Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A uważasz, że jak Play wprowadzi to będzie inaczej? A na jakiej podstawie? Jeśli nie wprowadzą takich ograniczeń to zaraz sieć w niektórych miejscach klęknie i wycofają ofertę jak T-Mobile. Sieć radiowa nie jest z gumy, aukcji "5G" nie widać.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

Sieć jest do rozciągnięcia, u mnie są 2 nadajniki które można rozbudować, mają pozwolenia na więcej pasm ale N! zwleka z ich rozbudową.
Ale nawet i bez rozbudowy na samym 1800+2100 wyciągam ponad 100mb.

T-Mobile mimo to nie chce nikomu ofert sprzedawać w mojej miejscowości, ludzie muszą wynajmować karty bez limitu aby mieć internet, traci na tym tylko firma bo i tak kto chce sobie ogarnie jakoś, ale jest to bardziej skomplikowane.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

I co uważasz, że nawet jak dwa nadajniki rozbudują do 4 pasm to wystarczy? Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

Owszem wystarczy, znam sprawy internetowe w swojej okolicy od podszewki.

T-Mobile wyłączył parę milionów Polaków ze swojej oferty. Zresztą ogólnie N! wyhamował z rozbudową sieci.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Wszyscy czekają na aukcje częstotliwości dla 5G (3.6GHz). Pasmo 700MHz na być "państwowe".
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

krychxagg
Widać, że twoje pojęcie jest mizerne. Podejrzewam, że i 10 takich stacji by się zapchalo jakby było dużo chętnych i każdy zacznie ściągać itd. A co do rozbudowy to czekają zapewne na 5G. Poza tym przez 2-3 miesiące jest sprawa związana z porządkowaniem pasma 2100. Sądzę, że to też ma wpływ na rozbudowę sieci.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

piotrzet pisze: A co do rozbudowy to czekają zapewne na 5G. Poza tym przez 2-3 miesiące jest sprawa związana z porządkowaniem pasma 2100. Sądzę, że to też ma wpływ na rozbudowę sieci.
To sobie jeszcze trochę poczekają-do wyborów najprawdopodobniej nie będzie żadnej aukcji (to cena za równowagę na rynku medialnym-tak aby zniewolone media miały alternatywę... ). @krychxagg stacje u ciebie mają wyliczone przez operatora możliwości/dlatego nie decydują się na sprzedaż no-limit. Jak widać trudno jest zadowolić wszystkich (oni widzą więcej od Ciebie-ile klientów loguje się do nadajnika, jakie mają oferty i zużycie oraz jakich klienci używają urządzeń...).
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

Właśnie zobaczyłem że Play ma ofertę full no limit dla firm również. Tylko wypadają drożej od T-Mobile.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A do tego nie wiadomo jakie są zasady FUP. Chyba nie ma co liczyć na inne firmy, że skopiują te oferty, a szkoda.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Magenta BIZNES VIP to też 120 zł netto, za kartę głosową i do internetu, Play tak samo. Póki co brak opinii o ofercie z Play, w RŚUT tego operatora nie ma takich zapisów jakie są w T-mobile, które dają mu prawo do działań ograniczających prędkość internetu.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Play daje 300 min do UE, T-Mobile 600 min to jedyna różnica obecnie jeśli chodzi o ofertę bez żadnych dodatków. A co do Play to możesz podać aktualny RŚUT, bo ja znalazłem taki i w nim wyraźnie podobny zapis do tego z T-Mobile strona 5 punkt 17. https://www.play.pl/dokumenty/2020/1176 ... -12-17.pdf
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Masz rację , ten jest najnowszy czyli tak jak w T-mobile , jakby co to zawsze mogą powołać się na zapisy o bezpieczeństwie sieci.
j_rusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-07-04, 19:04

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: j_rusz »

Orange daje marne 999 GB, ale trzeba mieć plan biznesowy i to działa, ale - uwaga - w obrębie 500m. Więc totalnie nie są dostosowani do tego.
Ja mam DATA JUMP GOLD i trzymam sobie ;-)
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

Ostatnio zrobiłem pomiar na pobliskiej stacji N! ze słynnym 800+1800 i ujawniło się 10+15MHz i prędkość ok. 100mb.
Czyżby jakiś refarming czy co to się stało że tak prędkości się pozwiększały u N! ?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

To znaczy, że ujawniły się jakieś bzdury. T-Mobile w paśmie 1800 MHz nie ma ciągłego bloku 15 MHz bez dogadania z innymi sieciami. Prędkość 100 Mb/s przy niezbyt zapchanej stacji 2CA i tych częstotliwościach też jest możliwa, a jeszcze jakby było uruchomiona modulacja 256QAM to już w ogóle.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

piotrzet pisze:T-Mobile w paśmie 1800 MHz nie ma ciągłego bloku 15 MHz bez dogadania z innymi sieciami.
To się sukcesywnie zmienia, bloki są tak przesuwane żeby każdy operator miał swoje 15MHz ciągłego bloku (zapewne na dziś może mieć 14.8MHz). To działanie odgórne i nikt z nikim nie musi się dogadywać.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Na ten moment w paśmie 2100 nawet się to nie skończyło, a co dopiero mówić o innych. Na ten moment w T-Mobile pasmo1800 jeśli chodzi o LTE jest o szerokości 10 MHz.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: krychxagg »

Ostatnio postanowiłem sobie właśnie pojeździć po terenie na Mazowszu i sprawdzić znowu realnie jak wygląda N! w porównaniu do Plusa. Średnia 15 pomiarów LTE dla N! wyniosła 47mb/s, a dla Plusa 7 mb/s.
Przecież Plus powinien dawno upaść z takimi warunkami technicznymi.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

To żadna nowość do tego żadnych testów nie trzeba wystarczy spojrzeć na liczbę nadajników i jakie pasma są umieszczone na sektorach i widać, że Plus to najsłabsza sieć.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: stiwi »

onken pisze:To i tak drogo jakoś...

Na firmę można mieć za 59 zł netto no limit w tym rok za 1 zł i router.

No tyle że na 36 miesięcy umowa...

Co ciekawe abonament to 34 zł netto + rata za sprzęt pozostała kwota, co wychodzi sumarycznie ponad 920 zł netto za sam B525 :)
Mam ten stary abonament z T-Mobile. Sprzedawali to zdaje się pod hasłem "internet mobilny dla biura" bez jakichkolwiek limitów za 59 zł netto / miesiąc. Router to B315. Czy ktoś może potwierdzić czy działa w tym planie 5G (zakładając oczywiście wymianę routera??
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Nie dziala

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: stiwi »

onken pisze:Nie dziala
Dzięki za info. Czy to jest jakoś zapisane w umowie że dotyczy tylko usługi LTE? Kontaktowałeś się w tej sprawie z T-Mobile? Nie ukrywam że mam to głównie jako łącze zapasowe, więc bardziej z ciekawości pytam. Ciekawe czy przysługuje jakaś darmowa albo płatna wymiana sprzętu na lepszy niż B315, biorąc pod uwagę że 36-miesięczna umowa dawno wygasła? Pytanie też czy można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> multi-sim w tej umowie za dodatkową opłatą?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Raczej nic nie wskórasz

Oferta jest już nie wspierana, brak opcji przedłużenia.

Tzn jest ( było ) coś podobnego na przedłużenie ale wyjdzie Ci drożej niż teraz i to dwukrotnie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: stiwi »

onken pisze:Raczej nic nie wskórasz

Oferta jest już nie wspierana, brak opcji przedłużenia.
Czyli warto to trzymać i siedzieć cicho? :) Nie jestem na bieżąco z ofertami, stąd moje pytania.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: stiwi »

Ktoś poleci coś lepszego niż B315 do T-Mobile LTE? Wprawdzie to łącze zapasowe i może tak zostać, to jednak max osiągam 25 Mbps. Podejrzewam, że jakiś modem z agregacją mógłby działać dużo lepiej. Wskaźnik zasięgu LTE na B315 pokazuje max 5 kresek, a mimo to nie osiągam więcej jak 25 Mbps. Kiedyś miałem Orange LTE i osiągałem 110 Mbps na tym samym modemie B315...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

To byłeś sam na tym nadajniku skoro miałeś takie prędkości aczkolwiek wydaje się to mało prawdopodobne, bo 112 Mb/s to prędkości max na jednym paśmie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Wszystko zależy jaki to BTS NetWoks z którego korzystasz i jakie są na nim pasma LTE oraz potrzeb wymagań i budzetu na router.
Marcek10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-07-30, 07:22

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Marcek10 »

Witam was! Czytałem szukałem ale już się pogubiłem. Zacznę od tego, że mam stary internet domowy bez limitów od T-m. Nie przedłużyłem umowy ponieważ uważam, że obecne warunki nie są lepsze od poprzednich czyli tych które posiadam. Mam wersję 60mb/s. Zauważyłem jednak, że z roku na rok jest coraz słabszy ten internet. Rozumiem duże zapotrzebowanie, zdalne nauczanie itp. jednak od kilku dni praktycznie net przestał działać. Prędkość jaką osiąga to zaledwie 0.5mb/s. Mam stary router który z pewnością jest głównym winowajcą. Chcę go wymienić jednak nie bardzo wiem na jaki. Myślałem o Huawei B818 no ale trochę kosztuje a używka to trochę ryzykowny temat więc nie bardzo wiem co kupić. Niestety muszę działać szybko bo mnie młodzież goni ;) Co byście polecili do zakupu?


Nie wiem jak dodać zdjęcie z apki.
Ostatnio zmieniony 2022-07-30, 08:28 przez Marcek10, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A skąd wiesz, że problemem jest sprzęt, a nie zapchany nadajnik? Robiłeś testy na jakimś innym urządzeniu czy jak?
Marcek10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-07-30, 07:22

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Marcek10 »

No nie robiłem :( a sugeruje się tym, że w telefonie działa. Pisałem zgłoszenia do działu T-Mobile i uważają, że jest OK. A wina po mojej stronie ale wiem, że tak jest po prostu łatwiej.
ODPOWIEDZ