Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamas248
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-25, 12:44

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kamas248 »

Mam od jakiegoś ponad roku problem z tym internetem od T-mobile tj. internet domowy do 60 mbit/s polegający na tym, że prędkość oscyluje w zakresie maksymalnie 20 - 30 Mbit/s. Wcześniej osiąganie prędkości 50Mbit/s nawet w godzinach szczytu nie było problemem. BTS mam za oknem, CELL_ID 32810272 ul. Lea 11B w Krakowie. Parametry sygnału jak na załączonym obrazku. Myślałem, że problemy wynikają z przeciążenia BTS-a jednak problem wydaje się bardziej złożony gdyż przeprowadziłem ostatnio testy na kartach prepaid Orange i T-mobile (ze zdjętym domyślnym lejkiem 15Mbit/s) na tym samym BTS-ie. Okazało się, że na karcie prepaid T-mobile na telefonie byłem w stanie osiągnąć prędkości rzędu 70Mbit/s gdzie w tej samej chwili na internecie domowym t-mobile prędkość oscylowała wokół 25 Mbit/s. Nie jest to więc raczej problem techniczny z BTS-em. Nie wydaje się by był to problem techniczny z routerem (Hauwei B529) gdyż na karcie Orange router na tym BTS-ie osiągał prędkości rzędu 90 - 100Mbit/s. Co jednak najciekawsze dla mnie, na karcie prepaid T-mobile (na której mój telefon osiągał około 70Mbit/s) router również nie potrafił wyciągnąć więcej niż 25-30 Mbit/s. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy to może być jakiś dziwny problem z agregacją pasm? Nie mogę znaleźć wytłumaczenia dlaczego ta karta prepaidowa t-mobile na telefonie pozwala osiągnąć znacznie wyższe prędkości niż w routerze a jednocześnie router wydaje się działać całkiem dobrze z kartą Orange, która w teorii korzysta z tych samych pasm (bo to BTS NetWorkS!).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Sprawdź kartę pod innymi BTSami i ewentualnie reklamuj w T-Mobile, może jakiś trafem masz założony lejek ( na to wygląda )
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Pobaw się w zarządzanie pasm na tym b529 przez program lub apkę albo chociaż podejrzyj, co agreguje.
Pamiętaj, że ten huawei ma ograniczone możliwości agregacji pasm.
VAHANARA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: VAHANARA »

A jakiej kategorii LTE jest ten telefon? Bo jeśli agreguje trzy lub cztery pasma, to niczym dziwnym byłoby, że ma większe transfery niż router, który ma tylko 2CA i to dodatkowo nie wszystkie kombinacje pasm agreguje. Po prostu telefon może agregować inne pasma niż router. A prędkości pasm mogą się drastycznie różnić.
Agregacje na telefonie możesz podejrzeć apką NetMonster.

A co do prędkości, to w dłuższym czasie w LTE nic nie jest gwarantowane i może się zmieniać z dnia na dzień.
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasi »

Hej,
mam internet bez limitu Max.
Niedawno chciałem dodać jedną kartę SIM i zaproponowano mi Magentę. Oczywiście miało być wszystko bez limitów szybkości, itp.
Okazało się, że zrobiono limit szybości do 20Mb (speedtest pokazywał do 30, ale przeważnie widać było 25)- wcześniej osiągałem nawet do 150- agragacja na 3 pasmach, około 70 w godzinach wieczornych. Oczywiście zmiana była nagła
Wypowiedziałem więc umowę i poprosiłem o przywrócenie poprzednich warunków.
Warunki przywrócono- ale szybkości już nie. Ciągle pokazuje do 30 Mb, przeważnie około 25. Co najciekawsze wyniki na każdym paśmie- 800, 1800, 2100, 2600 mam podobne, jak włączę agregację też.
Oczywiście reklamację złożyłem i dostałem odpowiedź, że urządzenie pracuje poprawnie i nie dostrzegli błędu. Sporadyczne utrudnienia mogą być spowodowane ruchem.
Jak mam ich przekonać, żeby się ogarneli i przywrócili szybkość? Szczególnie, że teraz mogę agregować nawet 4 pasma...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Którą Magentę M? czy jaką?
Limitu danych nie ma ale w zależności od ceny jest limit prędkości.
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasi »

Była to Magenta M, po zorientowaniu się, że jest limit na szybkości (mimo, że konsultant w trakcie zawierania umowy uparcie twierdził, że nie ma), wypowiedziałem umowę i mam nadal Internet Max bez limitów. Jednakże prędkość nie wróciła do normy- konsultant twierdzi, że nie ma lejka na szybkość a według działu technicznego wszystko jest ok.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Trudno się dziwić skoro M ma ograniczenie do 20 Mb/s. Konsultant pewno myślał, że chodzi o limit danych, a nie szybkości.
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasi »

piotrzet pisze:Trudno się dziwić skoro M ma ograniczenie do 20 Mb/s. Konsultant pewno myślał, że chodzi o limit danych, a nie szybkości.
Nie czytasz. :)
Wycofałem się z Magenty i mam znowu Internet Max bez limitów. Zostały mi przywrócone wcześniejsze techniczne warunki. Niestety tylko na papierze, bo limit prędkości został. Jak przekonać t-mobile, by to naprawili?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Zgłaszać zgłaszać... A nóż ktoś się zlituje.
To niestety są korporacje...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

W T-mobile coraz częściej zaczynają sterować prędkośćiami, w umowach nie ma zapisu o minimalnej prędkości, a w RŚUT mają zapisy o bezpieczeństwie sieci więc zawsze powołają się na nie.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Nie ma możliwości by przywrócić stary brak limitu prędkości. Specjalnie starają się zmieniać oferty by przechodzić na te z limitem a później nawet jak wycofasz się z umowy to nadal masz limit prędkości bo regulamin tego nie reguluję i mają do tego prawo jako operator mobilny (będą zasłaniać się przeciążeniami/wzmożonym ruchem/bezpieczeństwem sieci - nie wygrasz). Znajomy pracujący w tmobile mówił mi, że mieli masę takich reklamacji w salonie bo mówiono im co innego na infolinii i żadna nie była pozytywnie rozpatrzona
xevirix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-01-29, 07:57

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xevirix »

witam, mam pytanie czy jest się czym martwić. W Maju kończy mi się 24 miesięczna umowa Internetu t-mobile bez limitu danych do 20 MB/s za 49 zł czy operator może mi wyłączyć usługę zmuszając podpisać nową umowę? Z obecnego Internetu jestem bardzo zadowolony i chciałbym dalej korzystać na tych warunkach dalej. Nie ma nic korzystniejszego
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Nikt Cię nie zmusi.
Umowa przejdzie na czas nieokreślony i tyle.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasi »

Anil321 pisze:Nie ma możliwości by przywrócić stary brak limitu prędkości. Specjalnie starają się zmieniać oferty by przechodzić na te z limitem a później nawet jak wycofasz się z umowy to nadal masz limit prędkości bo regulamin tego nie reguluję i mają do tego prawo jako operator mobilny (będą zasłaniać się przeciążeniami/wzmożonym ruchem/bezpieczeństwem sieci - nie wygrasz).
Nie rozumiem, dlaczego nie ma możliwości. Skoro zmienili limit, to mogą go również wyłączyć. Pewnie będę pisał skargi...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Ale oni będą pisać że u nich jest wszystko ok a jak masz wolniej to warunki sieci itd..

Obawiam sie ze nic nie uzyskasz.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasi »

Hmmm,
wydaje mi się, że mam jakiś problem z routerem.
Jak wkładam do routera kartę, to jest wolno, max 30Mbit. Jak przekładam do telefonu Huawei, to samo, potem przekładam do tableta Samsung i wyskakuje 150. Jak włożę do telefonu mam 150, ale jak włożę do routera Huawei (B818), to jest znowu 30, obojętnie co zrobię- auto czy agregacje... Więc wygląda na to, że
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

A nie sprawdzasz przypadkiem po wifi ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

Ja już chyba półtora roku po zakończeniu umowy i żadnych limitów ani obniżeń prędkości
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasi »

Ok, sprawy ciąg dalszy. :)
Oczywiście, że sprawdzam po wifi, ale po wifi 5g, bardzo blisko punktu brzegowego. Do routera przez wifi mam szybkość jakieś 500Mbps zmierzoną.

Okazało się, że po części za niskie szybkości odpowiadał switch, nagle połączenie zmieniło sie z 1000 na 100 i to zwalniało. Teraz jest wszystko ok.
Jednak jest inny problem.
Speedtest: serwery Tmobile oraz Orange 150Mbps teraz download. Niestety internet nie przyśpieszył. Okazało się, że wszystkie inne serwery blisko to jest max 25Mbps upload i download. Podobnie ściąganie z google drive, steam, itp- wszystko leci około 2,3- 2,5 MB/s.
Czyli Tmobile blokuje. :/
radzi11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-02-02, 21:19

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radzi11 »

Witam
Czy w 2021 roku jest sens odkupić cesję na internet 60MB bez limitów ? Mieszkam w takim miejscu ,że to jedyna słuszna opcja na ten moment Jeżeli tak to jakiej oferty mam szukać żeby umowa była na czas nieokreślony?
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

Najlepiej wypożyczyć od moderatora tego forum @ onken za 60zł masz wszystko bez limitu ,mam od roku i prędkość dochodzi do 300 mega a pobieram około 800 giga miesięcznie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

tomasi pisze:
piotrzet pisze:Trudno się dziwić skoro M ma ograniczenie do 20 Mb/s. Konsultant pewno myślał, że chodzi o limit danych, a nie szybkości.
Nie czytasz. :)
Wycofałem się z Magenty i mam znowu Internet Max bez limitów. Zostały mi przywrócone wcześniejsze techniczne warunki. Niestety tylko na papierze, bo limit prędkości został. Jak przekonać t-mobile, by to naprawili?
Tutaj to chyba ty jednak nie zrozumiałeś, więc jeszcze raz.

Lejek został pewnie z powodu błędu systemu czyli do 20 Mb/s, bo taką miałeś ofertę magenta z takim lejkiem. Weź ofertę bez limitu i zrezygnuj z niej i zobacz wtedy jaki lejek ci zostanie.
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasi »

To fakt, nie zamieniałem ponownie na wyższą magentę i z powrotem.
Aczkolwiek mówiłem o limicie szybkości. Zgłoszeń zrobiłem z 7, nawet trafiłem na konsultanta, który wiedział o co chodzi. Rezultat był zawsze ten sam- informacja o limitach pojemności stacji bazowej, itp.
Ostatnia próba to reklamacja-gdzie nawet załączyłem filmik, jak w tym samym czasie na karcie prepaid mam ponad 100mbit transferu a na moim numerze 20.
W związku z tym umowę wypowiadam a internet już załatwiłem sobie inny. Nie wiem czy mogę reklamować, ale z posta powyżej. Polecam.
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

No i super i najważniejsza jest wolność ! płacisz i masz a nie płacisz to wjazd żadnych umów a ile wyciśniesz to zależy od twojego sprzętu routera anteny odległości od nadajnika i ilości pasm na BT-esie.
bgb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-07-17, 16:57

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bgb »

Mam ten internet bez limitu od T-mobile już kilka lat. Umowa przeszła już oczywiście na czas nieokreślony, ale kwestia jest taka, że posiadam tą wolniejszą prędkość (20mb) i zastanawiam się czy wciąż można przełączyć się na 60? Trochę obawiam się, że wcisną mi przy tym jakiś lejek z racji tego, że tego internetu dawno już nie mają w ofercie. Czy przełączał się ktoś na wyższą prędkość w tej ofercie w tym roku i może potwierdzić, że jest ok?
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bis24 »

jest ok.
bgb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-07-17, 16:57

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bgb »

bis24 pisze:jest ok.
Hej, czyli zmieniałeś prędkość niedawno? Odnośnie tej zmiany to mam jeszcze takie pytanie - żeby ją zrobić trzeba się kontaktować z t-mobile czy idzie to gdzieś przestawić w panelu klienta?
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bis24 »

trzeba się kontaktować z t-mobile
xevirix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-01-29, 07:57

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xevirix »

bgb pisze:Mam ten internet bez limitu od T-mobile już kilka lat. Umowa przeszła już oczywiście na czas nieokreślony, ale kwestia jest taka, że posiadam tą wolniejszą prędkość (20mb) i zastanawiam się czy wciąż można przełączyć się na 60? Trochę obawiam się, że wcisną mi przy tym jakiś lejek z racji tego, że tego internetu dawno już nie mają w ofercie. Czy przełączał się ktoś na wyższą prędkość w tej ofercie w tym roku i może potwierdzić, że jest ok?

Udalo Ci sie zmienic prędkość na 60mb? Ile placisz? Bo tez mam 20mb bez limitu dany za 49 zł i chciałbym przejść na 60mb bez limitów danych wiem ze moj nadajnik tyle obsłuży
ODPOWIEDZ