Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Oby już nie miał bo zatka się dokumentnie ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

To lipa. Czyli jak obecnie mam 45/55 zł to po zakończeniu umowy i przedłużeniu bez wypowiedzenia nie dadzą mi nowego routera B525 z takim samym abonamentem ? Na obecną chwilę 36 zł bez sprzętu albo 56 zł z nowym B525, 45 zł jak nic się nie zrobi a umowa przejdzie na bezterminową albo zrezygnować i brać 49/65 zł z nowym B525.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Za 4 zł więcej masz ( przy 20 ) lub + 10 ( przy 60 ) masz przynajmniej nowy router znów.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Do 20 Mb/s nowa umowa 24x49zł + 49 zł za B525 = 1225 zł - 300 zł (sprzedaż B525) = 925 zł / 24 = 38,54
Do 60 Mb/s nowa umowa 24x65zł + 49 zł za B525 = 1609 zł - 300 zł (sprzedaż B525) = 1309 zł/24 = 54,54

Według mnie 36/46 (za do 60 Mb/s ?) bez sprzętu wyjdzie taniej.

Chyba, że się nie dogadujemy i trzeba obowiązkowo <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> nowy router czyli +20 zł to wówczas nieopłacalne.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A skąd masz informację że 60Mb/s na przedłużenie bez sprzętu jest za 46 zł/m-c ?
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Znikąd jest tam przecież znak zapytania.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Tragedia ten Tmobile niech jeszcze ktoś napisze, że mają taki super zasięg taki super internet "wszędzie" to go chyba w kosmos wyśle.. Tmobile leży nie chce nawet otworzyć się strona plus stałe 50Mb, problem z limitem jest jak wiadomo, jednak lepsze to niż jego brak i 0 prędkości. Dla bardziej obeznanych kupiłem na kartę oferta elastyczna na kartę przy doładowaniach aby jest bonus GB, nie można go za te wartości doładowań jakoś "sensownie" limitu zwiększyć? A nie chciałbym wiązać się z żadnym abonamentem, liczę na playa który niedługo już maszt będzie stawiał na dniach w wakacje powinien w pełni działać, a okolice miejscowości gdzie play ma swój zasięg ładne 80Mb jest.
szwed11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2007-07-30, 20:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: szwed11 »

Jeśli ktoś chce oddać w cesję internet T-Mobile (nie jest zadowolony) to proszę pisać na PRIV.
Neonix
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2011-03-24, 17:11
Lokalizacja: Siedlce

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Neonix »

Proszę o informację, bo pewnie gdzieś odpowiedź padła w tym gąszczu podstron.
Czy w Internecie Domowym T-Mobile do 60Mb/s włącza się po przekroczeniu jakiegoś
limitu pobranych danych lejek techniczny? Jeżeli tak to jaki to jest pułap danych?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Nie ma żadnego lejka w domowym DL do 60Mb/s bez limitu danych. Ale najpierw trzeba sprawdzić czy w ogóle T-Mobile jest w stanie zapewnić DL 60Mb/s. Na LTE1800NW mozesz zapomnieć.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

matek451 pisze:Nie ma żadnego lejka w domowym DL do 60Mb/s bez limitu danych. Ale najpierw trzeba sprawdzić czy w ogóle T-Mobile jest w stanie zapewnić DL 60Mb/s. Na LTE1800NW mozesz zapomnieć.
Przede wszystkim trzeba przetestować u mnie na 1800 NW bez problemu cały dzień ponad 70 Mb/s.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Wiesz czym się różnimy? Ja zanim coś napiszę to czytam co pisze autor, analizuję dane, polecam testy i na tej podstawie wydaje opinię. Tak postępuje profesjonalista z ugruntowana pozycja na forach. Szanuje siebie i innych i nie wypisuje bzdur jak ty. Co go obchodzi jakie DL osiągasz w Kielcach na LTE1800NW w T-Mobile? Nic, ma to w d...i bardzo dobrze. Ty kierując się tą swoją ślepą miłością do różowego koloru piszesz żeby pisać, głównie bzdury. Wyszedłeś n-ty raz na forumowego Jasia, kolega zrobił już testy na LTE1800NW na karcie Orange, efekt mizerny DL12/UL19Mb/s czyli LTE1800NW z BTS na Spokojnej jest przeciążone. Na szczęście na BTS-ie działa na pewno LTE2600 Orange i test mimo bardzo słabego sygnału wypadł obiecujaco. Można wnioskować ze w T-Mobile na LTE1800NW ze Spokojnej będzie podobnie jak w Orange ale jesli T-Mobile ma tam też jak Orange swoje LTE2600 to też sa szanse na przyzwoite transfery. I tak wygląda fachowa odpowiedź na zadane pytanie. Oczywiście zarówno do LTE2600 i LTE1800 ze Spokojnej konieczna antena zewnętrzna 1800-2600MHz bo RSRP na poziomie -109/-112dBm to tragedia. Podobnie jak poziom który prezentujesz na tym forum.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Czasami mnie Wasze przepychanki irytują, czasami jednak wprawiają w dobry humor; tak jak tym razem.
poz Hermogenes
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Tinkas »

Robicie gnój Panowie swoimi pyskówkami i bzdurnymi wpisami.

Na LTE1800NW mozesz zapomnieć.
Takimi tekstami, poza kontekstem robionych testów, których wyniki były przedstawione w innym temacie i innym dziale, wprowadzasz nieświadomych użytkowników w błąd.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Panowie, matek, piotrzet, dajcie na luz.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Lepiej wypić niż się kłócić :P
Jednak jeden plus mogę dać t-mobile w końcu odpisali mi sensownie na email. Raz, że nadajnik zostanie rozbudowany o UMTS2100, oraz LTE 1800 i jeden (?) sektor ma dojść z lte 800. Planowy termin zakończenia prac napisali mi 11.10.2019 więc trochę będzie poczekać... Poza tym dali mi wybór dość sensowny.
http://prntscr.com/n02f71
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Niezły deal :)

1 zł za internet i do tego wliczona rata za sprzęt :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Dla tych co tutaj tak wychwalają Play. Polecam wejść na fb i zobaczyć posty osób odwiedzających stronę. Tam sytuacja podobna net prawie nie działa ale odpowiedź BOK kupiłeś to płać. Żadnych rabatów itp. Także może najwyższy czas oprócz obciążenia stacji porównać również podejście do klienta. To nie jest pierwsza sytuacja, w której dają rabat. Ale oczywiście niektórym to nie bedzie pasować, bo ktoś kupił to ma mu to działać. No to fakt lepiej w Play nie korzystać i płacić. :)
Niestety widać, że firmy które mają najwięcej klientów czyli taki Play, czy z innych branż mają w d obecnych klientów. I to widać. Takie samo podejście w T-M kiedyś również było. I każdy wie jak się to skończyło. Nie ma to jak kubeł zimnej wody wylany na pracowników wyższego szczebla kiedy z numeru 1 zostaje się tym ostatnim. To również przydałoby się kilku innym firmom nie tylko z branży telko.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Nie po to ktoś rok temu kupił usługę aby po roku z niej rezygnować lub korzystać z czegoś co działa na poziomie darmowego BDI Aero2. Jak podpisywał cyrograf na dwa lata to mu działało OK i miał prawo oczekiwać że za rok w T-Mobile będzie miał 0,45Mb/s. Bezsprzeczna wina operatora jest ze wprowadzi domowy internet bez limitu nie mając sieci gotowej na takie obciążenia. Od początku wiadomo było że na obszarach wiejskich gdzie ludzie nie mają alternatywy taka oferta w kilka miesięcy zdegraduje sieć LTE/3G oparta o pasmo 800/900MHz. A takich stacji bazowych, na ogromnych obszarach są tysiące. W przypadku T-Mobile zwyciężył marketing a nie fachowe podejście do tematu internetu mobilnego. Obecne działania, rabaty to woda po kisielu. A w Play wcale nie potrzeba podpisywać umowy aby mieć około 200GB na m-c oraz TB danych przewalać w nocy 0-9 bez żadnej umowy za 8 zł/m-c>.Jak zwolni jak w T-Mobile to karty do kosza i po zabawie. No i co kogo obchodzą Janusze z FB, którzy nawet nie maja pojęcia jakie warunki trzeba spełnić aby internet mobilny działał przyzwoicie w temacie dotyczacym internetu domowego T-mobile
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

matek451 pisze:Nie po to ktoś rok temu kupił usługę aby po roku z niej rezygnować lub korzystać z czegoś co działa na poziomie darmowego BDI Aero2. Jak podpisywał cyrograf na dwa lata to mu działało OK i miał prawo oczekiwać że za rok w T-Mobile będzie miał 0,45Mb/s. Bezsprzeczna wina operatora jest ze wprowadzi domowy internet bez limitu nie mając sieci gotowej na takie obciążenia. Od początku wiadomo było że na obszarach wiejskich gdzie ludzie nie mają alternatywy taka oferta w kilka miesięcy zdegraduje sieć LTE/3G oparta o pasmo 800/900MHz. A takich stacji bazowych, na ogromnych obszarach są tysiące. W przypadku T-Mobile zwyciężył marketing a nie fachowe podejście do tematu internetu mobilnego. Obecne działania, rabaty to woda po kisielu. A w Play wcale nie potrzeba podpisywać umowy aby mieć około 200GB na m-c oraz TB danych przewalać w nocy 0-9 bez żadnej umowy za 8 zł/m-c>.Jak zwolni jak w T-Mobile to karty do kosza i po zabawie. No i co kogo obchodzą Janusze z FB, którzy nawet nie maja pojęcia jakie warunki trzeba spełnić aby internet mobilny działał przyzwoicie w temacie dotyczacym internetu domowego T-mobile
Zgadzam się, choć miałem inne mniemanie o tym na początku. Liczyłem bardziej, że w momencie gdy zacznie ostro zwalniać będą sukcesywnie rozbudowywać sieć, niestety się pomyliłem. Z tą obniżoną opłatą w sumie nie najgorsza sprawa, w nocy mimo wszystko ( późno w nocy ) mam te pełne 60Mb bez niczego więc mogę zasysać, a tak w ciągu dnia lecę na plusie bo o dziwo działa b.d i mam jakąś agregację.. co prawda na 1800 parametry nie wiem jak poprawić pomyślę jak będzie więcej nadajników z l1800. No i dziwi mnie fakt, że drugi nadajnik maszt orange ich sprzęt ta sama gmina sąsiednia miejscowość, może 1.5km jest od nich i tam l800 cały czas szybko działa. Szkoda, że nie mam pomysłu jak wymusić chociaż na sprawdzenie sygnału stamtąd i trochę zabudowanie przeszkadza. Mimo wszystko coś na plus ze strony tmobile, latem play, później dołożą tutaj trochę, jeszcze znajomy coś mówił, że kręcił się facet od playa pytając o wydzierżawienie gruntu, byłoby to w przeciwnym kierunku gdzie mam maszty + same lasy wręcz maszt stałby w lesie. No nic pożyjemy zobaczymy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Prawda jest taka że internety mobilne nie nadają się na domowe/firmowe. Owszem są przydatnym dodatkiem do światłowodu czy innego stałego łącza (nawet lokalnego dostawcy po radiu jak ma dobrze zrobioną sieć).
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

wojteks pisze:Prawda jest taka że internety mobilne nie nadają się na domowe/firmowe. Owszem są przydatnym dodatkiem do światłowodu czy innego stałego łącza (nawet lokalnego dostawcy po radiu jak ma dobrze zrobioną sieć).
Gdy ktoś ma dostęp do tego światłowodu. U mnie gdybym miał FTTH internet mobilny byłby zbędny. Jedyne co jest dostępne u mnie "po kablu" to stara miedź do 20 Mb/s a w realu koło 10 i mieszkam w mieście. Niestety ale FTTH obecnie to słaby żart z zasięgiem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

piotrzet pisze:Jedyne co jest dostępne u mnie "po kablu" to stara miedź do 20 Mb/s a w realu koło 10 i mieszkam w mieście. Niestety ale FTTH obecnie to słaby żart z zasięgiem.
Wożę się po różnych wsiach/miasteczkach i światłowody po słupach wiszą albo akurat się wkopują i uzbrajają więc era FTTH w każdym domu nadchodzi.
Nie pomagam na PW!
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przemek112 »

Kwestia kalkulacji. Mieszkam w mieście 70.000 mieszkańców, od domu do studzienki z kablem miedzianym 40 metrów, do światłowodu 300 metrów.
Nie podłącza, bo nie opłaca się.
Jedyny ratunek to dofinansowanie z programu Polska Cyfrowa.
Dlatego na wioskach widzisz światłowody.
Skończy się dofinansowanie to i rozwój światłowodu spowolni...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Guzik prawda. Na mojej wiosce światłowód zrobił lokalny ISP bez dofinansowania UE.

Więc to akurat nie jest wyznacznik.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
BikeBarian

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BikeBarian »

Wioska wiosce nie równa. U mnie na radiolinie 25/15 dedykowana tylko dla mnie +5x zewn IP płaciłem 650 ziko na miesiąc. Teraz LTE 100/45 i place 200 zl. Pracuje z domu wiec cena nie gra roli. O światłowodzie mogę zapomnieć bo nawet Polska Cyfrowa 2 nie uwzględniła mnie ale za to wioski w okolicy już tak. Dobrze ze mam dostęp do co najmniej 5 BTS-ow w okolicy to mam w czym wybierać.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Zależy od lokalizacji. Słysząc od znajomych, którzy mieszkają na południu kraju nie jeden w małej miejscowości, która liczy ~~30 mieszkańców ma światłowód. U mnie Był program internet dla mazowsza, jak to głosiły władze powiatowe jak ludzie będą mieli dostęp do szybkiego internetu ah.. kasa poszła, dali pod nadzór kb, które również to budowało, jakieś problemy z kasą później wyszły ktoś nie zapłacił i koniec końców władze zapomniały dodać, że to aby węzły dostępowe będą, dalej musi jakiś operator chcieć przyłącza i pociągnąć ostatnią milę no super.. Teraz inea z programu POPC plany na mój powiat i sąsiedni, każda instytucja oświatowa, niektóre wioski podłączone też będą, ale znów podobna sytuacja, w mojej gminie poleci kabel i tyle bez żadnych podłączeń.
Jakby każdy miał równy dostęp do szybkiej sieci kablowej/ftth conajmniej stabilne 50Mb wątpię, że wgl istniały by pytania o LTE.
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mareckimt »

snuffy pisze:U mnie Był program internet dla mazowsza (...) kasa poszła, dali pod nadzór kb
Też to obserwowałem bo jestem z Mazowsza, dzwoniłem w różne miejsca. Pół miliarda siedzi w ziemi jako sieć szkieletowa i pożytku z tego żadnego. Śmierdzi z daleka ogromnym wałkiem. I masz rację, jakby był światłowód czy inne porządne łącze, to za LTE nikt by się nie oglądał do domu. A tak musimy chandryczyć się z niekompetentnymi BOK'ami i wstrzymywać oddech czy transfer nie padnie.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Mareckimt pisze:
snuffy pisze:U mnie Był program internet dla mazowsza (...) kasa poszła, dali pod nadzór kb
Też to obserwowałem bo jestem z Mazowsza, dzwoniłem w różne miejsca. Pół miliarda siedzi w ziemi jako sieć szkieletowa i pożytku z tego żadnego. Śmierdzi z daleka ogromnym wałkiem. I masz rację, jakby był światłowód czy inne porządne łącze, to za LTE nikt by się nie oglądał do domu. A tak musimy chandryczyć się z niekompetentnymi BOK'ami i wstrzymywać oddech czy transfer nie padnie.
Otóż to. Dla mnie to powinno państwo się tym zająć / przejąć jakoś. Większy użytek z tego by zrobili. Na moje to powinien być chociaż jeden operator państwowy, a tak leży w ziemi nikt nie chce płacić za przyłączenie, ostatniej mili co największym wyzwaniem jest nie ma i tyle, będzie leżało w ziemi. UKE i ministerstwo cyfryzacji też daje nieźle ciała z tym. Jedna miejscowość gdzie ani zasięgu dobrego LTE nie ma, maszty oddalone po 8km, węzeł i szafa z programu jest, a internetu jak ludzie nie mieli tak nie mają.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

U mnie w okolicy zaczynają ciągnąć światłowód po słupach energetycznych do domów, tzn w tej dalszej okolicy, w większych miejscowościach, sam nie mam co liczyć ani na kabel ani na odciążenie sieci. Na szczęście mój tmobile nie jest zbytnio przeciążony (pewnie przez nikłą gęstość zaludnienia)
ODPOWIEDZ