Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Heh. Kolejna faktura i kolejne dziwne naliczenia. Co prawda są to dosłownie grosze lecz jednak.
Pierwsza rzecz to odsetki - co ciekawe za nieistniejący okres rozliczeniowy.
Druga rzecz to nota odsetkowa (nigdy nie otrzymana) do raty za sprzęt (opłacony terminowo) za okres 20.04.2013 - 19.11.2017 (nasza pierwsza umowa z nimi z tego roku xD)

Zastanawiam się czy tak zawsze wyglądają u nich faktury i co miesiąc trzeba coś wyjaśniać, zgłaszać itp?
Nie chodzi już o kwotę (teraz, pierwsza to było prawie 200zł różnicy) a o zasadę.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Szczerze mówiąc to ja miałem raz problem z błędnymi naliczeniami jeden telefon i po sprawie ale niestety nie z tą ofertą także nie wiem jak jest z nią konkretnie
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

My czekamy aż się w końcu faktury unormują. Po zamieszaniu z pierwszą cięgle coś (to jest 3). Oby od stycznie było już normalnie. nie chodzi już o kwoty teraz ale o sam bałagan w ich systemie a ten najwyraźniej jest straszny.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tzn? Dokładniej jaki masz problem
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

Ja tylko jakieś 3 tygodnie temu reklamowałem i jedyne co to przesunęli datę płatności na koniec grudnia, na stronie nadal widnieje błędna faktura...
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

raven18 pisze:Ja tylko jakieś 3 tygodnie temu reklamowałem i jedyne co to przesunęli datę płatności na koniec grudnia, na stronie nadal widnieje błędna faktura...
Poczekaj na korektę. Jeżeli poprawili cokolwiek to przyjdzie z następną fakturą.
Nam za to naliczyli odsetki za spóźnioną płatność xD (dokładniej za niepełną płatność z reklamowanej faktury, do której była korekta i niby wstrzymano takie rzeczy xD)
grzesiek1242
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2016-03-20, 01:32

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: grzesiek1242 »

To co się dzieje w t-mobile i orange na nadajnikach networks to jest katastrofa. Od ~14 do ~23 ping wynosi średnio 150 a prędkości ~15/10 Mb/s.
Lepsze pingi osiągam łącząc się z lte 800 t-mobile oddalonym o 12km niż z nadajnika 1.5km w linii prostej od mojego domu.
Nigdy nie sądziłem że play będzie oferował najlepsze prędkości w godzinach szczytu w moim miejscu zamieszkania...

Ostatnie 2 lata z nielimitowanym netem od t-mobile ze średnią prędkością 90/30 Mb/s przez cały dzien to była bajka. Teraz nie wiem czy opłaca się przedłużać umowę.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

Sprzedali dużo ofert z tym internetem domowym i teraz maja problem. Jedno wielkie <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> i sciema ....oszukiwanie klientów !!!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

grzesiek1242 pisze:To co się dzieje w t-mobile i orange na nadajnikach networks to jest katastrofa. Od ~14 do ~23 ping wynosi średnio 150 a prędkości ~15/10 Mb/s.
Lepsze pingi osiągam łącząc się z lte 800 t-mobile oddalonym o 12km niż z nadajnika 1.5km w linii prostej od mojego domu.
Nigdy nie sądziłem że play będzie oferował najlepsze prędkości w godzinach szczytu w moim miejscu zamieszkania...

Ostatnie 2 lata z nielimitowanym netem od t-mobile ze średnią prędkością 90/30 Mb/s przez cały dzien to była bajka. Teraz nie wiem czy opłaca się przedłużać umowę.
A jaki masz router i gdzie on stoi? Wczoraj miałem to samo ale na normalnej ofercie internetu a bez limitu działał normalnie więc może to być wina routera i ustawienia go a nie tego że sieć nie wyrabia
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Warto też dodać, że 800 ma dużo większy zasięg i nie raz mniejsze obciążenie (pytanie ile osób mieszka w pobliżu bliższego nadajnika.
Ja np mam lepszy DL z nadajnika 2600 oddalonego o kilka km w dużym mieście (sporo przeszkód po drodze) i zasięgu 1-3 kresek - jest to DL na poziomie 30-40 i słaby UP 4-6. Najlepszy zasięg za to jest na 800 oddalonej o kilkaset metrów lecz DL jest max 24 w nocy. W dzień 10-15 a up praktycznie zawsze 15-20 całą dobę.
I mówię o ofercie domowej.
Play np.przy przepustowości max 70 dla oferty, którą mieliśmy miał w dzień 4-12 głównie, czasem się do ponad 20 rozpędził. W nocy od 4 do 64 - czysta loteria. Wieczory w Play to zazwyczaj było od 0.1 do 2.
U nas router jest na szafie w centralnej części mieszkania i tam działa najstabilniej (plus kwestia sieci LAN). Dodając np antenę na 1800+2600 szło by wycisnąć więcej.
PS. Nawet jak są jakieś większe targi na MTP (a gdzieś tam jest nadajnik 2600) to nie czuć tego. Spadki spore są ale w trakcie awarii (w Play potrafił całkiem zasięg znikać każdego zasięgu - tak neta jak i tel np na 12h) i Play twierdziło, że nie ma żadnych problemów i wszystko działa. Najlepsze były 2 miesiące w Play z transferem do 2Mbps co według nich nie było też problemem.
grzesiek1242
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2016-03-20, 01:32

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: grzesiek1242 »

piotrzet pisze:
grzesiek1242 pisze:To co się dzieje w t-mobile i orange na nadajnikach networks to jest katastrofa. Od ~14 do ~23 ping wynosi średnio 150 a prędkości ~15/10 Mb/s.
Lepsze pingi osiągam łącząc się z lte 800 t-mobile oddalonym o 12km niż z nadajnika 1.5km w linii prostej od mojego domu.
Nigdy nie sądziłem że play będzie oferował najlepsze prędkości w godzinach szczytu w moim miejscu zamieszkania...

Ostatnie 2 lata z nielimitowanym netem od t-mobile ze średnią prędkością 90/30 Mb/s przez cały dzien to była bajka. Teraz nie wiem czy opłaca się przedłużać umowę.
A jaki masz router i gdzie on stoi? Wczoraj miałem to samo ale na normalnej ofercie internetu a bez limitu działał normalnie więc może to być wina routera i ustawienia go a nie tego że sieć nie wyrabia
Na telefonie i 2 różnych routerach (jeden z antena zewnętrzna) to samo w tych samych godzinach :(
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A no to faktycznie wygląda na przeciążenie napisz email do bok z opisem sytuacji niech naliczą ci za to jakiś rabat i spytaj czy nie planują rozbudowy sieci w najbliższym czasie
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Znowu ta sama awaria. YT muli, nie da się otworzyć niektórych stron np. mBank. Prędkość neta 60/17 Mb/s.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

U mnie działa normalnie chodź przez chwilę był ten problem
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

tired pisze:Znowu ta sama awaria. YT muli, nie da się otworzyć niektórych stron np. mBank. Prędkość neta 60/17 Mb/s.
To samo. Tu akurat Poznań.
Speedtest nie najgorzej (choć spadło o połowę gdzieś) a strony tragedia (w tym to forum właśnie).
Na Dawndetector też coś widać. Czekam czy TM potwierdzi
grzesiek1242
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2016-03-20, 01:32

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: grzesiek1242 »

tired pisze:Znowu ta sama awaria. YT muli, nie da się otworzyć niektórych stron np. mBank. Prędkość neta 60/17 Mb/s.
Też miałem ten problem ale tylko przez 1 dzień. Pomógł vpn.
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mariusz_DW »

U mnie od kilku godzin strony mulą (speedtest śmiga), ale przez vpn nie ma problemów.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: MKwiatusz3K »

Właśnie miałem się pytać czy wam zamula Internet.
Speed test pokazuje 30 / 20 A YT tylko 144p i do tego zacina.
Strony też miłą. Przeoczyłem się na Orange i strony śmigam jak ta lala a Speed test pokazuje 40 / 10
grzesiek1242
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2016-03-20, 01:32

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: grzesiek1242 »

Napisałem do t-mobile przez panel iboa. Pani oddzwoniła i powiedziała że akurat dzisiaj są problemy w całej polsce ale jeżeli po usunięciu usterki dalej będę miał problemy z pingiem lub prędkościami to żeby napisać jeszcze raz i wysłać im speedtesty.
Na następną fakturę mam dostać 50% rabatu.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

50% rabatu za to, że napisałeś przez iboa ?
maleko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-11-03, 14:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: maleko »

Mariusz_DW pisze:U mnie od kilku godzin strony mulą (speedtest śmiga), ale przez vpn nie ma problemów.
Testujcie RÓŻNE serwery.

Na dziś polecam Orange z Wa-wy lub Poznania, niedawno Skynet i Netia z Wa-wy. Z Orange uzyskałem 0,1/0,1 Mb/s (potem powoli wzrosło do 1/2 Mb/s), ale z innych serwerów 5-10 Mb/s, po prostu znowu jakiś punkt styku jest zatkany.
PS. Co ciekawe ping 16-20 ms do Orange (nie tak jak kiedyś po 500 ms do Skynet) więc zatkanie jakieś inne.
grzesiek1242
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2016-03-20, 01:32

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: grzesiek1242 »

tired pisze:50% rabatu za to, że napisałeś przez iboa ?
Napisalem przez iboa w zakladce kontakt. Babka zadzwoniła i mowila ze normalnie wszystko działa bla bla i że dzisiaj mają problem w całej polsce. Na koniec powiedziała ze przy nastepnej fakturze zaplace za net 50%.
Mam dostać sms jak naprawia wszystko i jezeli dalej beda problemy to mam wyslac speedtesty.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Mnie zastanawia co mają z siecia, że np YT ledwo w 144p działa normalnie a przez np VPN wbudowany w operę w 180 śmiga bez problemów
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Jak na niecałe 3 m-c oferty to kiepsko to zaczyna wyglądać. Kolejna awaria w ich wykonaniu, widać że nie ogarniają własnej sieci.No i ta archaiczna platforma bilingowa, ciągłe błędy w fakturach, kiepski BOK. To nie zmieniło się od lat. Wygląda ewidentnie na to że operator raczej nie jest przygotowany do świadczenia takiej usługi i nie spodziewał się takiego ruchu sieciowego bo sobie z tym nie radzi. Oferta dobra, tania ale jej działanie i obsługa zaczyna kuleć.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Mariusz_ pisze:U mnie od kilku godzin strony mulą (speedtest śmiga), ale przez vpn nie ma problemów.

U mnie chodzi znośnie ale musze lawirować pomiędzy :LTE800 , 1800 a nawet UMTS.

UMTS zasuwa aż miło z tym że raz na kilka dni wywala z sieci i trzeba przelogować

O jakim vpn mówicie, czy T mobile coś udostępnia ?
grzesiek1242
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2016-03-20, 01:32

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: grzesiek1242 »

bartex03 pisze:
Mariusz_ pisze:U mnie od kilku godzin strony mulą (speedtest śmiga), ale przez vpn nie ma problemów.

U mnie chodzi znośnie ale musze lawirować pomiędzy :LTE800 , 1800 a nawet UMTS.

UMTS zasuwa aż miło z tym że raz na kilka dni wywala z sieci i trzeba przelogować

O jakim vpn mówicie, czy T mobile coś udostępnia ?
Ja korzystam z vyprvpn. Każdy dobry vpn jest płatny.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

grzesiek1242 pisze:
bartex03 pisze:
Mariusz_ pisze:U mnie od kilku godzin strony mulą (speedtest śmiga), ale przez vpn nie ma problemów.

U mnie chodzi znośnie ale musze lawirować pomiędzy :LTE800 , 1800 a nawet UMTS.

UMTS zasuwa aż miło z tym że raz na kilka dni wywala z sieci i trzeba przelogować

O jakim vpn mówicie, czy T mobile coś udostępnia ?
Ja korzystam z vyprvpn. Każdy dobry vpn jest płatny.
Ok ale jaka jest logika ze przez vpn chodzi lepiej niz bez..
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mariusz_DW »

Nie wiem, jaka jest logika i gdzie im się to zatyka. Przez vpn chodzi. Korzystam z vpnonline.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: MKwiatusz3K »

Mam pytanie czy ten router od T-mobile ma wbudowaną jakaś blokadę innej sieci?
Włożyłem kartę Play i mam taki komunikat
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nic nie da się odczytać jaki masz ten komunikat? Simlocków na pewno nie ma jeśli to blokada IMEI
ODPOWIEDZ