie działa na plus). Play i Plus to najdroższa oferta/dużo droższa patrząc na zawartość, nie warta zachodu, jeżeli nie jesteśmy na nią "skazani".
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A kiedy to Polkomotel był mistrzem w konfiguracji sieci? :D
Chyba kilka lat temu jak startowali z LTE, bo później to kaszana, że aż trudno uwierzyć, że z sieci z największym zapasem pasma można zrobić najgorzej działającą sieć.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Co nie zmienia faktu że reklama robi swoje.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Reklama robi swoje ale tylko w tym czasie gdy ktoś korzystał z czegoś pierwszy raz badź dawno nie korzystał. Przykładowo Plus. Widzisz jakie wieli bilanse MNP mineły dwa lata i tracą, bo ludzie mają dość zapchanej sieci. Teraz co by nie proponowali to i tak nie wrócą, bo zraźili się do sieci i tak będzie dłuższy czas.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Akurat bilanse MNP są wyjętę z czapy. Mam znajomego w salonie T-mobile który się śmieje że kierownikowi trzeba się tłumaczyć jeżeli aktywacji nowej usługi nie robi się z MNP. Każdy klient który chce zrobić aktywację ma być poinformowany, że lepiej zrobić to poprzez przeniesienie to będzie taniej i wysyłają do salonu obok konkurencji. Znajomy mówił, że w miesiącu robi po 20-40 takich fake MNP bo za to jest lepsza prowizja. Pomnóż to sobie przez ilość konsultantów w Polsce i wychodzą niezłe wyniki, jeżeli w każdym jest taki sam przykaz.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Gdyby tak było faktycznie to wtedy blinasy MNP u każdego byłyby na plusie, a jak widać co kwartał się to zmienia. Oczywiście są tacy co tak robią i tego nie neguję ale nie robią tego wszyscy.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Dlatego nawiązuje tylko do Tmobile - mają teraz spory plus i to się łaczy między innymi z akcją fake mnp. Oczywiście nie mówię że inne usługi nie mają na to wpływu ale sprytnie zgrali się w czasie by potem pokazać jak są na plusie:) I dlatego inni operatorzy są na dużym minusie w MNP.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Gdyby było jak piszesz to MNP w T-Mobile zawsze byłoby na plusie, a tak nie jest. U innych też zwiększa się liczba odejść w ostatnich kwartałach. Oczywiście jakiś % takich sytuacji jest ale nie jest to większość. Plus traci najwięcej teraz, bo minęły właśnie 2 lata od świetnych wyników. Klienci się zraźili zapchaną siecią i stąd ucieczka do innych. A fakt jest też taki, że obecnie oferta T-Mobile jest obecnie lepsza niż pozostałych jak np na kartę +100 GB, czy abonementy bez limitu gdzie konkurencja w tej cenie ma paczki danych. Klienci też na to patrzą.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Ale czy ktoś napisał o innych kwartałach? W Tmobile z tego co wiem rozpoczęła się akcja fake MNP od stycznia tego roku i to pasuje z wynikami ich. I chyba pracownik salonu wie o czym mówi, chyba że w końcu się ujawnisz i powiesz ze tez nim jesteś:D Nie mówię że nie ma innych czynników wpływających na to ale po prostu takie akcje odpychają mnie od sieci bo to spore zakłamywanie wyników w celach marketingowych. Widać niemieckie kombinowanie :D
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

No to trochę się nie zgadza z tym co piszesz. Po pierwsze dodatni bilans MNP ze znaczącą przewagą nad konkurencją to T-Mobile miał już w 4Q2021, po drugie nie widziałem do tej pory reklamy, w której chwalą się tym, że w MNP mają najlepsze wyniki tylko informują o necie bez limitu, po trzecie Kowalskiego nie interesuje jaka sieć na najlepsze MNP, bo tych informacji oprócz portali branżowych nie ma. Po czwarte jeśli coś ma skłonić Kowalskiego do przejścia to będzie to albo polecenie od znajomych, albo oferta, która będzie lepiej wyglądała niż konkurencji.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

Mnie wyjątkowo zaczyna irytować FUP w T-Mobile. Od miesiąca-dwóch to zauważyłem. Najpierw lejek do 80mb, potem do 60, potem coraz mniej wraz z ilością danych. Chociaż w godzinach szczytu i tak od jakiegoś czasu internet staje się coraz mniej używalny.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tzn konkretnie po ilu pobranych GB internet jest nieużywalny? Bo 80 czy 60 Mb/s to bardzo satysfakcjonujące prędkości.
Gatsu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-07-07, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Gatsu »

onken pisze:Raczej nie licz na lepsza niż była bazowa.
Możesz się do mnie odezwać na PW ? Mam pytanie odnośnie Twojej oferty, a nie wiem czemu nie mogę Ci wysłać PW :?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Oferta BIZNES VIP, test na dwóch kartach, głosowa z pakietem danych https://drive.google.com/file/d/1gPzW5o ... sp=sharing a potem karta internetowa do tej oferty https://drive.google.com/file/d/1gEy9-f ... sp=sharing , testy wykonane w tym samym miejscu na IPHONIE 200 m od BTS-a NetWorks eNB89008 w Uniejowie, stacja z 3CC CA LTE2100+1800+800.
Dedykuję wszystkim zaślepionym miłośnikom T-mobile, operator nie zważa na nic. Klient posiada kilkanaście kart głosowych i poważną firmę, w miejscu gdzie teraz działa nie ma opcji innego dostępu, internet na karcie data jest dla niego nieużywalny, UL na tym poziomie nie pozwala pracować. Umowa z T-mobile od wielu lat, właściciel nie miał pojęcia o takich zagrywkach ze strony operatora, czuje się oszukany . Złożył reklamację i czeka na odpowiedź. T-mobile jak widać mimo tego ze stacja ma potencjał nie jest zapchana ma to za nic i stosuje wręcz drakońskie ograniczenia prędkości.
Mnie już w wykonaniu T-mobile nic nie zdziwi, zapis w RŚUT wystarczy aby robić co się żywnie podoba, widać ze nauka ze strony Plusa nie poszła na marne ale uczeń czyli niemiecki operator przerósł mistrza czyli Zygmunta.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

Poważna firmę xd poważne firmy stać na internet korporacyjny ;) taka karta dostaje najkrótsza trasę i nie ma zadnych limitów.
Znalazłem wyjście Ty jako wieloletni fan Play,.możesz napisać prośbę do nich to może temu biznesmenowi postawia pompowany nadajnik.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Powazny uzytkownik forum nie wypisuje takich bzdur, po pierwsze to najpierw przedstaw fakty czyli regulamin takiej oferty korporacyjnej w której T-mobile gwarantuje że internet mobilny nie posiada żadnych ukrytych limitów, QoS. Po drugie co ma z tym wspólnego Play i po trzecie widać że nie rozumiesz za wiele bo akurat to nie jest problem stacji bazowej T-mobile i jej przeciązenia, karty głosowe z pakietem danych działają bez żadnych limitów z kilkanaście razy większymi prędkościami od tej dedykowanej do internetu.
Doradca biznesowy zapewniał że karta nie będzie miała żadnych limitów. Operator może dymać każdego klienta, także tego korporacyjnego, zapewniajac go ze jest traktowany wyjątkowo, widać że jesteś naiwny sądząc że jest jakaś specjalna grupa klientów.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomekwwa »

Wniosek jest prosty. Nie warto z naszymi telekomami podpisywać żadnych stałych umów. Każde związanie się na dłuższy okres wiąże się ze stopniową, a czasem i skokową, degradacją usług. Było to w Orange dla firm, jest w T-Mobile, jest też i w Play, żeby nie było tak różowo, bo mój wspólnik ma domowy jakiś pakiet rodzinny i tak samo stwierdził, że to już ostatnia umowa długoterminowa. Logika działania, że na karcie za 3,17 brutto dajemy 100GB bez żadnych limitów, a firmie z wieloletnią umową obcinamy wszystko jak się da, jest krótkowzroczna, ale widocznie biznesowo to się spina. Klienci widocznie są traktowani tak, jak na to zasługują. A jednocześnie systemy mają wielkie dziury, bo jeśli ja jestem w stanie generować w zasadzie nieskończony ruch w sieci za kilkanaście złotych, to myślę że nie jestem jedyny, a kto to sponsoruje zastanawia mnie od kilku lat.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mazut »

matek451 pisze: po pierwsze to najpierw przedstaw fakty czyli regulamin takiej oferty korporacyjnej w której T-mobile gwarantuje że internet mobilny nie posiada żadnych ukrytych limitów,


Swego czasu gdy TM chcialo wygrysc Plusa z duzej firmy z ktorej mam sim plusa, to wlasnie jednym z zalozen bylo zaoferowanie tego samego co plus, czyli realnego no limit data na okresleonej puli sim i bez problemu taka taryfe chcieli dac. Ale mowimy tu kliencie ktory rocznie placi abo na poziomie ponad 600tys zl. Dla zwyklasa klienta firmowego czy takiego powyzej 10 kart sim to pewnie jest standard i dziala jak przedstawiales.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

matek451 pisze: Dedykuję wszystkim zaślepionym miłośnikom T-mobile, operator nie zważa na nic. Klient posiada kilkanaście kart głosowych i poważną firmę, w miejscu gdzie teraz działa nie ma opcji innego dostępu, internet na karcie data jest dla niego nieużywalny, UL na tym poziomie nie pozwala pracować. Umowa z T-mobile od wielu lat, właściciel nie miał pojęcia o takich zagrywkach ze strony operatora, czuje się oszukany . Złożył reklamację i czeka na odpowiedź. T-mobile jak widać mimo tego ze stacja ma potencjał nie jest zapchana ma to za nic i stosuje wręcz drakońskie ograniczenia prędkości.
Mnie już w wykonaniu T-mobile nic nie zdziwi, zapis w RŚUT wystarczy aby robić co się żywnie podoba,
Ja nie zamierzam bronić tu no-limitu T-Mobile, ani też klientów którym się wydaje że za umowne 100zł wyobrażają sobie że ściągną sobie 1-10TB danych bez żadnego limitu prędkości w czasie użytkowania sieci przez większość użytkowników (poza godzinami nocnymi). Wczoraj był ostatni dzień miesiąca, także bez podania realnego zużycia w ciągu bieżącego cyklu bilingowego nie chcę się nawet rozpisywać. Tj. korporacja w której każdy , i . w regulaminie kosztuje i musi się nad nią pochylić grono osób, dlatego uważam że bez podnoszenia cen usług można w łatwy i tani sposób zapanować nad ruchem w sieci poprzez RŚUT. Podsumowując pozwolę sobie zacytować opinie na temat QoS kolegi z forum na Elektodzie @SzukamRoutera2

Kod: Zaznacz cały

I bardzo dobrze że tak jest. Dzięki temu w Polsce mamy bardzo rozbudowaną sieć komórkową, na której prędkości po kilkaset Mbps są osiągalne nawet na telefonie (z górnej półki ale jednak), a transfer jest tak tani, że w ofertach na kartę dają setki GB za darmo. A że nie są w stanie zapewnić tych kilkuset Mbps wszystkim jednocześnie 24/7, to już limity technologii. Lepiej tak, niż jak w Niemczech - sieć która ledwo stoi, w 50% powoerzchni południowych Niemiec zasięgu prawie nie ma, a przekroczyć 40Mbps nawet przy świetnym połączeniu zakrawa na cud, do tego 1GB kosztuje 3 euro a w ofertach abonamnetowych za kilkadziesiąt euro masz jakieś śmieszne 10GB transferu krajowego. 
tomekwwa pisze:Wniosek jest prosty. Nie warto z naszymi telekomami podpisywać żadnych stałych umów.
Ja mam zupełnie odmienne doświadczenia- z Plusem mam umowę od 21 lat (od prawie dekady "LTE bez limitu"), od połowy dekady korzysta rodzina, mega jest zadowolona z tego internetu, nie mają aż tak dużych potrzeb i nie wpadają w uciążliwy lejek/ nie ma obecnie tańszej opcji "bez tasowania kart SIM" ). W Orange korzystam z oferty rodzinnej-kilka nr voice i Love z domowym LTE, tanio, duże ilości danych na wspólne konto a do tego jeszcze dodatkowe bonusy co tydzień w aplikacji...).
ODPOWIEDZ