Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Popatrz na to może coś wykombinujesz https://www.youtube.com/watch?v=8LF7eeTbMeA

poz Hermogenes
kapa98
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2012-01-01, 15:36
Lokalizacja: Goleniów

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kapa98 »

Mam pytanie odnośnie internetu dla firm. Istnieje zapis w umowie o możliwości lejka przy dużym obciążeniu sieci. Orientuje się ktoś jaki to limit GB mniej więcej? Wydaję mi się, że więcej niż 300gb miesięcznie nie przekraczam.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nie dostaniesz spokojnie. Ja mam co prawda ofertę max dla prywatnych ale udawało mi sie ściągnąć raz 700 GB i lejka nie było. Miesięcznie normalnie 500-600 i problemu nie ma. To nie jest plus że po 200 GB założą ci lejek
kapa98
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2012-01-01, 15:36
Lokalizacja: Goleniów

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kapa98 »

Ok, dzięki za info. Jeszcze jedno pytanie, lepiej na firmę brać czy prywatnie? Widzę że dla firm nie mam limitu prędkości, tak jak to jest w ofercie dla prywatnych, więc to jest ta jedyna różnica? I kwestia otrzymania 2 kart, tak aby była możliwość korzystania z 2 routerów jednocześnie, jest możliwa w T-mobile?
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Mam ten dla firm i nigdy żadnego lejka nie dostałem ,jak ma to miejsce w Plusowym necie dla firm. Średnio ok. 300 Gb miesięcznie.
Nie masz ograniczenia prędkości jak w opcji domowej i możesz sobie podpiąć drugą kartę do drugiego routera ,lub telefonu bez limitu. Za dodatkowe 10 zł ,ale druga karta musi byś w taryfie firmowej. Naj taniej taką drugą kartę możesz dostać za 25 zł brutto bez limitu wszystko i na niej możesz korzystać z neta tego bez limitu. Dodatkowo dostaniesz jeszcze 10 zł netto rabatu na internet jak weżmiesz se tą kartę głosową .Tak zwany super zestaw. Ja tak zrobię właśnie ,ale dopiero po roku jak mi minie te 12 miesięcy za 1 zł za neta.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Niby jakim cudem za 25 brutto ???

Najtaniej to chyba 25 netto i do tego kolejne 10 zł do abo karty głównej.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

Hermogenes pisze:Popatrz na to może coś wykombinujesz https://www.youtube.com/watch?v=8LF7eeTbMeA

poz Hermogenes
Wiem jak się tam dostać i pomijam to że ja mam całkiem inne plansze niż ten gościu na youtube , tylko ja mam swoje hasło złożone z 8 znaków a u mnie w tym polu są tylko 4 znaki i pisze klucz współdzielony i teraz myśleć czy to jest hasło do wifi czy coś innego
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

A takim to cudem 25 zł. br że w tym abo za 25 netto masz zaszyty pakiet neta chyba 5 Gb ,który jest wliczony w tą sumę,ale możesz z niego zrezygnować włączając net bez limitu z biurowego. Tym oto sposobem wychodzi 25 zł brutto. Plus 10 zl za każdy numer do neta i minus 10 zł upustu na biurowym za super zestaw jak masz dwie usługi. To takie coś ala Smart Dom w Plusie.
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

To tak jak ten z tej reklamy opon kupować to ja zapytam wrzucać to oprogramowanie nowsze czy jest jakieś ryzyko bo międzyczasie pomieszaliśmy wszystko i dalej nikt nie odpisał czy tak czy nie , a tego oprogramowania co mam teraz nigdzie nie ma
mmrozu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-04-03, 22:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mmrozu »

a ja myślałem że u mnie kiepsko T mobile chodzi :) mnie spada do 7-10 Mbs przez dzień jak są powroty do domu, rano 20-15 w nocy 25-40, antene mam panelowa MIMO 800-2600 ale wielkich przyrostów nie robi w stosunku do routera na dachu postawionego, agregacje mi łapie na 800 z 2600, i raczej daje to sporo ale zależy w jakim okresie dnia. Z SINR tez mam problem bo czasem spadnie na "-". Na panelowej antenie ciężko wyizolować btsa bo dosyć szeroko bije na boki. Takie transfery to miałem na Polsacie ostatnim czasem i dlatego szukałem alternatywy, na T padło za brak lejka. Zastanawiam się bo moge kupić za 500zł B715 aktualnie mam B525 od Tmobile ale nie wiem czy coś to zmieni w moim przypadku bo 1800 słabo mi łapie, najlepiej parametrowo 2600 tylko upload mam na nim słaby ok 1.5-6, na 800 i 1800 wychodzą 15-25. A dziś infolinia techniczna mi wskazała Btsy które rzekomo nadają w moim kierunku tylko że nigdy z nimi sie router nie łączył
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

Gdzie ty możesz kupić tego B-715 za 500 zł.wszędzie są od 600-700 zł.jak go kupisz to musisz mieć kartę play bo ten router agreguje 3 pasma i możesz mieć ponad 100 mega .
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Doradźcie mi proszę jaką ofertę Internetu mobilnego T-Mobile, bez limitu danych wybrać.
Niedługo kończy mi się za przeproszeniem "nielimitowany" Internet Cyfrowego Polsatu z lejkiem po 100GB.

O zasięg T-mobile się nie martwię - wewnątrz budynku mam "3 kreski" i wyciągam 15/15Mb/s w weekendy w godzinach szczytu (małe miasto), w ofercie na kartę (oferta na kartę akurat ma limit prędkości). Mam też anteny zewnętrzne (i ewentualnie mogę potem dokupić).

Zastanawiam się, która oferta będzie najbardziej opłacalna?
1. NIELIMITOWANY INTERNET DOMOWY do 20Mb/s + HUAWEI B525: http://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile/main (potem z możliwością zwiększenia prędkości) za 49ZŁ miesięcznie.
2. NIELIMITOWANY INTERNET DOMOWY do 60Mb/s + HUAWEI B529: http://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile/main za 59ZŁ miesięcznie.
3. Internet mobilny MAX BEZ LIMITU + Huawei B525s: https://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml za 80ZŁ miesięcznie.

Z tego co wyczytałem w regulaminach i opiniach - oferty te nie mają jakichś ukrytych lejków prędkości, a przynajmniej pozwolą wykorzystać ~500GB miesięcznie. Dla idiotów z zarządu CP/Plusa są to "kosmiczne" wartości, a każdy z Was wie że w tych czasach jest to praktycznie nic, zwłaszcza jeśli z Internetu korzysta kilka osób.

Najlepsza wg. mnie byłaby oferta "Internetu domowego", z możliwością zwiększenia do maksymalnej prędkości - ale takiej nie ma. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Rozumiem, że 60Mb/s to już zadowalająca wartość, jednak kusi mnie aby dopłacić te 20zł i mieć faktyczny no-limit. Mam ochotę streamować gry w 4K do konsoli NVIDIA Shield TV (po godzinach szczytu), tak więc dodatkowe prędkości nie byłyby marnowane.

I kolejna kwestia: rozumiem, że dalej do wszystkich tych ofert można dokupić usługę "publiczny, zmienny adres IP" za 10zł? Nic się w tej kwestii nie zmieniło?

Podsumowując (przepraszam jeśli post jest niespójny):
Czy warto sprawdzić opcję "MAX BEZ LIMITU" i ewentualnie zwrócić/wymienić na "60Mb/s" w ciągu 14 dni? Ta oferta nie-domowa faktycznie nie ma ukrytych lejków prędkości po wykorzystaniu X danych?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Ja korzystam z tej oferty max i tam faktycznie nie ma lejków żadnych 700 GB udało mi się maksymalnie i chodził tak samo jak i w 1 dniu ale sprawdź jakie prędkości możesz wyciągnąć u sieibei czy warto dopłacać
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

Przmus pisze: Mam ochotę streamować gry w 4K do konsoli NVIDIA Shield TV (po godzinach szczytu), tak więc dodatkowe prędkości nie byłyby marnowane.
Tzn? Przez LTE? wyjasnij bo nie rozumiem...

Mam steam linka i streamuje z pc gry na tv. przez lan ale o streamowaniu gier przez internet i to przez LTE nie słyszałem... Chyba, że na dobrym swiatłowodzie.
Jak chcesz streamować przez internet gry to zapomnij o graniu w 4k... to se ne da... upload by był z tego 40Mbps z tego LTE albo i więcej :E Chyba, że lte będzie pobierał dane to jeszcze może jakoś się da ale wątpie by nie było przeskoków czy czegoś takiego.... to nie oglądanie twitcha czy cegoś innego, że sie buforuje.


Tak samo jak grasz w gry online i robisz stream na yt czy twitch to zapomnij. Jak obciążysz upload to wzrosnie ping. Przy wysokim uploadzie nawet router z złota nie pomoże i zamiast pingu w grze 40ms będzie minimum 70 i możliwe skoki.

U mnie przy uploadzie 3Mbps już ping rosnie przy 6Mbps uploadu poddskakuje do 100ms, Od 10Mbps w lola się nie da grać bo są zawieszki ping oscyluje 150ms i póżniej tak samo jest do 25Mbps powyżej to już pingi 300-400 i nie ma mowy o jakiejkolwiek grze, co najwyżej można sobie tvn24 otwierać z opóżnieniem.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

atento pisze: Tzn? Przez LTE? wyjasnij bo nie rozumiem...

Mam steam linka i streamuje z pc gry na tv. przez lan ale o streamowaniu gier przez internet i to przez LTE nie słyszałem... Chyba, że na dobrym swiatłowodzie.
Jak chcesz streamować przez internet gry to zapomnij o graniu w 4k... to se ne da... upload by był z tego 40Mbps z tego LTE albo i więcej :E Chyba, że lte będzie pobierał dane to jeszcze może jakoś się da
Przepraszam za niejasność w moim poście. NVIDIA Shield ma usługę (coś jak Netflix) gdzie gry są symulowane na wydajnych serwerach NVIDII, a na TV otrzymujemy obraz. Czyli wykorzystywany jest download, a nie upload.
Tutaj koleś gra w wysokiej rozdzielczości przez łącze LTE: https://youtu.be/fUuuL7HAS7s?t=552
Zakładając, że grałbym po godzinach szczytu myślę że ping/input lag nie byłby taki duży. No ale w tej chwili tego nie przetestuję z Polsatem :)
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

Duży download również pogarsza parametry łącza.

Oglądnąłem filmik i gośc mówi że jego LTE szału nie robi, gubi klatki i gra 1080p na srednich, na max gubi ich sporo i zacina...


Jak dla mnie masz za duże wymagania, będzie działać ale na bank nie super. Jak tak patrzyłem u mnie najpuściej na nadajnikach jest między 1 w nocy a 4 rano

Dużo zależy jakie masz wymagania co do gier, dla mnie ma być płynnie Ty mówisz 4k a z tym to tylko swiatłowód.


z strony NV
Wymagania wzakresie łącza internetowego

Jakość strumieniowanych w usłudze GeForce NOW treści dostosowuje się automatycznie do szybkości Twojego łącza internetowego.
10 megabitów na sekundę - wymagane szerokopasmowe łącze internetowe
20 megabitów na sekundę - zalecane pod kątem rozgrywki w jakości 720p przy 60 klatkach na sekundę
50 megabitów na sekundę - zalecane pod kątem rozgrywki w jakości 1080p przy 60 klatkach na sekundę
sieć dla której parametr ping time wynosi maksymalnie 60 ms w przypadku jednego z sześciu zlokalizowanych na całym świecie centrów danych NVIDIA


To ile potrzeba do 4k ?
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Możliwe, że GeForce NOW ma limit Full HD, a 4K działa tylko lokalnie. Nie wiem - nie korzystałem z tego jeszcze.
Jeśli założymy że stream idzie w 50Mb/s (mało prawdopodobne że aż tyle, bazując na tym filmiku który wysłałem wcześniej) to wcale nie jest jakaś kosmiczna liczba. Zależy od obciążenia nadajników. Jeśli włączę sobie grę o 23:00 to nadajniki nie będą jakoś nadzwyczajnie obciążone i spokojnie da się pograć. Wiadomo, że nie u każdego są takie warunki, ale w mniejszych miastach LTE może działać szybko :)
Nie chcę się jeszcze za bardzo rozpisywać na ten temat, gdyż T-mobile nie testowałem, natomiast w CP w nocy wyciągam 110Mb/s i to starym modemem (działającym na jednym paśmie). Tylko te limity...

W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedzi. Gdzieś w maju przetestuję opcję "MAX" i ewentualnie zrezygnuję na rzecz opcji do 60Mb/s.
vdsl2
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-12-26, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: vdsl2 »

Mam pytanie czy jest limit GB czy lejek w opcji 20/3Mb czy 60/10Mb dla tej opcji ?http://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile/main
Huawei B525 :D
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nie ma żadnego. Cały czas masz taką prędkość jak w swojej lokalizacji możesz uzyskać.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Przecież jest limit ! ... Prędkości,
Piotr spamer T-Mobile Cię oszukuje.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

vdsl2 pyta o limit ściągniętych danych. W regulaminie jest zapis, że mogą ograniczyć w szczególnych przypadkach, ale w praktyce z tego nie korzystają i można ściągać nawet kilka TB. A przynajmniej nie widziałem na forach, aby ktoś się skarżył, że złapał lejek. Wręcz przeciwnie - wszyscy chwalą.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

@dzejk

Ale Szanowny Piotr napisal:

"Cały czas masz taką prędkość jak w swojej lokalizacji możesz uzyskać"

Co jest wprowadzeniem w blad.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Prawidłowo. Ograniczeniem jest oferta za którą user płaci. Autor pytania zdaje się to rozumie.
vdsl2
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-12-26, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: vdsl2 »

dzejk pisze:vdsl2 pyta o limit ściągniętych danych. W regulaminie jest zapis, że mogą ograniczyć w szczególnych przypadkach, ale w praktyce z tego nie korzystają i można ściągać nawet kilka TB. A przynajmniej nie widziałem na forach, aby ktoś się skarżył, że złapał lejek. Wręcz przeciwnie - wszyscy chwalą.
Właśnie o to się pytałem powiedzmy że miesięcznie ściągam 250 GB czy wtedy mogą ograniczać prędkość ? Ja używam tego Internetu prawie 5 miesięcy ale nie widzę żeby był jakiś lejek w dzień i noc ma tak
http://www.speedtest.net/result/7229281766.png
Huawei B525 :D
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Korzsytam co prawda z oferty MAX bez limitu danych i prędkości miesięcznie leci po 600-700GB i do tej pory lejka nie miałem żadnego. Także 250 GB problemem też nie będzie tak jak np w plusie.
Mike45
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-04-20, 12:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mike45 »

Witam, planuje zakup internetu mobilnego, gdyż często się przeprowadzam. Zaciekawiła mnie oferta T-mobile. Gram czasem w gierki online, oglądam filmy/seriale online, słucham muzyki głównie spotify. Średnio wykorzystuję od 150GB do 200GB. Czy oferta MAX to ta która ma 60mb/s ? Do najbliższego masztu z nadajnikiem T-mobile mam mniej więcej 5km, działa on na paśmie LTE800. Jak myślicie czy jest szansa na stałe 10mb/s z anteną lub bez ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Oferta MAX nie ma limitu prędkości
Tylko internet domowy ma.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Mike45 pisze:Witam, planuje zakup internetu mobilnego, gdyż często się przeprowadzam. Zaciekawiła mnie oferta T-mobile. Gram czasem w gierki online, oglądam filmy/seriale online, słucham muzyki głównie spotify. Średnio wykorzystuję od 150GB do 200GB. Czy oferta MAX to ta która ma 60mb/s ? Do najbliższego masztu z nadajnikiem T-mobile mam mniej więcej 5km, działa on na paśmie LTE800. Jak myślicie czy jest szansa na stałe 10mb/s z anteną lub bez ?
Oferta max nie ma żadnego limitu ani prędkości ani danych to jest inna oferta niż internet domowy. Co do prędkości kup kartę prepiad strong lte i sprawdź jakie masz prędkości bez tego nic nie zrobisz. Nikt nie jest jasnowidzem
maleko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-11-03, 14:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: maleko »

Mike45 pisze:gdyż często się przeprowadzam.
Jak myślicie czy jest szansa na stałe 10mb/s
To loteria, zrób testy to się przekonasz.

1. Tu ciekawy temat: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=92450
2. Średnia prędkość to obecnie 23 Mb/s więc szansa na stałe 10 jest mała, ale możliwa (w nocy i rano jest dużo więcej niż wieczorem). Przeprowadzki znacznie zmniejszają szansę (np. 20% ^ 3 = 0,8%, 30% ^ 3 = 2,7%), LTE 800 też choć mniej. Realnych % nie ma, są tylko średnie.

Ale co? Gramy w totka? Zrobić testy i już mniej loterii. Strong LTE bodajże ma limit prędkości 15 Mb/s, ale tu chodzi prędkości minimalne żeby nie zeszło poniżej 10 więc się nada.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nie wprowadzaj w błąd właśnie strong lte nie ma takiego ograniczenia. Ograniczenie ma taryfa za 25zł z 10 GB
ODPOWIEDZ