Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

Obrazek
U mnie zdecydowanie niższe pingi niż orange z tych samych nadajników Networks! 5-10ms. T-mobile puszcza ruch orange jakoś na około że są takie różnice?
Opcja 20Mb, na początku leci po 30-40 by po kilku s spaść stąd 24Mb/s
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Czyżby już włączyli lejki na prędkość ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

Od pierwszego dnia był lejek.
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Davvid »

W końcu sprzedają konkretne "prędkości", nie ma co się dziwić. Cały bajer polega na braku limitu danych.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

No niektórzy piszą że nie mają lejków....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

W dniu dzisiejszym zmniejszyłem prędkość z 60 na 20 i mam już lejek. Trzyma idealnie 20 pobieranie ,ale na wysyłaniu na razie nie zauważyłem lejka. Wysyłanie mam od 15 do 18 na 800 ,bo na innych częstotliwościach u mnie to nawet 10 nie osiągam. Jako ciekawostka to na 3G mam identyczny odbiór na 2100 ,bo 900 to dno tak jak LTE 1800 w szczycie.
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

U mnie w opcji 60, jest już ta prędkość max 60 mb wcześniej wyciągało więcej tak 70-80, ale wysyłanie jest 25 mb.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

No to jeszcze zrobią i na wysyłanie umowny lejek.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Na wysyłanie nie muszą, 99% procent ludzi zasysa pełnym pasmem (backup internetu) a wysyłających jest mało.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Chyba nie bez powodu zrobili zapis w umowie na up i down :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Up będą limitować jak przeciążenia stacji bazowych względem uploadu się pojawią.
Nie pomagam na PW!
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Ja zauważyłem inną ciekawostkę. Od kilku dni jest max 20 a było zwiększane do 60 jeszcze w poprzednim cyklu i ładnie działało. Teraz max 20 i koniec.
Generalnie mają jakiś dziurawy system od tego, na dzień dobry, jak pisałem wcześniej, były problemy z naliczeniem faktury a teraz z prędkością.

A tak jest z rana^^
Obrazek
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Sprawdź czy po końcu okresu rozliczeniowego nie wróciło ci do "natywnych" 20Mbps, skoro na to masz podpisane umowę. Konsultantka mówiła mi co prawda w salonie, że ponoć zostaje na kolejny okres rozliczeniowy to, na co się zmieniło- ale nie byłbym do końca taki pewien.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Nie wiem jak sprawdzić. W nagłówkach po zalogowaniu cały czas było do 20, w taryfie jest info o opłatach stałych za 60 ale cena jest dziwna bo ok 20zł bez VAT.
napisałem do BOA, czekam na odp i będę ich dopytywał. Tak czy tak jest to w sumie już drugi problem i to przed upływem 30dni testowych xD
Coś strasznie dziurawy mają ten swój system. Bardziej niż PLAY

PS. Nam od początku mówiono, że po zmianie zostanie tak do czasu kolejnej zmiany właśnie.
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Sprawdzić można chyba jedynie dzwoniąc na infolinię. Niestety e-system T-mobile jest wg mnie trochę słaby jeśli chodzi o ilość informacji.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

T-Mobile i Plus maja tragiczne system internetowej obsługi klienta. Od lat tego nie zmieniają.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Nie lepiej jest u innych kopiuj wklej z NJU
rozmowy i internet
max. 19 zł za nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE oraz 1 GB internetu w kraju (z czego 1,96 GB do wykorzystania w roamingu w UE)

poz.Hermogenes
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Poczekam co odpiszą. W razie w jak nie pomogą będzie się dzwonić. Po prostu płacenie za ich błędy jest średnio opłacalne xD
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Na razie przyznali, że błąd jest. Najpierw poprawili cenę w iBOA a teraz mam czekać co dalej zrobi dział techniczny xD
I tak tempo reakcji itp lepiej niż w play wypada względem kontaktu przez internet (np zgłoszenie u nich o problemach z jakością i szybkością transmisji ciągle przez blisko 2m-c , prędkość w porywach mająca 5Mbps z zazwyczaj do 0.5Mbps, nie dostałem żadnej odpowiedzi, oznaczono jako rozwiązane i wywalono ślady zgłoszenia z systemu xD)
qwaseq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-11, 09:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: qwaseq »

Lepiej za dużo nie testujcie
Testowałem jeden dzień dosłownie parę testów a że zasięg miałem kiepski na 2 dzień oddałem.
Dzisiaj przyszła faktura i to testowanie kosztuje mnie 29 zł - za pobrane dane 350 mb.
Tylko czekać jak ktoś tu napisze że testował 2 tygodnie i zrezygnował (piękne nabijanie kasy)
aha złotówkę za router oddali
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Reklamuj. Coś źle Ci naliczyli. Jeden dzień przy opcji za 55zł to około 1,8-1,9 powinno wyjść. My mieliśmy problem ze złym naliczeniem przy pierwszej fakturze (poszła reklamacja). Też źle naliczono, według stawki bez promocji. Jak jest to zapisane na fakturze?
Kwestia jeszcze tego, że prawdopodobnie liczy się jako koniec data kiedy oni do ręki otrzymują sprzęt.
qwaseq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-11, 09:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: qwaseq »

Nie wiem jak oni to liczą oni chyba sami nie wiedza, jak będę miał chwile to spróbuje wyjaśnić ale po ostatniej wizycie w salonie odechciewa mi się tam wybierać.
Chciałem zwrócić router na 2 dzień ale nie było akurat tej osoby która mi go sprzedawała i usłyszałem proszę przyjść jak ona będzie bo musi zrobić zwrot na swoim koncie Po mojej odpowiedzi ze chyba żartuje wykonał ze trzy połączenia do kierownika niestety to tez nic nie dało
Powiedział tylko „skoro pan nie używa to nic się nie nalicza” jak widać naliczyło się.
Na fakturę jest napisane ze rozliczenie za Mb około 350 do zapłaty 29,99
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Dziwnie, ktoś tu już chyba rezygnował i nie miał problemu. Zadzwoń do nich do BOA. Telefonicznie chyba więcej wyjaśnisz niż w salonie. My tak załatwialiśmy. Jedno trzeba przyznać. Mają straszny burdel z tą ofertą, naliczaniem opłat, limitami i ich działaniem i ogólnie całym systemem do pilnowania tego.

PS. Nam pierwszą fakturę naliczyli na 230-240zł. Dzwoniliśmy. rzeczywista wyszła około 67zł (od 18 września do 1 października + następny miesiąc jak to abo). zapłaciliśmy wyliczoną kwotę co by zaległości nie było i mamy czekać ka korektę z następna fakturą. Ciekawi mnie tylko co będzie po 16. Niby jest zaznaczone iż jest błąd i nie powinno się nic dziać po niepełnej wpłacie ale patrząc na dotychczasowe przeboje (za wysoka faktura, dziwne działanie limitu szybkości itp) to już się boję.
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Mi przyszła właśnie pierwsza faktura. Jeśli chodzi o internet, to wszystko ponaliczane prawidłowo i klarownie.
Ale żeby nie było różowo: numery także przenosiliśmy do nich niedawno, wszystko jest na zbiorczej fakturze, i chyba w pozostałych wyliczeniach walnęli jakiegoś byka (niewielkiego co prawda, ale zawsze), bo z tych ich wyliczeń niewiele można zrozumieć. Więc bez telefonu do BOA się nie obędzie.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

U nas na fakturze wszystkie wyliczenia też pięknie wyglądały i się zgadzały. To co się nie zgadzało to bazowa kwota abonamentu.
qwaseq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-11, 09:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: qwaseq »

tomasith pisze:Mi przyszła właśnie pierwsza faktura. Jeśli chodzi o internet, to wszystko ponaliczane prawidłowo i klarownie.
Ale żeby nie było różowo: numery także przenosiliśmy do nich niedawno, wszystko jest na zbiorczej fakturze, i chyba w pozostałych wyliczeniach walnęli jakiegoś byka (niewielkiego co prawda, ale zawsze), bo z tych ich wyliczeń niewiele można zrozumieć. Więc bez telefonu do BOA się nie obędzie.
Ale rezygnowaliscie z internetu czy fakturę dostaliście normalnie za cały okres w promocji?

Z tego co wyczytałem z faktury wychodzi na to, że jeżeli ktoś rezygnuje naliczają za każdy Mb
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Ja zostaję, bo alternatywa to Neo w prędkości 1,5Mbps, więc chyba gorzej być nie może (szczególnie, że u mnie póki co bez względu na porę dnia net od TM trzyma 20, za które płacę, więc nie mam co narzekać)
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ja także zostaje,właśnie minął miesiąc od podpisania umowy. Po zmniejszeniu prędkości cały czas trzyma 20 . Jak miałem 60 to tak przeważnie 30-40 ,więc nie będę płacił dychę więcej. Ważne jest to że można korzystać z 3G i LTE .Jak z czasem predkości spadną to można się przełączyć na 3G i tam powinno być lepiej. Bynajmniej tak mam w Plusie że jak LTE pada w szczycie to 3G spokojnie daje radę.Tylko że po pakiecie podstawowym już 3G nie działa i zostaje tylko LTE z kosmicznymi prędkościami 1-2 Mbita. Mimo umowy jeszcze na 9 miesięcy z Plusem na ich śmiesznie wolny internet zostaję w Tmobile.
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Ja już złożyłem reklamację.
Wydaje mi się, że 60 pln za 9 dni korzystania z ich usług to trochę za dużo.
Poniżej zrzuty z faktury:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Wszystko prawidłowo policzone

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ